Zeetijdingen. ji dirertentiën LEES HIER! vn zelfvertrouwenwaarop zeer weinige aanzienlijke vrouwen zouilen kunnen bogen. Het fransche oefenings-leger bij Metz is ontbonden zeer tot genoegen van de nationale garde, welke, bij de scbijnbelegering mede dag en nacht is werkzaam geweest en welligt ook van de inwo ners, die menigwerf door het vuur uit het zwaar geschut in hunnen slaap zijn gestoord. De brusselsche policie schijnt op het spoor te zijn van eenë bende gnauwdieven die sedert eenigen tijd de voorsteden en de omstreken dier hoofdstad onveilig maken. Do tot dusverre toege laten geweest zijnde huizen van publieke ontucht te Berlijn zullen thans geheel uitgedelgd worden; reeds onder dato 14 September is aan de waarden en waardinnen van ambtswege aangezegd dat zij tegen 1 Ja- nuarij 1846 hunne etablissementen zullen te sluiten hebben. Men vreest nu reeds dat het getal stille kasten zal vermeerderen. Het aantal reizigers die in het afgeloopen jaar over de land-engte van Suez naar Indie zijn gegaan bedraagt 3000. Uit de rapporten van den beer Gazelledie door het fransch gouvernement naar Panama gezonden is om de plannen tot doorgraving dier land-engte op de plaats zelve in overweging te nemen blijktdat een kanaal zonder sluizen aldaar eene onmogelijkheid is, en dat minstens 60 sluizen zouden mopten worden aangelegd. Onder de patrijzen in de omstreken van S.'-Truijen en Tienen (Belgie) heerscht tegenwoordig eene soort van ziekte; men heeft, namelijk ontdekt dat hunne vederen worden doorknaagd door eene menigte kleine insekten en hieraan wil men de magerheid toeschrijven welke thans bij deze vogelen wordt opgemerkt. Te Kobientz wil men een eeregeschenk aan O'Connell toezenden een vatnamelijk van den besten rijnwijn lot viering der feesten van den zoogenaamden marte laar. Kr is in Kngeland eene spotprent verschenen voorstellende de kon ingin Victoria en prins Alberteene verbazend groote peer op hunne schouders dragende, die onder dezen last schijnen te bezwijken. In Parijs heeft men deze spotprent in beslag doen nemen. Den 25 Sep tember zijn do koning en de koningin van Pruissen te Berlijn aangeko men welke zij voor twee maanden (den 26 Julij) onder zulke treffende omstandigheden hadden verlaten. Den 22 heeft Ie Munoben in de voor$lnd Au een droevig ongeluk plaats gehad. Bij gelegenheid van een kinderfeest in een klooster, zijn 26 meisjes door het breken van eene brug, tegelijk in het diepe Isar-Kanaal gestort. Men heeft het geluk gehad 24 derztdven Ie redden. Hel paleis hetwelk de familie Rothschild te Frankfort doet bouwen zal allerprachtigst zijn. Fr zal ook eene historische galerij der tijdgenooten worden aangebrngf. Het staatkundige weekblad !e Temps, dat eerst drie malen en laatstelijk eenmaal 's weeks lo 's Gravenhagn het licht zag, heeft opgehouden te be slaan. Een groot aantal bedelaars zijn aldaar weder" opgevat en naar de kolonie vyi weldadigheid opgezonden. Tc Nancy is het verkoopen van de zoogenaamde lucifers op de pleinen en in de straten verboden en zijn levens maatregelen genomen omtrent den verkoop daarvan in de winkels. Hot ware te wenschen dal er ook in dil rijk maatregelen van voorzorg gpnoiflen werden daar het gebruik van lucifers dagelijks toe neemt en men rëeils dikwerf, door het onvoorzïgtig gebruik derzelve, ongelukken heeft te betreuren gehad. De schoolonderwijzer te Gar deren (Gelderland) is, wegens verregaande nalatigheid voor tieii tijd van 6 wekên in zijne betrekking gesuspendeerd. Garderen had ivoorheen eene bloeijende, thans eene verwaarloosde schooi. Mot leedwezen verneemt men (Int er spraak is om het grijze Loevestein wain ra an zoo vele geschiedkundige herinneringen verhonden zijn gedeeltelijk te rase ren., ten