N.o 66. C-- JSesturen cn Administration INSPECTIE op de STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE maken bekend dat op Zaturdag den 24 dezer maand een omeang door de Stad en langs de Dijken plaals hebben zal om zich Ie overtuigen of al de bepalingen van het Policie-Reglemenl voor deze Stad alom worden nageleefd wordende een iegelijk bij deze gewaar schuwd om te zorgen dat de Straten elk voor en achter zijne woning of erf, behoorlijk schoongemaakt en gezuiverd zijn, terwijl de Beambten der Policie bepaaldelijk zijn gelast om op de voortdu rende reinheid der straten te letten 'cn zonder oogluiking wegens alle overtredingen en nalatigheid behoorlijk proces-verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de Stads-Courant geplaatst. Zierihzeeden 14 Augustus 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. .1. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat op den 9 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is invorderbaar verklaard een kohier voor de be lasting op het Personeel lilt. A r).° 6 voljaarsregtover het eerste kwartaal van het loopende dienstjaar van deze Stad en dat hetzelve op heden gesteld wordt in handen van don. heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering wordende alle daarop voorkomende belastingschuldigen mitsdien aangezocht om hunne aanslagen getrouwelijk, ingevolge de wet, le.voldoen. Zierikzee, den 15 Augustus 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. iW ie u ws t ij d i nge n ÜUITSCIILANB. BERLIJN, den 10 Augustus. Alvorens van Erdmansdorf naar Ischl te vertrekken, heeft Z. M de koning den 5 dezer, de navolgende, in het regeringsblad open'naar gemaakte, proclamatie uitgevaardigd: «Ik kan den vaderlandschen bodem niet verlaten al is hét slechts voor een' korten tijd zonder openlijk in mijnen naam on in dien der koningin den diep gevoelden dank uit te spreken waarvan ons hart Vervuld is. Hij is opgewekt geworden door de talloozs mondelinge en schriftelijke bewijzen van liefde jegens ons, waarlob db aanslag van den 26 Jul ij aanleiding heeft gegeven, van eene liéfde die zich op het eigen oogenblik der misdaad in uitboezemingen van vreugde geopenbaard heeft toen de hand des Almngtigeh hot moordende lood van mijne borst afgewend had. Mijn hart verheffende tol den God delijker) Kedder, ga ik met nieuwen moed aan mijn dagwerk, om wat begonnen is te voltooijen wat voorbereid is uit te voeren hel kwaad, met vernieuwde zekerheid van le zegevieren, le bestrijden, en voor mijn volk datgene te zijn wat mijne verhevene roeping mij oplegt en wat de liefde van mijn voik verdient." Aan alle hoek- en kunsthandelaars is door de pölicie de uilrtoodi- ging gerigtom niels betrekkelijk don persoon van den koningsmoor denaar, Tschech, voor de vensters hunner winkels ten toon te stellen. Aan eenen portretschilderdie verlof had aangevraagd, om Tschech af te schilderen is een weigerend antwoord gegeven. Voortdurend komen talrijke adressen aan den koning in derzelver aantal beloopt reeds meer dart honderd. Alle steden beijveren zich hunne vreugde over het verijdelen van den aanslag cn het gelukkig behoud des konings uit te drukken. Ook de in Rotterdam wonende Pruissen hebben een adres aan Z. M. gezonden; Franscben, Russen, Hollanders drongen er op aan om dit adres ten bewijze van hunnen eerbied mede te mogen teekenen. FRANKRIJK. PARIJS, den 11 Augustus. Van regeringswege is gisteren dé navolgende telegrafische depêche openhaar gemaakt «Tijdingen uit Tanger van den 2, vermelden, dat op dat tijdstip het aan den keizer van Marocco gegeven uitstel verstreken was en er nog geen antwoord gekomen was op den brief van den heer de Nyon. »£e Gregoxsdie in den nacht van den 2 op den 3 van Tangör vertrokken was brengt echter de tijdipg aan dal op het oogenblik dat de Vijandelijkheden zouden beginnen een brief van den keizer volmngt aan den pacha van Laraöhe gegeven heeft om over den vrede te onderhandelen. De keizer be rig t to bovendien aan den pacha dat hij aan den prins dé Joinvillé een' brief zou schrijven die de verzekering van de vredeherstelling zou behelzen." Het minïsteriëel ochtendblad merkt op d eis depêche aaft dat do tijdingen uit Marocco vredelievender luiden dan men zou hebben kunnen verwachten. Op het uiterste tijdstip op het oogenblik int de vijandelijkheden zouden aanvangen waren er stellige beloften uit naam van den keizer gegeven om over de door Frankrijk gedane eischen te handelen en het gezegde blad wenscht dal die belofte of aangegane verbindtenis zou kunnen gehouden worden. Het Journal deelt nog over Engeland uit Gibraltar van den 30 Julij ontvangen beriglen mede, inhoudende, dat do stoomboot Hecla den vorigen dag Tanger verlaten en het berigt medegebrogt had dat er eenigo dageli té voren troepen van den keizer de stad waren binnen getrokken doch haar weder verlaten hadden. Te Tanger was geeu enkel Christen gebléven en ook al de joden die konden hadden de stad verlaten om niet blootgesteld te zijn aan de brutaliteit der sol daten uit het binnenland welke zij nog meer vreesden dan dé fransehe hommen. NEDERLANDEN. 