ZIERIKZEESCHE A.° 1844. COURANT. 25 JUNIJ. Besturen en A dm in is tra l ië n Nieuwstijdingen. N.o 51. /9 DINGSDAG INSPECTIE op DE STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Her Stad ZIERIKZEE maken bekend dat op Zaturdag den 29 dezer maand een omgang door de Stad en langs de Dijken geschieden zal, om zich te overtuigen of al de bepalingen van het Policie-Reglement voor deze Stad alom worden nageleefd wordende een iegelijk bij deze gewaarschuwd om te zorgen dat de straten, elk voor en achter zijne woning of erf, behoorlijk schoongemaakt en gezuiverd zijn terwijl de beambten der policie bepaaldelijk zijn gelast om op de voortdurende reinheid van straten stoepen en goten te letten en zonder oogluiking wegens alle overtreding en nalatigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzeeden 17 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vi. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. In aanmerking nemende dat do meeste patentbladen van slijters, tappers, kroeghouders en koffij huishouders, voor.het loopende dienstjaar, onafgehaald ter Secretarie blijven liggen betgeen men meent te moeten toeschrijven aan onbekendheid met de nieuwe wetsbepaling ten dien aanzien hebben gemeend de belanghebbenden te moeten herinneren aan de Publicatie van den 1 Mei jongstleden waarin onder anderen voorkomt «Zoo ook zal aan de Patentpligtigen onder n.°® 37 38 39 en 40 van tabel n.° XIV aangeduidhet patent niet worden afgegeven, en zullen zij hel daarbij uitgedrukte bedrijf niet mogen uitoefenen dan na de helft van hunnen aanslag over elk dienstjaar te hebben voldaan. En zal wijders hel patent voor een volgend jaar mede niet worden af gegeven dan nadat hel verschuldigde over het voorafgaande jaar ten volle zal zijn aangezuiverd." Do bedoelde patentpligtigen worden mitsdien gewaarschuwd voor het gevaar waaraan zij zich blootstellen hij eene te doene opneming en onderzoek als wanneer zij zouden bevonden worden Ittin bedrijf uit te oefenen zonder van palent voorzien te zijn en mitsdien boet- scbuldig ingevolge de wet. Zierikzee, den 19 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. OPROEPING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE roepen bij deze op de persoone van Adelgunda Smeets oud 50 jaren, geboortig van Weert [Limburgof de zoodanigen welke eenige inlich tingen ten aanzien van haar overlijden of tegenwoordig verblijf weten te geven om zich ten spoedigste ter Secretarie dezer Stad te willen aanmelden ten einde eene voor haar belangrijke mededeeling te ontvangen. Zierikzee, den 19 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris', W. J. P. KROEF. AANMANING tol betaling van DIJKGESCHOT bij de Polders van Schouwen. Burgh en Westlandover 1844, ten einde vervolging te voorkomen. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 23 Junij. In de zitting van de tweedo kamer der staten-generaal van eergisteren is bet ontwerp van wet wegens de aflossing of verwisseling van nationale schuld, aangenomen met de meerderheid van 43 tegen 14 stemmen. 'Z. exc. de minister van financiën heeft het wets-ontwerp breed voerig verdedigd. Zijn exc. ving aan met te wijzen op den verbeterden toestand van 's fancis financiën gedurende de tegenwoordige zitting ten gevolge waarvan een blijder dageraad was aangebroken. Hij hield zich overtuigd dat bij voortdurende orde en zuinigheid van het beheer het tot stand gebragte vertrouwen t'ussche'n do regering en de vertegenwoordiging zou blijven bestaan. Daartoe krachtdadig mede te werken is de pligt der ministers. Het zou misdaad zijn geene zorg te dragen dat het door de natie bijeengebragte geld tot haar nut en heil en tol geen ander oogmerk wierd besteed'. Z. exc. deed zien dat bij het welslagen der conversie en ten gevolge van de gedurende deze zitting genomen maatregelen do staalsbegrooting met nagenoeg f 6,980,000 zou worden verminderd, hetwelk men als de vruchten van de eendragt en kalmte die ge- heerscht hebben mag beschouwen. Het vaderland is zoowel aan de regering als aan de vergadering dank verschuldigd voor de be daardheid en standvastigheid waarmede de maatregelen ten uitvoer gelegd zijn. a' Ten slotte verklaarde de minister dat door de regering niets zou worden verzuimd om de uitvoering der wet zoo voordeelig mogelijk voor den lande te doen nitloopen en gaf z. exc. de hoop te kennen dat men later met blijmoedige dankbaarheid zou terugzien op den, n„ar hij zich vleide thans vast te stéllen maatregel. Rij de beraadslagingen dezer wet is wederom door verscheidene leden op eene grondwets-herziening aangedrongen. GEMENGDE BUITEN- EN B1NNENLANDSCHE BER1GTEN. Den 25 dezer zal te Leeuwarden plegtig worden gevierd het SOjarige huwelijksfeest van den heer B. Arons Drielsma en Rachel de Jong. Op merkenswaardig is het, dat van de 27 broeders en zusters (zijnde allen van ééne moeder) juist aan al do 3 nog