7.IERIK.ZEESCIIE COURANT. VRIJDAG A.0 1845. M.° I. l> Mesturen en Administratiën. 3 JANUARIJ. PUBLICATIE. ■BURGEMEESTER en WETHOUDERS tier Stad ZtEE ABE onderrigt zijnde dat de heer Ontvanger der Directe Belasting™ ilh/ër, in steiligen last heeft ontvangen om al de achterlijke Belas*inhul digen zonder aanzien des persoons welke in gehreke blijvM/Om ingevolge de bestaande wetten hunne verschuldigde DirticU'fielas- tingen telkens per maand, geregeld aan te zuiveren, dafUijk tot de betaling te vervolgen. Waarschuwen de Belastingschuldige In- en Opgezeten^ dat zij gehouden zijnde hunne aanslagen in de Grondbelasting, hé Personeel en het Patentregt behoudens het regt tot vooruitlnfbug met iedere verschenen maand, telkens ten Kantore van dS'r Ontvanger voornoemd, af te betalen, zij bij gebreke van dien, dartoe zullen moeten worden vervolgd en des noods geëxecuteerd, weshalve een ieder wordt aangemaand om zich, door eetie getrouwe aaituivering zijner aanslagen in de Directe Belastingen, voor vervolgkosterf vrij lo waren, Zierikzeedon 3 Januari] 1845. Burgemeester en Wethouders Gornoemd DE CRANE Ter ordonnuntiï, Do Stads Secretins W. J. P. KRqp. BEKENDMAKING. De COMMISSIE ter nitdeeling van SOEP aait behoefligen binnen deze Stad, maakt bekend, dat even als ten voorbden jaregedurende dezen Winter, des Donderdagsen Zutardags, tt beginnen met den 0 dezerop het gewone uur Soep voorhandéi zal- zijn ten nutte der zoodanigen die, of in de gewone bedeelitjj' niet begrepen zijn, bf aan wien men behalve de gewone bedoeling ook op de hierboven vermelde buitengewone dagen van Soep wil /voorzien en dat elke portie zal afgeleverd worden voor vier cents,/Welke bij de afgifte öf in geld of np een kaartje inhoudende den Jam des bedeelers en bet getal portienmoet voldaan worden, wellie/kaartjes bij de Weduwe A. de Vos en ZooN verkrijgbaar zijn. De Commissie zich hiermede ten doel /feilende, om, zooveel zij kan, het lot barer verarmde Stadgenöo,ten'gedurende den Winter te helpen lenigen, e.n do bedelarij te helpen .Veren, verlrouwl dan ook, dat door de meervermogende Ingezetenen/van deze op nieuw open gestelde gelegenheid om wel te doen veelvuldig gebruik zal worden gemaakten zulks in plaats van hel (ken uitreiken Van geld aan hunne huizen hetwelk maar al te veel plaats heeftwaardoor de gewoonte lot bedelarij vermeerderd en de luiheid en dronkenschap op eene verregaande wijze wordt bevorderd. Zierikzee, den 2 Januarij 1845. De Commissie voornoemd W, D. de JONGE vt. Ter ordonnantie van dezelve, J. ISEBREE MOENS. behelzen niets belangrijks, zoodat daar thans weder overal eene geWenschtfl rust beerscht, In berigten uit Polen wordt hij voortduring melding gemaakt van vele arfestaliënter zake van staalkundige woelingen. Dezer dagen zag men aan het westelijke punt van de belgische grens 5 smokkelaars hebbende aan banden 48 honden met tabak beladen en daarmede de wijk nemende naar fransch grondgebied terwijl zij door de douanieren lot aan het dorp van Norpene werden nagejaagd. Bij die vervolging zijn 8 dier honden doodgescholen geworden. Z. exc. de staatsraad gouverneur van Overijssel heeft hij openbare aankondiging do ingezetenen opmerkzaam gemaakt op de groote behoeften Welke er ónder de bevolking van het eiland Schokland beslaan als welke reeds aan alles gebrek heeft en hare netten zeilen enz. verkoopt of verpandt, om zich van de eerste levensbenoodigdheden te voorzien. Een fransch dagblad verzekert dat twee speculanten der beurs van Parijs ten gevolge van de rijzing der fondsen sedert de nieuwe leening aanzienlijke sommen gelds verloren hebben de een namelijk 2 millioen en de ander 600,000 franks. De paus heeft de oprigting van een nieuw bisdom van S.'