Weetijd in g en - -Advertentien. met voorbedachten rade gepleegd aan eenen slaapsteêhouder te Kam pen [Piet Schutop een' der eerste dagen van September 11. immers van medepligtigbeid terwijl een derde beklaagde Gerril Willems een man van 81 jaren gedurende de instructie was overleden. Het geregtelijk onderzoek dadelijk na het bekend worden van den moord in het, werk gesteld had in de kamer waar de verslagene te bed lag eene ijzeren blaaspijp doen vinden waarmede naar hel oordeel der deskundigen de moord moest zijn bedreven daar aan dezelve nog het haar en bloed kleefde van het vermorseld hoofd van Schut. Meer dan 30 getuigen hebben in deze zaak hunne verklaringen afge legd. Na afloop der debatten kwam de procureur-generaal aan het woord. Z. e. g. a. somde de verschillende bezwaren op die uit de instructie tegen Louise Hoekstra waren voortgevloeid terwijl z. e. g. a. de grieven tegen Caspar Tilman niet gewigtig genoeg rekende om hem voor schuldig te houden. Het requisitoir ten gevolge daarvan genomen, luidde tot vrijspraak van Caspar Tilman. en tot schuldig verklaring als complice van den moord en alzoo tot toepassing der doodstraf op de beschuldigde Louise Hoekstra. Den 20 zouden de pleidooijen plaats hebben en m.' J. Kal ff voor den eerston m.' D. S. J. van iloijen voor den tweeden beschuldigde het woord voeren. Volgens herigten uit Mainz van den 20 dezer, was den vorigen middag het rijn-ijs voor die stad in beweging geraaktmaar kort daarop tusschen de eilanden weder staande gebleven. Tegen 5 uro dreef eene onoverzienbare ijsvlakte van den Boven-Rijn voorbij en zette zich tusschen Mainz en Kastel zoo vast dat zij weder eone volledige ijsbedekking tusschen de beide oevers vormde. Men was zeer bozorgd voor hoogen waterstand en nam in de benedenste deelen der stad reeds de noodige voorzorgen. Na middernacht wies het water zoo sterk dat het reeds buiten de oevers begon te stijgen. Maar ten 2 ure brak de geheele ijsmassa los zonder eenige schade aan te rigten. Het ijs op de Main was nog wel niet geheel opge ruimd maar voor de stad Mainz althans achtte men bet gevaar eener zware overstrooming geweken. De vaart tusschen die stad en Kastel was reeds weder geheel hersteld en den 23 zouden ook de stoombooten van Mannheim derwaarts de vaart hervatten. Het hoog geregtshof te Straatsburg heeft na debatten die eenige maanden geduurd hebben in de beruchte zaak tegen zekeren Bletzy c. s. beschuldigd van eene vrouw vermoord en haar in stukken ge sneden lijk in eene koffer gepakt en aan eene der stations van den Spoorweg gezonden te hebben uitspraak gedaan waarbij de be schuldigden niet schuldig verklaard zijn. Een parijsch blad maakt thans een' brief uit Heidelberg aan den heer te Straatsburg bekend waardoor deze tot nu toe ge- heimnisvolle zaak verklaard schijnt te moeten worden. Eenige studenten toch zouden na den afloop van een' maaltijd besloten hebben óm de justitie in Frankrijk te misleiden en hadden te dien einde het lijk eener vrouw welke zij moesten ontleeden in stukken gesneden en verzonden na zich gedurende verscheidene maanden vermaakt te hebben met de pogingen door de justitie in het werk gesteld om zelfs bij een niet bestaande misdaad den mis dadiger op te sporen waren zij loeh eindelijk door de gevolgen hunner roekeloosheid tot inkeer gekomen en had een dezer jonge lieden den waren loedragt der zaak aan zijn' vader beleden. Men meldt uit Londen van den 19 dezer: Terwijl de britsche philanthropie hare bezorgdheid over alle vera fgelegene oorden der •wereld uitstrekt duldt zij hier, in het hart zelf van het beschaafde Engeland schouwspelen waarvan welligt de nog meest woeste horde een afschuw zou hebben bijna ongelooflijk inderdaad is bet volgende verbaal, hetwelk in de Sun van den 12 dezer gelezen wordt: «Gisteren is er om 100 p. st. [f 1200) een vuistgevecht tusschen twee boksers met name Samho en Jordangehouden. De strijders hadden hunne