r N.® 54, ZIERIKZEESCHE yrdc VRIJDAG Besturen en Administratiën. N ieuirstijdingen. A.° 1844. COURANT. 5 JULIJ. SCHUTTER Ij. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE maken aan de belanghebbenden bekend dat de Commissie uit het Plaatselijk Bestuur, ingevolge art. 15 der wet, belast met het onder zoek nopens de al of niet gegrondheid der redenen welke tot vrijstel ling of uitsluiting van de dienst der Schutterij zijn ingebragt hare tweede gewone jnarlijksche zitting zal houden op Maandag den 15 Julij aanslaande, des voormiddags ten elf ure, tol onderzoek van alle reclames door (Te ingeschrevene en geloot hebbende personen van dit jaar en door de reeds v/oeger ingélijfdcn ingebragt alsmede tot bet onderzoek der nommerverwisselaars zullende zij die van het voorregt der substitutie gebruik willen maken daarvan met opgave der voor te stellen persoon, binnen acht dagen na dato dezes, en dus voor of op den 6 JnIij aanstaande kennis behooren te geven aan de voormelde Commissie. Wijders worden de daarbij betrokkene personen geïnformeerd dat zij die hun 34"* jaar hebben voibragtzulks verkiezende finaal kunnen worden ontslagen. Wordende de belanghebbenden ten overvloede uitgenoodigd de schriftelijke bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling bij de wet gevorderd alsnog voor zooverre zulks niet alreeds is ge schied vier dagen, te voren tor Secretarie alhier over te leggen. Kunnende de bij hunne inschrijving ongehuwden voor zooverre zij nog niet op eene der bijzondere rollen zijn gebragt geworden iugcvalle zij sedert dien tijd mogten' zijn gehuwd de bewijzen voor hun huwelijk, alsnog uiterlijk vóór den eersten Augustus eerstko mende, aan de Commissie, volgens art. 14 der wet met het opmaken der rollen heiast ter hand stellen. En zij eindelijk aan de geconcerteerde personen kennelijk gemaakt dat zij zich stipUlijk op de door de gedachte Commissie van onderzoek daartoe bepaalde tijdstippen voor dezelve zullen hebben ,1e sisteren als zullende degenen welke zulks mogten verzuimen gehouden worden geene redenen tot vrijstelling tè hebben en voor zooverre zij dienst- pliglige nommers getrokken hebbende niet vallen in de termen van art. 3, a. b, c, l en m, en art. 4 der wet, bij de Schutterij worden ingelijfd tot zij in een volgend jaar hunne reclames op voorschreven voet zullen hebben doen gelden. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zul deze worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks te doen'binnen deze Slad gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 29 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd L)E CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. CURATOREN der LATiJNSGHE SCHOLEN te ZIERIKZEE maken bij deze aan de belanghebbenden bekend dat de nieuwe Leer-Cursus op die Scholen den '12 der volgende maand een aanvang zal nemen en noodigen derhalve mede bij deze alle Ouders of Voog den die hunne Kinderen of Pupillen in het onderwijs op genoemde Scholen zouden willen doen deelen uil om zich daartoe vóór 1 Augustus aanslaande bij den eerst ondergeteekende aan te melden. Zierikzee, den 4 Julij 1844. Curatoren voornoemd W. J. P. KROEF President. P. J. ANDREiE Secretaris. FRANKRIJK. PARIJS, den 29 Junij. Reeds zijn 5 legitimisten, ten gevolge hunner pogingen om de sappeurs der genie tot oproerige bewegingen aan te sporen in hechtenis genomen. De maarschalk Soull heeft bij deze gelegenheid eene dagorder aan hel leger uitgevaardigd waarbij bij de officieren eri onder-officieren zoowel als de soldaten hunnen eed van getrouwheid herinnert welken zij aan den koning en de driekleurige vann gezworen hebben. Te Angers is eene groote menigte muntstukken van 50 centimes, met de beeldlenis van Hendrik V, koning van Frankrijk in omloop gebragt. De contre-admiraal Parseval-Deschènes heeft bevel gekregen met eene divisie, welke uit de schepen Ocean, Inflexible, Neptune en Marengo is zamengesteld naar de kusten van Tanger te stevenen, C» zich bij het eskader van den prins van Joinville te voegen. Engelands scheepsmagt in de Middellandsche-Zee is op dit oogen- blik vrij aanzienlijk zij bestaat uil niet minder dan 21 oorlogsvaar tuigen waarvan 10 stoomschepen zijn. B E L G I E. BRUSSEL den 30 Junij Gisteren zijn de inschrijvingen voor de leening geopend. Men behoefde 84 millioenen fr. ter betaling van 40 millioenen guldens aan Nederland en er is voor 1871/* nmlioenen ingeschreven zoodal elk der inteekenaren naauwelijks 45 pc.-' van zijne inteekening zal kunnen erlangen. Men beweertdat r; een beroemd bankier die zich had voorgesteld dat men ook met betrekking tot deze leening zonder zijne krachtige medewerking niet verre zoude kunnen komen zich min of meer in zijne berekening heeft bedrogen. NEDERLANDEN. 