N.o 79. ZÏERIRZEESCHE A.® 1844» corn A i\ T. DINGSBAG 1 OCTOBER. inspectie over de Verlofgangers. Besturen en Ndministratiën OPENBARE VERPACHTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad 7AERJK7.EE zijn voornemens op Woensdag den 9 October aanstaande des middags ten RaarJhnize in het openbaar aan rlen hengsten bieder te verpachten De ETTING van den SGHOUWSCHEN DIJK in hel Poortam- baclit dezer Stad bij het kadaster hekend sectie D n." <578° 478' en 531'" groot 2 bunders 13 roeden 30 ellen en n.° 566 groot 2 bunders 94 roeden 90 ellen titans in pacht bij SI. Boogerd le Eerltwervelot 11 November 1844, alsnu voor een tijdvak van nes jaren, op dezelfde voorwaarden der loopende pacht welke van heden af ter lezing voor de gegadingden ter Secretarie zullen voorleggen. Zierikzee, den 27 September 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Per ordonnantie De Stads Secretaris W. A. P. KROEF. WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZJERIKZEE gehoor gevende aan de ingekomen klagten van Wettig erkende Loterij- Handelaren over den persoon van CornelIs yan der Wehde Dz. vroeger Debitant def Loterij alhier die zich veroorlooft om zonder daartoe thans geadmitteerd le zijn Loterijbriefjes zelfs van splitters huiten de Collecte te dezer Stede hier en elders rond te venten in strijd met de bepalingen van het reglement voor de Koninklijke Ncderlandsche Loterij waardoor hij de daarop bedreigde straf hij achlerhaling op zich laadt. Waarschuwen hij deze het publiek togen de onwettige handelingen van dien persoon opdat een ieder zich voor schade wachtc terwijl der policie wordt aanbevolen om op dezelve een wakend oog te doen houden. Zierikzee, don 27 September 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZJERIKZEE lettende op het besluit van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 20 September 1843 A lstc af- deeling n.° 8841' Provinciaalblad n.° 97) brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de Inspectie over de Verlofgangers der Nationale Militie zal plaats hebbed op Dingsdag den 8 October aanslaande, des voormiddags 10 ure, voor het Raadhuis alhier waarvan echter zijn uitgezonderd de manschappen die nog niet gekleed of gewapend zijn en de zoodanigen welke ter bijwoning Van de najaars-exercitiën werkelijk onder de wapenen zijn opgekomen en daaraan hebben deelgenomen en wijders o. Dat de daartoe verpligte verlofgangers gehouden zijn am op de bepaalde inspectie te verschijnen op poene van hij gebreke daarvan wanneer zij voor hun achterblijven geen ten genoegen van den Militie-Commissaris voldoende redenen mogten kunnen aanvoeren overeenkomstig liet bepaalde hij art. 183 der wet van den 8 Ja- nuarij 1817, te worden gestraft. b. Dat zij zullen behooren te verschijnen gekleed ih de uniform en Voorzien van de verdere kleeding- en equipementstukken die hij het vertrek van het korps aan hen zijn gelaten benevens van liet attest lilt. li. 11. h un door het Plaatselijk Bestuur hunner Ge meente uitgereikt en dat zij gedurende de gemelde inspectie zijn onderworpen aan de militaire discipline. C. Dat wanneer zij zich huilen de Provincie willen begeven om Ié Verblijven zij derZelver Verlofpassen aan liet Plaatselijk Bestuur hunner Gemeente moeten terug vragen en dal zij zich binnen vier Weken moeten aanmelden bij hel Bestuur der Gemeente in welke zij voornemens zijn te verblijven op straf van als deserteur le Worden behandeld. d. Dat wanneer zij zich langer dart tweemaal vier en twin tig uren' Uit hunne Gemeente willen verwijderen zij daarvgn iri persoon moeten kennis geven aan het Plaatselijk Bestuur met öpgaVë der Gemeente werwaarts zij zreb begeven öp straf van eeii arrest van' 2 tot 6 dagen door het Plaatselijk Bestuur op le leggen en Dat zij zich op gelijke straf, ingeval zij langer dan twéémaal vier en twintig uren huiten hunne Gemeente verblijven, hij liet Plaat selijk Bestuur der Gemeente alwaar zij zich bevinden moeten' aanmelden. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude' kunnen Voorwenden zal deze' worden afgekondigd en in de Stads-Coursint geplaatst. Gedaan te Zierikzee den 30 September 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. 'lef Ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris IV, h V. KROEF, Nieuwstijdingen. GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN, den 28 September. Er ziet een hevel van den lord ópper-admiraal liet licht, volgens hetwelk, van den 10 October aan staande, geen schip, aan bijzondere personen behoofendetol Bar- kingreach op den Teems zal mogen opkomen noch beladen worden met eenige hoeveelheid buskruid de 5 ponden göwigt te bovengaande. