Xeetij din gen. JÈdvertentiën. Dezer dagen is de heer Spinelli, juwelier op het plein van de beurs le Parijshet slagtoffer eener nieuwe soort van afzetterij ge- Worden ten koste eener aanzienlijke som aan diamanten zijnde hij echter gelukkig een' anderen hem gespannen strik ontkomen ten doel hebbende hem nog buitendien voor eene som van 35,000 franken aan goud op te ligten. Twee Piemontezen de een onder den naam van ridder Giordano Oud omtrent 28 jaren de ander die zich als zijn bediende uitgaf Schijnbaar 20 jaren oud hadden hunnen intrek genomen bij den beer Montfortin bet hótel d'Amiens. De gewaande ridder zijn verlangen te kennen gegeven hebbende om een stel diamanten versierselen te koopen en eene som van 35.000 franken aan italiaansche goudstukken te verwisselen bragt de hoer Montfort hem bij den heer Spinelli. De keus der diamanten wordt gedaan en de 35,000 franken zijn ge reed. De beide vreemdelingen stellen vervolgens den heer Spinelli voor hen met die som en de diamanten naar hun logement te ver gezellenom de verwisseling te doen en de juweelen te betalen; in dit laatste wordt toegestemd doch de geldverwisseling geweigerd onder opmerking van den heer Spinelli dat bet noodig is dat zij gelven bun goud aan zijn magazijn brengen ten einde te zien of er zich geene besnoeide of te ligte stukken onder bevinden. Zij ver zoeken den beer Spinelli de juweelen in een paket te doen en be geven zich naar hun logement. Op hunne kamer gekomen beveelt de vermeende ridder zijn bediende een flesoll champagne te brengen die op liet oogenblik wordt ontkurkt; doch op de weigering van den heer Spinelli om le drinken beveelt, hij zijn bediende zijne cassette te Iirengen waarin het goud zich bevindt. Er wordt werkelijk eezie casetfe gehragt doch de bediende beeft den sleutel vergeten hij begeeft, zich in een zijvertrek om dien to balen. Intussched opent de ridder de lade eener commode legt de juweelen daarin en schuift die weder toe doch ziende dat de bediende niet spoedig terugkomt, gaat bij zelf in liet vertrek. Eenige seconden daarna begeeft zich de heer Spinelli zelf daarheen doch ziet niemand de twee Piemon tezen zijn verdwenen. Men zet hen dadelijk achter na maar alle nasporrngen zijn vruchteloos. Nu begeeft men zich naar de kamer om de commode le onderzoeken doch hoe groot is ieders verwon dering dal inen er den dag doorziet, te weten, in het achterste der schuif en in den muur bevond zich eene opening zoodanig dat do dieven zich meester van het paket diamanten hadden gemaakt op hel oogenblik dat zij in het zijvertrek kwamen. In den Courier of Perth leest men: «Een inwoner dezer plaats, bezig met een gedeelte van den stam eens plataanbooms te bereiden pm er eene vioolkast van te maken bemerkte eene kleine oneffenheid in bet midden van den plank; dezelve zacht opengemaakt hebbende, vond bij eene kleine cel waarin eene lange bruine vlieg zich bevond. Zij was levend en kwam uit hare verblijfplaats, maar kon zich van hare vleugels niet bedienen. Te oordeelen naar de dikte van den boom iroot dat insekt er meer dan eene eeuw in gezeten bobben Want er was niet eene opening waardoor bet zou hebben kunnen doordringen en zelfs niet in staat er eene te maken." MIDDELBURGden 8 November. Op gisteren Werd alhier, rn hel bijzijn eener talrijke menigte, op eenG plegtige wijze de eerste steen gelegd dor nieuw te bouwen kerk Voor de Roomsch-KatH olijke gemeente, in de lange noordslraat binnen deze stad, waartoe de afgeschutte plaats op eene geschikte wijze was ingerigten welke plcgtigheid in goede orde is afgeioopen. GOES, den 5 November. De oesterbank te Ferseke is dit jaar weder geopend. Dit is een groot voordeel voor vele ingezetenen al daar eri een gerief voor veie stedelingen. De oesters zijn echter klein. Men meent alzoo dat men heter zou gedaan hebben, met nog een jaar le wachten daar men nu toch wel verzekerd zal zijn legen heroovingzoo als vroeger. Te 's Hcerenhock (Zuid-Beveland) had den 4 dezer eene voor de