Z1ER1KZEESGHE COURANT. JV.o 36* DINGSDAG A.0 1845. 6 MEI. Besturen en Administration. BEKIJK der MATEN en GEWIGTEN. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND. Vervolg en slot. Zie n.° 34.) Art. 6. De Burgemeesters der steden en gemeenten worden uilge- noodigd om aan den Arrondissemenls-ijkervóór den aanvang van den herijk of bij deszelfs komst in de gemeente eene naamlijst te doen geworden van de inwoners hunner gemeente, welke uit hoofde van hünne betrekking of hun bedrijf verptigt zijn gebruik te maken van maten en gewigten. Tot het opmaken dezer lijsten zal het register der palenlpligligen worden geraadpleegd en voorts op dezelve ook gebragt worden de ambtenaren en publieke administration welke in derzelver ambts-betrek- kingen van maten of gewigten tot hel constateren van leveranciën of werken gebruik moeten maken wordende met betrekking tot de zamen- stelling der bedoelde opgaven eene bijzóndere n,'nauwkeurigheid aanbe volen opdat in dezelve uitsluitend alle erkende ijkpligtigen en geene andere dan de zoodanigen worden opgenomen. Art. 7. De Arrondisseinents-ijkers zullen betrekkelijk de door dezelve in iedere gemeente, in welke zij hebben gevaceerd gedane verificatie en herijk, een relaas opmaken, en daarbij opgeven de ambtenaren publieke administration en particulieren welke in de vorengenoemde lijsten begrepen zijnde hun niet zijn gebleken aan derzelver verpligting betrekkelijk den herijk te hebben voldaan. Afschriften dezer relazen zullen door de Arrondissements-ijkersna den afloop van den termijn gedurende wolken de herijk is opengesteld aan ons worden gezonden. Art. 8. De Arrondissements-ijkers zullen ten minste tweemaal in het jaar op onbepaalde tijden en voorts zoo dikwijls zij zulks noodig achten vergezeld van den Commissaris van Policie of bij ontstentenis van zoo danig Ambtenaar, van een Lid van het Plaatselijk Bestuur, in al de ge meenten van derzelver District visitatiën doen in de. opene werkplaatsen magazijnen en winkels op de markten vleeschhallen publieke wagen en op de molens, en zich daarbij verzekeren dat in dezelve geene dan de nieuwe maten en gewigten aanwezig zijn en dat dezelve behoorlijk zijn herijkt. Zij zullen de oude afgeschafte maten en gewigten 'alsmede die welke niet zijn herijktin beslag nemen en met het deswege op te maken proces-verbaal aan tien Olïicier bij de Arrondissements Regtbank van huu ressort inzenden van hun verrigte te dezen en van het. resul taat hunner bevinding in elke gemeente, zullen zij bij derzelver aan nns in te dienen rapporten omstandige opgaven doen. Art. 9: Dien onvet mindert! zullen de Burgemeesters der gemeenten len platten lande, naar aanleiding van art. (32 en 87 van het reglement op het bestuur ten piallen lande ten minste viermalen in het jaar gelijke visitatie doen en zorgen dat afschriften van tie daarvan opgemaakte processen-verhaal overeenkomstig laatstgemeld artikel aan den Staats raad Gouverneur worden ingezontlen. En worden Burgemeesters en Wethouders tier steden uilgenoodigd om tie verejschte orders te Stellen dat gelijke opneming door den Commissaris van Policie of het Lid van het bestuur hetwelk met de Policie is heiast worde gedaan. Art. 10. Het wordt aan alle op publiek gezag aangestelde of beccdigde landmeters wegers en meters verboden eenige certificaten weeg- of meetbrieven af Ie geven waarin de maal of het gewigt anders dan in de nieuwe alleen wettige benamingen is uitgedrukt, en zuilen door dezelve geene andere dan de wettig erkende maten en gewigten mogen worden gebezigd. Art. 11. Insgelijks wordt aan de Plaatselijke Besturen godshuizen of armbesturen en aan alle ambtenaren en publieke administration verboden eenige akten, plans, bestekken of beramingen tc doen opmaken aan te nemen of daarop regard te slaan in welke de hoeveelheden en afmetin gen niet in de nieuwe maten of gewigten zijn opgegeven. Art. 12. Aan alle ambtenaren publieke admiuistratiën en ingezetenen binnen deze Provincie wordt bij deze derzelver verpligting herinnerd om de door hen gebezigd wordende maten en gewigten binnen den in art. 1 bepaalden termijn te doen herijken hij gemis van welke formali teit de door hen gebezigd wordende of in derzelver opene werkplaatsen magazijnen of winkels bevonden wordende maten en gewigten in beslag kunnen worden genomen en degenen die bevonden worden dezelve te hebben gebruikt of in hunne opene werkplaatsen magazijnen of win kels voorhanden te hebben volgens de bepalingen van het Koninklijk besluit van den 30 Maart 1827 Staatsblad n." 13) zullen worden ver wezen in eene boete van f 10 tot f 100. Aan dezelve worden tevens herinnerd de bepalingen van art. 14 van het Koninklijk besluit van den 18 December 1819 Staatsblad n.