Jidvertentïèn. en zelfs om het uiterste te wagen tot het overmeesteren van het sloornvaartuig van hetwelk zij toen zooveel hadden geleden. De schout-bij-nacht Machielsen kommandant der oost-indische zeemagt is op dit berigt in persoon naar Makasser vertrokken aan boord van Z.' M.' stoomschip Pha-nix. De gezagvoerder F. A. d'Aquino Yan het portugeesch schip Mar- garidais door den raad van justitie te Batavia schuldig verklaard aan de misdaad van slavenhandel en veroordeeld tot 5 jaren ge vangenisstraf en tot bannissement buiten Nederlandsch Indie voor den tijd van 20 jaren. Sluals-Couranl In eene circulairewelke te Amsterdam algemeen rondgezonden is roepen de hestuurderen van het instituut lot onderwijs voor blinden de ondersteuning hunner landgenooten in ten behoeve van een ge sticht voor volwassen blinden. In Augustus van hot verleden jaar Werd hij wijze van proefneming zoodanige inrigting geopend en daarin opgenomen een lOtal blinden waarvan 6 jongelingen en 4 meisjes; onder de eerstgenoeinden zijn er 2, die, op volwassen leef tijd blind geworden geene opleiding in het instituut voor blinden genoten hadden. Door deze proefneming zijn de bestuurders van genoemd instituut meer en meer overtuigd van het nuttige en wenschelijke van zoodanig eene inrigting. Om evenwel daaraan zoodanige strekking te geven dat het nienschlievende doel ten volle bereikt worde is het noodig eigene en hijzonder daartoe bestemde fondsen bijeen te brengen en daar men zich voorstelt het gesticht voor alles des behoevenden open te stellen voor zooverre zij namelijk de noodige vereischten bezitten worden ruime middelen daarvoor gevorderd. Den 29 Julij de derde en laatste dag der Julij-feesten hebben te Parijs eenigc ongelukken de vreugde verstoord. Nadat het vuur werk des avonds was afgestoken begaf de menigte die zoo groot was dat 3 uren verliepen alvorens allen zich hebben kunnen ver wijderen zich naar de Chainps-Elysées om aldaar do illuminatie te zien door den grooten aandrang van mensehen geraakten verscbei- dencn onder don voet waarvan do mcesten in staat waren te voet huiswaarts te keeren terwijl 9na aderlatingen en andere in die omstandigheden vereischto geneeskundige behandelingen ondergaan te hebben in rijtuigen naar hunne woningen werden gevoerd. Een meisje van 12 of 13 jaren was reeds dood toen men haar kon opnemen en uit het gedrang brengen 5 andere personen waaronder do vader van gemeld meisje die ook denzelfden nacht is overleden werden naar het gasthuis Beaujon gebragt men had hoop dat 3 hunner spoedig zouden herstellen terwijl do vijfde nog in een ge vaarlijken toestand verkeerde. Te midden van de verwarring heeft men onderscheiden personen in hechtenis genomen die onder den schijn van de ongelukkigen te willen helpen hen van bun geld en hunne kostbaarheden poogden te berooven. De illuminatie in de Champs-Klysées was zeer glansrijk en indruk wekkend men rekent dat daartoe bijna 3 millioen gekleurde glazen benoodigd zijn geweest; 1300 personen waren aangenomen, om op een gegeven teeken de lampions aan te steken. In do groote laan waren aan beide zijden van het eene einde tot het andere naast elkander groote poorten opgerigt die geheel waren verlicht. Het gezonken hol van het dezer dagen bij Brighton door kapitein Warner vernielde schip is door de onstuimigheid van de zee vlot ge raakt en landwaarts gedreven. Eene overgroole volksmenigte is naar de kust gestroomdom hetzelvenadat het op het drooge zal geraakt zijn te bezigtigen in de hoop dat mén alsdan iets aan hetzelve zal kun nen waarnemen dat kan leiden tot de ontdekking van het middel hetwelk de heer Warner voor de vernieling heeft gebezigd. Omtrent den aard van dit middel worden steeds allerhande uiteenloopende gis singen gemaakt. Velen betwijfelen het zeer, of de uitvinding wel van zoo veel belang is als wordt voorgegevenomdat het hij de ge- nomene proef geenszins voldoende is uitgemaaktdat het vernie lingsmiddel heeft gewerkt zonder dat eenige gemeenschap tusschen den heer Warner en bet te