ZIERIRZEESCHE A.° 1844* C O U R A N T. VRIJDAG Besturen en Administration. 18 OCTOBER. 4: Nieuwst ij ding en. N.o 84, BE KEN DMA KING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad 7AEBIK7.EE. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 26 September jl. Provinciaalblad n.° 125,) houdende aanschrijving tot openbare afkondiging der bepa lingen van de artikelen 27 en 42 der wet op de Personele Belasting van den 29 Maart 1833, (Staatsblad n.'° 4 betrekkelijk de belasting naar tijdsgelang en de suppletoire aangifte. Hebben goedgevonden De In-en Opgezetenen te herinneren aan de bedoelde wetsbepalingen luidende als volgtArtikel 27. 1. Zoo wanneer een perceel hetwelk op den 15 Mei niet in ge bruik was, of ook een woonhuis, op hetzelfde tijdstip, enkel en op den voet hij de laatste zinsnede van art. 26 2 bepaald door eenen huisbewaarder bewoond zijnde gedurende den loop des dienstjaars betrokken in gebruik genomen of van mobilair voorzien wordt zal de belasting volgens de vier eerste grond slagen naar do hierboven bepaalde regten deswege moeten worden voldaan doch slechts naar gelang van dal gedeelte des dienstjaars hetwelk op het tijdstip der in gebruikneming be trekking of rneubelering overig blijft. 2. ingeval do belastingschuldige welke zoodanig perceel als bij 1 bedoeld aanvaardt in het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen en hij dit tot dien tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat met wegvoering van alle roerende goederen boe ook genaamd en zonder achterlating van huisbe waarder of van andere personen in zijne dienst zal het bedrag van den te zijnen name op het kohier gebraglen aanslag voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk en in evenredigheid van bet nog te verloopen tijdvak worden afgetrokken van dat desop den voel als boven Ie doenen aanslag zonder dat indien deze aanslag minder bedraagt dan de vroegere er eenige ontheffing zal kunnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding vermeerdering verwisseling of aanschaffing van bclostings-voorwerpen der vier eerste grondslagen, na 15 Mdzal behalve in de gevallen, bij 1 en 2 hierboven ver meld geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aan slag in den loop des diensljaars. 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grond slagen als na 15 Mei in dienst of gebruik genomen of aange schaft worden zal de belasting naar gelang van den nog overigen lijd des dienstjaars, zijn verschuldigd, met dien verstande dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met andere waar voor geene boogere realen verschuldigd zijn op zichzelve lot het nogmaals aanslaan van denzelfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven, 5. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde eix zesile grondslagen als aanvankelijk lot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren zal met aan schaffing worden gelijk gesteld zoomede wat aangaat de pair den derzelver geheel verlies van het tweede vierlal hunner melktanden in den loop des jaars. 6. Naar gelang de omstandigheden eens belastingschuldige in den loop des dienstjaars met betrekking tot deszelfs voorwerpen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen, zulks, dat volgens de tarieven van art. 17 en 21 de opklimming der belasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude worden zal wegens de dienstboden en paarden aanvankelijk gehouden die verhooging voor den nog overigen lijd des dienstjaars zijn verschuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing met betrekking tot de paarden bij het opkomen van de omstandigheden aan het einde van 7 van art. 20 vermeld. 7. Paarden bij verschillende personen of gezinnen in gebruik zullen ingeval die gelijktijdig voor een en hetzelfde rijtuig wor den gespannen hem die zulks doet of wel den eigenaar of gebruiker des rijtuigs ter zake van liet grooler aantal paarden hetwelk door hem alzoo mogt zijn gebezigd dan waren aange geven mede aan de opklimming der belasting naar 6 doen onderwerpen. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werkböden of paar den aanvankelijk minder belastbaarzal de verpiigting lot eene evenredige verhooging der belasting voor den nog overigen tijd des dienstjaars ten gevolge hebben. De tijd waarover de belasting loopt zal in betrekking tot al de grondslagen worden berekend bij vierendeelen jaars op het dienstjaar overschietende zonder dat' een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitsten zullen als vierendeelen jaars worden beschouwd de tijdvakken aanvangende met primo Mei primo Augustus, primo November en primo Februarij, Art. 42. Do zoodanigen welke door eenige der omstandigheden voor zien bij art. 27 in den loop des jaars komen te vallen onder de toepassing'van het aldaar bepaalde, zullen, alvorens en naar gelang van hel ontslaan dier omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteld verpligt zijn tot het indienen van behoorlijke aangiften deswegein voege als bij art. 30 voorge schreven zullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den Onhanger kunnen bekomen, 8. 