-Gall (Zwitserland) bevolen. In de laatste dagen zijn in Frankrijk verschei dene personen gevonden die op de wegen door koude gestorven waren hij velen had zij eene opstuwing van bloed in de hersens teweeg gebragl. Op het eiland Urk rigtett de kinderpokken groote Verwoesting aan van ruim 400 lijders zijn reeds meer dan 60 bezweken. Daar de bevolking tot de Afgescheidene Gereformeerde gemeehtd behoort en de Vaccine als Ongeoorloofd beschouwd zoo is het te vreezen dat de besmetting zich nog algerrteeher zal verspreiden. Te Amsterdam zijn in de registers van den burgerlijken stand, gedurende het jaar 1844, ingeschreven: geboren 3996 zoons en 3733 dochters, tezamen 7729; overleden 7251 huwelijken 1912echtscheidingen 14. Het ongeluk hetwelk onlangs in Posen plaats greep en waarhij 6 menschen doör een' dollen hond ge beten werden heeft teweeg gehragt dat er met nieuwjaar eene honden belasting, zou ingevoerd worden, Dén 27 December had op de Zulder- Zeetusschen Blokzijl en Kuinre een droevig ongeluk plaats. Tweö jonge paren schaatsenrijders, in een open vak geraakt zijnde hebben de jongmans zich er uit geworsteld doch de meisjes zijn jammerlijk ver dronken. De jongst ontvangen rivier-berigten bevatten geene hijzon der zorgwekkende tijdingen. De dooi ging langzaam eh zacht voorthij eene aanhoudende daling van den waterstand. Overal zijn krachtigu maatregelen genomen om de dijken in geval van nood behoorlijk le voorzien. De familie van den sultan van Turkije is den 9 December weder met eene dochter vermeerderd (lieden naam Munire de Verlich tende, ontvangen heeft. Dit is bel 9Jï kind hetwelk den nog geen 23 jaren tellenden vorst geboren werd doch van de overigen zijn er nog slechts 6 in het leven. Aan deh wensch om hij dreigende ongeluk ken op den spoorweg den machinist dadelijk eenig teeken te kunnen ge ven is op den hollatulschen spoorweg voldaan door eene klok op deii goederenwagen te plaatsen die door middel van koorden met al do aan gehechte rijtuigen gemeehscliap heeft, en door deh machinist oogenblik» lieiijk gehoord kan Worden. Door de Nederlandsche Handel-Maat- schappij zijn Voor Amsterdam twee schepen naar Java bevracht. Nieu wstijfling en DUTTSCHLAND. FRANKFORT den 29 December. De 'door het domkapittel van Breslau tegen den priester Joli. Eonge uitgeSprokene veroordeeling heeft dezen niet afgeschrikt om op nieuw zijne gevoelens te open baren. In een dezer dagen te Leipzig uitgegeven geschrift hetwelk gerigt is aan de Kalholijke geestelijken, heeft hij deze laatslen aan gespoord, om eene cl üi tsche Kalholijke nationale kerk" doormiddel van een concilium en van Synoden te helpen stichten. Onder de hervormingen, welke hij voorstaat, belmoren* mindere afhankelijk heid der geestelijken en vrijheid' om in den echt te treden afschaf fing van oorbiegt en van de (nissen in de latijnSche taal enz. De Saksische regering heeft de uitgafve van dit geschrift verboden omdat het, als afkomstig van eenën/Roomsch-Katholijk priester, door de hoogere geestelijke overheid had behooren goedgekeurd te zijn. Den 14 dezer ontving Eonge van eenp Katholijke gemeente in West-Pruis- sen het beroep als leeraar. NEDERLAND! N. 