ingezetenen dier gemeente gewigtige plegtighêid plaats, namelijk, de inwijding der fraaije en ruime nieuwe school tot welker opbouwing van wege Z. M. f 1000, en van wege de provinciale staten ruim f 1750 geschonken waren vermits de behoefte aan zoodanig ruim ïocaal voor die gemeente en de aangrenzende Roomsch-Kathoïijken groot was. De wijs waarop het in bezit genomen werd getuigde van de dankbaarheid en de belangstelling der ingezetenen. De mot fs koniogs beeld en nationaal vlagdoek met groen en bloemen ver sierde schoolwerd door den schoolopziener met eene indrukwek kende redevoering ingewijd en door den schoolonderwijzer met eene gepaste aanspraak overgenomen terwijl naderhand de talrijke school jeugd feestelijk in het gebouw werd onthaald. «Indien wij overigens," dus schrijft men van daar, «wel onderrigt zijn, dan hebben de »dislricts-commissaris de R.-Kalh. landdeken en de schoolopziener »die als proeses van het klassikaal bestuur van Goes ook lid is van »het provinciaal kerkbestuur der Hervormden in Zeeland na den safioop der plegtigbeid te zamen een fraai stel landkaarten aan de «school ten geschenke gegeven als een blijk yan hunne belangstel ling in deze. Zoodanig iets getuigt van eene overeenstemming van >?den slaat met de kerkgenootschappen welke ons verblijdten die Boverluigend doet zien dat de ingezetenen van Zeeland in bet aige- »meen en van Zuid-Beveland in het bijzonder, nog alzoo luide »nret klagen over schennis van grondwettige reglen als dit wel »elders geschiedt." Z1ERIKZEË, den 9 November. Hel deensche gaijasschip Anna Maria, kapt. 5. Anlcerson den 26 II. alhier binnengebragt is heden op de stads werf gebaald ten einde nagezien en gerepareerd te worden. Men verneemt, dal M. van der Linden, oud 30 jaren, door tie arrondissemenls-regtbank te 's Gravenhage in raadkamer vergaderd naar den procureur-generaal van bet provinciaal bof verwezen was ter zake dat de beklaagde, op den 4.1unijdezes jaars op bet oogen blik dat de koning hoogstdeszelfs paleis verliet met drift op Z. M. is toegeschoten het paard des konings bij de teugels heeft gevaten dezelve, - niettegenstaande hem zulks door Z. M. werd gelast, niet heeft willen loslaten, zoodat hij met geweld daartoe heeft moeten worden genoodzaakt dat hij bij die gelegenheid feitelijk en geweld dadig zich heeft verzet tegen de agenten van policie die hem daartoe sioodzaaktenen aan dezelve, in de uiloefening hunner bediening, Sïoedwitlig cenen slag of stoot heeft toegebragt. Het was op deze gronden dat de procureur-generaal bij dat hof beeft gcrefljuircerddat hetzelve in raadkamer vergaderd bevelen sott de openbare lereglstelling van deh beklaagde, ter zake van de misdaad van gekwetste majesteitdoor hel plegen van eeneh aanslag tegen den persoon dés koningsen dat het hof gelasten zoudat gemeenschappelijk en gelijktijdig op de openbare teregtzitting zou wor den behandeld de aanklagle wegens feitelijken en gewelddadigen we derstand door eeneri nogewapertden persoon gepleegd tegen en het moedwillig toebrengen van eenen slag of stoot aan agenten van po licie, in de uitoefening hunner bediening, waarvan mede ten zijnen laste uit de instructie is gebleken. Het hof, in raadkamer vergaderd heeft den 4 dezer gewezen het Volgende arrest; Het hof Overwegendedat het eerstgemelde aan den beklaagde ten laste ge legde feit, zoodanig als daarvan uit de instructie is gebleken, niet daarslelt demisdaad van gekwetste majesteit, noch oo1i eenige andere misdaad wanbedrijf of overtreding volgens de wel; O. echter, dat uit de instructie, tot verdere vervolging genoegzame bezwaren tegen den beklaagde zijn geresulteerd, van zich te hebben schuldig gemaakt aan de in de tweede plaats genoemde feiten waar tegen bij dé wet correctionnele straffen zijn bedreigd Verklaarddat er geene termen zijn lot lereglstelling van den beklaagde M. van der Lindenter zake Van de misdaad van gekwetste majesteitdoor bet plegen vau eenen aanslag tegen den persoon des konings Verwijst den beklaagde