W.» 56» ZIERIKZEESCHE VRIJDAG A.ü 1844. COURANT» 12 JULI J. Besturen en Administratiën. Nieuwst ij d imjen. SCHUTTER IJ. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE mnken aan de belanghebbenden bekend dal de Commissie uit bet Plaatselijk Bestuur, ingevolge art. 15 der wet, belast met het onder zoek nopens de al of niet gegrondheid der redenen welke tot vrijstel ling of uitsluiting van de dienst der Schutterij zijn ingebragt hare tweede gewone jaarlijksche zitting zal houden op Maandag den 15 •I ii I ij aanslaande, des voonniddags ten elf ure, tot onderzoek van alle reclames door de ingeschrevene en geloot hebbende personen van dit jaar, en door de reeds.vroeger ingelijfden ingebragt, alsmede tot het onderzoek der nommerverwisselaars zullende zij tlie van het voorregt der substitutie gebruik willen maken daarvan met opgave der voor te stellen persoon binnen acht dagen na dato dezes en dus voor of op den 6 Julij aanstaande, kennis behooren te geven aan de voormelde Commissie. Wijders worden de daarbij betrokkene personen geïnformeerd dat zij, die hun 34tl" jaar hebben volbragt, zulks verkiezende, finaal kunnen worden ontslagen. Wordende de belanghebbenden ten overvloede uitgennodigd de schriftelijke bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling bij de wet gevorderd alsnog voor zooverre zulks niet alreeds is ge schied vier dagen te voren ter Secretarie alhier over te leggen. Kunnende de bij hunne inschrijving ongehuwden voor zooverre zij nog niet op eene der bijzondere rollen zijn gebragt geworden ingevalle zij sedert dien tijd rnogteiv zijn gehuwd de bewijzen voor hun huwelijkalsnog uiterlijk vóór den eersten Augustus eerstko mende aan de Commissie, volgens art. 14 der wet met het opmaken der rollen belast ter hand stellen. En zij eindelijk aan de geconcerneerde personen kennelijk gemaakt dat zij zich slip lelijk op de door de gedachte Commissie van onderzoek daartoe bepaalde tijdstippen voor dezelve zullen hebben te sisteren als zullende degenen welke zulks mogten verzuimen gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben en voor zooverre zij dienst- pligtige nommers getrokken hebbende niet vallen in de termen van art. 3 bcl en men art. 4 der wet, bij de Schutterij ■worden ingelijfd lot zij in een volgend jaar hunne reclames op voorschreven voet zullen hebben doen gelden. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te d oen binnen deze Stad gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzeeden 29 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris W. J. L», KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen bij deze ter kennis van de gegadingden dal op Donderdag den 25 dezer maand, des voormiddags 10 ureop het Raadhuis alhier in het openbaar zullen worden verkocht de STADS TIENDE VRUCHTEN over den jare en oogst van 1844 waartoe de con ditiën van heden af ter Stedelijke Secretarie ter lezing liggen. Zierikzee, den 10 Julij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat op heden zijn ingekomen de kohieren voor de belasting op het personeel, over hel loopendc dienstjaar van de wijken B C en D dezer 'stad welke op den 28 Junij jongstleden door Zijne Excellentie den beer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie zijn executoir verklaard en alsnu worden gesteld in handen van den beer Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede ten fine van invordering wordende de belastingschuldigen mitsdien aangezocht om hunne aanslagen getrou welijk overeenkomstig de wet te voldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 10 Julij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. .1. P KROEF. G R O O T-R R I T T A N N I E N. LONDEN, den 6 Julij. Het linieschip Caledonia, van 120 stukken is van Plymouth naar Gibraltar gestevend, en de Albion, van 90 stukkon moet. eerstdaags van Cork derwaarts zeilen. Deze schepen zullen zich hij Malta met de Formidable, van 84, dc Warspile, van 50, Aiglevan 24, de Scout, van 18, en met verscheidene sloom- sloepen vereenigen, om gezamenlijk het engelsch eskader uit te ma ken dat bestemd is om onder de bevelen van den vice-admiraal Owen, voor Tanger gestationeerd te liggen; zoodat alles aantoont, dat de regering zich de gebeurtenissen in Marocco ernstig aantrekt. FRANKRIJ R. PARIJS, den 6 Julij. De Pharamond heeft berigtcn uit Algerïe van den 30 Junij te Marseille aangebragt, In dezelve wordt gemeld, dat dc maarschalk Buncaud den 21 Junij de stad .Ouschda werkelijk heeft ontruimd, ten einde op franscl) grondgebied terug te keeren denkelijk in afwachting van den indruk welken zijn aantogt op de raadslieden van den keizer en de voornaamslen des lands zal hebben leweeegehrngt. Men zal intusschen eene