'tentiën. deling nan. Door den koning van Pruisseri is een besluit genomen tvaarbïj van 5 'tot 5 jaren een prijs van 1000 rijksdaaldersbenevens een gouden gedenkpenning, wordt uitgeloofd voor het beste werk over eenig gedeelte der duitsehe geschiedenis, hetwelk in genoemd tijdvak in de duilschc taal in het licht zal verschenen zijn. Er is gewag gemaakt van een album dat de koning van Frankrijk aan de koningin van l£nge* land zal aanbieden. Men verneemt thans, dat de omslagen van dat album van geparfumeerd mnroquin leder zijn hetwelk bij den slag van ïsly in de tent van den zoon des keizers, buit is gemaakt. De Polka ïal in den aanstaanden winter eenc smadelijke neêrlaag lijden. Maar rijk is in de parijsche haute voléeuit. Zij is te zeer burger-koningin geworden dan dal de voorstad S.'-Germain enz. haar langer de schat ting der gewone huldiging opbrengen zoude. De nieuwe heerscheres is La Catalane! een dans, die voornamelijk met de schoenhakken wordt uitgevoerd, liet tijdschrift La Mode, aan hetwelk wij deze hoogslgewig- tige tijding onlleenenmeent, dat de Catalane een.e nabestaande der Masurka is. In den avond van den 13 dezer zijn te Bredevoord 4 buizen cene prooi der vlammen geworden. Ding'sdag jl. is te Botter dam een geldsnoeijer ontdekt en in verzekerde bewaring gesteld, bij wien tevens, benevens versch gesnoeid geld. en vijlsel, ook vijlen en an der gereedschap tot zijn oneerlijk bedrijf gebezigd gevonden zijn. Zie h ter enne droeve waarschuwing flat men met du chemische zwavel stokjes of zoogenaamde lucifers, die tegenwoordig zoo zeer in zwang zijn niet (e voorzigtig kan wezen. De zoon van oenen hoscbwachter in den omtrek van Pau had er een doosje van in zijnen zak de zwavel stokjes zijn men weet niet hoe in brand geraakt hehlien zijne klee deren aangestoken en de ongelukkige op liet Heerlijkst gebrand beeft er in de hevigste folteringen, het leven hij ingeschoten. De koningin van Engeland en haren gemaal zijn na eeno zeetogt van 45 uren, te Dundee, in Schotland, aangekomen. Op het kasteel van Windsor ■worden grnole toebereidselen tot ontvangstvan den koning der Fran- schen gemaakt wiens verblijf aldaar uiterlijk 8 dagen duren zal. De stad San-Fernando, in Noord-Amerikais in het begin van .Julij door 'eene zoo vreesselijke overstrooming bezocht dat bijna alle huisgezinnen haar verlaten en naar Snn-Juan en Cnrmague de wijk genomen hébben. Koning Leopold en het koninklijk gezin zijn naar Ostende vertrokken van waar Z. M. zich naar het kamp van Beverloo zal begevenThans is hét vast bepaald dat ook in Frankrijk eene spoorweglinie volgens het almospberisch stelsel zal worden aangelegd. Tot proefneming zal een zijtak van den spoorweg van Saint-Germain naar Nnnterre dienen. Prof. Grdbbner heeft uit ervaring geleerd dat hout hetwelk ter bewer king is bestemd- best in November geveld wordt, doch dat voor brand stol' dienen moet met voordeel in Augustus gerooid wordt, terwijl dit in Felirharrj zeer nadéelig is. Sn de Vereenigde-Staten van Noord- Amerika zijn 10 sleden met den naam Manchester; verder boeten er 10 Berlijn 10 Frankfort5 Hamburg 3 Amsterdam 10 Palmyra 4 Pome, 1 Babylon 10 Athene 8 Carthago. Aan één Babylon hebben de Ame rikanen genoeg. Volgens liet laatste rapport van den minister van ouderwijs vindt men in Frankrijk nog meer dan 4000 gemeenten wélke geene scholen hebben. De onlangs' op de kust van Morocco verbrande fransche oorlogsloomboot Groenland was nagel nieuw. De zelve heeft bijna 2 millioenen franken gekost De Doopsgezinde ge meente te Leeuwarden die sedert eeltige. jaren aanmerkelijk in getal van leden is toegenomen heeft besloten tot het benoemen van een tweeden leeraar. Aan het vergroeien en verfroaijen van 's konings paleis op den Kneuterdijk te 's 11 age, zijn dagelijks 150 man werkzaam. In den nacht van