Zeetijdingen. sidvertentiën. en i pond twaarder en 13 jaren oud. Maria Brocks tedeen friseh schepseltje met blozende wangen dat de polka danstis 18 jaren 32 duim hoog, 22 pond zwaar. ff. B rocks ledde derde broeder, is 22 jaren, 3G duim hoog en 3G pond zwaar, De heer baron de Grymale Culewilzwelke in den omtrek van Odessa woont, en in 1839 18 Israëlielische familiën die zonder hulpmiddelen waren heeft opge nomen is naar de grenzen vertrokken en beeft aldaar 100 Israël iet ischo familiën welke genoodzaakt zijn het land te verlaten uitgenoodigd om zijne goederen te komen bewonen alwaar hij voor hen woningen zal doen bouwen. Het engelsch oorlogschip Wanderer is in de afge- loopene week uit Oost-lndie te Portsmouth met 1 millioen dollars aan zilverzijnde het bedrag van eenen anderen termijn van de hakende chinesche schadeloosstelling aangekomen. Het zilver was in 250 kisten gepakt. De inschrijving voor de belgischc leening van eene waarde van 40 millioenen guldens voor de wederhelft der belgischc schuld aan Nederland te betalen heeft goeden voortgang. Ook voor nederlandsche rekening worden inschrijvingen gedaan. Het nederlandsche smaldeel dnder de bevelen van prins Hendrik, heeft den 19 de haven van Plymouth verlaten en den togt naar de Middellandsche-Zee voortgezet. Men verneemt, dal in de volgende maand een proeflogt van Utrecht n3ar Driebergen over den nieuwen ijzeren spoorweg zal worden gedaan. De opening van den ijzeren spoorweg van Utrecht naar Arnhem zalnaar alle waarschijnlijkheid op 's konings verjaardag plaats hebben. Was het een aangename taak, twee jaren geleden, te kunnen melden, dat aan onzen landgenoot L. Meijer, zee-schilder, tegen woordig te Parijs woonachtig de buitengewone eer was te beurt gevallen van de groote gouden medaille voor een zeestuk op de, groote tentoonstelling in de galerijen der Louvre te behalen thans doet hel niet minder genoegen te vernemen dat deze verdienstelijke zee schilderdie onzen nationalen roem in de kunst zoo luisterrijk hand haafde, wederom dit jaar door de fransche jury bekroond werd, daar zij zijn ingezonden zeestuk de gouden medaille van de eerste klasse waardig keurde. Dit is te opmerkelijker als men nagaat, dat er slechts zes medailles voor ruim 30Ó0 tentoongestelde schil derijen uitgedeeld worden waarvan ééne voor het vak der marine en men dan nog in aanmerking neemt, dat de beer Meijer, vreem deling in Frankrijk, voor de tweede maal de overwinning over Gudtrl en vele andere beroemde fransche zee-schilders mogt behalen. .-IC.) (Behalve aan hovengpmelden heer is ook nog do eer der bekrooning met een gouden medaille op de jongst te Parijs gehouden tentoon stellingen van schilderijen te beurt gevallen aan de met roem be kende nederlandsche schilders, de beeren Schelfhoutvan Schendel en Kruseman.) Den 11 dezer deed bet provinciaal hof van Overijssel uitspraak in een belangrijk reglsgeding, hetwelk tegen J. ff. Plalzer gevoerd werd. Bij het arrest werd als bewezen aangenomen dat deze booswicht die reeds tweemalen tot criminele straffen veroordeeld en het vorige jaar van poging tot diefstal met braak hij nacht in een bewoond huisbe schuldigd werd vrijgesproken thans met nog twee andere mans personen in den nacht van 26 op 27 Januarij dezes jaars in het huis van K, Schoenmakerop het Ruitenveen in de gemeente Nieu- wenleusen door middel van huiten- en hinnenhraak eenige voor werpen gestolen had, en door den ouden Schoenmaker, mtet behulp van drie bij hem inwonende zonen op heelcrdaad betrapt gear resteerd in bet huis gesleept cn aldaar gebonden was hij welke gelegenheid hij zich met zijn mes te weer stelde en alle vier