deb 15 Julij a&nstaandc. De koning en koningin van Belgie zijn van Laeken naar Gend vertrokken om de thans aldaar geopende tentoonstel ling van schilderijen te gaan beschouwen. ln Albanië, Bosnië en andere deelen van het turksche rijk worden hij voortduring do vervol gingen legen de Christenen steeds met de meeste wreedheid voortgezet. Te Parijs zullen 3 broeders 3 zusters huwen en deze 3 huwelijken zullpn op drnzeifden dag worden voltrokken. De herigtendie uit de fransche departementen omtrent den oogst inkomen zijn over het algemeen zeer gunstig. De kwaliteit van het graan is overal bijzonder goed. Een Belgisch blad zegt wel onderrigt te zijn dat het belgisch gouvernement besloten heeft eene kolonie in Abyssinie op te rigten, aan het honfd waarvan de heer lilondel zou staan. Duizend man zouden derwaarts vertrekken onder het bevel van den majoor Eenens. Men heeft onderscheidene herigten ontvangen wegens hevige on weersvlagen welke in de provincie Groningen in den namiddag van den 24 Junij gewoed hebben. Te Termunten kwam des avonds 7 ure een geweldige storm op, vergezeld van donderslagen en eene zware hagelbuiwaardoor er op verscheidene plaatsen groote schade aan de veldvruchten is veroorzaakt. Te Tuikwert nabij Farmsum is de schuur van de boerenplaats van P. Siertsema ingestortde zich in die schuur bevindende levende have is, boven verwachting, behou den gebleven. Voorts zijn in die omstreken vele veldvruchten door den zwaren regen en do buitengewoon groote hagelsleenen verpletterd én moeten zelfs eenige velden, die anders cenen rijken oogst beloof den geheel worden omgeploegd. Ook zijn er aldaar op onderschei dene plaatsen vele glasruiten door de hagelsleenen gebroken. Te Weslerdijkshorn is eene koe doodgeslagen behoorende aan A Lanling aldaar. Te Middelslum heeft de bliksem cone schuur, te Onderwierum renen molen getroffen en dezelve éenigzins beschadigd. In do G nzeltc de Urge leest men het volgende u Dezer dagen zijn in liet huis van arrest alhier (Fuik) in hechtenis gesteld de personen van publiek schrijver en ox-kostschoolhouder geboortig van Quesnoy (Frankrijk), Marie D. zijne dochter, naai- Ster, geboortig van Botterdam en Theodore U., schoenmaker, alle drie Woonachtig te Luik, én beschuldigd van Ie zijn daders' of mede- pligtigen van een eerloos vergrijp legen de zedelijkheid. Welke oin- zigligheid ons ook ten dezen aanzien uit den aard der zaak moge Opgelegd zijn Vermennen wij de feiten nader te moeten aanduiden die tot deze arrestatie'! hebben aanleiding gegeven ware het dan ook slechts om te waarschuwen legen valstrikken die voor behoeftige huisgezinnen gelegd worden W-elke lol huil onderhoud een hulpmid del zoeken door hunne kinderen in den dieristhodensland te plaatsen. Theodore heeft eene dochter te Vlissingën woUeiide deze' houdt aldaar, naar het schijnt, een ontuchtig huis, hegiimpt onder de benaming van Itollijhuis of herberg. Met het begin der jl. maand Mei schrijft deze kasteleines of waardin aan haren vader (die met den eigenlijken aard barer industrie bekend was), dat zij twee of drie meisjes van dit land verlangt om in haar etablissement te dienen. Terstond stelt B. zich in betrekking met het gezin van den pu- hlieken schrijver D. en bijgestaan door Itlarie O. laatstge- inehlens dochter gelukt het hen twee jonge meisjes uit do om streken van Luik 16 en 17 jaren oud te bewegen zich naar 'Vlissingën te hegeven, haar diets makende, dat zij er «ene plaats zullen hekomen als dienstmeisjes in een htflol restaurant en dat zij minstens 40 franks per maand huur zullen verdienen. Men beloofde' haar buitendien 20 franks als godspenning, benevens nieuwe kleede ren, om voegclijk in het hólel te kannen verschijnen, waar-zij dienen zouden. Verlokt door deze voordeeligo aanbiedingen besluiten deze jonge meisjes zich met nog een' derde meisje dat toen hij den heer I). inwoonde, naar Vlissingën te gaan. Toen alles was overeengekomen, schreef laatstgenoemde aan