Zee tij din g en JL drertentiën. Zoutkamp. Volgens het leggen van een' der geredden was een schip komende Van üostmahom en zeilende naar Schiermonnikoog, ter plaatse van het ongeluk in de nabijheid doch schijnt dit vaartuig gecno hulp te hebben kunnen toebrengen ofschoon dezelve door de schipbreukelingen ingeroepen word. Uit S.'-Oedenrode in Noord-Braband schrijft men dat hij oen brandin den avond van den 20 Maart in eene bouwmanswoning nldaar ontstaan doch waarbij hel door het spoedig aanbrengen en doeltreffend aanwenden der blusch- en behoedmiddelen gelukt is eene nabij staande groote schuur en woning alsmede het vee en nagenoeg geheel den inboedel uit het brandend huis te redden de aandacht der aanwezigen bijzonder gevestigd is geweest op eene der brandspuiten in het afgeloopcn jaar uit de fahrijk der heeren Sander Kikkers en Zoonbrandspuitmakers der stad en der koninklijke marine te Botterdam ontvangen en wel om do door haar aangevoerde enorme massa water. Zwaar glad en krachtvol (zegt bet berigt verder) was haar waterstraal zoodanig datwaar die ook werd aan- gobragt het telkens scheen of vlam en vuur in eens waren wegge streken. Meermalen zijn dia fabrijkanten om hunne prompte en loyale behandeling in deze gemeente geroemd thans worden zij wegens hun uitmuntend fabrijkaatdankbaar herdacht." Het gebouw van het provinciaal bestuur van Luik is den 31 Maart prooi van een zwaren brand geworden de bovenverdiepingen zijn geheel vernield alleen de benedenverdieping beeft men gedeeltelijk kunnen behouden als ook de belendende gebouwen voor welko men eenigen tijd beducht was. Een aantal papieren heeft men niet kunnen redden doch de papieren en plannen van het kadaster zijn nog in tijds naar het stadhuis kunnen overgebragt worden en hoopt men dat allen behouden zullen zijn. Verscheiden personen zijn bij dit onheil gewond, waarvan twee in gevaarlijken toestand veikeeren. liet gouvernementsgebouw was voor 150,000 fr. verzekerd en het meubilair voor 3000 franks. .11. vrijdag morgen, ten 7 ure, heeft te Clecf de executie plaats gehad van het doodvonnis door de guillotine, aan zekere Jacobs, broodbakker te Marienbaum lusschen Kalker en Xanten die door Vergif zijne -laatste vrouw om het leven heeft gebragten onder de zwaarste verdenking heeft gelegen van ook zijne 2 vorige vrouwen op dezelfde wijze, te hebben vermoord. Al deze vrouwen die veel ouder waren dan hijen welke hij slechts getrouwd had omdat zij eenig vermogen hadden zijn subiet gestorven en hoezeer hij onder verdenking lag, heeft men hem niet vervolgd. Doch in dronkenschap had bij zijne laatste misdaad in vertrouwen verhaald aan eenen per snon, die de hoofdgetuige in hel regtsgeding is geweest. Deze, na- dei hand in behoeftige omstandigheden verkeerendo, vervoegde zich bij hem om eenigen onderstand waarop Jacobs hem aan de policie als bedelaar aangaf, ten gevolge waarvan hij voor eenige dagen gevangen werd gezet. Dit vertoornde den gevangene zoodanig dat hij de ju stitie met de geheele toed ragt der zaak hekend maakte, waarop Jacobs werd gevangen genomen hel lijk der vrouw werd opgegraven en ten gevolge, der genomene scheikundige proeven de misdaad werd be wezen, welke Jacobs nooit heeft willen bekennen. De jury heeft evenwel het schuldig over hern uitgesprokenen bet -vonnis is dezer «Jagen door den koning van l'ruissen bekrachtigd. Uit Obermormter aan den Rijn, bij Xanten Wordt gemeld, dat men op Paasch-avond aldaar gelijk op zoo vele andere plaatsen een zoogenaamd paascbvuur op de rivier ontstoken had. Eene groote menigte menscben verzamelde zich op het. ijs waar zij den tijd inet wandelen, dansen, eijer-elen en drinken doorbragten. Na zich nog langen tijd, op het laalst in wilde wanorde verlustigd te hebben, verlieten zij allengskens den ijsvloer en naauwelijks had de laatste den vasten wal betreden of schrik en ontzetting trof al de aanwezigen want met een donderend gekraak brak allerwegen het ijsde sterk Stroomer.de rivier schoof schots op schots en voerde in korten tijd den nog steeds brandenden