k ZIEKIRZEESCHE COURANT. DING3DAG 10 SEPTEMBER. Mesturen en Administration» Nieuwsti] ding en W.° 73. A.o 1844. PUBLICATIE. De GEDEPUTEERDE STATEN van de Provincie ZEELAND, Brengen bij deze ter kennis van allen die zulks zoude kunnen aangaan Dat de Staten van dit gewest bij Hun Ed. Groot Achtb. resolutie van den 4 Ju lij 1844 hebben gearresteerd de navolgende door Ziino Majesteitbij besluit van den 12 Augustus jongstleden n.° 9G goedgekeurde aanvulling van bet, bij publicatio van den 14 Septem ber 1838 ter kennis van de belanghebbenden gebragte REGLEMENT op hel beheer en onderhoud en de Policie der Buurtwegen en Voetpaden in de Provincie Zeeland. Nieuw Artikel. Artikel «Bij de oplegging der geldboeten bij art. 88 en 89 aangeduid »zullen de overtreders tevens worden veroordeeld tot eene gevangenis »voor het geval dat dezelven mogten bevonden worden volstrekt on- «vermogend te zijn tot voldoening der opgelegde boeten en zulks bij de overtredingen bij art. 88 vermeld voor den tijd als bij elk »derzelven is uitgedrukten bij de overtreding bij art. 89 vermeld »voor den tijd van een tot zeven dagen naar gelang van het bedrag )>der op te leggeR boete." Zullende opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude voor wenden dezelve worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te geschieden gebruikelijk is. Gedaan ter vergaderkamer van de Gedeputeerde Staten der Provincie Zeeland, to Middelburgden 30 Augustus 1844. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEBLK7EE brengen ter kennis van al de patenlpligtige In- en Opgezetenen dat de gezegelde Patenlbladen voor het loopende dienstjaar inge vuld gereed liggen en dat tot de uitgifte daarvan zal worden gevaceerd van Maandag den 9 tol en met Zaturdag den 14 dezer maand, dagelijks, gedurende de kantooruren, ter Secretarie dezer Stad en worden de patentpligligen uitgenoodigd om in persoon hun Patent te komen afhalen zullende aan diegenen hunner welke daarin nalatig mogten blijven het Patent worden te huis bezorgd door de Deurwaarders der Directe Belastingen legen betaling van 10 cents voor ieder onafgehaald Patentblad ingevolge de wet. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den 4 September 1814. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteit's besluit van den 6 Januarij 1831, n.° 68, Staatsblad n.° 2,) beeft Zijne Excellentie de beer Minister van Financiën bij resolutie van den 5 Seplember jl. bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de col lecteurs splitters en debitanten der Koninklijke Nederland'sche Loterij de loten en gedeelten van dien voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 193'10 Loterij zullen mogen uitgeven te weten Bij verkoop Geheele loten Halve Vijfde Tiende Twintigste» Wordende Bij verhuring f 84,00 Geheele loten f 47,00 - 42,00 Halve - 23,50 - 16,80 Vijfde - 9,40 - 8,40 Tiende - 4,70 - 4,20 Twintigsle» - 2,35 de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteit's besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de collecteurs, splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling to regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 9 September 1844. Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. VERGADERING der MAATSCHAPPIJ tot bevordering en aanmoediging van den LANDBOUW en de VEETEELT in ds Provincie Zeelandover de Afdeelingen Schouwen en Duivelandop Dingsdag den 17 September 1844 des voormiddags ten elf ure in de Herberg de Maagd van Mechelento Brouwershavenbij welke gelegenheid door den Woleerw. zeer geleerden Heer H. M. C. van Oosterzee eene Redevoering zal gehouden worden. GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN den 5 September. Het parlement is heden niet door de koningin in persoon maar door eene commissie namens H. M. gesloten met eene aanspraak waarin onder anderen de volgende belangrijke zinsneden voorkomen «II. M. is onlangs met de franscbe regering in moerjelijke twist vragen gewikkeld geweest betrekkelijk gebeurtenissen welke in slaat zonden geweest zijn do goede verstandhouding en de vriendschap pelijke betrekkingen tusscben dit land en Frankrijk af te breken. iet zal U genoegen doen te vernomen dat door den geest van billijkheid en gematigdheid, welke de beide regeringen bezield heeft, dit gevaar gelukkig is afgewend geworden." Het bof der lords heeft uitspraak gedaan in de zaak van O'Connellen wel tegen aller verwachting lijnregt in strijd met bet gevoelen der regtersdie over deze zaak geraadpleegd waren. Het hof heeft in deszelfs zitting van gisteren verklaard dat het vonnis, door hel koninklijk hof van Dublin uitgesproken moet herzien worden. Dit vonnis werd met levendige geestdrift door de menigte toegejuicht. O'Connell en de zijnen zullen dus op vrije voeten gesteld en er zal een nieuw proces gevoerd worden. