23 JULIJ- Besturen én Administratie»i Ni eu test ijd i ng e n N.q 59» ZIBIilKZEESCÏIË Ö1NGSDAG A* 1844. COURANT* N O r I F I C A T I E. Dc STAATSTU.VD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt hij do7.:* Irr ko: von ;o i;oianghehl)ooden dat door Zijne Excellentie den heer 'Oppes iw.ul\ester me! overleg van Hun Ed Gr. Achtbare de ged'eputecvile Staten is bepaald dat de Jagt op Ganzen, Eenden en Watersnippen in deze provincie zal geopend zijn op den 1 Augustus aanslaande; mei dien verstande echter, dat dezelve, wat de publieke Jagt danbelairjialleen op het water jantïS de stranden en oevers van waterplassenen oplage moerassige gronden zal geopend worden en bepaaldelijk zal gesloten blijven in en langs de bosschen alsmede op bouw- en weilanden tot het gewone Jagiveld behoorende. Zullende de opening van de Groote Jagt nader worden bekend gemaakt. Deze Notificatie zal in liet Provinciaalblad worden geplaatst, mits gaders de noodige exemplaren daarvan aan de Stedelijke en Gemeente- Besturen ter afiïxie worden toegezonden. Middelburg t deh 6 Julij 1844 De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VÜEDEMHUrcii. l! li Iv IC N1) .VIA K ING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad 7AEKIK7EE brengen bij deze ter kennis van de gegadingden dat op Donderdag den 25 dezer maanddes voormiddags 10 ure, op bet Raai! hu is pillier, in liet openbaar zullen worden verkocht de STADS TIENDE- VRUGliTEN over den jare en oogst van 1844 waartoe de con ditiën van heden af ter Stedelijke Secretarie ter lening liggen. Zierikzeeden 10 Julij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd - D.E CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris; W. J. P. KROEF. B E K E N D M A K 1 N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stnd ZIE1UKZEE verwittigen het publiek dat de conlróle der Stedelijke Middelen door den A. Raad dezer. Stad is opgedragen aan den heer C. J. Slakman, Controleur der Rijks Belastingen alhier, te rekenen van den eersten Augustus aanstaande, wordende een iegelijk mitsdien iiitgenoodigd om dieii ambtenaar in de uitoefening zijner functie» te èrkónnèn. Zïerikzeèden' 20 Julij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd 9 DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. de overbrenging der onder de vroegere wetgeving ingeschrevene hypotheken en privilegiën i'n de thans beslaande nieuwe registersheeft alle houders van zoodanige hypotheken en privilegiën herinnerddal de termijn voor die inschrijving vastgesteld behalve voor het hertogdom Limburg, met den taalslen Augustus eerstkomende zal zijn verstreken; en zulks ten einde zich voor de nadeelen te behoeden welke uit eene ver zuimde inachtneming van dien termijn volgens bet 7d* artikel der bo vengenóerride wet voor hen zouden voortvloeijen. In bijvoegsels tot de Slaals-Coitran! wordt achtervolgens mede gedeeld bet ontwerp Van welhoudende vaststelling van een nieuw tnrit'f «p den in-, uil-en doorvoer, vergezeld van de daarbij behoo rende memorie van toelichting hetwelk blijkens het in ons laatstvorig liotmner vermelde aan de léden van de beide kamers der staten- generaal officieus is toegezonden, en bij de opening van de naastvol- gende zitting aan li. e, m ter behandeling zal worden aangeboden. De regering heeft gemeend, bij de zaménstelling des lariefsniet boter aan de behoeften des tijds te kunnen voldoen dan door het aannemen van een algemeen vrijgevig stelsel met hijhehoud echter van