teerton om welken zoo veten verzameld ge weest waren, buiten het gezigl. Niet zonder ijzing kan men er aan denken,, wat gebeurd zou zijn, bijaldien de rivier weinige oogeoblik- ien vroeger losgegaan ware. GOESden 3 April. Laatstleden zaturdag hebben de vroegere en tegenwoordige kweekelingen van de stads teekensebool het 25jarig bestaan dier inrigling waaraan vooral vele ambachtslieden te dezer Stede eene heilzame opleiding te danken hebben feestelijk gedacht. ZIEB1KZEE den 7 April. Gisteren nacht omstreeks half 12 ure, is er brand ontstaan bij den broodbakker B. Hopmans, wo nende aan de zoogenaamde fontein alhier een gedeelte der zolde ring alsmede een gedeelte van bet daaraan belendende dak is verbrand. Spoedig aangebragte hulp vau eenige ingezetenen heeft echter den brand in zeer korten tijd gebluscht. Gisteren morgen heeft men onder Bommenedeeiland Schouwen fn eene sloot, het lijk gevonden van zekeren Pieler Nuilearbeider aldaarwelke vermoedelijk den vorigen avond op eene ongelukkige wijze verdronken is. Dezer dagen is onder Bruinisse bij het Zijpeeen kind van 11'. van Weije(een meisje van omstreeks 7 jaren bij afwezigheid der ouders, door bet vlamvatten van hare kloederen over het lijf deerlijk gebrand. Krachtens de magliging verleend bij koninklijk besluit van den 16 Maart II., n.° 75, heeft zijne exc. de minister van binnenlandsche zaken bij dispositie van den 25 derzelfde maand n.° 172tot arrondissements ijker voor het Is" district der provincie Zeeland te Middelburg benoemd Pieler Cornells de Los, thans arrondissements ijker voor het 2de district van Zeeland te Zierikzee. Bij koninklijk besluit van den 2 dezer is de controleur der directe belastingen in- cn uitgaande regten en accijnsen de heer G. A. B. d'Aumeriete Grave, in dezelfde beirekking verplaatst naar Thole®. Volgens berigt uit Vlissingen zullen dezer dagen niet minder dan ongeveer 170 personen, meestal bouw-, handwerks-arbeids lieden en bewoners van bet 4de district der provincie Zeeland zich uit dat district naar Rotterdam en andere havens begeventen einde zich naar Noord-Amerika in te schepen met bet doel zich aldaar in de republiek der Vereenigde-Stalen to vestigen en er bun voordeel te betrachten. Onder ben bevinden zich ettelijke welgestelde lieden. Men meldt uit Brielle van den 4 dezer De zieb alhier in het tra» «mms* lefk&Bte Lm» Kiest, gebere» te Ktto&dert, jflv vincie Noord-Braband die ruim 6fib jaar Vóorlvluglig is -geweestcn voor weinige dagen op last van den heer procureur-generaal van het provinciaal geregtshof van Middelburg ter zake van diefstal met inwendige braak te Zierikzee gepleegd te Spijkenisse door de justitie alhier is gearresteerd bevindt zich in eenen beklagenswaardigen toe stand daar zijne-beide -boenen in -dezen-strengeh winter zijn bevroren en er nu het koudvuur in is. De goneeSheer van bet huis van arresteen allezins bekwaam arts heeft in den namiddag van eer gisteren zijn regtervoet onder den enkel afgezeten hoogstwaar schijnlijk zal dit met den linker ook hel geval moeten zijn. De goede verzorging die deze ongelukkige gevangene zoo van den ge neesheer als van al de anderen welke gesteld zijn over het huis van arrest geniet verdient allen lof." Men meldt uit Antwerpen van den 1 dezer Gislercn is door de correctionele reglbank dezer stad uit hoofde van bedelarijtol drie dagen gevangenis veroordeeld, de genaamde Cornelia Serierse-, geboren te Zierikzee in Holland. Deze persoon eene zware wonde aan den arm bekomen hebbendo in den vermaarden slag van Isly in Afrika alwaar hij in het vreemd legioen diende en dus tot don militairen dienst onbekwaam verklaard zijnde, was naz ijn land teruggezonden zonder dat hem eenige scha deloosstelling werd toegestaan. Met het weinige dat hij had gespaard had bij zijne reis tot Antwerpen afgeleid Zonder verpligt geweest te zijn het medelijden zijns evennaasten in te roepen. In de laatstge noemde plaats Waren nogtans alle zijne middelen uitgeputen daar zijn kleedsel gansch versleten washad hij zich aan eenige burgers