dan jenever drinken keerde ik in de woning mijns vaders terug, met wien ik alleen woonde; daar vond ik mijn' broeder Alexander en mijne zuster Louizedie mijnen vader waren komen nieuwejaar wenschen. Alle 4 dronken wij te zamen jenever; toen nu Alexander en Louize heóngegaan waren bevond ik mij met mijnen vader alleen, die mij verwijtingen deed, omdat ik dronken was. Ik antwoordde niets, en zette mij aan tafel lot bet middagmaal. »Mijn vader diende mij witten kool dien ik at; en vervolgens eenigzins gebelgd over de verwijtingen, welke bij mij bad gedaan, dronk ik 2 groote glazen jenever uit, ieder nagenoeg een halve pint inhoudende. Mijn vader zeide mij, dat ik een zwijn was, zoo jene ver te drinken: ik antwoordde hem, dat men zoo altijd jenever dronk. Op deze woorden stond hij op en gaf mij een' klap aan het hoofd, dio mij op den grond deed neértuimelen. Ik stond op, en zonder dat mijn vader het gewaar werd, greep ik een stuk brand hout op, dat legen den haard overeind stond, en met beide handen gaf ik hem daarmede een slag op het achterhoofd mijn vader stortte neder, en toen hij op den grond lag, zag ik dat hij beefde, dat zijiie ledematen stijf werden en dat hij veel pijn scheen te lijden. «Ik trad tot digt bij hem op, en vraagde hem, wat hem scheelde; hij antwoordde mij niet, en, om zijn lijden te verkorten, nam ik het stuk brandhout weder op hetwelk ik op den grond had laten vallen en hragt hem nu een tweeden slag toe aan de zijde van zijn hoofd. Daarop gaf mijn vader terstond den laatsten snik. Ten einde mijne misdaad te verbergen nain ik het lijk bij de schouders en sleepte het voort tot in de naaste kamerboven de leêrlooijerijtoen dit gedaan was, wischte ik de bloedvlekken uit, op den vloer der kamer, waar ik mijn vader had doodgeslagen; loon ging ik uit, om dé twee dwijlendie gediend hadden om hol bloed uit te wisschen in de rivier te werpen (zij zijn daar ter plaatse gevonden). »Nu ging ik den sleutel der huisdeur bij l'ieter Hannevart brengen; vervolgens begaf ik mij naar de kroeg van Elizabeth Henry, alwaar ik mij in een drinkgelag vermaakte. Omstreeks ten 4 ure namiddag begaf ik mij naar mijne moeder, maar ik zeide haar niets. Na van Pieler Hannevart den sleutel onzer huisdeur te hebben teruggehaald nam ik het lijk van mijnen vader op mijn' regterschouderwaadde met dezen last de rivier door, die achter ons huis loopt, en toen wierp ik het in het stortebed van den molen der fabrijk van üarpignies. »Dit volhragt hebbende, keerde ik naar huis terug, en ik bragt den sleutel wederom hij Pieler Hannerart. Vervolgens begaf ik mij nóg wederom naar de kroeg. Daarop ging ik naar Joseph Mathy alwaar ik mij lot lO'/s »re inet daiisen vermaakte. Van daar begaf ik mij terug naar Elizabeth. Henry, welke kroeg ik ten 11'/a ure vérlietom te gaan slapen. Wal het Stuk brandhout betreft, dat mij gediend heeft om mijn' misdaad te volvoerenik heb het op het vtiür geworpen om het bloed te doen verdwijnen waarmede het bevlekt was; het is vervolgens door Jacques [Jenrard geheel verbrand geworden, die niet Wist, welk gebruik ik er van had gemaakt." VLISSlNGEJf den 1 April. Niettegenstaande de vele voorbeelden en aanhoudende waarschuwing der dagbladen legen het alleen laten van jonge kinderen hebben wij thans weder hel treurig berigt mede te deelén dat ook alhier een kind van 5 jaren door zijn moeder met nog twee andere kinderen in hel vnétrek alleen gelaten door het spelen met eeno brandende kaars doodelijk gebrand is geworden zoodat de moeder hij hare terugkomst slechts het deerlijk verminkte lijkje van haar kind wedervond. Wij vernemen dat zondag namiddag het öjarig jongentje van een' landman op den Kleinen Abeele bij eene sloot spelende in het water is gevallen en verdronken. GOES den 29 Maart. Het regterlijk onderzoek hetwelk bewerk stelligd wordt ten laste van J. M. DuinhouwerM. Olivier en L. H. Haze, wegens