mannen min of meer zware wonden toehragt terwijl zijne twee mededaders de deur van het huis trachtten open te loopen cn de vrijlating van hunnen makker vorderden doch door de bewoners met hooivorken gewapend worden afgeweerd. Aan den ijver der justitie was het wel gelukt twee andere personen als vermoedelijke medepligligen op te sporen doch deze waren op last van de raadkamer der regt- bank weder op vrije voeten gesteld wegens gebrek aan bewijs. De gevaarlijke aanvoerder dezer bende was echter in handen der justitie en zoude indien het hof geoordeeld had datbehalve de overige verzwarende omstandigheden hel gepleegde geweld moest ge rekend worden als eene omstandigheid van den diefstal zijne misdaad met den dood hebben moeten boeten maar liet hof heeft geoordeeld dat hel geweld in dezen als eene afzonderlijke misdaad moest be schouwd worden en den beschuldigde J. ff. Plalzer dien ten gevolge schuldig verklaard: 1.* aan diefstal hij nacht in een bewoond huis met binnen- en builenbraak gepleegd door meer dan een persoon en 2." aan moedwillige verwonding welke een beletsel om te werken gedurende meer dan 20 dagen had veroorzaakt en denzelven mitsdien veroordeeld tot geeséling onder de galg brandmerk en 20 jaren lucb thuisstraf. Van Antwerpen schrijft men Sedert eenige dagen worden aan de directie van het loodswezen de scheepstijdingen van den mond der rivier door duivenpost overgebragt en door haar ter beurze aange plakt. Men verneemt alzoo hel binnenkomen der schepen te Vlis- singen binnen den tijd van één uur. Men is van plan deze vliegende postdienst zoo uit te breiden dat ook van Antwerpen depêches naar Vlissingen gezonden kunnen woFden zoodat eerlang onze reeders hunne orders naar Vlissingen kunnen afzenden en daarop antwoord ontvangen in drie uren tijds. De afstand tusschen de beide steden bedraagt 12 uren. In het fransche departement van Marne heeft, gelukkig echter iniet in eene halszaak wederom eene droeve mistasting van hot geregt plaats gehad. Zekere Franfois Thicrrij is den 14 February tot zes jaren ge vangenis veroordeeld gewordenals zoude hij papieren van gelds waarde uit eene erflating verduisterd hebben in weêrwil van al zijn protesteren van zijne onschuld is hij den 25 Maart gekerkerd ge worden. Den 5 April zijn de vermiste papieren hij het toevallig ver plaatsen van eene kast, daarin gevonden en de onschuld van Thicrrij daardoor onbetwistbaar bewezen geworden. Aan den onschuldig veroordeelde is hij koninklijke ordonnantie van dén 30 Mei II. kwijtschelding gedaan van het nog overige van zijne Straf. Eene gevangenschap van twee maanden had hij evenwel reeds achter den rug en op eenige schavergoeding behoeft hij niet te rekenen. fe zeer bevestigd. De le Cuxhaven aangespoelde wrakstukken laten geen twijfel meer over. De romp zelve van het schip moet aan den noordkant van Vogelstand liggen waarschijnlijk is er niemand van al degenen die zich aan boord bevonden gered. Volgens een bremer blad waren er reeds 17 lijken aangespoeld. ZIERIKZEE den 27 Junij. Bij besluit van den 20 dezer heoffc Zijne Majesteit tot ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw benoemd, den officier van gezondheid der 2d' klasse G. F. Pop, dienende op het zich in Oost-lndie bevindende stoomschip Phoenix, als zich, hij gelegenheid der expeditie tegen de zeeroovers in de wa teren van Sumanap, allezins hebbende onderscheiden. De minister van marine heeft ter kennis van alle zeevarenden en daarbij belanghebbenden gebragt dat weder eene zwarte hakenton is geplaatst geworden op de zuid-oostpunt van de Roggëplaat in den mond der Ooster-Scheldeten noord-westen van" hel Havenhoofd vaii