'sGRAVENHAGE dén 14 Augustus. Bij koninklijk besluit vaii den 9 dezer is verplaatst naar Usselmonde de ontvanger der regi stratie de heer J K. Boeijethans te Texel. De minister van financiën heeft. Onder dagtêekening van den 12 dezer, hekend gemaakt, dat het den koning, op verzoek van onder scheidene belanghebbenden in verschillende provinciën, behaagd heeft, hem te magtigen om hij uitbreiding van de oproeping van den 20 Julij jl.voorkomende in de Slaats-Courant van den volgenden dag, aan de houders van kapitalen ingeschreven nationale schuld rentende 5 ten honderd welke op den voet van het bepaalde bij de artikelen 5 6 en 7 van 's konings besluit van dén 8 Julij jl. Staatsblad n.° 33) met dén 1 October aanslaande hunne kapitalen wenschen te verwisse len tegen inschrijvingen in het grootboek der nationale Schuld ren tende 4 ten honderd de gelegenheid te geven daarvan behalve ten kantore van den agent van het ministerie van financiën te Amsterdam ook to doen blijken ten kontore van de agenten van 's rijks schatkist gevestigd in de hoofdplaatsen der onderscheidene provinciën en te Rotterdam, door inschrijving in het register, hetwelk tot dat einde tot en met den tuiintxgsten dezer maand ien kantore van de agenten Voornoemd wordt geopend. Gedurende de eerste helft van dit jaar, hebben 'srijks ont vangsten bedragen f 25,373,504,561/, hetgeen vergeleken met hetzelfde tijdsbestek in 1843 een mindere opbrengst geeft van f 315,373,097, Afinder hebben onder anderen opgebragt de in- cti uilgaandö region en schéepvaart-regten enz. de registratie-zegel- en suc- cessie-reg'leh enz. wal de eersle vermindering aangaat dezelve is grootendeels onlslaan door dat er minder granen tot binnenlands verbruik zijn afgezet, alsmede door de wet van den 31 Mei 1843, waardoor in vele gevallen aan het tarief der doorvoer-regten dé voor keur hoven dat van het vast regt gegeven wordt. Wat dé tweedé vermindering hol reft wordt opgemerkt dat die reglen met du opbrengst van 1842 vergeleken, slechts minder hebben opgeleverd f 70.546,547,. Meerder hebben opgebragt de directe belastingen én de accijnseit en wei f 482,529,79 zoodat de vrees in hét begin van dit jaar aan den dag gelegd dat het leggen van buitengewone lasten op dé bevolking, tot inkrimping, en alzoo lot vermindering van de gewone directe belastingen en accijnsen, zou aanleiding geven thans gebleken is ongegrond te zijn geweest. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. Te Parijs worden thans drie telegrafen gebouwd die op even zöo velé schépen moeten worden geplaatst welke gedurende het verblijf Van Lódewijk Filips in Engeland in het Kanaal tusschen Douvros eh Calais zullen worden gestationeerd Ien einde daardoor de telegraaf van Lon den naar Douvres in onmiddelijke verbindtenis te brengen met die van het ministerie van binncnlnndsche zaken te Parijs en alzoo de lijdingeh zoö spoedig mogelijk te kunnen ontvangen - Ten gevolgd van de Opneming der schade welke een vroegere hagelslag den 9 Julijin de provincie OVerijsscl, in de gemeenten LonriekerHengelo, Wurselo Haaksber gen Diepenheim en Markelö heeft aangerigt en ongeveer de som vau f 90,000 bedraagt hebben gedeputeerde stalen van Overijssel eene alge- meene kollekïe door de provincie bepaald. Door de onachtzaamheid van eenen wachter op den Rijn-spoorweg die de afsluithekken tusschefi de Vreelandsche laan en de Niélnversluis niet tijdig genoeg had geopend zijn dezelve maandag morgen door den eersten van Amsterdam komende trein verbrijzeld geworden persoonlijke ongelukken hebben cr echter niet hij plaals gehad. !n den nacht van (lingsdag op woensdag II. is de nachtschuit van Utrecht op Leiden door een amsterdamsché pakschuit nabij Oudshoorn overvaren zoodat dn schuit dadelijk is gezonken. Db passagiers, henevens schipper en knechts zijn geredDen 1 dezer is er le Parijs een groot concert onder dé leiding van dén heer Berlioz, gehouden. Er waren 1022 muzijkantcn. Do ontvangst heeft 37,000 franken bedragen. De jiarijsschë orgelspelers zetten dén Dood aan dé Engelschen op hunne draai-inachines. Men roept, zeker ten bewijze van de goede verslandhouding, in Parijs met geestdrift uitNimmer hecrscht in Frankrijk de EngelschmanRij eenen onlangs le Berlijn uitgebarsten brand is eene vrouw met haar dochtertje in de vlammen om gekomen. Bij de zweedsche stenden is, onder anderen, oen wets- voordragt ingekomen betrekkelijk het aanleggen van hollandsche boer derijen ter verbetering der veefokkerij. Dc nieuwe onder-koning van Ierland is, onder onderen op de volgende innemende wijze door een' der icrschc bladen onthaald «Alle klassen van ingezetenen betoort- .den groole nieuwsgierigheid öm den nieuwen onder-koning le tien tö

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1