Lam- hsrtine B te Vlissingën, dat zij hare dienstmeisjes kon komen- afhalen eenige dagen later kooil zrj te Luik aan bekrachtigt al de aanbiedingen die in haren naam zijn gedaan, geeft aan de meisjes fraaije kleederen betaalt de overeengekomen godspenning, en, om te beter hare slagtoffers te misleiden volvoert zij de geheele Onder handeling met tusschenkomst der vaders dezer meisjes. Nu vertrekt zij met haar over den spoorweg des avonds scheept men zich te Antwerpen in en des anderen daags komt men te Vlissingën aan. Maar hoe vreesselijk gingen nu aan die ongelukkige meisjes dc oogen open. In plaats van in een ordentelijk logement te komert zoo als zij verwacht hadden bevinden zij zich in een schandhuis. Alle hare' tegenvoorsteriingerrtranen, handenwringen, dadelijk verzet, zijn vruchteloos, en het onlvlugton wordt haar onmogelijk gemaakt; men sluit haar ieder afzonderlijk in eene kamer op eti welhaast ten spijt van alle hare legenkanling volvoert men op hare personen het verfoeije- lijkste misdrijf! Zoo duurde het drie Volle weken zonder dat deze ongelukkige meisjes hare klagten naar buiten konden doen vernemen. In het einde gelukt het een harer een man, die hare (aal sprak, in haar lot te doen belangstellen deze geeft aan de vlissingsche p-olicie ken nis van de opsluiting dezer jeugdige meisjes en van de op haar ge pleegde verkrachtingen en verdere schandfeiten. De policie treedt tusschen heide, maar in slede, van tegen de schuldigen de weiten toe to passen vergenoegt zij zich de meisjes als vreemde landloupers rvaar Belgto terug te zenden. Den 8 Junij jl. bragten zij eeno klngte in bij den procureur des konings, die zich gehaast heeft de regtutlijko magt te Vlissingën in kennis te stellen, van de gepleegde misdaad en legen den op onze landgenooten volvoerden aanslag regt le eischen. De justitie in onze stad is, van haren kant, niet werkeloos gebleven. De heer regter van instructie heeft den 10 Junij huiszoekingen doen bewerkstelligen bij de beschuldigden B. en I).en de aldaar gevon den papieren hebben', verneemt men, het bewijs opgeleverd, dat reeds drie andere meisjes in denzelfden sirih waren gevangen om in' Holland de ongelukkige meisjes te gaan vervangen die van daar terug gekomen zijn. Zonder de geregtelijke vervolgingen die plotselijk een einde aart' dit schandelijk bedrijf gemaakt hebben zouden dus nog drie andere' slagtoffers in de vlissingsche spelonken der afschuwelijke ontucht en' losbandigheid- versmachten. Laat ons hopen dat daar even als hiereen zoo gruwelijk feil naar de uiterste gestrengheid der wet zal worden gestraft." Uit zeer goede bron wordt verzekerd dat het Israëlitische alge meen consistorium van Frankrijk ten gevolge der aan hetzelve door Je- jongste ordonnantie verleende volmagt, besloten heeft het vieren Saw der tobbalk ra-w zaiurdag, op- zondag, le verleggen- Deze maatregel w is reeds sedert gertiimen lijd door de 'te Parijs woonachtige Joden gewenscht geworden ten einde meer regelmatigheid in hunne bur gerlijke en maatschappelijke betrekkingen aan te brengen. Men voegt er hij dat zelfs een hoog geplaatst Israeliiiscb bankier aldaar zich voor dezen maatregel gunstig verklaard heeft. Beeds heeft het Isra ëlitisch algemeen consistorium aan den minister van justitie een adres gerigt waarin het uil naam van deszelfs geloofsgenoolen dank betuigt voor dc echt liberale wijzeop welke de jongste koninklijke ordonnantie de Israëlitische ecredienst regelten do consistoriën en geestelijken dezer geloofsbelijdenis in alles met die der overige geloofs belijdenissen gelijk stelt. ZIEBlKZEE den 4 Julij. Irt deh Vroegen morgen van den 2 dezer, om half één ure, ontstond te Dreischor (Schouwen) ,N op dé nabij die gemeente gelegen hofstede van Jan liiompe\ eenen feilen brand. Dezelve ontstond in de schuur en wel in Het verst van het woonhuis gelegen gedeelte en deelde zich (alles was verscll gè- teerd) zoo spoedig mede, dat de geheele schuur met de daarbij staande