levende broeders dit zeldzame geluk te beurt is gevallen. Het stoomschip the British Queen, hetwelk het belgische gouvernement 2 rnillioen heeft gekosten onbruikbaar is, zal worden verkocht. Eenige liefhebbers hebben er 200,000 fr. voor geboden. Men beeft te Pontarlier, aan de grenzen van Zwitserland een smokkelaar gearresteerd welke in Frankrijk ongeveer 1800'gouden horologiën wilde binnensmokkelen; deze horologiën waren verborgen in do holle raderen van een rijtuig. Een der dagbladen behelst bet vol gende «De engclsche wétten, zijn een ware doolhof, een oud kleed, waarop 'sedert eeuwen telkens lappen gezet zijn derzeiver duisterheid wordt door de engclsche regtsgeleerdcn zelve die in haar eene bron van rijkdom vinden, zoozeer erkend, dat op hunne openbare maaltijden eene der vaste toasten is aan de roemrijke onzekerheid onzer wellen." Het getal der inwoners van Weenen bedraagt 375,834 zijnde sedert 1820 met 103,614 vermeerderd. De koning van Napels heeft onlangs een groot gevaar geloopen. Z. M. bezocht een groot gebouw op den weg van Porticiingerigt voor eene ijzergieterij fabrijk voor stoomma chines en school voor werktuigkundigen en ingenieurs. Naauwelijks had de koning eene groote zaal doorloopen toen het plafond instortte. In Nederland zijn 900,000 bunders onbebouwd; rekent men, dat elke bunder één mensch knii onderhouden dan zoude van dezelve 900,000 menschen onderhoud kunnen bekomen. Op den 5 Augustus aan staande zal te Dieren worden verkochthet uitgestrekte voormaals vorstelijk landgoed, thans genaamd Bouioerszalhegroot ongeveer 840 bunders, gelegen in de provincie Gelderland nabij Doosborgli. Te Breslau is eene maatschappij ingesteld ter afschaffing der mode van het hnod-afnemen. De kosten voor hel nieuwe parijssehe stadhuis zijn op 18 rnillioen fr. begroot. In het Hollandsche Veld onder Hoogeveen in Drenthe, is den 14 dezer plus minus 10,000 tori zwarte en graauwe te veld staande turf van onderscheidene eigenaren verbrand, ton gevolge van het branden van boekweitveen. Sedert eenigen tijd wordt in Noord-Braband de boter voor zoo lage prijzen verkocht, dat men er voordeel in ziet, en daarvan gebruik gaat maken, ter vervaardiging van zachte zeep. De redenen daarvan wordt toegeschreven aan den bedui denden aanvoer in Engeland en Belgie uit Amerika waardoor de ver zending naar die landen dezerzijds voor het grootste gedeelte beeft opge bonden. Het gevolg van den keizer van Rusland heeft zich te Berlijn niet zeer gunstig uitgelaten over de ontvangst welke Z. Al. te Londen van liet cngelsehe volk heeft genoten. Het bof van assises te Parijs zal omstreeks het einde (lezer maand uitspraak doen in eeiie zaak van vadermoord die eene levendige belangstelling wekt. Het geldt een rijken bankier van Pontoise, de heer Donon-Cadotdie, op aanzetting van zijn' eigën zootl door dënen slotenmaker, Rousselet genaamd is vermoord geworden. -Tusschen OlJenzaal en Zwolle zijn op een vrachtwagen de goederen in brand geraakt, waardoor oiigeveer f 2000 aan waarde is vernield geworden terwijl men slechts een gedeelte der vracht, begroot op f 1000 waarde, heeft kunnen redden. Tegen den 29 dezer wordt in België eene inschrijving geopend tot eene gelJ- leening van 84,656,000 fr. vcreisclit tol af koop der 80 .rnillioen guldens 2'-/j pc.' der schuld, hij het traktaat van 19 April 1839 ten laste van Belgie gchrag't. Er zijn reeds een lötal paarden ingeschreven voor de wedloojjen welke den 6 eii 7 September in de nabijheid van Zand- voort zullen plaats hebben. Geene paarden zullen worden toegelaten welke niet lot de wedfobpen Vóór 1 Jüiij en tol de harddraverijen vóór 1 Augustus zijn ingeschreven. Volgens brief van Hamburg, van den 19 Junij was aldaar van Guxhaven hét herigt ontvangen dat een groot stoomschip voor de Elbé verongelukt was hetwelk men vermoedde te zijn bet engelsch stoomschip Manchesterkapitein Dudleyden 14 Junij van Huil naar Hamburg vertrokken. Tegenwoordig leeft te Madrid een grijsaard van 136 jaren genaamd Manuël Collier. Volgens zijne doopceel werd bij den 24 Junij 1708 te Congas-de-Tineo (Astnrie) geboren. Deze man beeft den groeten Frederile l! zeer goed gekend. Zijne gewoonten zijn even zoo een voudig als regelmatig. Ilij staat dagelijks met het aanbreken van den dag op en doet eene wandeling voor het ontbijt. Hij beeft nog bijna al zijn haar, dat zoo wit is als sneeuw, en gaat zoo regtop als een jong man; ook beeft bij nog al zijne tanden behalve de kiezen, be houden. Alles bij hem toont nog eene buitengewone kracht aan. Hij heeft de geheele dynastie der Bourbons gekend: Philips V, Fer dinand VI. Karei III. Karei IV, Josepli BonaparteFerdinand VII en eindelijk Isabella II. Hij rookt niet en bedient zich alleen van eenen bril om te lezen en te schrijven. Oppervlakkig zou men hem voor een man van 70 jaren houden.

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1