ZIERIRZEESCHE G R A I T< A.° 1844, 13 AUGUSTUS. Besturen en Administration. N.o 65, DINGSBAQ BEKENDMAKING. BURGEMEESTER ell WETHOUDERS der Stad ZÏERLKZEÈ Verwittigen bij deze de belanghebbenden dat de gewone KERMIS óf JAARMARKT dit jaar binnen deze Stad zal gehouden worden als van ouds aanvangende op den laalslen Maandag in Augustus, ge durende Iwèe weken en alzoo van drn 26 Augustus lot en met den 7 September aanstaande. De kramers wórden 'verzocht tot het bekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven bij den heer A. van der Velue Cz. Stads Architect en Marktmeester alhier aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk Patent moeten zijn voorzien terwijl geene Bijfelaars Horoskooptrekkers of Bedelaars op de Kermis zullen worden toegelaten. Zierihzeeden 5 Augustus 1844. Burgemeester on Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Tor ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZÉÉ brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat bet Scbattings-kohier der Belasting op hel Personeel van deze Stad over het loopende dienstjaar door Zijne Excellentie den héér Staatsraad Gouverneur dezer Provincie den 2 dezer maand invorderbaar ver klaard op heden gesteld wordt in handen van den beer Ontvanger der Directe Belastingen alhier, wordende de belastingschuldigen daarop voorkomende mitsdien aangezocht om hunne aanslagen ge trouwelijk ingevolge de wet, te voldoen. Zierihzee, den 9 Augustus 1844-. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Nieuwst ij d imjen NEDERLANDEN, 'sGRAYENHAGE den 10 Augustus. Alen wil weten dat Z. M. eerstdaags van hier naar Weimar slaat te vertrekken ten einde H. K. H. mevrouw de erf-groot-hertogin van Saxen- Weimar- Eisenach te bezoeken en daarna zich eene poos in het hertogdom Limburg zal ophouden. Het is nog onzeker of H. Al. de koningin den koning op zijne reis naar Weimar zal vergezellen. Den 8 dezer heeft Z. AI. een besluit genomen bepalende de wijze, waarop de wet van den 25 Junij 1844 Staatsblad n.° 28) zal worden toegepast op de kapitalen alsnog ingeschreven in bet grootboek der nationale schuld rentende vijf ten honderd. Door den minister van financiën is bekend gemaakt dat de heer Mozes de Picciotloconsul van Zijne Majesteit den koning te Tripoli (Syrië) in navolging van het door zijnen broeder den lieer Daniël de Picciotlo, consul te Aleppo, gegeven blijk van verkleefdheid aan Nederland mede eene vrijwillige gift ten behoeve van 's rijks schatkist, groot twee honderd én vijftig gulden, heeft aangeboden; waarvan hel bedrag door tusschenkomst van Zijner Majesteits minister- resident, ter beschikking van de nederlandsche regering is gesteld ge worden. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERiGTEN. De overstrooming van den Weixel duurde volgens dé laatste hcrigten nog altijd voort. Van Thorn tot aan de monden dor rivier slaan aan beide de oevers meer dan 100 steden en dorpen geheel of gedeeltelijk onder water. Onder anderen is ook de uitgestrekte landstreek van de Nehring bij Dahtzig overstroomd. Op verscheidene plaatsen zijn menschen omgekomen. Eene overgroote menigte vee is verdronken en aan te veld staande vruchten en woningen is eene onberekenbare schade veroorzaakt. De drie personen die wegens het namaken van neder landsche coupons te Londen zijn aangeklaagd zijn thans aldaar in hech tenis gesteld. Gedurende (ien loop van dit en het vorige jaar zijn uit Litthauên Podolie en Wit-Rusland ruim 3000 menschen meestal on bemiddelde R 00 rn sc h-Kathol ij ken uit den boerenstand maar tevens ook eenige weinig gegoede edellieden van die geloofsbelijdenis, iïaar de step pen van Midden-Rusland overgevoerd, om daardoor eene meer gelijk matige verdeeling der bevolking te bevorderen. Van de korvet Ama zonehet eerste oorlogschip in Pruissen gebouwd en thans eenen proef- togt naar Konstanlinope! doende, verneemt men, dat dezelve in vele opzigleii niet aan de verwachting voldoet. De bouw is zeer gebrekkig, het schip te ligtzoo dat het zijn geschut niet dragen kan terwijl de masten op raad van engelsche zee-officieren, te Plymouth verkort zijn.- -= Voor de tentoonstelling, die weldra te Berlijn geopend zal worden, zijn reeds 150 forte-piano's2 stoomvaartuigen en eene locomotief aange komen. De koningin van Engeland is i'n den morgen van den 6 dezer ruim ten half acht ure, op het kasteel van Windsor, voorspoedig van eenen prins bevallen. Het rijtuig, tot hiertoe tot het overbrengen der brievenmaal van Bristol gebezigd maar welks dienst nu door den ver voer langs den spoorweg vervangen wordt, heeft eenige dagen geleden op eene sombere wijze afscheid van het publiek genomen. In plaats namelijk van den horen des postiljons en het lustig klappen der zweep te vernemen zag men den voerman den postiljon den stalknecht en de paarden met rouwmantels, als bij eene begrafenis, omhangen. In Graauw-Bunderland