- - - - - Advert entten had 62 pakken rattenkruid gevonden welke bestemd waren om do wa teren van Havonnah te vergiftigen. Be beroemde octrice Rachel wordt den 1 Julij te Brussel verwacht, alwaar zij 3 looneelvoorslellingun zal goven. Den 13 dezer is de heer Kirsch te Parijs met een luchtbal opgestegen hij had voor twee dagen levensmiddelen met zich genomen. Den volgenden dag daalde de luchtreiziger te Charonne tot op korten afstand van den grond doch steeg toen op nieuw en is vervolgens, zon der eenig letsel te hebben bekomen te Champagne 40 mijlen van Parijs nedergedaald, van waar do heer Kirsch in de hoofdstad is terugge keerd. De koningin van Spanje heeft kwijtschelding verleend aan al de personen die in de jongste staatkundige beroerten te Barcelona be trokken zijn geweest. In geheel Zwitserland zijn thans smeekschriften in omloopten einde van den cerstkomenden zwitserschen landdag de verwijdering van de orde der Jesuilen uit Zwitserland te verkrijgen. Men verneemt, dal het rapport der commissie lot onderzoek der verschil lende plans voorde versche waterleiding van Amsterdam, is uitgebragt dat de kosten daarvan met de constructie tot verversching der stads grach ten 3 millioen zullen moeten bedragen; dat alzoo binnen kort hel pro spectus dezer onderneming in het licht zal verschijnen en de negotiatie geopend worden. Ten gevolge van den gewoed hebbenden brand in het bosch genaamd Wallenberg, onder Zeist, zijn ongeveer 70 bunders sparrenhout een roof der vlammen geworden. Dezer dagen zijn we derom twee jongelingen, een te Arnhem en een te Brielle, die zich met baden bezig hielden verdronken. Mogt het lezen van deze rampspoedige uiteinden vele ter waarschuwing verstrekken, want het getal dergened die jaarlijks op deze of dergelijke wijze hun dood in de golven vinden, is niet gering. Het franSche hof zal den rouw aannemen wegens den dood des hertogs van Angouléme. Uit de fahrijk van de heeren van Geuns Comp., te Haarlem, worden tegenwoordig gom-elastieke brand spuitslangen afgeleverd die ver de voorkeur verdienen boven de lederen slangen vooral wijl dezelve geen druppel water doorlaten. De be middeling van Engeland in de geschillen tusschen Spanje en Marokko is aangenomen. Een vrrcsselijko brand beeft den 18 Mei in New-Orleans gewoed hij heeft 3 uren geduurd en een aantal sierlijke steencn huizen zijn daardoor vernield. Men schat het aantal verbrande huizen op niet minder dan 280. Bij hel russische leger is de charot afgeschaft. In plaats daarvan zullen de manschappen helmen bekomen. Zoodanig hoofilbedekse! is voor eenigen tijd ook bij het pruissische leger inge voerd. Uit Utrecht meldt men van den 17 dezer; «Gisteren deed de heer Morren, chirurgijn en vroedmeester alhier, vergezeld van zijn huisgezin en broeder P. J. Morren, een uitstapje naar Nieuwersluis. Aldaar aangekomen begaven zich twee zijner zoontjes en genoemde P. JMorren henevens den koetsier in een schuitje om zich met roeijen op de vaart te verlustigen. Door een ongelukkig toeval kan telde het vaartuigje om. Een schipper die zich toevallig in de na bijheid bevond begaf zich dadelijk te water en had het geluk do twee zoonljcs van den chirurgijn henevens den koetsier te redden. Na eenigen tijd gelukte het hem ook den heer P. J. Morren, edoch levenloosuit het water te halen alle pogingen der kunst waren vergeefs." Uit Baardwijk (Noord-Brahnnd) meldt men van den 17 dezer: «Met de meeste belangstelling verneemt inen dat de persoon van Elisabeth Ilayensalhier, die, zoo als wij dezer dagon gemeld hebben plotseling van eene meer dan 9jarige stomheid is hersteld geworden voortdurend de spraak behoudt en dal de hysterische aanvallen hij haar verminderen zoodal men alle hoop koeslert dal zij door eene voorzigtige behandeling onder het beleid van den knndigen genees heer Drossaerls van Drongelendie alleen uit