9. En zullen de vorenstaande wetsbepalingen door openbare afkondi ging en bekendmaking in de Slads Courant worden gebragt ter kennis van het publiek ten einde een ieder zich dien overeenkomstig gedrage, Zierikzee, den 9 October 1844. Burgemeester en YVelhouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. WAARSCHUW ING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE ontvangen hebbende een dwangbevel opgemaakt door den Ontvanger1 der Directe Belastingen alhier tegen de ten achteren zijnde belasting schuldigen in het Personeel, over het loopende dienstjaar, van deze Slfd en gelet op het besluit van Zijne Excellentie den heer Staats bod Gouverneur dezer Provincie, dd. 21 Maart 1836 Provinciaal- blad n 0 35). Waarsehmcen bij deze de ten achteren zijnde belastingschuldigen, legpn het ten uitvoer leggen van genoemd dwangbevel, met aanma ning om door eene onverwijlde voldoening van het door hen ver schuldigde, zich van de kosten van vervolging le bevrijden. Zierikzee, den 16 October 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Slads Secretaris W. J. P. KROEF. NEDERLANDEN, s GRAVENHAGE den 16 October. In deze residentie zijn aan- gelomen en aan liet Hótel de VEurope afgestapt de baron Leonel de Imhschildvan Londen en de baron Anselme de Rothschild, van Frjnkfort. j- Naar hetgeen men van eetie gewoonlijk welonderrigle zijdo vetpaemlmoet de conversie van de nat. 5 pc.1' werkelijke schuld, in ie laatste dagen weder vele vorderingen gemaakt hebben. Men wil dan ook zeker weten dat de gelegenheid om de 5 pc." te ver wisselen in 4 pc.", legen 96'/, ten honderd, stellig niet-langer open, gesteld zal blijven dan tot aanstaanden zaturdag den 26 Oclober. Amsterdamsch Handelsblad.) De Arnhemsché Courant behelst het volgende Wij geloovett met zekerheid te kunnen berigten dat bij de regering het voornemen beslaat in liet volgend jaar werkelijk eene aanmerkelijke hervorming van ons postwezen in te voeren waartoe van zelf de spoorweg-linie van deze slad tot Amsterdam moet aanleiding geven tevens moet echter liet plan bestaan naar wel onderrigte personen ons verzekeren, om bet briefporto voor liet geheele rijk op 10 centen en binneu de steden op 5 centen le bepalen," GEMENGDE BUITEN-EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Volgens het dagblad van Trier, bedraagt het aantal bedevaartgangers, welke den H. Rok zijn konion vereeren, in liet geheel omstreeks 1,100,000. Te Woli'enbutlel is een oud huzaar, Lehman genaamd iti den hoogen ouderdom van 106 jaren overleden. Den 30 Junij II. is van Batavia vertrokken, het nederlandsch schip Slad Thielkapt» Chevalierom dn gewone jaarlijksche reis naar Japan te ondernemen. Uit Panna schrijft rnen dat men aldaar onder den grond een circus of schouwburg der oude of romeinsche stad heeft ontdekt. De regering laat detlzelven Opgraven onder opzigt van den directeur van het mu seum den heer Lopez. In een berigt uit Dresden wordt thans stellig tegengesproken hei vroeger uil die stad gemelde, dal de meeste edelge steenten die eet) joodsch juwelier aan Z. M. den koning van Saksen vcor zijne reis iiaar Engeland geleverd had valsch zijn geweest. Deze juwelier heeft tot tegenspraak een getuigschrift bekend gemaakt van den koninklijken opperhofmeester, en bovendien eene belooning van 300 rijksdaalders toegezegd aan dengenen die den eersten uitstrooijer van dit lasterlijk ett logehochtig berigt Zal aanwijzen. Uit onderscheidens berigten omtrent den staat van den rijstbouw op Java is gebleken dat de vrees Voor misgewas, hoezeer op sommige plaatsen bewaarheid groo- teiideels overdreven mag geacht worden. Do reis van den koning der Frnnschen naar Engeland trekt thans algemeen de aandacht in de Staat kundige wereld. Luisterrijk en vol belangstelling is deontvangst Welks den koning verbeid heeft. Op het kasteel van Windsor worden dagelijks prachtige feestmalen gegeven. Al de rijkdom en luister van het engolschs hof wordt daarbij ten toon gespreid. Men zegt, dat de koning 5 mil— lioen heeft medegenomen voor de kosten der reis en de aankoopen welke Z. M. in Engeland dacht te doen. Gedurende de'nfwezigheid des konings zijn le Parijs buitengewone maatregelen van voorzorg genomen en zijn op sommige punlcn de wachten verdubbeld geworden. Door de policie te 's Uiige zijn 3 schippers handelende in aardappelen be keurd wegens het voorhanden hebben van ongeijkte maten en welka bovendien met klei opgevuld waren. Meermalen levert de criminele regtspleging de bewijzen op van da onbegrijpelijke afdwalingen van het mensehelijk hart en toonen zij aan hoe als eenmaal liet zedelijk gevoel door' drift of begoerte is tot zwijgen gebragtde mensch tol alles in slaat iswat men anders

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1