einde het tot een defensietoren in te rigten, zullende daarbij cok, zoo men wel onderrigt isde kamer waar de onsterfelijke Hugo de Groot een gedeelte zijns levens heeft doorgebragtgeheel verdwijnen. Door de nedeflandscho handel-inaatsohappij zijn voor de maand October T schepen bevracht geworden als: voor Amsterdam i en voor Rotter dam 3. Men verwacht weder iederen dag de tijding vaif ernstige onlusten in Spanje. De spaansche brieven gewagen allen van kuiperijen van engelsche agenten oin de bevolkingen tegen hel gouvernement op te rigten. Te Berlijn is den 23 September eene afschuwelijke moord gepleegd. Een 46jarign metselaars-gezel heeft zijnen 21 jarigen zoon, terwijl deze sliep niet* een pistool doodgeschoten. De aanleiding tot deze gruweldaad moet jaloezij zijn over en jegens eene 50jarige vrouw. De misdadiger heeft zijn vergrijp reeds beleden. Uil Antwerpen schrijft men dat de fraaije en vermaarde stoomboot British Queen den 1 dezer, in openbare veilingvoor de som van 170,500 frankshuiten de kosten, verkocht is en dat de heer van de Leemput, fabrijkant aldaar, eigenaar daarvan is geworden. In de Provinciale Vriesche Courant leest men onder dagleekening van den 27 September: «Men meldt ons van de noordelijke zeekust dat de oostersche eendvogels, in onderscheidene soorten, reeds dezer dagen in ongeloo- felijk groote scholen van duizenden en honderd duizenden op de wad- den zijn aangekomen en in grooten getale in de kooijen gevangen worden. «liet is bekend, dat deze trekvogels, die van uit de verste noord oostelijke streken komen hij aannaderende nijpende koude en bij aanwezige vorst, enkele malen in zoo grooten getale aan onze kusten Worden gezien gelijk zulks plaats had in de buitengewoon strenge winters van 1823, 1829 en 1836, maar nimmer heeft men er van gehoord, dal deze dieren zich zoo vroeg hij scholen en we! hij zulke buitengewoon groote scholen, alhier vertoonen. Waaraan men dit vreemd verschijnsel hebbe toe Ie schrijven en of men uit hunne vroege aankomst, 'met betrekking lot het aanstaand winter-saizoen eenige gevolgtrekking maken kan is ons onbekend en laten wij gaarne aan de natuuronderzoekers over." Ook op de noordelijke grenzen van Frankrijk heeft men opgemerkt, dat de trekvogels dit jaar veel vroeger dan zulks gewoonlijk het geval is naar bet zuiden verhuizen. Tot vermijding van vervalschingen die hij den verkoop van Hol- landschen baring, in tonnetjes, reeds zijn voorgekomen, heeft het ministerie van koophandel te Petersburg noodig geoordeeld voor te schrijven dot de tonnetjes voortaan hij de tolkantoren met een dub belen zegeistempel voorzien zijn namelijk op het bovenste en onderste bodemstuk welke slempels door middel van een door de hoepels gelrokken ijzerdraad vereenigd zijn zoodat de minste poging tot ver- vaisching terstond door beschadiging van het zegel zigtbaar wordt. To een siiezisch dorp brak twee malen achter elkanderbrand uit. "Een knaap, die de schapen weide, zocht ijverig naar de uitgebrande spijkers onder het puin welke hij verkoopen wilde, om zicb daarvoor snoeperijen aan te schaffen. De wachthebbenden agent van policie be gon een gesprek met den jongen, ten gevolge waarvan eerstgenoemde P n. op het denkbeeld kwam dat de jongen zelf den brand wel kon geslicht hebben. Het voortgezet gesprek bragt den jongen zoo ver, dat hij zich tegensprak en bekentenissen afleïde welke het maar al te zeker maakten dat hij beide keeren het vuur aangelegd have en goed lijf en leven van een aantal menschen op het spel gezet had alleen om eenige grosschen voor oud ijzer te hekomen. MIDDELBURG den 2 October. Wij vernemen dat heeren directeuren van het zeeuwsch genootschap der wetenschappen in derzelver vergadering van den 26 September, tot secretaris van het zelve genootschap hebben benoemdden wol-eerw. heer Jacobus Borsiustheol. doet. en predikant alhier, cn zulks in plaats van den heer F. Z. Ermerinseervol ontslagen en als hoogleeraar naar Gro ningen vertrokken. BROUWERSTIAVËN den 1 October. Binnengekomen: Cleveland, kapt. W. Morley, van Batavia, laatst van CowesArab, kapt. S. Hossack van Port-au-PrinceUrgent, kapt. .1. Brown, van Bahia laatst van Portsmouth, Sealbgkapt. J. Bell, van S.'