ZÏERIRZEESCHE VRIJDAG 2 MEI. Besturen en Administration IV.o 35. A.° 1845, COURANT. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, van den 19 dezer maand Provinciaalblad n." 50) met de lijst der bevoegd erkende Hengslbouders in deze Provincie, voor den jare 1845. Brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbende Land lieden en Veehouders den inhoud van dezelve lijst, voor zooveel dit District betreftte welen Jozias Klompe te Drcischor. Joost keu Weduwen idem. Jan de Vlieger Noordgouwe. Cornelis Hollander Nieuwerkerk. Willem van Hoeven, Sirjansland. Ahthonij Soetens Stavenisse. Lf,endert de Jager Tholen. Benjamin van Dijk idem. En zal deze bekendmaking in de Stads Courant worden geplaatst. Zierikzee den 30 April 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Achlervolgens art. 3 van Zijner Majesteil's besluit van den 6 Januarij 1831 n.° 68 Staatsblad h.° 2,) beeft Zijne Excellentie de heer Minister van Financiën, bij resolutie van den 30 April, bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen, waarvoorde col lecteurs, splitters en debitanten der Koninklijke Nederlandsnhe Loterij de loten en gedeelten van dien voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 195"° Loterij, zullen mogen uitgeven te welen: Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste Bij verkoop loten f 77,00 - 38,50 ...- 15,40 - 7,70 - 3,85 Bij verhuring Geheele loten 38,00 Halve - 19,00 Vijfde ...- 7,60 Tiende - 3,80 Twintigste» - 1,9 0 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor noemd artikel van Zijner ^lajesteit's besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de collecteurssplitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben, Zierikzee, den 2 Mei 1845. Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. BEKENDMAKING. De CENTRALE DIRECTIE van SCHOUWEN, BURGH en WESTLAND maakt door deze bekend dat de gewone jaarlijksche Poldervergadering zal gehouden worden op Donderdag den 8 Mei 1845, des voormiddags om 11 ure, in 'sLandskamer te Zierikzee, en tot het bijwonen der vergadering worden opgeroepen de stemgeregligde Ingelanden van de Polders van Schouwen en Zuider-Nieuwlandzoo mede alle de Ingelanden van den Polder van Burgh en Weslland. De stemgeregtigde Ingelanden van den Polder van Schouwen zijn alle manspersonen voor wien één jaar voor de stemming 4 bunders 16 roeden en 80 ellen, oude 10 gemeten, bet volle dijkgeschot betalende op deszelfs naam of die zijner huisvrouw bekend stonden. Te Zierikzee, den 24 April 1845. De Centrale Directie voornoemd TROMPvl. Ter ordonnantie van dezelve DE JONGE. De CENTRALE DIRECTIE van SCHOUWEN, BURGH en WESTLAND Gezien Zijner Majesteit's besluit van den 17 Januarij 1845 n.° 81 waarbij deze Directie geautoriseerd wordt tot bet doen eener Geld- leening van 80,000, tegen den interest van 4'/, ten honderd, lot dekking der daarstelling eener verbeterde afleiding van het land- water in den Polder van Schouwen, volgens bet plan daarbij vastgesteld Gelet dat van onderscheidene zijden het aanbod is gedaan om tegen eene mindere rente inschrijvingen voor deze geldleening te doen en de Directie alzoo van oordeel is, dat de bepaling eener boogere, het aanbod tot eene mjpdere. rente geenszins uitsluit Overwegende dot alzoo aan de inschrijvingen tót de minste rente de voorkeur behoort gegeven te worden als strekkende in het belang van Ingelanden, Zoo is het, dat door deze aan elk en een iegelijk wordt bekend gemaakt dat van heden af tot den 7 Mei aanstaandedat plan van geldleening ten Kantore van den Penningmeester en Secretaris van deze Wate ring ter inzage zal leggen zoomede dat de inschrijvingen in die geldleening van den 4 tot en met den 7 Mei aanstaande zullen worden aangenomen. Te Zierikzee, den 25 April 1845. De Centrale Directie voornoemd TROMPvt. Ter ordonnantie van dezelve, DE JONGE. BEKENDMAKING. De COMMISSIE ter uildeeling van SOEP aan