ZIERIKZEESCHE Jfc/ COURANT* N.o 19. VRIJDAG A*° 1845. Besturen en Administration. Mie u ws I ij dingen,. 14 FEBRUARIJ. P E KE ND MJ KING. BURGEMEESTER en WETHOÜDÉRS der Stad ZÏERÏKZEE brengen door deze Ier kennis van de In- en Opgezetenen i dat de jaarlijksche PAARDEN- of HALF-VASTEMARKT als van ouds binnen deze Stad op Donderdag den 27 dezer maand zal gehouden •worden. Zierikzeedon 7 Februarij 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt.. Ter ordonnantie Do Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Pt) RLICJTIË BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZïERtKZEE, Gezien de aanschrijving Van Zijne Excellentie den Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 28 Januarij jongstleden [Provinciaal blad n.° 12). Hebben goedgevonden I." De Ingezetenen dezer Gemeente te herinneren aan de wet van den 26 ventose 4do jaar luidende als volgt i Art. 1. Binnen de tien dagen na de af kondiging dezer wet zullen alle eigenaars pachters gebruikers of anderen hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende elk voor zooveel hem aangaat verpligt zijn ooi de hoornen op die gronden slaande, van rupsennesten te zuiveren of te doen zuiveren op pmne van entte boete van ten minste drie en ten hoogstelt tien dagen arboids. Art. 2. Zij zullen op dezelfde Straffen gehouden zijn de rupsennesten en netten van de hoornen hagen of struiken af genomen aanstonds te verbranden en zulks op Zoodanige plaats, alwaar zulks zónder gevaar van brand aan bósschen 1 hoornen of struiken noch ook aan huizen en gebouwen zal kunnen ge schieden. Art. 3. De bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullen binnen hetzelfde tijdstip de, hoornen Welke zich op de onver- pachte Nationale Domeinen bevinden van rupsen doen zuiveren. Art. 4. De Agenten der gemeenten en hunne Adjuncten (Bur gemeesters en Wethouders of Assessoren zullen ieder in dén zijnen verpligt zijn op de uitvoering dezer wet toe te zien zij zijn verantwoordelijk voor het verzuim hetwelk ter, dezen mogt worden ontdekt. Art. 5. De Commissarissen van het uitvoerend Bewind hij de Plaatselijke Regeringen zijn verpligtom binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging dezer wet, eene Schouwing te doen op alle met boomen houtgewassen hagen of struiken beplante gronden, ten einde zich te overtuigen dat de wering der rupsennesten naar behooren is volbragt en om daarvan aan den minister wden het aangaat rapport te doen. Art. 6. Do wering der rupsennesten zal in de volgende jaren vóór den 1 ventose (20 Februarij) moeten geschieden op straffe als biervoren is bepaald. Art. 7. Indien eenig eigenaar of pachter bier op bet gezegde tijdstip nalatig mogt zijn zullen de Hoofden der Besturen en hunne Adjuncten zulks ten koste van den nalatigen door ar beidslieden ter hunner keuze doen verriglen de kosten deswege zullen bij bevel van inbaarverklaring van den Yrederegter (Kan- tonregter) op de kwitantiën der arbeidslieden van de gezegde eigenaars of gebruikersworden verhaald zonder dat de be taling daarvan van de boete zal kunnen verschnonen. Art. 8. De tegenwoordige wet zal op den 1 piuviose (22 Ja nuarij) op hevel van den Commissaris van bet uitvoerend Rewind door de zorg van de Hoofden van do Plaatselijke Besturen worden afgekondigd. II.De Ingezetenen oplettend te maken op de verpligting, welke daaruit voor ben tot eene tijdige zuivering hunner in eigendom of gebruik loebehoorende boomen struiken en hagen van de daarin aanwezige rupsennesten voortvloeitop de schouwingen die deswege door de Plaatselijke Besturen tusschen den 21 Februarij en 10 Maart aanslaande en vervolgens zullen worden gedaan en op de kosten en straffen welke bet gevolg van nalatigheid of verzuim ten dezen zullen zijn. III.De eigenaars en gebruikers van gronden met boomen beplant, ernstig aan te manen om zich ten dezen in bun eigen belang en dat hunner naburen sliptelijk van hunne vcrpliglingen te kwijtenen daardoor mede te werken tot vernieling van een voor de vruebtboomen en houtgewassen zoo nadeelig insect. IV." En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks le doen gebruikelijk is. Gedaan tc Zicrikzeeden 12 Februarij 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF, VERG A DERING der MAATSCHAPPIJ tot UEvnnttEiUNG va ft Den LANDBOUW en de VEETEELT in de Sectiën Schouwen en Duivclandop Donderdag den '20 Februarij aanstaande, des middags toh 12 ure, bij den Koflijhuisliouder B. H. Hacinok hij welko vergadering de Rekening zal worden gedaan over bet afgeloopett dienstjaar benevens een Verslag gegeven van de Werkzaamheden die in hetzelve jaar hebben plaats