donderdag op vrijdag II. is er op het huilen- goed toehchoórende aan den heer de Bruin, op den Beziiidehltoul- scbenweg te 's Hage een diefstal gepleegd van eenig. zilverwerk en inanskléedereri welke diefstal, hoewel van. gering belang echter, in verband gebragt met de kort (e voren plaats gehad hebbende aan randing op den Leidscheri weg, schijnt aan te duiden, dat men de pólicié en justitie bij den naderenden winter bezigheid wil verschaffen. Naar men verneemt schijnen de dieven van den kant van het bosch in gemelde woning te zijn binnengekomenen wel doot' het leggen van een vloerkleed over de pennen van hel hek hetwelk dat buiten verblijf van den groolen weg afscheidt ten einde zonder zich te verwonden over die pennen te geraken. Zij hebben vervolgens eene glasruit van een raam der binnenkamer uitgesneden waarna zij dat raam aan de binnenzijde hebben kunnen openen en in hot beneden vertrek komen. Vervolgens schijnen zij eene kaars ontstoken en alvorens hunne beroepsbezigheden te verrigleh zich vergast te hebben aan een schotel met druiven welke daar ter plaatse voorbanden edoch zeer zeker niet voor ben bestemd was. Men moet het aan een of ander toeval wijten dat de dieven in hun verder voornemen zijn gestoord geworden althans in aanmerking genomen de stout heid waarmede de daad bedreven is, en de geringheid van hot ge- stolene (de waarde van circa 100), in een buis, waar men zegt, dat veel waarde aanwezig was doen veronderstellen dat die onge- noodigde gasten huns ondanks zoo spoedig zijn vertrokken. De Nijmeegsche Courant behelst het volgend herigthetwelk wij minder om zijne hooge belangrijkheid dan tot verlustiging en tevens lot waarschuwing van iigtgeloovigen overnemen «In eene kleine linnen tent op de nu bijna afgeloopen nijmeegsche kermis werd aan bet publiek ten toon gesteld een wildeman zwart- of koperkleurigmet eenen grooten ring door den neusdie al de manieren der wilden voorstelde, hunne onverslaanbare taal sprak, levende konijnen at en eene slang als zijnen afgod aanbad. Dit olies moet hij zoo natuurlijk hebben voorgesteld dat men aan de echtheid niet twijfelde; sommigen evenwel meenden met reden den wildeman te mogen mistrouwen en dien ten gevolge werden weddingschappen aangegaan die zekerlijk gewonnen noch verloren zouden zijn gewor den had niet het volgend' voorval daartoe aanleiding gegeven Ter wijl hij, voor eenige dagen weder ijverig in het vertonnen van zijne kunsten werkzaam was en hij als altijd zijne slang aanbad hield hij die weiligt (e sterk in beide handen gekneld en zoo digt bij zijn aangezigt dat do slang, slechts eene gewone heislang, hem eenig vocht in den mond spoot. De wildeman het gevaar kennende waarin hij daardoor verkeerde, maakte dadelijk een groot misbaar, en liet ijlings heelkundige hulp inroepen terwijl zijne wang van binnen en van buiten en vervolgens zijn geheele aangezigt, hals en borst, ver schrikkelijk opzwollen. Inmiddels trachtte men door wrijven en was- scben bet gevaar af te wenden tot dat de heelmeester verscheen die door eene overvloedige bloedontlasting, door snijding vooral van binnen hem eenige verligting aanbragt. Deze gaf zijne verwondering te kennen over bet vcrscbi! in kleur der beide wangen, en nu ver klaarde bet zich, dat de wildeman niels anders was, dameen zwart gemaakte matroos, die zich verontschuldigde, met te zeggen: «dat men locli wel iels moet aanvatten, om op eene eerlijke wijze aan den Lost te komen." Hij is thans hersteld en gaat voort bezoeken af te wachten; of hij zijnen afgod nog even vurig aanbidt, is ons niet bekend, doch wij hebben reden dit te betwijfelen: immers men zegt dat hij de slang zou gedood hébben." Weetij d in gen. BROUWERSHAVEN den 17 September. Binnengekomen: Cygnet, kapt. Beyre van Liverpool naar Dordrecht, en Harvest, kapt. C. J. Mitcheson van Seaham naar Botterdam. Den 12 Junij II. is van Batavia naar Tjilatjap gezeild Elisabeth en Johanna, kapt. M. van Veltboven. 