'sGRAVENHAGE den 3 Julij. Men verneemt, dat 's konings reize naar Luxemburg eerst in de volgende week waarschijnlijk maandag zal plaats hebben. Naar men verneemt heeft ïijne Majesteit bij besluit van den 16 der vorige maand op het departement van oorlog de vereisebte magtising verstrekt om de miliciens der ligtingen van de jaren 1841 en 1842, welke zich met onbepaald verlof in hunne haardsteden be vinden tegen den. 1 September in werkelijke dienst op te roepen om gedurende eene maand de najaars-oefeningen bij te wonen. Bij besluit, van den 30 Junij jl. heeft Zijne Majesteit tot ge woon hoogleeraar in de faculteit van geneeskunde aan de hoogeschool te Groningen, benoemd den beer F. Z. Ermerinspractiserend geneesheer te Middelburg en zulks ter vervanging van den hoogleeraar S. E. Slratinghdie volgens do bestaande bepalingen in de maand Julij dezes j.aars emeritus zal worden. De minister van marine heeft ter kennis van alle scheepvarenden en daarbij belanghebbenden gebragt dat de verlichting te Ooltgens- plaat uit hoofde van benoodigde herstellingen aan den licht-opstand, en de plaatsing daarop van eene nieuwe lantaren van en met den 21 Julij eerstkomende tot en met den 3 Augustus daaraanvolgende niet zal worden ontstoken. GEMENGDE BUITEN- EN B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. Door de Nederlandsche Handel-Maatschappij zijn voor deze maand bevracht, voor Amsterdam 11 schepen, voor Botterdam 7 en voor Dordrecht 1. Den 1 dezer is te Rotterdam de eerste bewaarschool geopend. Dezer dagen is te 's Hertogenbosch eene kristal-fa brij k en glasblazerij van de heeren Mivionen van der Ven in werking gebragt. Den 1 dezer is het 4dB bataljon van het regement grenadiers en jager» van 's Hage naar Delft gemarcheerd alwaar hel garnizoen houden zal het 3de bataljon van dat regement is den 3 te 's.Hage uit Breda gearri veerd. De keizer van Rusland is den 19 Junij aan boord van eene stoomboot, in volmaakten welstand te Petersburg aangekomen. In Griekenland is wederom eene burgerkrijg uilgebroken er is bereids burgerbloed gestroomd. Er bestaat een plan om het gesticht lot be waring voor krankzinnigen te 's Hertogenhosch op eene veel grootere schaal bij |.e bouwen, ten einde daardoor ruimte en plaats te verkrijgen om 400 dier ongelukkigen zoowel mannen als vrouwen te kunnen ont vangen op eene doelmatige wijze geneeskundig te behandelen verbe teren en verzorgen. Het bestuur der brievenposterij te Brussel heeft in beslag genomen 275 brieven, die door een zijner bestellersinde voorstad van J.aeken ontvreemd waren; onder die brieven zijn er die het postmerk van December 1843 en van het eerste kwartaal dezes jaars dra gen. Er is een geregtelijk onderzoek begonnen tegen den dader van dit feit. hetwelk zoo vele belangen kwetst. De minister van koop handel in Engeland heeft in hot huis der gemeenten bestreden dat op Java geene slavenhandel meer bestond sommige leden hielden we! de gelijk vol. dat erop Java nog slavernij zou beslaan. In de laatst gehouden bijeenkomst van de belgische senaat is verklaard dat de com missie belast met het opmaken van hel bedrag der schadevergoedingen voor de plunderingen in 1830, niet voor December 1846 met haren arbeid gereed zal kunnen geraken. De behoeftige slagloffers zullen dus nog geduld moeten hebben terwijl de meer vermogenden reeds dadelijk het grootste gedeelte hunner vorderingen in klinkende munt hebben ge noten. Bij onderscheidene vonnissen zijn dezer dogen door de arron dissement regthank te 's Hage eenige lappersen tapsters veroordeeld tot geldboeten ter zake van hun patent op de aanvrage van daartoe bevoegde beambten niet te hebben kunnen vertonnen en is hun verboden hun bedrijf uit te oefenen tot dat zij de helft, van den aanslag in het palent- regt zullen hebben voldaan. O'Connell en de andere gevangenen van Richmond-Bridewrl ontvangen dagelijks uit alle oorden van Ierland eene menigte geschenken: zalmen, manden met champagne-wijn aal bessen 6 speeldoosjes en eene menigte andere voorwerpen. Het merk waardigste is een monster-gebak van 9 voet 6 duim in den omtrek en tot welks znmenstel gebezigd zijn: 40 pond rozijnen 20 pond suiker 20 pond boter260 eijeren 40 citroenen 2 dozijn notenmuscaat150 pond meel 30 kannen room en 2 pond karweizaad. Met zijn de bak kers van Gal way, die dit geschenk aan den bevrijder hebben doen ge worden. Een verwer uit Avignon heeft eene ontdekking gedaan naar welke reeds sedert lang in vele landen gezocht was, namelijk de toepas sing van den meekrap op het verwen van linnen neteldoek en iem stoffen. Dc portugesche minister van binnenlandsche zaker Cost- Cabral, is een vleeschhouwers zoon. Een priester nabij Par: beef dezer dagen de schulden van zijnen vader, welke door wederwaa:"ra den der fortuin in 1798 bankroet ging doen betalen. Er za! roe;: :g een nieuw handels-artikel palm-suiker op alle markten van ,a ió voorschijn komen. De jonge heer Mehemèd-Alioud 17 en de jonge heer Ibrahim-p)cha oud 18 jaren, zijn te Parijs aangekomen om be scliaafd te worden. Den 30 Junij is van Texel naar zee gezeild het' fregatschip Zeeland, kapitein J. Noord, bestemd naar Batavia. De kapitein A. Schmidvan do holUndscbe rustende schutterij is, we gens voortdurende eigendunkelijke afwezigheid, ontslagen. De spoor weg van Londen naar New-Casllc is den 18 Junij geopend; het traject van 100 uren wordt in ruim 12 uren afgelegd. De opening van het gedeelte van den Rijn-spoorweg van Utrecht tot Driebergen is bepaald bp

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1