menschlievemllieid en ijver voor de kunst, zijne hulp belangloos en bereidvaardig verleent, van hare langdurige ziekte zal kunnen hersteld worden. Dit zonder ling geval wekt niet weinig de aandacht der geneeskunst op, en kan bij een later naauwkeurig verslag welligt van veel nut voor derzelver beoefenaren zijn." De ongelukken in de belgische kolenmijnen schijnen zich Ie verme nigvuldigen het laatste nommer van het Memorial de la Samhre maakt er van twee gewag, het eene daags na het andere voorgevallen. "Woensdag den 13 heeft eene gaz-ontbranding in do mijn Chauve-ii-Roc onder de gemeente Marchienne-au-Pont gelegen aan 7 werklieden het leven gekost, terwijl er nog 18 of 20 deerlijk gekwetst zijn. Den volgenden dag is er iels dergelijks in de groef S.'-Joseph te Mont-Sur-Marchienne gebeurd 2 menschen zijn daarbij om het leven gekomen en 5 andere gekwetst. De oorzaak van dit laatste voorval wordt niet gemeld maar het eerste wordt aan het gebrekkige der luchtverversching toegeschreven. Uit Abrdal schrijft men van den 7 dezer: «Sedert eenigen tijd hebben er weder onderscheidene verhuizingen uit ons heerlijk dal naar Noord-Amerika plaats gegrepen en nog maken vele familiën zich gereed, om aan gene zijde des Atlantiscben-Oceaans een gelukkiger vaderland te zoeken. De lust tot verhuizen is zoo groot geworden, dat wij uit onze dorpen '/3- der bevolking zouden verliezen, indien het slechts mogelijk ware de grondbezittingen voor een' eenigzins matigen prijs te kunnen verkoopen. Geene ijdele lust naar nieuwheid spoort de arme lieden aan om hun vaderland te verlaten doch de bitterste nood mag men zeggen dwingt hen daartoe. Het is te hopen, dat er spoedig, op de eene of andere wijze, hierin voorzien moge worden." Het ware kenmerk des zeemans is edelmoedigheid even als dal van den gendarme bestaat in strenge pliglbetrachting. Te Rocbefort heeft men de waarheid dezer opmerking dezer dagen op eene zonderlinge wijze bevestigd gezien. Een matroos die zijno afbetaling had ont vangen, was hierdoor, zoo als wel eens meer het geval wil zijn, in eene al te vrolijke stemming geraakt en had streken bedreven om welke een gendarme zich verpligt rekende hem lot zijnen arrestant te moeten verklaren. De matroos,- niet minder vrijheidszoon dan rap gezelkiest het hazenpad springt van hoven van de wallen af jn het ruime veld en zet het op een loopen de gendarme springt hem na en nu begint er een ware lange jagt. In den weg ligt een breede slootde matroos springt er fiks over maar do gendarme duikelt er in. De matroos niets meer achter zich hooreude ziet om en den droeven toestand van zijn vervolger ont warende loopt hij terug haalt met eigen handen den gendarme uit de sloot en zet hem weder op zijne beencn. «Pligt boven al," zegt- «feze «ik. ben u grooten dank verschuldigd,, maar ik heb u- en gij. moet naar het hok." «Halt," zegt de matroos, «dat zou (e sterk zijn met een stoot hij den gendarme met eene vlugge zwaai de heen en van onder het lijf en doet hem andermaal in den sloot ter neder duikelen maar zonder zich nu ook weder aan zijne redding te sloren zet hij hot met verschen moed op een loopen en loopt misschien nog. De graaf Castellaliode grootmoedige beschermer der kunsten en wetenschappen de stichter van den liefhebber-schouwburg van het atheneum en van de vrouwen-akademie te Parijs, zal thans, zegt men; lol veredeling van het menschelijk geslacht eene schoonhcidslentoonslel- ling organiseren. Onder zijn presidium zal een jury ingesteld worden bestaande uit 12 mannelijke en 12 vfouwelijke beproefde-schoonheid- kenners. Telken 5 jaren kiest ieder departement 3 der Schoonste jongelingen en 3 der schoonste meisjes, en zendt henv op kosten der gemeente, naar Parijs. Onder deze kandidaten kiest lie jury de 12 schoonste jongmans en de 12 schoonste maagden. Uit deze uitge- lezene paren wordt nu