M. van der Linden naar de arrondissemenls- regtbank te 's Gravenhage correctionnele teregtzitting om leregt te staan Ier zake van feitelijken en gewelddadigen wederstand door eenen ongewapenden persoon gepleegd tegen en het moedwillig toe brengen van eenen slag of stoot aan agenten van policie in de uit oefening hunner bediening; Beveelt, dat de beklaagde zal Worden in Vrijheid gesteld ten ware hij uit anderen hoofde behoort in hechtenis te blijven. (IÉ. tl. h. liegt) BBOÜWÈBSHAVEN, den 11 November. Binnengekomen: dê IJssel, kapt. C. X. A. Verbrügh van Éatjltan s Gravenhagekapt, S. G. Moolenaarvan Batavia, beide naar Botterdamen de Zuiaan' kapt, C. J. van Driesten van Riga naar Dordrecht. De laatst ontvangen Lloydslijst behelst de herigten vari niet minder dan 43 verongelukte schepenvan af 30 October lot den 3 dezer hadden langs de gehéele engelscbe kust voortdurend hevige stormen gewoed. De ondergeleekendeCorrespondent van het Administratie- Kantoor der lleeren van Harpen, Pu; vu en Backer te Amsterdamlierigt hiermede aan de belanghebbenden dat de IN SCHRIJVINGEN van dit Kantoor in het Grootboek der 5 pG.' Werkelijke Schuld zijn uitgeloot en noodlgl mitsdien de Houders van Certificaten 5 pC.' W. S. door dit Kantoor uitgegeven, urt om dezelve te zijnen Kantore ia te leveren van heden af tot uiter lijk 25 dezer maand November ter a/lassing of ter verwisseling in Certificaten 4 pC.! H. W. le SAGE ten BROEK Makelaar. De Makelaars van der STARP en BERG befigten bier- mede alle belanghebbende Houders van Inschrijvingen of Certificaten 5 pC.' Werkelijke Schuld dat bij de piaats gehad hebbende uitloting van de tweede en derde reeksde INSCHRIJVIN GEN op de Administratie-Kantoren van van Harpen Pluvm en Backer, en van J. van rek HooV te Rotterdam, voor hel geheet zijn uitgelootalsmede die van het Administratie-Kantoor van 5. en D. Sapöhtas c. s.voor een gedeelte, en dat Houders van Certifi caten op de bovengemelde Administratie-Kantorenzonder uitzon dering dezelven bij bun kannen overbrengen betzij let conversie in 4 pC.' Werkelijke Schuld of wel ter aflossingen zulks wat het laatste betreft onder inlevering der Certificaten lot en met den 25 November 1844 tot welk tijdstip ook nog de verklaringen kunnen aangenomen worden tot deelneming in de verwisseling van nog onuit- gelootte 5 pC.' Werkelijke Schuld in 4 pC.' gelijke schuld ,"tot een bedrag van tien million nen guldens, volgens Z.' M.s besluit van den 4 November 1844 Staatsblad n.° 54) kunnende men bij bovenge melde Makelaars alle verlangd wordende inlichtingen ten dezen be komen en opgave der gedeeltelijk uitgclootte nummers van bet Ad ministratie-Kantoor van S. en D, Saportas c. s. UIT I)E HAND TE KOOPterstond een WOONHUIS, staande op de Nieuwe Haven op den boek van de Nieuwe Boogaardstrant gemerkt wijlt letter Dnoimner 212 binnen de Stad Zierikxee; te bevragen bij den Boekhandelaar .1, van re Velde Olivier aldaar. De Notaris M.r J. .f. ERMERINS' zal ten verzoeke van zijne principalen, op Vrijdag den 15 November 1844, 's middags ten 12 ure, voor na te melden Gebouw, ingevolge Reglerlijke autorisatie presenteren te verltoopen i Een WOONHUIS en ERVE staande en gelegen aan de zuidzijde van de Hoofdpoort straat wijk G li.0 406 kadaster sectie B n.° 983. Nadere informatie» le bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris. De Notaris D. Q. de JONGE van der HALEN zal, op Zalurdag den 16 November 1844, 's namiddags ten 3 ure, ten verzoeke van zijn principaal in bet Logement het Hof van Hol land, te Zierïkzee, publiek, bij 32 en grooter aandeelenop zeer voordeeliee conditiën presenteren te verltoopen De GÈOCTROIJEERBE MEESTOOF genaamd DE DRIE EN GELEN, en AANHO'ORIGHËDEN staande en gelegen in de Weststraat te Zierikxee. */if Portie in de MEESTOOF, STAMPHUIS en verdere GEVOL GEN van dien genaamd HET HARTstaande nabij de Stad Zierikxee TE ZIEWKZEE BIJ BE WEB. A. BE VOS EN ZÖON STADS DRUKKERS.

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 2