ZIEïlIKZEESCHE DINGSDAG A.° 1845. G U K A I Te 28 JANUARIJ. Besturen en Administration Nieuwslij dingen N E D ERLAND E N. ff.o 8 PUBLICATIE. BURGEMEESTER eh WETHOUDERS der Stad ZIÉRÏKZÈË gelezen hebbende de circulaire van Zijne Excellentie den heer Staats raad Gouverneur dezer Provincie van den 20 dezer maand Pro- tinciaalblad n.° 8.) Brengen ter kennis van de Ingezetenen dat er in dé garnizoens plaatsen des Rijks eene werving voor het leger in de Overzccsché bezittingen is opengesteld en dat er alzoo voortdurend gelegenheid bestaat om in de koloniale militaire dienst te treden waartoe die genen welke zich voor deze dienst wenschen te verbinden bij dé plaatselijke militaire autoriteiten kunnen aanmelden welke gemagtigd zijn om ben mits aan de na te melden veréischten voldoende aan te nemen en hun al dadelijk een derde gedeelte van het bepaalde handgeld uit te betalen terwijl hun het ovprige bij do definitieve indienslslölling bij het koloniaal Werf-Depót te Harderwijk zal worden voldaan zijnde het handgeld tot op f 24 en het natibrenggrld van Benen recruut voor deze dienst, tot op f 9 verhoogd, terwijl daartoe hel volgende wordt vereischt dat voor de koloniale dienst voor niet minder dan zes jaren (te rekenen in te gaan met den dag der in scheping) zullen worden aangenomen alle ongehuwde personen van 18 lot 40 jarén die de volle ligcbaamskraohten tot de active dienst bezitten en de lengte hehben van J622 el, mits legale bewijzen Overleggende zoowel van goed gedrag als dat zij aan de wetten Op de Nationale Militie hebben voldaan en voor het geval dal zij min derjarig zijn door legale declaration van hunne ouders of voogden hunnen doen blijken, dat hunrié dienstneming geschiedt, met toe stemming van hunne ouders of voogden of van Zoodanige andere personen,, aori wie het loezigt over lien is opgedragen. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze publicatie in tie Slads-Courant worden geplaatst, Zièrikzeèden 27 Janudrij 1845. Burgemöusler en Wethouders voornoemd DE CRANE vt., Ter ordonnantie Do Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. welke eenig in ons land is, en die inderdaad van veel belang voor de nationale nijverheid kan worden. De aangeboden doek met kanten moet met de fraaiste belgischö Voortbrengsels van dien aard kunnen wedijveren en de heer de Ro- chemont toont alzoo, dat hij niet Onwaardig is de eer welke Hare Majesteit aan hem en aan zijn instituut heeft bewezen. Sedert eenige dagen liepen er in deze residentie verschillende geruchten wegens eene verandering in het personeel van eenige ministers èn gouverneurs der provinciën. Het Journal de la Hayé verzekert heden dat die geruchten dóór een der hollandsche bladen overgenomen van allen grond ontbloot zijn. Van wege den minister van financiën is bekend gemaakt dat de midilelprijzen der inlandsche granen voor hét geheele rijk over het tijdvak van den 20 December 1844 tot en met den 19 dezer per mud zijn geweest als volgt tarwe f 6,54 rogge f 4,70 boek weit f 4,19, gerst f 3,88'/,, haver f 2,36'/s en ongepelde spelt f 2,52'/s oh dat de regten op den in- eii uitvoer voor de maand Fehriiarij eerstkomende zijn gesteld per mud als volgtlarwe en gepelde spelt f 1,50 en vrij rogge 75 c. en vrij boekweit f 1 en vrij gerst en mout 75 c. én vrij haver f 1 en vrij en ongepelde spelt 75 c. en Vrij. Bijzondere brieven uit China van het laatst van September II. houden in dat Z.r M.' brik de Arend in het begin dier maand do reede van Macao heeft verlaten aan boord hebbende de heeren Mod derman en Radiussenten einde de noordelijke havens van China Chan-Hay, To-Cboo-Fo Ningpo cn Amoy te bezoeken. Genoemde heeren zouden in die nog min békende havens hunne onderzoekingen ten behoeve van den vaderlandschen handel, voortzetten. I' U R L I C A T 1 BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZllllUKZEE. Gezien de iriédedeeling van de opgave der goedgekeurde Spring- èiieren iii deze Provincie, hij besluit van H. E. G. A. heeren Gede puteerde Stalen tl tl. 10 dezer maand, Provincinalhhd n.° 4) Brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbende Vee houders Dat voor deze Stad iuséi vaalbdnle Springslieren zijn goedgekeurd ie weten: een 2'jarige van M. A. Bakkes, bij de keuring gjted fen eert 3'/,jarige vafi \V. Van Westen, bij de keuring zeer goed bevonden. En worden de veehouders bij Voortduring opgewekt, om, tot het doen bespringen hunner koeijen hij voorkeur gebruik te maken van die stieren welke hij dc keuring bevonden zijn hoven anderen uit to munten, als middel om het runderras steeds te verbeteren. Zierikzeei don 27 januarij 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd t DE CRANE vt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. .1. P. KROEP, T) tl I T S C II L A N D. FRANKFORT, den 19 Januarij. Uit Rome verneem! men Van den 12 dat in het laatste geheime consistorie hoofdzakelijk gehandeld is over de aangelegenheden der