eeiie matige bescherming voor alle die takken van het volksbe staan waarvan men op goéde gronden verwachten kan dat zij hier te lande rnct vrucht kunnen uitgeoefend worden en welke geacht inoceh weldon die bescherming niet te kunnen missen. F R A N K R IJ K. PARIJS, den 17 Julij. Berigten uit Algiers van den 10 en uit Öran van den 4 dezer houden in dat den 3 weder een gevecht lus- sehen de fransclie en, maroccdapsche troepen heeft plaats gehad. Do inaroccaansche bevelhebber lil-Ghcnaoui. tastte zijne vijanden des morgens ten 5 ure in de nabijheid van Ouschila aan hij had 4000 ruiters en 1000 voetknechten onder zijne bevelen en werd door Abd- el-Iinder vergezeld. De maarschalk Bugeaüd hield eerst als of hij te rugtrok, doch toen bij hél geschikte oogenblili oordeelde gekomen' ie zijn beval hij eensklaps met alle kracht op de Maroccanen los te gaan die zich slechts weinige, «ogenblikken staande hielden en toen de vlugf namen. De Franschen hebben de voortvlugligen nog meer dan 2 uren nagezet, en lelden geene dooden en slechts 6 gewonden, terwijl de Maroccanen omtrent 30 dooden én oénig'e paarden hebben moeten achterlaten. Dén 5 Julij is hel hoofdkwartier te Algiers een dagorder uitgevaar- digil waarbij aan het leger wordt berigt dal prins Hendrik der Nederlanden, die het bevel voert over het nederlandsch evolutie- eskader in de Middellundsrne-Zee volgens (Ie aan hem gegeven m- Structiënnók Algiers moet aandoen. De luitenants-generaal zullen de noodige bevelen geven opdat de prins overal mét dé aan zijnen rang verschuldigde eerbewijzen worde ontvangen. Uit Oran wordt berigt, dat de prins van Joinville thans met het geheele eskader reeds te Tanger zal .zijn aangekomenom, zoo de keizer geene voldoening aan Frankrijk wil verschaffen, de,vijandelijk heden aan te vangen. De oorlogskosten, welke men Abd-Heraman wil doen betalen, beloopen 10 niillioen franks en 1000 paarden. N K IJ K RIANDE N. 's GR AVENHAGÈ d'eri 21 Julij. Z. M. zal over Maastricht en Tilburg uit Luxemburg lerugkeeren en wordt aanstaanden din'gsdag ól woensdag in laatslgen'oenidé stad verwacht. De minister van justitie, een iegelijk die daarbij belang hebben inogt opmerkzaam willende makevï op de bepalingen van, art. 1 2 in 7 der wet van den 4 Julij 1842 [Staatsblad ts.« 10) betrekkelijk GEMENGDE BUITEN-EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Het getal der bewaarscholen was in Frankrijk in 1841 slechts 550. Hei is nu tot omstreeks 1300 geklommen, zoodal de ondersleuning ieder jaar op liet budget voor deze instellingen toegestaan niet on vruchtbaar is geweest. De M'oniteur Agricolc meldtdat Frankrijk jaarlijks voor 8 a 10 millioen builenlandsch vee óp de markten telt, en slechts voor 2 a 3 millioen uitvoert. Jn 1840 heeft Frankrijk voor 41 millioen koren ontvangen en slechts voor 1 a 2 millioen uitgevoerd. Lu Hamburg, wordt geschreven, dat van de met het onlangs veronge lukte stoomschip Manchester omgekomen personen, bij Busum de lijken van miss E. Smith ch den heer P. Rolhery zijn aangespoeld, gelijk wei nige dagen te voren de lijken van den kapt. Dudley, rnw. Smith, dé'n heer O. Smith, twee matrozen en een onbekend heer, die nog eené som van circa 3900 mhc. bijzich hail. Men vleit zich, dat de rijn- öpooiweg tot Arnhem nog in dit jaar en anders in dit voorjaar van hét volgende jaar zal voltooid zijn en dat alsdan de spoorweg van Keulen zal norden verlengd, waartoe de opnemingen ook op het pruissische grondgebied reedszijii