stapelplaats van leeflogt en krijgsvoorraad oprigten aan den mond van de rivier Nedrona al waar de overblijfselen van eene romeinsche stad worden gevonden van waar de troepen op de maroccaansche grenzen geposteerd ge makkelijk van liet noodige kunnen worden voorzien en welke stapel plaatsin vervolg van tijd, dc haven van Tlemcen kan worden. De heer Mauguin heeft aan den minister van buitenlandsche zaken eene interpellatie gedaan nopens de inzigten der regering ten opzigte van Marocco. De heer Guizol heeft geantwoord dat de voornaamste grief van Frankrijk bestond in de tegenwoordigheid van Abd-el-Kader op maroccaansch grondgebied en dat dus bet eenige doel dat men zich voorstelt, bestaat om zijne verdrijving te verkrijgen ten einde hij bij de Maroccanen geene versterking en de noodige middelen be kome om den oorlog in Algeria voort te zetten. Uit Madrid wordt geschreven dat de onderhandelingen lus- schen Spanje en Marocco tot eene minnelijke schikking geheel zijn afgesprongen. Van regeringswege was dit bekend gemaakt en twee oorlogschepen zouden naar de maroccaansche kust afgezonden worden. NEDERLANDEN. 's GRAYENHAGEden 9 Julij. Heden morgen, ten 51/, ure, is Z. M. de koning naar het groot-hertogdom Luxemburg vertrokken. 11. M. de koningin is gisteren middag ten één ure met eenen buitengewonen spoortrein uit deze residentie naar Amsterdam ver trokken en heeft van daar onmiddelijk langs den rijnspoorweg, de reis naar Socstdijk voortgezet. Ook Z. K. H. prins Alexander heeft zich gisteren uit deze residentie naar Soestilijk begeven. Dienvolgens houdt op dit oogenblikgeen der leden van het koninklijk gezin zich in deze hofstad op. Naar men verneemt, heeft Z. M. dezer dagen aan den hoog- leeraar AI. Siegenbeeh het pensioen verleend. Z. M. heeft den franschen generaal Paixhanswiens stelsel van artillerie al meer en meer verspreid wordt en ook hier te lande voor de marine de vestingen en de kusten is aangenomen tot ridder der Onle van den Nederlandschen Leeuw verheven. Het heeft Z. M. goedgunstig behaagd, aan Jodocus Roosekwijt schelding te verleenen van de tegen hem uitgesprokene lijf— en scka- votstraffen. Door Z. M. is onlangs een octrooi verleend aan den heer ff. Berailte S.'-Michiels-Gestel in Noord-Braband op de uilvinding van een reukeloos filtreer-secreel ter meer doeltreffende verzameling van mest, en is deze onderneming, op verzoek van gemelden heer, door de gouverneurs der provinciën op uitnoodiging van z. exc. den minister van binnenlandsche zaken aan de plaatselijke besturen aan bevolen ten einde zijne pogingen lot invoering eener voor het alge meen zoo nuttige zaak te meerdere ondersteuning mogten verkrijgen. Tevens zijn de plaatselijke besturen onderrigtdat het meergemelde reukeloos filtrcer-secreet geheel en al vervangt de gewone heimelijke gemakken dat het overal kan geplaatst worden waar deze staan hebbende uitwendig denzeltden vorm doch dat bet noch rioolnoch secreetput, noch water tot reiniging noodig heeft, en zoodanig is ingerigt, dat het goeno de minste reuk doorslaat of uitwerpt. Het doel der uitvinding is overigens, om door middel .daarvan tot eene nieuwe en minder kostbare wijze van mestbereiding te geraken, welke tot nut en voordeel niet alleen van den landbouw zou kunnen strek ken vooral op plaatsen waar gebrek aan mest voor de behoefte van den landbouw of om nieuwe ontginningen te doen, beslaat, maar ook aan de stedelijke en plaatselijke kassen groole voordeden belooft, en tevens aan vele ledige handen werk kan verschaffen. De heer Berail heeft zich bereid verklaard om aan degenen die zich daartoe bij hem zullen aanmelden alle verdere inlichtingen te geven. Derhalve is het aan de gemeente-besturen overgelaten, om, indien de zaak aan hen van genoegzaam belang voorkomt, om tot een punt. van overweging te worden gesteld van dat aanbod gebruik te maken. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Uit Stockholm schrijft men dat het eindelijk gelukt is een zekeren Erik Janssondie door hel volk voor een profeet werd gehouden en het over gehaald had godsdienstige geschriften tot eene.gezamenlijke waarde van 1000 thalers te verbranden te grijpen nadatmen het huis waarin hij gevlugt was, bestormd had, hetwelk zelfs niet zonder bloedvergieten afliep. In de omstreken van Rome zijn tusschen den 17 en 20 Junij eenige schokken van aardbeving gevoeld. De heer Hebert heeft, in zijne requisitoir in de zaak van Donon-Cadoteene hoogst bedroevende daadzaak aangehaald dat namelijk, sedert 10 jarenin Frankrijk 95 vadermoorden zijn gepleegd. Uit het verslag van gedeputeerde staten van Noord-Holland blijktdat alleen door ingezetenen der stad Amster-

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1