aangeboden om van do opbrengst hunner milddadigheid zich eenige andere kleedingstukken aan te koopen om niet met de verscheurde die hij om het ligchaam droeg in zijne geboortestad terug te keeren. Op dit feit door de policie betraptwerd hij aangehouden en ver oordeeld. De ongelukkige toestand waarin die persoon zich bevindt heeft veel medelijden ingeboezemd aan degenen die hem zijne lotge- vallen hebben hooren verhalen. Het is ons dunkens eene schande voor het fransch gouvernement op zulke eene wijze zich te ontmaken van personen die zich aan het zelve hebben opgeofferd. Thans vernemen wij dat de maatschappij Van weldadigheid uit den Rooden Hoed alhier een genoogzamen hijstand aan genoemden Se rierse heeft verschaftom zijne reis voort te zetten zonder zich ge dwongen te zien zich aan verdere vervolgingen bloot te Stellen." Volgens de laatst ingekomen rivierberigten bleven de bedijkingen in ccnen zorgelijken toestand. Met inspanning van alle krachten waren dezelve tot nog toe behouden gebleven j op vele plaatsen ver toonden zich intusschen door den hoogen waterstand doorkwellingen die bij den verderen val des waters ligtelijk van dijksverzakkingen kunnen worden achtervolgd zijnde bereids hier en daar verzakkingen waargenomen. Overigens had men geene nieuwe ramp te betreuren en bleef het water vallende. BROUWERSHAVEN, den 7 April. Binnengekomen: Hutkan, kapl. R. Sindre van Sunderland naar Dordrecht, en uitgezeild Europakapt. D. Charlau naar Rotterdam zijnde groolendeels de overige schepen binnendoor naar deszeifs bestemming vertrokken. Heden ontvingen wij de treurigo tijding van het plotseling overlijden van onzen waarden Broeder en Bebuwd-Broeder den Weledelen Heer IE AN BAPT1STE STRÏCKAERT in leven Houthandelaar te Brusselin den nog krachtvollen leeftijd van 33 jaren nalatende eer.e Weduwe met 10 onmondige Kinderen. Zierikzee, J. STRÏCKAERT. den 5 April 1845. S. STRÏCKAERT geboren ter Woerdt. Dienende deze tol bijzondere en algemeene kennisgevingver zoekende van brieven van rouwbeklag verschoond te blijven. MUS var SCHELVEN maken hunne geëerde Stad- en Landgenooten bekend dat zij wederom voorzien en gesorteerd zijn in onderscheidene soorten van BEHANGSEL- en GORDIJN- PAPIER, alsmede RANDEN, SCHOORSTEENSTUKKEN enz. De Notaris AL' C. Van oer LEK Be CLERCQ zal, op Donderdag den 10 April 1845, des voormiddags ten 10 ure, ten verzoeke van zijnen principaalin de Hooge Molenstraatnabij the Armcn-Gesticbtte Zierikzee, publiek presenteren te verkoopen Vijf WERKPAARDEN, zeven Melkkoeijen, drie BOERENWA GENS, twee Perwelkarren een Kapwagen een Cbais, drie Baksle- den eenige Ploegen, Eggen, Rieken, een KARNTON, Emmers en verdere Bouw- en Melkgereedschappen benevens eenig WEI- cn KLAVERHOOl cn twee MESTPUTTEN. Terwijl op Maandag den 14 April daaraanvolgende, des voormid dags ten 10 ure, ten Huize van den Heer G. Pop, alhier, publiek zal geveild worden, eenige IJZERWAREN, Spijkers en hetgeen verder tolde uitoefening van eene Maljcniers-Affaire behoort, bene vens eenige HUISM EUBELEN en heigeen verder zal worden geveild. De Notaris J. be KATER Nz. zat op de Hofstede be- woond door de Wed. van ANDRIES GEELHOED, onder fioordicel'eaan den Noorddijkop Dingsdag den 15 April 1845, des voormiddags ten 9 ureveilen en verkoopen Twee WERKPAARDEN een jaarling Hengst vijf AJelkkoeijen een KARNHOND, een MESTPUT, eenige BOUW- en MELKGE REEDSCHAPPEN en heigeen verder en meerder zal worden geveild. De Notaris J. de KATER Nz. zal ten Verzoeke van den Heer HUBREGT THON1SSE van ter VEERE op Vrijdag don 25 April 1845, des namiddags ten 2 ure, binnen de Stad Brouwershavenin het Koflijhuis de Maagd vau Mecheleneerst in perceélen en daarna in massa veilen en verkoopen Eene STOLP met 6 bunders 89 rooden 04 ellen BOUW- en WEILAND staande en gelegen onder Duivendijke. Bij plakbiljetten breeder op te geven en nadere informatie te be komen ten Kantore van voornoemden Notaris. TB Zl'BKtSZEE BIT KB WK®. Av SB VOS KH ZBOSf STABS drssekers,

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 2