blijft nog altijd de publieke oplettendheid op het gevaar gerig't waarmede de verwachte bergval bij Felsberg dat dorp en geheel den omtrek bedreigt. Door de nederlandsche handel-maat- schappij zijn behalve de vroeger gemelde nog voor de maand Augustus bevracht 18 schepen als voor Amsterdam 10, Rotterdam 7 en Dord recht 1. Den 22 Julij is te Bazel overleden de appellationsraad Lëo- nhard Paravicini Burhhar'tdie aan zijne geboortestad heeft bémaakt een kapitaal van 216,400 fr. en eene rente van 7000 fr. gedurende 6 ja renwelke kapitaal en renten tot een kapitaal van 400,000fr. moeten geliragt worden waarvan alsdan de renten móeten besteed worden aan jong gehuwde lieden uit den ncderigert stand aan oppassende handwerks lieden oude burgers, brave dienstboden en aan ontslageneen verbeterde misdadigers. Brieven 'uit Florence hcrigten den dood van Napoleon's oudsten broeder Joseph, gewezen koning van Napels en daarna van Spanje, sedert den val zijner familie bekend onder den naam van graaf de Survilliers. Hij is den 28 Julij in den ouderdom van 76 jaren overleden. Zijné 2 laatste nog levende broeders Louis en Jerome bevon den zich aan zijn sterfbed. De graanoogst schijnt dit jaar in Engeland zeer overvloedig te zullen zijn. Bij menschengeheugen hééft men geen' oogst zoo veelbelovend zien te velde staan. Op bet strand nabij Eg- mond-aan-Zee is dezer dagen een walrus aangéspoeld, welke den 14 dezer naar men verneemt, aldaar zal verkocht worden. In de bosschen on der Gieten (Drenthe) wordt bijna dagelijks een vreemdsoortig wild gedierte geziendat zeer schuw isvlug in het loopen en naar de beschrijvingen der landlieden die het in de verte zagenveel overeenkomst met een hart van de grootste soort moet hebben alhoewel hiertoe de kleur eenig- zins Ie wit wordt opgegeven. Het plantsoen der utrechtsche maat schappij voor de zijdeteeltmet groote zorg onderhouden en behandeld groeit hij voortduring welig en levert alzoo steeds het sprekendst bewijs van de geschiktheid onzer gronden en van ons klimaat voor de aankwee- king en (Jen groei van den witten ihoerbeziënboom. Te Parijs bleef den 9 dezer nog veel onzekerheid omtrent den vermoedelijken afloop der geschillen met Morocco heerschen. Ofschoon het niet aan verontrustende geruchten ontbrak won toch het gevoelen veld dat het lot eene schik king met den keizer komen zou. Den 6 dezer is hoven Nijmegen een vreesselijk onweder losgebar sten. Door den menigvuldigen en ztvaren hagel en door den hevigetl wind is daarbij aan verscheidene huizen doch vooral aan de te veld staande vruchten eene zeer groote schade aangerigt. In het bijzonder uit de gemeenten Uitbergen Beclt de Ooy Erkelom Gent en Haaften luiden de beriglen dienaangaande zeer droevig. Ook aan de zijde van ZulphenTiol en Beusichem en aan gene zijde der Maas, te Kuik, AJegcn enz., zijn door dal onweder groote ver. woestingén op de velden aangerigt. Hetzelfde onweder beeft eenigzins vroeger of later öp vele andere plaatsen in bet vaderland gewoed bet was bijzonder hevig boven de stad Groningen doch er zijn geene andere ongelukken voor zoo verre men weet door hetzelve aangerigt. Uit Brussel meldt men van den 3 dezer liét volgende: Gisteren beeft voor het bof van assises van Brabaiid gediend eene zaak, dié in meer dan één opzigt de openbare nieuwsgierigheid tot zich heeft getrokken. Het geldt een diefstal, ten nadeele der weduwe l'appaert bijgenaamd de Swerlè Madam, gepleegd. Zie liier eenige bijzonder heden betreffende de klaagster en de omstandigheden vuil den diefstal Tegenover de rue de ia Colline op den Marchë aux Herbes, staat een al-óud huis hekend onder den naam van les Trots-Coupes waarvan de bovenverdieping in een volstrekt vervallen slaat verkeert, en waarvan de vensters met plankon digt gespijkerd zijn. Deze ven sters nu zijn die der woning eener rijke dame die noch van gees tigheid noch van gezond verstand is ontbloot iriaar die döor harö levenswijze, zich eene zonderlinge vermaardheid heeft verworven, en welke haar den bijnaam van de Swerte ZuiarteMadam heeft doen geven eene uitsporige zuinigheid in bare uitgaven eene volstrekte afzondering van hare huren betzij rijken of armen eene kleedij die de ellendigste armoede te kennen geeft dit alles maakt de Zwarte Dame tot een vermeend geheimzinnig wezen. Ofschoon reeds teer iri jaren gevorderd houdt zij noch meid noch knecht; in baar woonvertrek, waar nimmer, buiten baar, eert sterveling binnen treedt ligt alles verwardelijk onder elkander ge mengd liet keukengereedschap linnengoed enz. te midden van oud stroo eri vodden haar geld verbergt zij in ijzeren- en aardewerken- poltërt én pahnen en aan èen touw,, rondom baren bals geslagen; draagt ilj altijd écheh sleutel als het haar overkomt dat zij uii gaat rtëé'rtft zij; irt eert' ouden zakdoek gewikkeld, ai het gdud rneA

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1