° 57) volgens welke alles wat met de maten voor drooge waren in dat besluit opgegeven wordt gemeten met den slrijkel behoorlijk moet worden afgestreken en dus allen die van zoodanige maten gebruik maken ook van slrijkels voor dezelve hehoo,ren te zijn voorzien van welke die voor de halve en voor de kwart mudde ook moeten worden geijkt en geverifi eerd j wordende de Plaatselijke Besturen alsmede de Arrondissements ijkers aangemaand om voor de nakoming dezer verordeningen te waken en daarop bij hunne visitatiën voor zooveel een ieder aangaatte letten terwijl van de bevinding te dezen in de bij art. 7 en 9 bedoelde proces sen-verbaal of relazen speciale melding zal moeten worden gemaakt. Art. 13. Alle ambtenaren en publieke administratis» worden uifge- noodigd aan de nakoming van het tegenwoordig besluit de hand te hou den en worden de Plaatselijke Besturen aangeschreven om de Arron dissements-ijkers in de uitoefening hunner function zooveel mogelijk behulpzaam te zijn, cn speciaal op derzelver aanvrage dadelijk den Commissaris van Policie of daar waar zoodanig ambtenaar niet aanwezig is of verhinderd wordt de vcreischte assistentie te verleenen een Lid van het Plaatselijk Bestuur te delegeren om dezelve bij de door hen voorgenomene visitatiën van winkels en werkplaatsen te vergezellen. Art. 14. Dit besluit zal door insertie in het Provinciaalblad, gebragt worden ter kennis van de Districts-Commissarissen Burgemeesters en Wethouders der sleden en Burgemeesters en Wethouders of Assessoren der sleden en gemeenten ten platten lande in het 1'" 3''" en 4d0 District in deze Provinciemitsgaders van de Arrondissements-ijkers tot infor matie en narigt en wijders door de zorg der Plaatselijke Besturen worden afgekondigd en aangeplakt in al de steden en gemeenten van bovengemelde Districten te welken einde een genoegzaam aantal in plano gedrukte exemplaren van hetzelve aan voornoemde Besturen zal worden toegezonden zullende wijders exemplaren van dit besluit worden ge zonden aan liet Provinciaal Geregtsbof, den Procureur-Generaal bij hetzelve en door diens tusschenkomst aan de ambtenaren van het Openbaar Ministerie bij het Provinciaal Geregtshof, en hij de Arrondis sements Regthanken in deze Provincie gelijk mede aan de Kanton- Ilegters in de voormelde Districten, Middelburg den 18 April 1845. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. AANBESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE zijn voornemens op Woensdag den 14 dezer maand, des middags, ten raa Ihuize in het openbaar aan den minsteischende aan te besteden: liet doen van eenige geringe herstellingen en vernieuwingen benevens het eenjarig onderhoud van de werken aan het WEST-HAVENIIOOFD dezer Stadlot ultimo April 1846 overeenkomstig het bestek en de voorwaarden lot deze besteding vastgesteld waarvan door de gega- diogden ter Stedelijke Secretarie, van heden af, inzage kan genomen en verder alle noodige inlichtingen bij den Stads Architect kunnen verkregen worden. Zierilczee den 3 Mei 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. NATIONALE MILITIE. OPROEPING van VERLOFGANGERS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE ontvangen hebbende eene circulaire aanschrijving van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincievan den 2 dezer maand rovinciualblad n.° 57.) Brengen door deze ter kennis van de Miliciens Verlofgangers dezer Stad, uit de ligling van 1844, dat zij op den 15 dezer maand bij hun korps tegenwoordig moeten zijn, om tot den 15 Augustus dezes jaars in werkelijke dienst te blijven en dal zij lot het bekomen van nadere inlichtingen omtrent den dag en het utrr van vertrek voor zien van liet attest LIH. voor de gedeponeerde Verlofpassen zich ten spoedigstfin ter Secretarie dezer Stad behooren aan te melden. Zierilczee, den 5 Mei 1845. Burgemeester en Weihouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelve Do Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PROGRAMMA van db at, gemeen f, vergadering en tentoonstelling dsb MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING VAN LANDBOUW EN VEETEELT IN ZEELAND, te houden binnen GOES, den 10 en 11 Junij 1845. Op Dingsdag den 10 Junij aanstaande, des voormiddags ten tien ure zal de Algemeene Vergadering in de groote zaal der sociëteit worden gehouden. Des namiddags ten vier ure zullen de aangebodene werktuigen op een daartoe bestemd veld der hofstede Goenjcaan den langen weg in den Wilhelmina-Polder worden beproefd. Dit veld zal te voren op verschillende wijzen behandeld worden ten einde de uitwerking en de kracht der werktuigen zoo veel mogelijk te leeren kennen en beoordeelen. Wanneer de inzenders moglen verlangpn zelve eenig werktuig te besturen of te doen besturen wordt daarvan te voren opgave verzocht. In de nabijheid van dit veld zal eene gelegenheid worden daarge- stehl alwaar de leden zich zullen kunnen vereenigen en van verver- schingen voorzien. Op Woensdag den 11 Junij zal de tentoonstelling van vee en landhuishoudelijke voorwerpen op het zoogenaamde Stoofweidje huiten de Nieuwe Havenpoort gehouden worden. De paarden, het rundvee, de schapen en varkens, moeten uiter lijk des morgens ten zeven ure op de plaats der tentoonstelling aan wezig zijn. Aan degenen die het noodig achten reeds den vorigen avond derzelver vee te Goes te doen aankomen zal des verkiezende eene behoorlijke stalling met voedsel worden aangewezen voor welk laatste ook tijdens de tentoonstelling zal.worden zorg gedragen.

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1