vernielen schip bestond. Dit laatste was namelijk mot een lang touw verbonden aan de stoombootwaarop de heer Warner zich tijdens de proefneming bevond, en voor dat hij zijn middel liet werken had hij al de op de stoomboot aanwezige personen het dek doen verlaten. Den 29 Julij heeft in de nabijheid van Merryclose (engelsch graafschap Northampton) een vuistgevecht plaats gehad tusschen zekeren Frederik Filtzhugh en den bokser Cumbcrpathom te beslissen wie van beide de storkste zoude zijn. De prijs der overwinning bestond in lOschil- lings. Het gevecht heeft een uur geduurd. Do overheid die dóór hare tusschcnkomst hot gevecht wilde doen eindigen is door de om standers, die rondom de boksers eenen digten kring vormden, daar van weerhouden geworden. Frederik Filtzhugheen laatste slag van zijne tegenpartij hekomen hebbende is gevallen om niet wéér op te staan. Het lijk is door de polioie-beambten weggevoerd dieop het oogenblik van het eindigen der bokspartijter plaatse waren aangekomen. De vader van het slagtoffer bevond zich in den kring der omstan ders en toen men hem vroeg waarom hij niet trachtte het. gevecht te doen eindigenantwoordde hij, dat hij liever het lijk van zijn' ioon zou wegdragen dan hem te raden den strijd op te geven. De jury van onderzoek heoft legen dezen barbaarschen vader, togen Cum- beipalh, den overwinnaar, en tegen 8 andere personen, die zich on der de omstander» bevonden een verdict van vrijwilligen moord uit gesproken. Het Memorial van Rouaan deelt de navolgende lijding mede: o Aankomst van den prins Dé lid Hé. Het schip de Jonge Frede- riJiu, kapitein GauUieraangekomen van Gabon te Rouaan, heeft op die plaats 2 zonderbare personaadjes overgebragtnamelijk don prins Dé ëu Hé. oudsten zoon van den koning van Tasson eene landstreek, gelegen hij de rivier Gabon aan de golf van Guinea onder de keerkringen, alsmede 1-la-Tou. neef en eerste minister van zijne Neger-Majesteit. De eer hebbende van aan den prins te worden voor gesteld, hadden wij een gesprek met hem door tusschen komst van oenen tolk want de taal van den jeugdigen Dé Ed Hé is zamenge- steld uit een mengelmoes van franscii engelsch cn negerspraak. Zie hier betgeen w-j vernomen hebben omtrent zijnen levensloop en de reden van zijne komst in Frankrijk De koning van Tasson naar klein- k'ndcren verlangende had het oog laten vallen op een meisje in zijn koningrijk, genaamd Jow No, dat is oliphant; en ook Thio Offa, dal is glinsterende maan zijnde de dochter van eenen der voornaamste grooten. Jow No is thans nagenoeg C jaren oud maar de financiën des rijks in eenen verachterden toestand zijnde was de jonge prins niet hij magiemeer dan de helft aan den vader te betalen van de somop welke het meisje was gewaardeerd namelijk op G flesschen rum, 8 malen goudstof en eene zekere hoeveelheid tijgertanden. De vader van do glinsterende maan vorklaarde dat hij genoegen nam met hetgeen zijn schoonzoon hem op rekening afbetaalde, maartovens dat Dé lló Hé voorloopig, tot aan de uitbetaling toe, slechts zoude zijn de verloofde van zijne dochter. Sedert dien tijd doorkruiste do prins hot land om jagt te maken op de dieren van welke hij de ontbrekende landen moest verkrijgen. Er ontbrak nog veel aan de rekening, toen de kapitein (Faultier, met het schip de Jonge Frederika, in die streken aankwam. De koning van Tasson een rood spiegeltje van den kapitein ten gdSchenke ont vangen hebbende, alsook een keukenmes en een bronzen schol', kreeg een hoog denkbeeld van de edelmoedigheid der Franse-hencn ver trouwde zijnen zoon den kapitein toeonder het geleide van zijnen neef en eersten staatsdienaar I-la-Tou, hopende dat hij op deze lange reis genoeg zoude kunnen overwinnen om aan de hebzucht van zijnen schoonvader te voldoen. De kapitein juist volk te kort komende, nam het voorstel aan, en zoo is het dan dat de Vermoe delijke erfgenaam van liet koningrijk Tasson het laud der oliphanls- tanden verlaten heeft en in Frankrijk is aangeland. Deze bijzonder heden zijn geene verzinselsmaar