193sle KONINKLIJKE NEDEREANDSCI1E LOTERIJ. vijfde klasse. Drie én twintigste Lijst. Geene. Vier en twintigste Lijst. N." 20041 .prent, f 1500 21523 - 1000 6949 - 1000 13477 - 1000 5283 - 1000 Vijf en twintigste Lijst. 21261 ƒ30,000 23408 - 1000 Zes en twintigste Lijst. 13335 1000 Zeven en twintigste Lijst. 5262 5000 15009 ....- 1000 4025 1000 Acht en twintigste Lijst. Geene. Negen en twintigste Lijst. N.' 16330 1500 19105 13352 3840 10643 17845 >t 10403 Dertigste Lijst. en prem. en prem. ƒ50,000 - 2500 -25,000 - 1500 - 1000 - 400 - 1000 - 1000 PRIJZEN dep. EFFECTEN te AMSTERADM, Woensdag den 18 September '1844. Nederlanden 2'/s pC. Werk. Schuld 5 Amort. Syndikaat 4pG. Nieuwe 3 pC.' Leening Handcl-Maatschappij 4l/s 9 Oost-Indien 5 Rusland Hope en Comp. 5 Spanje, Negot. 1834 bij Ardoin 5 Oostenrijk Bij Goll. en Comp, 5 Negot. Metaliek 5 gebleven. 62'/, pC. 99'V,, 997/,, 75'/, 148'/, w 108'/, 20»' MIDDENPRIJZEN van de volgende ARTIKELEN te ZIERIKZEE, van den 19 September 1844. De Ned. Mudde. Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad O. Tarwe 1842 N. dito 1843 Dito dito 1844 Jarige Rogge Rogge 1844 N. Win ter-Gerst Zomer-dito Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito 8 ,50 h 7.50 a 4,50 a 0,00 a 4.50 a 4,00 a 3,50 a 2,20a 4,50 h 0,00 a 0,00 a 9,00 8,00 6,00 0,00 4,80 4,40 .3,60 2,40 4,60 0,00 0,00 De Ned. Mudde. f 0,00 a 0.9(> - 3,50 a 5,00 - 0,00 a 0,00 - 10,005 IT,00 - 0,00 a 0,00 - 0,00 a 0,00 R'aap-Öiie te Zierikzeef 41,00 p. v. Patent-Olie 44,00 Lijn-Olie - 38,00 Raapkoeken ƒ00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken - 00;00 hS a 33 E tlIZH: H. PUB MER CHIRURGIJN TANDMEESTER van bet Koningrijk der Nederlanden volgens besluit van ZIJNE MAJESTEIT den KONING verwittigt- zijne geëerde begunstigers alsmede zijne vroegere geabonneerden van vóór 20 jaren reeds dat bij verzocht is geworden' zelfs te Zierikzee te konten van wegé vele mcnschen welke mishandeld zijn geworden door anderen die de kroon der Tanden of Kiezen hebben afgebroken deze kunnen bij bovengenoemde Tandmeester daarvan geholpen wordenzonder de lijder eenigzi.ns pijn aan te doen al waren er ook verzweringen bij zoodat men naauwelijks den rrmrid kan openen is gedurig te spreken of te ontbieden hij N. van der Schelde in het Oude Schippershuis, op de Nieuwe Haven te Zierikzee. Bij absentie verzoek men de bood schappen of adressen daar te laten gaat niet uit of moet ontboden worden. NB. Gedurig melden zich bij mij personen aan van wier Tanden de kroonen af zijn en die als zoodanig voor geholpen zijn ver klaard maar wie van degenen die onder mijne behandeling geweest is zulks ook is overkomen behoeft zich slechts bij mij aan Ie meiden en hij zal geholpen worden zonder pijn te go-voelen. De Notaris D. GOEKOOPgevestigd te Goedereede. als last hebbende van zijne principalen is voornemens om op Zaturdag den 28 September 1844, des namiddags ten twee ure bij veiling en afslag, in de Dorps-Herberg van Stellendam, in het openbaar aan de hoogstbiedende of eerstmijnende te verknopen Het REGT van OPSTAL van een STANDER WIND-KOÜRN- MOLEN met alle de MATERIALEN en GEREEDSCHAPPEN daartoe behoorende staande en gelegen te Stellendam, mitsgaders- een WOONHUIS SCHUUR en Gevolgen slaande aldaar ten zuid oosten voornoemden Koornmolen met den daar nevens liggenden TUIN en ERVE, over den jare 1S44 aangeslagen in de Grondbe lasting tegen 48,80; om dadelijk te kunnen worden aanvaard, Zullende drie dagen voor de verkoop do conditiën te lezen en in- formaties te bekomen zijn ten Kantore van bovengl'melden Notaris. te zierikzee bij de wed. a, de vos en zoon stads drukkere

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 2