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 2B September. Hare Majesteit de koningin is heden morgen uit Weimar in deze residentie teruggekeerd. Volgens herigt uit Stuttgart, is H. K. H. mevrouw de prinses van Oranje, op hare terugreis uit Italië, den 21 dezer in die stad aangekomen. Bij Zijner Majesteils besiuit van den 24 dezBi" is benoemd lot inspecteur over de gevangenissen F. J. Mahieu. De apostolische christelijke afgescheidene gemeente te Zutphen heeft zich tot den koning geweiid ten einde ontslagen te worden van de verpligting, om in haren titel den naam van afgescheidene to voeren. Z. M. heeft dat verzoek hij beschikking van den 15 dezer, n.° 2, afgewezen. Den 29. Bij besluit van den 25 dezer, heeft Z M. het tarief Voornotarissen vastgesteld hetwelk met den 1 November aanstaande in werking moet komen. Z. K. H. de prins van Oranje heeft, in zijne betrekking van inspecteur-generaal dér infanterie, dezer dagen ook de infanterie tö Haarlem Amsterdam Utrecht, Nijmegen, Grave, 's Hertogenbosch Breda, Bergen-op-Zoom enz. in oogehscbouw genom'én. Het schijnt, dat het misbruik om brieven builen den post té Vervoeren de regering heeft aangespoordom daartegen strengelijk te doen waken. Een ieder mag zich daarvoor gewaarschuwd houden, Wijl de overtreding daarvan met f 75 boete wordt gestraft. Een particuliere brief uil Batavia meldt hel vólgende «Onlangs worden, op order Van den gouverneur-generaal, 300 fusten wijn met het fransche schip Grand Hnquesne direct van Bordeaux aange- nragt döor de policie in beslag genomen en in het water geworpen. Dezelve was niet alleen vervaischt maar bevatte nog bovendien beslanddeélen voor de gezondheid nadeelig." GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERlGTENs Voor eenige dagen verklaarde een parijscb dagblad dal de franschö strijdkrachten te gering waren intuSscbeh heeft dal rijk op dit oogen- blik 344,000 manschappen onder de wapenen en 150,000 in reserve} eii kan alzoo over een leger van bijna vijfmaal Honderd duizend man be schikken. Uit den toon dér redevoeringen en gesprekken van O'Con- tiell meent men te mogen opmaken dat hij veel kalmer geworden is dart voor zijne gevangenschap. Men begint zich weder in Spanje te be klagen Over de toenemende Onveiligheid der wegen. De diligence vart Baijnnne is vijf mijlen van Madrid door ecne talrijke bende aangehouden en uitgeplunderd terwijl de reizigers, gedurende twee uren gebonden op den weg Hebben gelegen. De koerier naar bet zuiden is bij Valde- pennas van eene aanzienlijke som geld beroofd geworden. Het be wind van Napels heeft premiën uitgeloofd voor het opvangen van 7 op perhoofden van oproerige henden. -In Keulen en verder aan den Rijn zal eene verëcniging opgerigt worden tot tegenwerking der vrijmetse larij. Eerstdaags wordt er weder eene uitbarsting van den Vesuvius te gemoet gezien. Te Amsterdam Worden hand-kagchéls verkocht, welke gestookt Worden met eaü-dé-coiogne, Men doet opmerken dat LodeWiijlc Philips de eerste koning van Frankrijk is, die in vredestijd Engeland bezoeken zal. Napoleon kwam er als banneling. De vanen van de Islj en den herucliton parasol zijn te Parijs aangekomen. Ook de tent die 2400 kilogrammes weegt en in 27 kisten op wagens geplaatst iswerd ieder oogenhlik le Parijs verwacht. De koning der Belgen begeeft zich dezer dagci) mede naar Londen. In Gutentag, bij Bres- iau werd Onlangs de brandewijn geheel ëri definit 'V- begraven. Na dat namelijk, bijna alle bewoners dier streek tot het matigheids-genoot schap toegetreden waren wérd een vaatje brandewijn 5 in piegtigen op- iogt mei ma/ijk en vliegende Vaandels, naar de galg gedragen en Glides' dezelve ier aarde besteld. Hét provinciaal geregtshof van Zuid-Holland karpet' van strafzaken j heeft den 25 September uitspraak gedaan in de zaak van Aniönia vim der Burg, oud 29 jaren dienstmeid le 's Gravenhago'. Het hof lïé'èft haaf Schuldig verklaard aan' de misdaden van diefstal ten huize van én jégens haren moester tijdens zij bij dezen voor loon in dienst was van vergiftiging van tot verkoop bestemd zout door middel van ra'fiénkruid zóodat dit zout, ten dëële Verkocht, zware onge steldheden hij onderscheidene personen ten gevolge heeft gehad zon der dat er echter iemand door omgekomen is. én haar dienvolgens vèfoóf'deebl lot «Ie straffe des dóóds uit le voeren door verworging aan éénén paal binnen de stad 's Gravenhrfgé. Men meldt tiit Pafijs het*vólgende «Sedert eenigen lijd is het aantal Vergiftigingen door arsenicum schrikwekkend. Het is moeijelijk örrt aart deze misdaad te' óntkorfietf die zoo vaak- onder den dek mantel van vertrouwelijkheid en vriendschap gepleegd wordt. Ment verwacfalté dat dé wetenschap eenige ontdekking zoU aan bied én dió a-aü de' maatschappij zekerheid tégen de' vergiftiging zoude' geven Na föhgé én ijverigs «mdtffttfehtogeü y hééft één Érëfctë&aft*

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1