letterlijk waar. Luidens eenen brief uit Oran hebben de fransche troepen ter gelegenheid hunner expeditie op Ouschda er eenen Franschman hévrijd die er sedert 30 jaren slaaf was en die voorzeker alle hoop om zijn vaderland immer terug te zien sinls lang had opgegeven. Die man was, tijdens Garat, Èlleviou en Martin souffleur aan dc opera-comique geweest. Deze zijne betrekking verloren hebbende was hij de fortuin te Tanger gaan beproeven maar zich op zekeren dag te ver in hel veld gewaagd hebbende was hij overvallen geworden door eenen troep Mooren die hem slaaf hadden gemaakt. Na onder scheiden vruchlelooze pogingen tot ontvlugting zag Dominique, zoo is 's mans naam met genoegen den stam hij welken hij slaaf was tegen de Franschen optrekken. Naauwclijks was het eerste schot gevallen, of, oud cn gebrekkig als hij is, wist hij kracht en vlug heid genoeg hijeen Ie rapen om tot zijne landslieden over te loopen. In het kamp aangekomen schreidde hij van vreugde. Dc stad Heinerz in Silezie i» den 22 Julij bijna geheel door een verschrikkelijken brand vernield. Volgens een der dagbladen is die brand het eerst in eene brouwerij volgens een ander in den toren van het raadhuis ontstaan hoe dit zij nadat die omstreeks het mid daguur uilgebroken waslagen hij den hevigen en telkens van rigting veranderden wind des avonds reeds drie-vierde gedeelten der stad in de asch. De hadplaats Roinerzwaar zich nagenoeg al de badgasten ophielden was hij do afzending der laatst ontvangen bcrigten nog verschoond gebleven. MIDDELBURG den 2 Augustus. Uit Schoondijkc wordt van den 29 Julij 11. het volgende gemeld «Op heden werden alhierin tegenwoordigheid van het bestuur van de 10dc sectie der maatschappij tot bevordering van den landbouw en veeteelt in deze provincie en van een groot aantal landbouwers cn andere personen door da zich daartoe aangeboden hebbende boerenknechts proeven afgelegd in het ploegen met de kleine of dnifsche ploeg cn alzoo gedongen naar de uitgeloofde prijzen bestaande in een zilveren zak-borlogie met een toepasselijk opschrift voorzien als eerste prijsen een goud vijf-gul denstuk als tweede prijs. »Na beraadslaging werd door de daartoe benoemde commissie de eerste prijs toegekend aan Adriaan Schillemante Biervliet, en de tweede aan Jacob Contantto Scboondijke en vervolgens door den heer voorzitter van het afdeelings-heStuur aan dezelve met eene toepasselijke aanspraak uitgereiktterwijl ook de andere mededingers door hem werden bedankt voor de door hen afgelegdo proeven waarhij ook zij blijken van bekwaamheid hadden gegeven. »Mogt deze eerste proeve, om de lust en den ijver tot het goed ploegen op te wekken heilzame vruchten opleveren en de ver meerderde mededinging in het vervolg, alsmede eene ruime deelne ming in de maatschappij doen blijken van de belangstelling in den landbouw en do veeteelt welke zij als hoofdbron van ons bestaan in dit gewest zoozeer verdienen dart' "voorzeker zou de maatschappij zich gelukkig achten daartoe te hebben kunnen en mogen medewerken I" 193'" KONINKLIJKE NEDERLANDSGHE LOTERIJ. derde klasse. Vijfde Lijst, f 1000 N.° 21586 1500 - 1000 1382 - 1000 Zesde Lijst. f 5000 12614 f 1000 - 1000 Zevende Lijst. - 1000 21498 f 2500 - 1000 10954 19867 f 1000 10545 Achtste Lijst. ƒ25,000 3712 prem. f 1000 - 1500 Eerste Lijst. N.°5382 prem. 10830 Tweede Lijst. 10135 14894 212(0 16248 Derde Lijst. 5214 Vierde Lijst. 23137 10376 1000 1000 1000 Mijne hartelijk geliefde EchtgenootA. J. MOSSELMANS beviel heden van eene Dociiter. Venlo J. H. W. A. SMITS den 2 Augustus 1844. l!t<" Luit.-Kwartrrt.' S4" Reg. Inf. Eenige kennisgeving. TE KOOP, aan den AFBRAAK van het Huis in do Lange Noordstraat C n.° 25eeno aanzienlijke partij Deur- Licht- en Schuif kozijnen Kap-Gebindten Balken, Ribben Kassen Bedsteden Spiegels-,' Dorpels Vloersleencn Pannen Melselsteenen Paardenbakken enz. Adres bij W.' van Uije en Zonen te Mid- Tg ZIERiKZEE, BiJ de wed. A, DE vos en zoon, stads drukkers.

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 2