grortte hout- én strooklatnpenin korten lijd in ligle laaije vlam stonden. Niettegenstaande de omstandigheid, dal hel juist in die gemeente kermis was, de brand aanstonds deed ontdekken, eri men met de brandspuit zeer spoedig werkzaam was waren er ge weldige inspanningen noodig om het annexe huis te behouden hetgeen evenwel eindelijk gelukte. Drie groote en eenige kleine varkens, twee hokkelingen benevens 50 a 60 hoenders zijn niet kunnen gered worden en alzoo met een aanzienlijke partij (zoo oud als nieuw) hooi alsmede een óp deri dorschv-loer zich bevindende nieuwe boerewagen eene prooi der vlammen geworden. De huismeuhelen zijn olie geborgen maar hebben zoowel als het huis zelve veel geleden. De huip van elders (waarvoor bij deze gelegenheid hartelijk dank gezegd wordt kwain niet voor dat het behoud van het huis reeds gedecideerd was. Het personeel der brandspuit dë schutterij eri andere inwoners der gemeente benevens eenige van elders zich bij geval hier bevin dende hebben zich allorloffelijkst gekweten. De gehouwen zijn alle voor brandschade verzekerd, Op donderdag den 25 Julij aanstaande zal te Middelburg woé den aanbesteed: liet sloopen van een dubbel heerenhuis, slaande in de lange noordstraat, en het ophouwen vaneen nieuw Soomscb- Katholijk kerkgebouw aldaar met toren en sacristijen, benevens het inrigten van een oud gebouw tot eene koslerswoning. Het gedrukte bestek is a f 1,50 te hekomen hij den boekdrukker A. J. de Wilde; le Middelburg. PRIJZEN der EFFECTEN te A MSTE1WAM Woensdag den 3 Julij 1844. Nederlanden 2'/s pC. Werk. Schuld 5 Amort. Syndikaat 4'/s Nieuwe 3 pC." Leening Handel-Maa(schappij 4'/,- Oost-lndiën 5 Rusland, Hope en Camp. 5 Spanje Ncgol. 1834 bij Ardoin 5 Oostenrijk, Bij Goll. en Comp. .- 5 Negol. Metalick 5 PC. gebleven'. 6l'/« |»C jOO'V,, 997.. 747» 3447, ïoo'7„ 1077» 21'/.. 1047, MIDDElNPRIJZEN van de voluenok ARTIKELEN te 11 li BIK/, EK s van den 4 Julij 1844. Dé Ned. Mtidde He Ned. Mudde. 0. Tarwe 18"/», f 8,00 a 9,00 N. dito 1843. - 7,00 a 8,00 Zomer-dito - 0,00 a 0,00 Ordinaire dito - 6,00 a 6,50 Rogge 1843 - 5,50 a 6,00 Winter-Gersf - 4,00 a' 4,10 Zomer-drto' - 4,00 b 4,20 Haver - 2,30 a' 2,50 Paardeb'oolieiv - 4,25 a 4,50 Witte dito' - 0,00 a' 0,00 Bruine dito - 0.00' a 0,00' Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad f 0,00 a 5,00 a 0,00 a 0,00 b 0,00 a 0,00 a 0.00 5,20 0,00 0.00 0,00 0,00 Raap'-Olie te Ziérihzee, f 42,00 p. v. Patent-Olie -45,00 Lijn-Otie - 38,00 Raapkoeken /"00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 jidvertentiën. Men vraagt een Kï-SÖËR-MEISJE om zoo mogelijk dadelijk in dienst te komen. Adres bij do Weduwe A. de Vos en Zoon te Zie'rikzee. KATER Nz. zat, ten verzoeke van c. s. op Dingsda'g den 9 Julij 1844, in de Herberg te Kerkwtrve, veilen en De Notaris t. de A. IIA ZE BROEK dis namiddags ten 3 ure verkonpen Twee WOONHUIZEN mitsgaders zes perceelen BOUW- ejï WEILAND te zanten groot 11 Bund. 13 Uoed. 25 EU. Staande en gelegen onder Kerkmerve. Breeder bij biljetten te omschrijven. De Notaris M.'C. van der LEK de CLKRCQzal op Maan- dag den 15 Julij aanslaande, des middags ten 2 ure, vóór de respective Blokken, in pacht geweest hij H. Giljam publiek preses-teren te verkonpen 2 Bunders 67 Roeden 28 Ellen WINT ER-KOOLZAAD. 8 08 33 ROGGE. 0 92 26 ZOMER-GERST. De Notaris C. J. van der HALEN zal, ten verzoeke vaii JAN TURELÜRE, c. s.. op Dingsdag den 16 Julij 1844, des namiddags ten 3 ure, onder de Gemeenten Kerkwerve en Duiven- dij/ié, aan de Blokken, in liet openbaar veilen en verkoopen eene partij te velde slaande VRUCHTEN bestaande in 96 Roeden 56 Ellen Tarwe, 1 Bunder 41 Roeden 02 Ellen Rogge 91 Roeden 84 Éllen Gerst 90 Roeden 86 Ellen Paarde- hoonen 14 Roeden 59 Ellen Aardappelen en 4 Bunders 34 Roeden' 07 Ellen Kantbooite beginnen hij de Hofstede vroeger door Jas' Turelbre bewoond. tb zierikzke ru' we wed' de vos en zoon stads drukker».-

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 2