'sGRAVENHAGE den 31 December. Z. M. heeft, hij besluit van den. 8 dezer bepaald dal ter begunstiging van de koloniale werving, voortaan aan de akhgenornene rekruten f 24 als handgeld zal worden uitbetaald en dat de aanbrenger zal hekomen eene premie van f 9. Aan de rekruten die vOorloopig zullen goedgekeurd zijn, zal reeds een derde gedeelte ivan hun handgeld kunnen worden uit betaald terwijl zij hij goedkeuring te Harderwijk de overige twee derde gedeelten of f 16 zullen ontvangen. Zij die tot een enga gement voor den kolonialen dienst genogen zijn vinden daartoe aan het bureau van den plaatselijken kommandant in de garnizoens steden, en bij hep ren burgemeesters ten platten lande, gelegenheid. GEMENGDE BUITEN- EN IHNNENLANDSCHE BEB1GTEN. Den 28 December hééft hij Amsterdam op den Buitert-Amstol eene harddraverij van 16 arresleden plaatsgehad, bij welken wedstrijd de prijs, in een fraai arretuig bestaande gewonnen is door P. Bonman, uit de BeetnSter, en de premie zijnde'2 hoofdstellen door Galeslool, van Amsterdam, De berigten uit de verschillende deeien van Spanje Men meldt uit Zwolle van den 26 December Gepasseerden dings- dag middag werden alhier over het ijs 20 sleden met boter aange- bragtte zamen min of meer eene kwantiteit van 20,000 ponden bedragende zaturdag was zij van Harlingen verzonden geworden men had voor de 10 sleden één paard gespannen deze boter werd van hier met wagens naar Scheveningen gebragt alwaar zij verder naar Engeland wordt verzonden. Sedert de stremming der scheep vaart komen hier dagelijks vele wagens uit Vriesland met groote hoe veelheid boter door, ook van bier is veel verzending van boter naar Holland hetgene voor den handel in dat artikel zoo ook voor de voerlieden en karboudersdoor het vervoeren daarvan veel bedrijvig heid aanbrengt. Uit Harlingön wordt van den 2/i December gemeld i< Bij eene buitengewone vergadering van het hier bestaande depar tement der maatschappij Lol Nut van 'l Algemeen op maandag avond den 23 dezer zijn de gelukkig teruggekomen manschappen der ijsboot en derzelver te hulp gesnelden door vrijwillige inteeke- ning begiftigd met eereblijken ter gezamenlijke waarde van ruim f 400. De heide aanvoerders der ijs- en groenlandsboot ontvingen zilveren tabaksdóozeti en de overigen van 20 tot f 10 ter erken ning hunner menschlievendheid." Uit Lqnden meldt men van den 28 December De aanstaande nieuwjaarsdag zal een nieuw en krachtig bewijs der overeenstemming opleveren die tusschen de engelsche en fransehe hoven heerseht. Door den heer de JaVnac eersten secretaris der fransehe ambassade alhier is namelijk het verzoek ingewilligd van den heer Minton die hij de laatste tentoonstelling van vee in Smilhfield den vetten os gekocht heeft welke den eersten prijs behaalde en een gedeelte waarvan op genoemden dag op de tafci van koningin Victoria prijken zal om eenige andere stukken van dezen os aan koning Lodewijk Philips te mogen toezenden, ten einde bij dezelfde'gelegen heid te worden genuttigd. Het engelse!) dagblad 'l'he Standard herigt dat een officier van het admiraalschip Caledonia to Plymouth eene zonderlinge manier heeft om aan land te gaan. Hij" wikkelt zich geheel in eene mackin- tosch die hij opblaast met een blaasbaigje hij gaat aldus in het water dat hem tol het midden komt .beweegt een paar kleinere roeiriemen en is in een oogenbiik aan strand. Aan land gekomen ontdoet hij zich van de mackintosoll .neemt die op dén arm en gaat zijne zaken verfigten. Op die.wijze kan hij eetic mij! ter zee afleg-

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1