door den jury de schoonste jongman en do schoonste maagd gekozen en deze worden als koning ert koningin der schoonheid open 11 ijk uitgeroepen de andere 1 i paren vormen naar rang van schoonheid den hofstoet van dit nieuwe koningschap. De koning en koningin worden met hunne hofstoet in triomf door geheel Parijs rondgeleid den (rein achter dezen plegtigen oplogt vormen dé overige 486 door de departementen voor liet concours ge leverde jongmans en meisjes. Na deze plegtigheid worden de 12 uit gelezen paren op kosten van den staatfatsoenlijk uitgerust en met elkander uitgehuwelijkten wel de koning met do koningin enz. De schoone kinderen uit die huwelijken voortkomende worden op staatskosten groot gebragt. ZIERIKZEE den 20 Junij. Als eene bijzonderheid kan gemeld Worden dat in deii nacht tusschen den 16 en 17 dezer de koude alhier zoo buitengewoon is geweest dat men ijs op de grasvelden heeft bespeurt en men in den vroegen morgen op verscheidene plaatsen sporen van nachtvorst heeft ontdekt. (Ook uit Middelburg en Goes wordt nagenoeg hetzelfde gemeld.) PRIJZEN der EFFECTEN te AMSTERDAM, Woensdag den 19 Junij 1844. Nederlanden, 2'/, pC. Werk. Schuld 5 Amort. Syndikaat 4'/, Nieuwe 3 pC.s Leening Handel-Maalschappij 4'/i Oost-lndiën 5 Rusland, Hope en Comp. 5 Spanje Negot. 1834 bij Ardoin 5 Oostenrijk, Bij Goll. en Comp. 5 Negot. Metaliek 5 PC. gebleven. 617,pG 1007/,, 90'/» 757', 54-2 a 100 107 21"/,, 10477 MIDDENPR1JZEN van de volgende ARTIKELEN te ZJER1KZEÈ, van den 20 Junij 1844. be Ned. Mudde, 0. Tarwe 18"/, f 7,80 a 8,50 N. dito 1843 6,50 a 8,00 Zomer-dito 0,00 a 0,00 Ordinaire dito 5.00 a 6,00 Rogge 1843 5,50 a 6,00 Winter-Gerst 4.00 a 4,10 Zomer-dito 4,00 a 4,20 Haver 2,3.0 a 2,40 Paardehoonen 4,25 a 4,40 Witte dito 0,00 a 6,00 Bruine dito 4,00 a 6,00 Graauwe Erwten Groene dito Gc.le dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Ned. Muddei f 0,00 a 0,00 - 4,50 a 4,80 - 0,00 a 0,00 -11,00 a 12,30 - 7.00 a 9.00 - 3,00 a 0,00 Raap-Olie te Zierihzee, /"42,00p. v,,- Patent-Olie -45,00 Lijn-Oiie -38,00 Raapkoeken f 00.00 de 1040 sluks. Lijnkoeken -00,00 tJIT DK HAND TE KOOPeene welbeklante BROÖD- BAKKERIJ met bij belmoren de GEREEDSCHAPPEN op de beste stand dezer Stad f le bevragen bij de Uitgevers dezes. De Notaris D. Q. de JONGE van der HALEN zal ten' Verzoeke zijner principalen op Vrijdag den 28 Junij 1844, des namiddags ten 2 ure, in de Herberg te Schuddebéurspubliek presenteren te verkoopen Een HOEFJE met 22 Roeden ERVE en TUIN, staande en ge legen aan do Donkere Weg onder Noordgouióe. Een WOONHUIS met SCHUURTJE en verdere GEBOUWEN, en 15 Roeden 70 Ellen ERVE en TUIN staande aan de Kloosler- weg aldaar. Een WOONHUIS niet Bunder 90 Roeden 90 Éllen BOUW LAND staande en gelegen in den Siiit-Joostpolder onder Noordgouwe. Alles breeder hij l>i liet ton omschreven. De Notaris- D. 0- "f, JONGE van der HALEN zal ten' verzoeke van zijn principaal op Zaturdag den 29 Junij 1844, te Nieuwerkerkin Duiveland publiek presenteren to ver koopen des voormiddags ten 11 ure', aan de Schuur van C. den Haan: 2 driejarige kalfdragende VAARZEN. 1 tweejarige Vaars, 1 jaar ling Vaars en een vrij. groote MESTPUT. des middags ten 12 ure, in de Herberg aldaar: Ruim 2';7 Bunder HOOIGRaS, circa 8 Bunders Kanthooi 39' Roeden tweejarige Meede 52 Roeden jonge Dito, alles gelegen onder NieüvSerkerk. Breeder bij billetten omschreven. De Notaris D. Q. de JONGE van der HALEN zal ten verzoeke van zijne principalen op Woensdag den 3 Julij 1844, in de Herberg te' Capellein Duiveland', publiek presenteren te verkoopen 77 Roeden 52 Ellen driejarige en 3 Bunders 64 Roeden 70 EHeiï tweejarige MEEDE, gelegen in den Polder het Gouweveeronder Onwerkerk. Breeder hij billetten omschreven. te zif.rikzee rij de wed' a-. de vos en zoon stads drukkers.-

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 2