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 8 September. Bij een besluit van Z. M. van den 5 dezer, wordt de aflossing of conversie van de domein-los renten rentende 5 ten honderd berekend tot een kapitaal van 15,993,000 vóór of op den 28 dezer maand vastgesteld. Z. K. H. de prins van Oranje is II. donderdag nacht van zijne reis naar Italië in deze residentie teruggekeerd. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. Tot op den 30 Augustus hebben ongeveer 250,000 gcloovigen te Trier het geluk gehad den Heiligen rok te aanschouwen. Den 6 dezer is te 's Ilage hel nieuwe kerkgebouw van de ned. Israëlitische gemeente met bijzondere plegligheid ingewijd geworden. Door het hof te Arnhem is ff. de Vries, wegens aflegging van eene valsche getuigenis in eeno cri minele zaak veroordeeld tot '/a UUI' teprorikslelling en 6 jaren tucht huisstraf. De longziekte onder het rundvee op liet eiland Voorne is gelukkig geheel geweken. De vaandels, in den veldslag van Isly ver overd zijn in Parijs aangekomen en den koning aangeboden. Volgens een antwerpsch blad, zijn, den 3 dezerdoor de belgische loodsboot n.° 5. schipper AOcketnegen dijkwerkers, die, meteen vlot, van bet eiland Walcheren door den sterken stroom en den oostenwind naar zee gedreven waren en niets dan een' wissen dood voor oogen hadden gered en behouden aan wal gcbragl, nadat zij gedurende 24 uren zonder spijs of drank rondgezworven hadden. Uit onderscheidene streken van ons vaderland ontvangt men thans bet verblijdend borigtdat door hel scboono weder en den aanhoudenden vrij sterken oostenwind de sland van het water steeris vallende is en vele landerijen droog komen zoodat, hoewel er veel verloren zijn gegaan er gegronde hoop bestaatdat de verliezen niet zoo groot zullen wezen als men gevreesd bad. Uit Haarlem meldt men van den 6 dezer: «Heden ochlend beeft zich zoowel uit deze stad als uit naburige en zelfs meer afgele gene plaatsen cenc groote menigte begeven naar het renperk ingerigt door de maatschappij ter bevordering van de Verbetering van het paarden ras. ter zijde van den straatweg naar Zandvoort ten einde den wedloop van den dag bij te wonen. Reeds vroegtijdig was eene genoegzame afdeeling dragonders en infanterie derwaarts getogen om de commissie belast met do handhaving der goede orde daarin behulpzaam te zijn. Men rekent dat meer dan 400 rijtuigen en 5- a 600Ü personen binnen bet renperk zijn geplaatst geworden terwijl de omliggende hoogten door eene overgroote menigte toesciiouwers bezet waren. Het feest is vereerd geworden door de tegenwoordig heid van HH. KK. H51. prins en prinses Frederilc en de prinsen van Oranje en Alexanderwelke door eeno commissie uit het bestuur zijn ontvangen en verwelkomd en plaats hebben genomen op eene tribune, die te midden van de baan was opgerigtterwijl de rijtuigen langs de binnenzijde van dezelve waren geschaard en er tusscben deze en de baan nog eene genoegzame ruimte voor de voetgangers was over gebleven. De konings-prijs van f 800 is gewonnen door het paard Ensign; de premie door bet paard Ali:x; beiden van Z. K. H. prins Alexander. De prijs van f 400 is gewonnen door het paard Dare- Devilvan Z. K. H, prins Alexander, en de premie door het paard G erfaultvan den heer E. van der O ader meiden. De prijs van den prins van Oranje, zijnde eene gouden zweep, voor het paard, bet- welk driemalen de lengte der baan, van 20 minuten gaans, het spoedigst zoude afdraven is gewonnen door de Balkstervan den beer A. van der Hoop, en de premie door het paard l'uppevan den beer H. Ilouman." (Zaturdag was de toevloed niet minder groot. Naar men verneemt, hebben de paarden van Z. K. H. prins Alexander alstoen wederom den prijs, bij hel rennen, bekomen en twee paarden, de Nette en de Vlugge van den heer J. TI. W. van Loon, uit Hardingen hebben den prijs en de premie bij het harddraven behaald. Jl. donderdag avond zijn te Amsterdam twee vrouwen aangehouden, waarvan de eene door bódriegelijke uiterlijke teekenen van voorge wende zwangerschap en de andere beladen met schijnbaar een jong geboren kind dat ecblcr uit eenige oude lappen en vodden tezaam- gebonden bestond bot medelijden van bet publiek trachtte op to wekken en zoo doende liefdegiften in te zamelen. Het kan hieruit wederom blijken boe ongerijmd het is om aan do

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1