behoefligen binnen deze Stad hare werkzaamheden over liet afgeloopen Winlersaizoen geëindigd hebbende, maakt met dankbare erkentenis aan de Inschrij vers bekend, dat zij door derzelver medewerking in staat is geweest, om gedurende den afgeloopen Winter nagenoeg 45,000 Portion voed zame en verwarmende Soep te kunnen uitreiken. De Commissie uit naam van zoo vele bcweldadigden baren wel- meenenden dank aan de gezamenllijke Inschrijvers daarvoor bij deze betuigende geeft mitsdeze kennis dat de rekening over het afge loopen dienstjaar op Dingsdag den 6 Mei aanstaande des morgens ten elf ure, in het Soep-Lokaal zal gehouden worden; de Inschrij vers hij deze uitnoodigende om daarbij te willen tegenwoordig zijn ten einde die te helpen opnemen en sluiten en daarna over te gaan tol het verkiezen van andere Leden der Directie in de plaats der aftredende; terwijl een ieder, die nog eenige Gelden van de Com missie Ie vorderen heeft, verzocht wordt, om zich, met overlegging der noodige bewijzen bij den heer Thesaurier II. J. Berg ten spoedigste aan te melden, Zierikzee, den 30 April 1845, De Commissie voornoemd W. D. de JONGE, vl. Ter ordonnantie van dezelve, J. 1SEBREE MOENS. De COMMISSIE voor de Onderlinge Waarborg-Vereeniging van Arbeiders en Werklieden, te Zierikzee, brengt bij deze ter kennis der 'belanghebbenden, dat bij deze Waarborg-Vereeniging van beden af is opgerigt eene Spaarkas, ten dienste van zoodanige tot de arbeidende klasse behoorende personen welke aan bet vroeger door de Commissie opgerigte Lijfrente- en Weduwen-Fonds niet kunnen of niet verlangen deel te nemen. Deze Spaarkas, waarvan bet reglement door heeren Burgemeester en Wethouders dezer stad is goedgekeurd beeft ten doel om aan da daarin deelnemende personen, hun leven lang gedurende, eene jaar lijksche lijfrente te verzekeren 0. Zoodra zij den ouderdom van 60 jaren zullen bereikt hebben. b. Aan hunne weduwen indien zij vóór dien leeftijd mogten sterven en c. Zoodra hun eenig ongeluk aiJigchaamsgebrek mogt overkomen dat hen hulpbehoevend maakt. In deze Spaarkas kan worden deelgenomen 1.° Door de betaling eener jaarlijksche bijdrage, naar verkiezing to bepalen doch minder dan de voor bet Lijfrente- en Weduwen- Fonds bepaalde som bedragende. 2." Door bijdragen op onbepaalde lijden in te brengen. 3.° Door middel van inhoudingen op verdiensten en uitdeelingen van allerlei aard die men daarvoor wil bestemmen. - Geene bijdragen worden aangenomen dan van personen die bij de eerste inlog bun 50*". jaar nog niet bereikt hebben. Van alle. betalingen uit de kas der Onderlinge Waarborg-Vereeni ging te doen aan personen bij de oprigting dezer Spaarkas bun 50"" jaar nog niet bereikt hebbende zal. daarvoor 5°/0 ingehouden en ten bunnen name geboekt worden. De bijdragen en inbondingen zullen dadelijk worden aangeteekend op naam van den persoon door of voor wien dezelve worden ver strekten, des verkiezende, daarvoor een aanteekeningsboekje worden afgegeven. De lijfrente is voorloopig bepaald op 15% van bet door ieder ïngebragtevermeerderd met de daarop vervallen renten, en zal, naar gelang van den voorspoed van het fonds verhoogd worden. Sommen, minder dan f 10 bedragende worden in derzelver geheel teruggegeven. De Commissie op deze weinig bezwarende wijze in de ongele genheden wenschende te voorzien die het meest drukkend zijn voor de minvermogende standen en daardoor bare taak willende vervol gen om zooveel in haar is tot vermindering der armoede mede te werken wil dan ook allen die arbeiders daglooners en dienst boden in hunnen dienst hebben of met zoodanige personen in eenige aanraking zijn hebben opgewekt baar de behulpzame hand te bie den om de deelneming in deze Spaarkas te bevorderen en maant in hun eigen welbegrepen belang, alle zoodanige personen, voor welke deze zaak nuttig zijn kan ten ernstigsten aan om aan deze

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1