aanvallen reeds 87 malen hernieuwd toen het voordeel blijkbaar naar den kant. van Sambo begon over te hellen. Met zijne gespijkerde schoenen vertrapte hij de ontbloote voeten van zijne tegen partij die om het bepaalde gewigt niet te boven te gaan zijne schoenen had moeten uittrekken in weêrwil van het algemeen gemor der toeschouwers. De kampregters verklaarden de zaak overeenkom stig de regels van het vuistgevecht. Het gevecht duurde in alles 3 uren en 47 minuten en 107 malen hernieuwden de kampioenen hunne aanvallen. Met wonden overdektde voeten verminktmoest Jordan zich eindelijk verwonnen erkennen en werd Sambo als over winnaar uitgeroepen." MIDDELBURG den 26 Maart. Zoo als wij in ons n.° van den 15 dezer maand bereids hebben medegedeeld, is op den 14 bevorens, door bet provinciaal geregtshof alhier de behandeling der zaak ten laste van Judocus Verstraetenlandbouwer te Srnt-Jansteen en zijne zes medebeschuldigden aangevangen, en op den 15, 17, 18 en 19 dezer voortgezetzijnde de twee laatsfgemefde dagen uitsluitend be stemd geweest voor de pleidooijen zoo van den advokaat-generaal als van de onderscheidene raadslieden der beschuldigden na afloop waarvan de uitspraak van het hof op beden werd bepaald en dan ook werkelijk geschied ismet dien uitslag dat bij een breedvoerig gemotiveerd ar restde beschuldigde Judocus Verstraeten is schuldig verklaard aan de hem te laste gelegde misdaad van moedwilliger doodslag opden persoon van Maximilianus Lodewijcksen te dier zake veroordeeld tot de straf van het zwaaijen met het zwaard over het hoofd en een confinement van 5 jaren in een tuchthuis - de beschuldigde Josephus Tielensaan bet wanbedrijf van het toebrengen van slagen en stoolen aan Panlus Ema nuel Scheerderswelke geene ziekte of beletsel van persoonlijken arbeid van meer dan 20 dagen hebben ten gevolge gehad en gecondemneerd tot eene correctionele gevangenisstraf van 6 maanden en in eene geld boete van f 8 - de beschuldigde Franciscus Johannes van Dorsselaer aan het toebrengen van slagen aan Paulus Emanuël Scheerders, uit welke een beletsel van persoonlijken arbeid van meer dan 20 dagen is geresulteerd en gecondemneerd tot een half uur tepronkslelling opeen schavot en een confinement van 5 jaren in een tuchthuis met verdere veroordeeling van Judocus Verstraeten voor de helft van Josephus Tielens voor een tiende en van Franciscus Johannes van Dorsselaer voor twee vijfde gedeelten in de kosten der procedures; terwijl de 4 andere beschul digden, Johannes Francies Hamers .Gilles Jacobus van der GuchtJacobus Tielens en Judocus Badtszijn verklaard niet schuldig aan de hun re- spectivelijk te laste gelegde misdaden en diensvolgens dadelijk in vrijheid gesteld. Overigens verneemt men dat de zaak ten laste der houders van een publiek huis te Vlissingen Lambertine Dupont en Johan Philip Waliher, vermeld in ons n.° van den 22 Februarij dezes jaarsop den 11 April eerstkomende ter openbare teregtzilting van het hof zal worden behandeld. GOES, den 21 Maart. Op beden zijn in bel buis van arrest alhier in hechtenis gesteld de personen van M. DuinhouwerM. Olivier en L. H. Haze, olie 3 te dezer stede woonachtig, tegen welken door de arrondissemènts-reglbank bevel van gevangenneming is ver leend ter zake dat zij ter openbare correctionele teregtzilting van den 27 Februarij jl. onder eede eene valsche geluigen-verklaring zouden hebben afgelegd in de zaak van hel O. M. tegen P. Pannij. NEUZEN, den 19 Maart. Heden hadden Jacobus Dreg mansoud 87 en Elisabeth Scheele oud 83 jaren het zeldzame voorregt bunno 65jarige huwelijks-vereeniging te mogen beleven terwijl dat echtpaar zich bij voortduring over eene goede gezondheid mag verblijden en in het volle bezit hunner verstandelijke vermogens regt dankbaar jegens het Opperwezen is over het geluk dat hun ten deel valt. Ter hunner eere doen een 30tal koopvaardijschepen, welke door ijsgang sedert eenigen tijd eene