-Domingo, Rapid, kapt. S. Weeks, Young Gipsy, kapt. J. Davies, en Margaret, kapt. P. Williams, van Newport, Enterprise, kapt. D. Jones, en Speed well kopt. P. Bunt van Liverpool de laatste laatst van Foweyallen naar Rotterdam, Nelsonkapt. R. Sims, en Samuel, kapt. T. Press', van Liverpool naar Dordrecht. PRIJZEN der EFFECTEN te AMSTERADM, W oensdag den 2 October 1844. Nederlanden 2'/s pC. Werk. Schuld 5 Amort. Syndikaat 4pC. Nieuwe 3 pC.' Lecning Handel-Maatschappij 4'/a Oost-Iudiën 5 Hope en Comp. 5 Negot. 1834 hij Ardoin 5 Rij Goll. cn Comp. 5 Negot. Metaliek .5 Rusland Spanje Oostenrijk gebleven. 62s/,pC. "997, 997, 75' 1483/, 1087, 207. 1097, MIDDENPRIJZEN van de volgende ARTIKELEN te ZIERIKZEE, O. Tarwe 1843 N. dito 1844 Zomer-dito Ordinaire dito Rogge 1844. N. Win ter-Gerst Zomer-dito Haver Paardeboonen Wille dito Bruine dito van De Ned. f 8,00 - 4,50 - 0,00 - 5.00 4,50 4,00 3.00 2,20 4,00 0,00 8,00 den 3 M udde. a 8,25 6,50 0,00 6,00 6,00 4.30 3 30 2,31) 4,50 0,00 9,00 October 1844. Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Ned. Mitdde. f 0,00 a 0,00 - 4,00 a 5,00 - 3,75 a 4,25 - 10,00 a 11,00 - 7,00 a 10,00 - 3,00 a 6,00 Kaap-Ölie te Zierikzeef 41,00 p. v. Patent-Olie -44,00 Lijn-Olie -38,00 Raapkoeken /"00.00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 Heden beviel voorspoedig van een' Zoon, "Vrouwe E. van ADRICHËM geb. Schsjurbeque Boeije. Zierikzee den 1 October 1844. Heden beviel van een' Zoon T. W. COLENBRANDER geliefde Ëcblgenool van Zierikzee C. LOGEMAN, den 3 October 1844. Heden overleed na een langdurig lijden mijne geliefde Echtgenoot, ADRLANA BAKKER, in den ouderdom van 76 jaren. Bruinisse J. L. KOOIMAN, den 3 October 1844. Strekkende deze tol algemeene kennisgeving. De Inschrijvers in de 3 pc.' GELDLEENING ten Kantore van den ondergeleekenden worden verzocht hunne aldaar nog berustende RECËPISSEN tegeii inwisseling der Kwitantiën af te halen en den derden termijna te voldoen voor of den 15 dezer maand. Bi; denzelven worden volgens gewoonteuitbetaalt alle COUPONS met 1 October vervallen en betaalbaar gesteld. H. W. le SAGE ten BROEK. De ondergeteekende maakt aan hare Stad- en Landgenooten bekend, dal zij gedurende het Winter-saizoen weder gesor teerd is in beste WINTER-APPELS en PEREN, alsmede beste TAFEL- APPELS, als: Zure Belfleur, Korpenduin Paradijs-Appels, Zoete Renetten, Kompanje-ZoetZoete Olaas Bruin-Zoet, Ponds-Peren Toolsche Braad-Peren enz. alle geplukt Goed. N. MOOLËGRAAF. Goessche Veerhuis, n.° 288. UIT DE HAND TE KOOP op zeer aannemelijke voorwaarden eene sedert jaren gevestigde en met goed succes uitgeoefende TAP PERIJ en BROODBAKKER!! enz. op de beste stand van het Dorp Ovezande. Gemeld Huis is sedert twee jaren geheel nieuw gebouwd en van alles wat tot gemak of gerief dienen kan voorzien. Te bevragen bij den EigenaarD. van 't ZELFDEte Ovezande. Brieven franco. De Notaris J. de KATER Nz. zal ten verzoeke van 1ZAAK van NEUREN op Dingsdag den 8 October 1844, des morgens ten 9 ure, aan deszelfs Woonhuis te Ellemeetveilen en verkoopen Eene aanzienlijke parlij HUISRAAD en hetgeen meerder zal wor den geveild. te zierikzee, bij df, wed. a. de vos en zoon stads drukkers.

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 2