Katholijke kerk in Duitschland. In deze vergadering moeien géwigtige hesluiten genomen en dien ien gevolge een aantal insiructiên aan duilsche -prelaten gezonden zijn. ïn een der volgende Consistoriën zóu de paus in eene allocutie den toestand der kerk in Duitschland Rusland en Spanje bloot leggen, 's GRAYENHAGEden 24 Januarij. Eergisteren avond is bij HH. KK. HH. den prins en de prinses van Oranje eene luisterrijke soirée dramalique en inusicale gegeven welke HH. MM. de koning en de koningin de prinsen en prinsessen en een aantal aanzienlijke genoodigden hebben bijgewoond en waaróp door eenige dames en heeren waaronder sommige leden van het korps diplomatique 2 toonCelslukjés zijn vertoond afgewisseld door zangstukken uit de opera's Othello en Ia Somnambule. Men verneemt dat het Hare Majesteit onze geëerbiedigde koningin heeft behaagd öp hoogstderzelver heugelijken Verjaardag van wege den lieer de Rochemónl, directeur en oprigter van het instituut Ier vervaardiging van brabandsche kanten alhier, eene prachtigen doek, met uitmuntende kanten, op zijn instiluut vervaardigd, aan te nemen. Men zal zich herinneren dat Iiarc Majesteit onlangs den lilcl van beschermvrouw wel heeft gelieven aan ie nemen van deze mrigling Den 26. Z. M; de koning is gisteren morgen naar Tilburg ver trokken. Volgens de Staats-Courant is bij besluit van Z. M. bepaald dat den 17 Februari) 1845 le Amsterdam zal worden geopend eene gehlleênig van één millioen guldenslegen den interest van 4 pc.' zcjnde de dorde serie lot goedmaking der kosten van droogmaking Van het Haarlemmer-Meer De Nieuwe Rotlerdamsche Courant behelst het volgende «Wij vernemen van goederhand dal de gezamenllijko reeders hier ter stede zich hij request hebben geadresseerd aan zijne excellentie dort minister van financiën ten einde eene verbetering te erlangen in de wijze van expedilie der zeebrieveu van Brouwershaven en Helvoet zoodal dezelve niet meer mat den gewonen post zouden worden ver- Zonden maar telkens na aankomst der schepen met eene expresse voor rekening van het rijk bevorderd. »Wij achten deze verbetering hoogst wenschelijk aangezien het thans zeer dikwerf gebéurtdat de brieven een, ja zelfs twee dagen later dan nöodig hunne bestemming bereiken hetwelk voor den handel een groot ongerief ten gevolge heeft." GEMENGDE BUITEN- EN B1NNENLANDSCHE EER1GTËN. De fransche akademie heeft eene commissie benoemd om uit de van 1834 tot 1844 vertoonde treur- en blijspelen het beste stuk te kiezen en hetzelve met eenen prijs vah 10,000 ir, te bekroonen. Dezeven voornaamste spoorwegen iii Frankrijk hebben in hel afgéloopen jaar iets meer dan 5 percent opgebragthetgeen velen tegoii is gevallen. Het fransche regèringsbind maakt een vergelijkenden slaat der belastingen gedurende 1844, 1812 en 1843 openhaar. De vermeerdering van 1844, in vergelijking met 1842, is 36,607,000 franken en met 1843, 23,291,000 franken. -De belgisclie Möniteur deelt ook een verge lijkende staat van de ontvangsten der indirecte belastingen over 1844 en 1853 inede. Het jaar 1844 heeft 6,246,062 1' ranken meer dan in 1843 opgebragt. Den 22 dezer is tc Leeuwarden het bedroevende be- figt ontvangen van het uitbreken der longziekte onder bet rundvee in den stal van den landbouwer 7'. J. Schuurnians, wonende bij het dorp Warréga anderhalf uur len zuid-oosten van Leeuwarden. Van het be slag, uit ruim 30 koeijen bestaande, waren er reeds 5 aangetasten daarvan 1 aan de ziekte gesiórven. Te Amsterdam is den 24 dezer een jongen van 10 jaren welke voor ongeveer 6 wckèn geleden door eert hond die een öogenbiik te voren had geVocbten boven hel linker-oog gebeten was, aan de gevolgen van watervrees bezweken. De stoom boot de Stad Vlissingenvarende vafi Vlissingefi op Antwerpen, vice versazal op den 3 Februari] aanstaands bare dienst hervatten. Aangaande den moord welke in de Omstreken van Nistelrode aan een meisje door éeii kastelein óm f 90 enz. enz.zónde zijn gepleegd als nieuwstijding onder dagieekëning van 's Hertogenbosch den '17 dezer uit de Utrechtsche Courant door andere dagbladen Overgenomen kan men met zekerheid melden dat daarvan noch bij de justitienoch bij do marechaussees iels bekend is. De stemmen voor eene Duif'scli-Ivalho- lijkè van Rome afgescheiden kerk doen zich uit alle streken van Duitschland ai luiJcr en luider hoo'ron en getuigen van eene algemeeno beweging. Nadere bériglen uit Marseille, omtrent het gebeurde met hei schip de Vrouw Johanna, bevestigen niet alleen volkomen bet medegedeelde maar schetsen bet met nog krachtiger woorden cn doen bet laakbare dér daad nog meer uitkomen. Men moét den nederlandschen handelskapilein niet eens naar zijnd papieren gevraagd hebben; waardoor de vergissing terstond had kun nen in het oogvallen. Alsof een oorlogschip met zijne equipage niet genoegzaam' ware, om een' wedrioozen hoekermet een 'half dozijn zeelieden bemand

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1