schuilplaats in deze haven hebben ge nomen hunne vlaggen wapperen terwijl de verschillende soorten van vlaggen gepaard met het schoone weder van heden een heerlijk gezigt oplevert. Z1ER1KZEE, dén 28 Maart. De stoomboolvaart van Middelburg op Rotterdam is op beden van laatstgenoemde stad hervat. De stoombootdienst tusschen Vlissingen en Antwerpen is mede op heden begonnen. De voorjaars veemarkt te Middelburg zal gehouden worden op donderdag den 3 April aanstaande. Het water op de nederlandsche rivieren is over het algemeen wassende. De walerkeeringen bevonden zich volgens do taaiste he rigten allerwege in goeden staat, en de omstandigheden werden tot dusverre als niet ongunstig beschouwd. ZIERIKZEEden 28 Maart. Volgens berigt der zeeloodsen zat eergisteren op de ribben van den Hinderd aan den grond de hoeker Schiedamsche Visscherkapt. B. A. Hazewinkel, van Bordeaux naar Rotterdam, hebbende loodsboolen en meerdere vaartuigen ter hulp. BROUWERSHAVEN, den 26 Maart. Binnengekomen: Elizabeth Hunter, kapt. R. Hunter, van Liverpool naar Dordrecht. 195"° KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Derde Klasse. l"e Lijst, n.° 10092 een prijs van f 25,000; n.° 1326S een prijs van f 2500; n.° 17086 eene premie van f 1000; n.°' 15972 en 21007 ieder een prijs van f 1000. n." 14807 een prijs van ƒ1250; n.° 3567 een prijs van ƒ1000. n.° 18241 een prijs van ƒ1250; n.™ 13547, 18645 en 13413 ieder een prijs van 1000. 4i8 n.* 20266 een prijs van 5000; n.° 14120 een prijs van f 1000. De prijs van ƒ25,000 is gevallen in de collecte van.de wed. G. C van Hall en T. J. Anspach te Amsterdam. PRIJZEN oer EFFECTEN te AMSTERDAM, Woensdag den 26 Maart 1845. gebleven. 3a' Nederlanden 2t/2 pC. Werk. Schuld 647.. pC. 4 99"/« 1 Amort. Syndikaat 41/* pC- 100 Nieuwe 3 pC.s Leening W/.e Hamiet-Maatschappij *7. 1507, Oost-Indiën 4 Bïjn-Spoorweg 47* 1147a Boll. fJzer. Spoorw-M. Busland, Hope en Comp. 5 1087, 257,* Spanje Negot. 1834 hij Ardoin 5 Oostenrijk Bij Goll. en Comp 5 Negol. Melaliek 5 1117, 0 Portugal 3 687, MIDDENPRIJZEN van de volgen van den 27 De Ned. .Mudde. O. Tarwe 1843 f 8,00 a 8,50 N. dito 1844 - 6,00 a 7,00 Zomer-dito - 0,00 a 0,00 Ordinaire dito - 0,00 a 0,00 Rogge 1844 - 4,60 a 5,00 N. Winter-Gerst - 4,20 a 4,30 Zomer-dito - 3,80 a 4,00 Haver - 2,00 a 2,20 Paardeboonen - 4,25 a 4,30 Witte dito - 5,00 a 7,00 Bruine dito - 5,00 a 7,00 de ARTIKELEN te ZIERIKZEE, Maart 1845. De Ned. Mudde. Graauwe Erwten 0,00 a 0.00 Groene dito. - 4,00 a 5,00 Gele dito - 4,50a 5,00 Koolzaad - 12,00è 12,20 Zaai-Lrjnzaad -16,00 a 20,00 Slag-Lijnzaad - 3,00a 7,00 Raap-Olie te Zierikzee, 43,00 p. v. Patent-Olie -46,00 Lijn-Olie -00,00 Raapkoeken ƒ00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 De ondergeteekende maakt bij deze bekend dat hij zijne AFFAIRE heeft verplaatst uit de Postslraat in de Lange Nobelsfraat wijk A, n.° 166; alsmede dat hij thans rs voorzien van een fraai assortiment GOEDEREN en van alles wat tot het vak be hoort beveelt zich verder in de gunst van zijne geëerde Stad- en Landgenooten met belofte van eene prompte en civile bediening. Zierikzee, 28 Maart 1845. P. PHAFF Zadelmaker. De Notaris J. de KATER Nz. zal ten verzoeke van de Wed. en Erfgenamen van ANDR1ES GEELHOED, op Za- turdag den 5 April 1845, des voormiddags ten 10 ure, in de Her berg bij J. Berman te Ellemeeteerst in perceelen en daarna in massa veilen en verkoopen Eene HOFSTEDE, bestaande in Huis, Schuur, Wagenhuis en Keet, met 23 bunders 27 roeden 30 ellen BOUW-, WEILANDEN en BOSSCHEN, staande en gelegen onder Noordwelle, Eikerzee en Duivendijke, waarvan de Grond- en Polderlastenna aftrek van het remis, bedragen 260,75salles bij plaklpljetten breeder omschreven. Zijnde genoemde Hofstede enz. inmiddels uit de hand Ie koop, te bevragen ten Kantore van voornoemden Notaris. TE zierikzee BIJ de wed. a. de vos en zoon stads drukkers.

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 2