valsche-getuigenverklaring (waarvan wij gewag maak ten in ons n.b van den 28 Maart heeft ten gevolge gehad dat ook de persoon van Pieter Panny bereids in den loop dezer week is in hechtenis gesteld. Thans vernemen wij dat ook tegen dezen door do arrondissements regtbank een bevel van gevangenhouding is uitge vaardigd ter zake dat hij genoemde beklaagden lot het doen hunner meineedige verklaringen Zoude hebbon verleid en omgekocht, ZIERIKZEE den 2 April. Gisteren zijn alhier 8 maréchausées aangekomen, als: 1 wachtmeester, 4 kaValeristen en 3 infanteristen welke manschappen alhier zijn geplaatst. Dien ten gevolge is heden morgen het laatste gedeelte van het alhier in bezetting gelegen heb bende detachement van het 7ai! regement infanterie haar Viissingen teruggekeerd. De minister van marine kennis bekomen hebbende van de directie der Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van Schip breukelingen gevestigd te Rotterdam dat voor rekening dier maat schappij is aangekocht eene schokker vischschuit en dezelve van een Vast dek voorzien ert verder zoodanig uitgerust is om zoo veel doenlijk zee houdende voor de zeeuwsche zeegaten in de nabijheid van de huiten-banken en van derzelver gevaarlijkste punten te kruisen ten einde ten allen tijde zooveel mogelijk gereed te zijn om hulp en bijstand te verleenen aan de aldaar in nood verkeerende schepen of hij stranding derzelver equipagiën te kunnen redden dat genoemd vaartuig den naam draagt van de Zuid-llollandsche Bedding-Maatschappij en wordt gevoerd door Arij Visser, zijne zonen en kleinzonen van beroep visschers te Zierikzee woonachtig dat tot onderscheidings-tecken voor inkomende of uitgaande schepen gemelde schokker van den mast voert eene vlagwelke de hollandsche kleuren, rood, wit en blaauw heeft, tot op een derde van den stok, en voorls op het overige witte veld de letter R benevens in deszelfs getaand groot zeil een wit kleed in verticale rigtingbrengt zulks Ier kennis van de zeevarenden in het algemeen ten einde zich in bet geval bevindende gebruik te kunnen maken van dezen met een zoo weldadig doel door de voormelde maatschappij genomen maatregel om aan de schepen welke zich op de bedoelde gevaarlijke punlén mogten bevinden hulp te verleenen. te Viissingen hebben zich eenige menschlievende vrouwen ver- eenigd om zich het lot aan te trekken der nagelatene weduwen en kinderen van Lieven van Verre en Leendert Hendrik van der Kuyl wier ongelukkig uiteinde in ons vorig nummer is medegedeeld. Er is eene inschrijving geopend om uit de opbrengst daarvan aan die heide talrijke huisgezinnen eenige ondersteuning te verschaffen. Du beriglen betreffende den waterstand der rivieren luiiien allertreurigst en doen voor groote onheilen mot reden beducht zijn. De aanwas van het water op de hovenrivieren is, sedert den in gevallen dooióp eene schrikbarende wijze toegenomenvolgens het laatste berigt had men te Keulen 34 voet wateren was de nóód op de omliggende plaatsen ten hoogste zorgwekkend. PRIJZEN niïit EFFECTEN tb AMSTERDAM, Woensdag den 2 April 1845. Nederlanden 2*/s pG. Werk. Schuld 4 Amort. Syndikaat 4'/s pC. Nieuwe 3 pC." Leening Handel-Maatschappij 4'/s Oost-Indiën .4 Rijn-Spoorwegi'/j Hoil. IJzer. Spoorw-M. Rpsland Hope en Comp. 5 Spanje, ^egot. 1834 hij Ardoin 5 Oostenrijk Bij Goll. en Comp. 5 Negot. Metaliek 5 Portugal 3 5> gebleven; 647,. pG. 99»/. 100 787, 1517, 1147, 109 257, e 3 06s/s 677, MIDDENPRIJZKN van df. volgende ARTIKELEN te ZIERIKZEE, April l845. O. Tarwe 1843 N. dito 1844 Zomer-dito Ordinaire dito Rogge 1844 N. YVinter-Gerst Zomer-dito Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito van dén 3 Dé Ned. Mudde. 8,00 a 5,20 a 0,00 a 5,00 a 4,60 a 4,20 a 3,80 a 2,00 h 4,00a 5.00 a 3,00 a 8,50 6,75 0,00 6,00 4,80 4,50 4,00 2,10 4,50 7,00 7,00 Graauwë Erwten Groene dito. Gele ditö Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-LijnZdad De Ned. Mudde. f 0,00 a 0.00 - 4,50 a 5,0!) - 0,00 a 5,00 -i 2,00 a 12,50 -17,00 a 20,00 - 3,00 a 7,00 Raap-Olié te Zierikzee, f 43,00 p. v. Patent-Olio - i6,00 Lijn-Olie - OÖ.