Zierikzeeliggende deze ton in 4 vademen of 68 palmen diepte gerekend met gewoon laag water op de navolgende merken De Noholpoort en de noordelijkste molen van Zierikzee'in elkander. Do molen van Moriaanshoofd even bewesten de landskeet staande op den zeedijk van Schouwen bij de Flauwer-sluis. BROUWERSHAVEN den 27 Junij. Binnengekomen Thomes of Swansea, kapt. J. Rosser, van Swansea naar Dordrecht, Nephlunus kapt. B. J. Schilt van Londen naar Rotterdam, cn Astroe, kapt. J. Niemann van Riga naar Schiedam. PRIJZEN der EFFECTEN TE AMSTERDAM Woensdag den 26 Junij 1844. Nederlanden 2'/, pC. Werk. Schuld gebjevfeii 617» »C* 5»» 1001', xs Amort. Syndikaal 4'/> PC. 097,, Nieuwe 3 pC.' Leening 75 Handcl-Maatschappij 4'/, 346'/, >5 Oost-Indien 5 100 Rusland, Hope cn Comp. 5 .1077, 217, Spanje Negot. 1834 bij Ardoin 5 Oostenrijk Bij Goll. en Comp. 5 is- Negot. Metaliek 5 MIDDENPRIJZEN van de volgende ARTIKELEN te ZERIKZ EEt van den 27 Junij 1844. De Ned. Mudde. O. Tarwe 18"/,, N. dito 1843. Zomer-dito Ordinaire dito Rogge 1843 Winter-Gerst Zomer-dito Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito 8,50 a 6,50 li 0,00 a 5,50 a 5,50 a 4,00 a 4,00 a 2.30 a 4,20 a 5,00 a 3,00 a 9.00 7,90 0,00 6,50 6,00 4,10 4,20 2,50 4,50 6,00 Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Ned. Mudde. f 0,00 a 0,00 - 4,50 a 5,20 - 0,00 h 0.00 -11,00a 12.50 - 7,00 a 9,00 - 3,00 a 6,00 Raap-Olie te' Zierikzee, f 42,00 p. v. Patent-Olie -45,00 Lijn-Olie -38,00 Raapkoeken f00.00 de 1040 stuks. 7,00 I Lijnkoeken -00,00 Volgens nadere berigten uit Hamburg van den 21 dezer heeft Jet gerucht dat de engelsche stoomboot Manchestervan Huil op Hwjsburg varende", op de Elbe verongelukt zou wezen, zich maar at De Notaris .1. de KATER Nz. zal, namens zijne prïnci- palen, op Dingsdag den 2 Julij 1844, 's namiddags ten 3 ure, in de Herberg op den Oudendijk, veilen en verkoopen in onderscheidene pcrceclen 10 Bunders VLAS te Velde, gelegen in den omtrek van het Ge hucht den Oudendijk-, van heden af to zien en zullende aan de belanghebbenden door den Herbergier Jan BersIan aangewezen worden. De Notaris I). 0- t,e JONGE van der HALEN zal ten verzoeke van zijne principalen op Woensdag den 3 Julij 1844, in de Herberg le' Ceipellein Duiveland publiek presenteren lë verkoopen 77 Roeden 52 Ellen driejarige en 3 Bunders 64 Roeden 70 Ellen tweejarige MEEÜE, gelegen in den Polder het Gouiccveer, onder O'itwerkerk. Breeder bij bil letton Orwséhfeven. De Notaris D. Q. re JONGE van dee HALEN zal terv verzoeke van den Heer JOH.' BATENBURG op Vrijdag den 12 Julij 1844, in de gemeente Zonnemaire, publiek presenteren te verkoopen des voormiddags ten 10 ure op de Hofstede van J. Batenburg 1 grijze RUIN, 1 bruine Merrie, 4 baatgevende Mclkkoeijen 1 vierjarige-en 1 jaarling Vaars, 2 Karnhonden een partij Hoenders, 2 BOERENWAGENS 1 drieling Dito 1 Huifwagen op vaste assen, 1 Perwetkar, 2 LANDPLOEGENdiverse Eggen IRolblok, Sleeper, BaksledeWINDMOLEN, Manden, Wannen, Zeeften Karntonnen, Emmers; een partij HLIS-AEBRAAK als: Balken, Planken, Dakpannen; een partij WE1HOOI Kantkooi, Stroo en Struiken des namiddags ten 3 ure, in de Herberg fe Zonnemaire i 2 Bunders 16 Roeden TARWE, 1 Bunder Rogge, 72 Roeden Zomer-Garsl 1 Bunder 18 Roeden Haver 2 Bunders Paarden- boonen 15 Roeden Bruine Betonen 20 Roeden Blaauwe Erwten 40 Ilncdcn Klavers, 1 Bunder 13 Boeden 2jarige Meede1Bunder jonge Dito 4 Bunders Hooigras en 12 Bunders Kanthooi te Veide gelegen in de Gemeente Zonnemaire. Alles breeder bij bil letter» omschreven. TE ZIERIKZEE BIJ DE WED A. DE VOS EN ZOON, STADS DRUKKERS.

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 2