gedaan. Te Philadelphia in Noord-Anierika zijn (en gevolge der jongste oproeren 161 personen in staat van beschul diging gesteld bun proces wordt opgemaakt. De financiële toestand in Portugal is nog altijd zeer hngcnelijk. Het laatste oproer, of beter gezegd de krachtontwikkelingen oiri hetzelve te dempen hebben niét minder dan 12 ui if linen franken gekost en de schatkist geheel uitgeput. Te Lyon zou in Mui II. cene zamenspanning ontdekt zijn ten doel gehad hebbende om door cene enkele losbranding van 12 geweren, de over heden, der stad, als zij vail eene plegtige mis zouden lerugkeeren nëör ie vellen en.alzoo de stad van, bare regering beroofd te bemagligen. In den plantentuin te Parijs worden eerstdaags vele viervoetige dieren uil Afrika verwacht; bieronder zou eene nog onbekende soort van kamelen zijn die in snelheid met de beste paarden kunnen wed ijveren en in de omstreken der stad Tamboucton levèn. In antwoord op eenige hem gedane vragen heeft sir It l'eel in bel lagerhuis verklaard dat de engelsche regering met de nederlandScbe in correspondentie was getreden omtrent de zaak der suikers van Java ten einde zich te ver zekeren dat deze door geen slavenarbeid werd voortgèbragt. ,Ook hóeft lord l'almcrston stukken aan de ministers gevraagdbetrekkelijk dén slavenhandel en daarbij gewaagd van het voortduren van dien han del ondanks alle voorzorgen en van de wreedheden die steeds bij den vervoer der ongelukkige Negers plaats hadden. Hij voerde aan dal er wél. lusschcn de 130- a 150,000 Negers 'sjaars van de afrikaansche kusten naar Amerika worden overgescheept. Sir It. Peel beeft de ge vraagde, bescheiden toegestaan, en daarbij aangemerkt, dat bet tharik eigenlijk nog maar Spanje en Brazilië zijn dié de bepalingen tegen den slavenhandel in deri weg staan dat Engeland en Frankrijk zémenwer- ken om ook die beletselen te overkómen. De dijk t'e Lilïo is óp hieuw doorgebroken waardoor waarschijnlijk weder groote schade aan dien ongelukkigen polder zal veroorzaakt Worden. De ontvangst* van de eerste voorstelling van mej. Rachel te Brussel in de rol' van l'hedra heeft 7000 fr. bedragen'. De schouwburg was eivol de kunslenarés werd buitengewoon toegejuicht. Te Praag hebben ernstige onlusten plaats gehad. De werklieden aan den spoorweg hadden zich met de ontevredene fabrijk-arbeiders vercénigd en de gewapende rnagt had in grooteri getale tussclienheide moeten komen. Bij deze gelegenheid zouden onderscheidene personen hel leven hebben verloren'. Aan de kapel te. Dreux in Frankrijk, welke tot de begraafplaats van geheel het koninklijk geslacht moet' dienen zijn sedert 1820 reeds meer dan 3 millioenen te kosle gelegd, en, naar men verneém'tvordert de vol- tnoijing. van dit gedenkteekén nog bijna 1 millioen'. In dé maand Junij zijn wederom in Spanje 438 peréeeleri nationale of voormalige gees telijke goederen verkocht welke gezamenlijk hébben opgebragt een be drag- van ruim 9 millioenen realen, Den 5 dezer lag het n'edérlaudsche' eskaderonder bevel van Z. K. H. prinf Hendrikter recdé van Gibral tar. Het onlangs te Rotterdam op stapel geplaatste fregatschip Corlgene is bot 18',e groote koopvaardijschip hetwelk'de Heer tan llobokén kaal bouwen. Tót verbreiding fan' bel orthodox gri'eksch geloof in de russische provincie Jakutsk heeft' de h'eiZer de d'aarstélling van twee' draagbare kerken' bevolen. De ohliïigs' onïdfektï' ktimleel is'obióp iieif

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1