ÓO Raapkoeken ƒ00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 JÈ dverientiën. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel van wijlen den Heer HENDRIK WILLEM le SAGE ten BROEK overieden te Zierikzeeden 7 Februari) 1845gelieven daarvan vóór of op den 30 April e; k. opgave tij doen aan den Makelaar C. M. le SAGE ten BROEK aldaar. Iemand genegen zijnde zijnen Zoon of een van zijne Betrek- kingen het KOORNMALEN te laten leeren hetzij met, of buiten kost en inwoningop billijke voorwaardenadressere zich bij H.n van DUKE te Zierikzee. Een DROOGER henoodigd in de Meestoof te iEikerzee; belanghebbenden worden verzocht, zich, voor den 1 Junij aanstaandeaan te melden hij den ondergeieekenden. J. SCHALKWIJK, Ellemeet, den 3 April 1845. Boekhouder. J. C. BAL Go. maken hekend, dat zij dit jaar den Ilan- del in STEENKOLEN zullen aanvangenen tegen den ge wonen tijd reglstreeks uit zee zijn verwachtende eene lading En- gelsche- en mede zullen voorzien zijn van Brabandsche Schaal- en Maatkolen; zij hevelen zich in het gunstig aandenken hunner Slad- en Landgenootenen beloven eene prompte en accurate bediening, terwijl men zich van de beste kwaliteit zal kunnen verzekerd houden; De Notaris M.' C. van der LEK de CLERCQ zalop Donderdag den 10 April 1845, des voormiddags ten 10 ure, ten verzoeke van zijnen principaalin de Hnoge Molenstraatnabij het Armen-Gesticbtte Zierikzee, publiek presenteren te verkoopen Vijf WERKPAARDEN, zeven Melkkoeijen drie BOERENWA GENS, twee Perwctkarren een Kapwagen een Chaisdrie Baksle- den eenige Ploegen, Eggen, Rieken, een KARNTON, Emmers en verdere Bouw- en Melkgerèedschappenhenevens eenig YY'El- en KLAVERHOOl en twee MESTPUTTEN. Terwijl op Maandag den 14 April daaraanvolgendedes voormid dags ten 10 ure, ten Huize van ilën Heer G. Pop, alhier, publiek zal geveild worden, eenige IJZERWAREN, Spijkers en hetgeen verder tot de uitoefening van eene Maljeniers-Affaire behoort, bene vens eenige HU1SMEUBKLEN en hetgeen verder zal worden geveild, De Notaris M.' J. J. ERMER1NS zal, op Dingsdag den 15 April 1845, 's morgens ten 10 ure, voor het Huis bewoond door Mejufv. de Wed. J. VERVEEN, te Zierikzee, presenteren te verkoopen Eene partij MEUBELAlRE GOEDEREN bestaande in Stoelen, Tafels, Kabinet, Ledekant, Bed, Koper, Tin, Glas en Aardewerk, alsmede eenig GOUD- en ZILVERWERK en 't geen verder zal worden geveild. De Notaris D. Q. oe JONGE van der HALEN zal ten verzoeke van zijn principaal op Dingsdag den 15 April 1845, des voormiddags ten 10 ure, in de Weststraat, te Nieuwsr- lierkpubliek presenteren te verkoopen: Een bruin MERR1EPAARD oud 7 jaren 2 baatgevende Melk koeijen 1 RIEMWAGEN diverse Ploegen, Eggen, 1 Bakslede, Sleper KARNMOLEN een extra goede MESTPUT een aanzien lijke partij goedgewonnen WE1HOOI eii hetgeen verder zal worden geveild. VERKOOPJNG op Donderdag den 17 April 1845, 's mid- dags ten 12 ure, aan de Balie, le Zierikzee, van 20 stuks SCHAPEN en 40 stuks LAMMEREN. De Notaris M." C. van der LEK de CLERCQ zalop Dingsdag den 22 April 1845; des middags ten 12 ure, voor do te veilen peleeelen ten verzoeke van zijnen principaal publiek presenteren te verkoopen: Een WOONHUIS en ERF staande in de Parelstraat binnen deze Stad, wijk C, 11.° 618, kadaster sectie B, n;° 993, tot den 1 Mei aanstaande verhuurd aan de Wed. van wijlen Jon.' van Schelven; en De helft in een PAKHUIS, aldaar, zijniie de gewezen Hoofdpoort wijk C, n.°" 634 eo 635, terwijl de Ilöoper Van dit perceel in onderhandeling zal kunnen treden léft öjtzigle der overneming van de Pacht der Visscherij in de Zuidwellegracht. te zierikzee, bh de wed. a. de vos en zoon, stads drukkers.

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 2