gehad; wordende de heeren Deel nemers mitsdien uitgenoodigd om dezelve Vergadering met hunne tegenwoordigheid te voreeren-. De toestemming van Z. M. den Koning op de Loterij van Hand werken en Voorwerpen ontvangen zijnde zoo wordt een ieder be- Jeefdtdijk uitgenoodigd hetgene hij daartoe zal willen bijdragen te willen bezorgen voor den 24 Februarijten huize van Mev, de Crane gëb. Ebmeiüns Mev. de Jonge geb. van Breugel of van Mev. de Jonge geb. Badon zullende do bezigtiging van alle deze ingekomene Voorwerpen plaats hebben op Donderdag den 27 Fobruaixj in den namiddag van 3 tot 5 ure, en Vrijdag den 28, des voormiddags van 12 tot 2'/s ure, in de Raadzaal van bet Stad huis. De Loteh zulieh na de bezigtiging op hel Stadhuis kunnen getlornett •worden en voor diegene die door de eene of andere reden daarin Verhinderd mogten Worden zuilen zij te hekomen zijn bij P. dè Loozls Boekhandelaar op dén Dam. De trekking of verloting zal plaats hebben op deh 3 Maartten overstaan van een openbaar beambte, daartoe door de wet erkend. De lijst der gelrokke.tie Prijzen zdl dadelijk in dn Courant Worden geplaatst, ten einde de belanghebbenden hunne getrokkene Prijzen zouden kunnen doen afhalen op Donderdag den 6, van 3'/s tol 5'/s üf'ö in don namiddag. De prijs van ieder lot is gesteld op f 1 en d6 entree bij de be zigtiging op 10 cents voor ieder persoon. NEDERLAND EN. 's GRaVENHAGE den 11 Februarij. Men Verneemtdat de Vrouwen-Verceniging tot bevordering van werkzaamheid en welstand onder de geringere Volksklasse te Zwolle ontvangen heeft, namens H. M. de koningin de som van 150 baar toegezonden ais een bewijs van H.' M.' welgevallen in die veréeniging. Uit eene overgelegde memorie ter toelichting van hel ontwerp van wet ter bepaling van het bedrag der renten der nationale schuld voor de jaren 1846 en 1847, blijkt onder anderen, dat de opbrengst van den eersten termijn der belgische schuld van f 80.000,000 kapi taal a 2'/s pc 1nadat daarvan is aangewend f 6,420,000 tot del ging van 2'/s pc.' nationale schuld, na aftrek der onkosten, op f 44,028,000 gesteld wordt. Uit de bij de 3 pet.' leehihg gebeurde gelden en de opbrengst vate de beide tentlijnen der belgische schuld heeft men erlangd een be drag van ruim 157 millioehcn welke de kracht hebben uitgemaakt, waarmede de conversie is tot stand gebragten de renten ten laste Van den slaat aizoo zijn verminderd. Door liet departement van koloniën is, op des konïngs last ingekocht do te Feijenoord in aanbouw zijnde fraaijö stoomboot Bataviamet hel bepaalde doel otn dat vaartuig te bezigen tot1 het onderhouden van eene geregelde gemeenschap tusschen Java en Sin gapore en alzoo te spoediger le voldoen aan den wenScb des han dels om met. regelmatigheid tc kunnen gebruik maken van de brief wisseling over den zoogeuaamden landweg. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Te Parijs beeft jongstleden zaterdagavond eene zeer sterke ftiagt Vafl policie en stedelijke wacblen onverwachts een' inval gedaan in twee koflïjhuizen op den Boul. du Temple welke tot vereeniglngsplaats van allerlei slecht volk dienden. Meer dan 20(t personen zijn in hechtenis genomen. Naar men verneemt zal eerlang naar Batavia vertrekken 'LA M.s fregat de Rijn, liggende te Vlissingen met eene bemanning van 200 koppen. Genoemde bodem zal overbrengen den nieuw benoemden gouverneur-generaal van Nederlandscli-indie den lieer J. J. Rochus- sen. Op den 1 dezer werd op bet etablissement te Feijenoord (ovef Rotterdam) van stapel gelaten de grootste stoomsleper, welke voorde Middel- en Boven-Rijn is gebouwd, Met den bouw Van dit schip lang 54 en breed iO nederlandsche ellen is in de maand October 11. begonnen. Een sedert eenige dagen te Frankfort verspreid gerucht, als of de bekende priester Johannes Röngc zou vermoord zijn blijkt on waar te zijn geweest. Niet alleen is hij nog ih leven maar neemt Zijn aanhang in bet noordelijk Doitschland sterk toe, Uit Duitschland en Frankrijk komen van alle kanten berigten in omtrent de in menigte gevallen sneeuw, in de tweede helft der afgoloopen maand heeft een van den i erg S.'-Jan-Baptist nodergöstorte sneeuwvalnabij de stad Muriaito; in hel koningrijk Sardinië 2 hocren-huizen overstelpt, Da lot redding toegesnelden hebben Van onder de sneeuw 5 lijken efi het ligchnam van een door ite koude verstijfd maar levend meisje opgedolven. Een grappige diefstal beeft dezer dagen le Berlijn plaals gehad. Terwijl eenige dieven des nachts ergens inbraken hadden zij, itt Ituhhc over haasting, onder bet bed de gord een kindje ingepakt en nicdegenometi

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1