ZIERIRZEESCHE n COURANT. VRIJDAG 21 JUNI J. Besturen en JÈdministralien. Nie u wstij di ng e n N.o 50. A.o 1844. LOTING voor DE SCHUTTERIJ. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIER1KZEE. Gezien de Wet op do Schutterijen van den 11 April 1827, Staats- Had n.° 17 en art. 11 van Z.' M.' besluit van den 28 Maart 1828, Staatsblad n.° 6,) brengen hij deze ter kennis van de daarbij belang hebbenden Dat de alphabelisobe naamlijst van al de personen die ingeschreven zijn om aan de Loting voor de Schutterij in dit jaar deel te nemen op het Raadhuis dezer Stad voor een ieder ter inzage zal liggen van heden tot en met den 22 dezer maand ten einde de belanghebbenden in de gelegenheid te stellen om van de daarop voorkomende aanmer kingen kennis te kuuneu geven aan de Lotings-Commissie. Dat de Loling zal plaats hebben op Maandag den 24 dezer maand des voormiddags 11 ure, in eene der zalen van het Raadhuis alhier en dal geene andere personen zullen worden toegelaten dan de in geschrevenen zelve of derzefver gemagtigden voorzien van het op roepingsbiljet, dat aan de woning van ieder hunner zal worden bezorgd. En opdat een ieder hiervan kennis dragezal deze worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zierikiecden 15 dun ij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE Cl! ANE vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZtElUKZEE. In aanmerking nemende dat do meeste patenlbladen van slijters, lappers, kroeghouders en ko/jijhuishouders, voor het loopende dienstjaar, onafgehaald ter Secretarie blijven liggen hetgeen men meent te moeten toeschrijven aan onbekendheid met de nieuwe wetsbepaling ten dien aanzien hebben gemeend de belanghebbenden te moeten herinneren aan de Publicatie van den 1 Mei jongstleden waarin onder anderen voorkomt a Zoo ook zal aan de Potènlpligtigen onder n.°s 37, 38, 39 en 40 ran tabel n.° XIV aangeduidhet patent niet worden afgegeven, en sullen zij hel daarbij uitgedrukte bedrijf niet mogen uitoefenen dan na de helft van hunnen aanslag over elk dienstjaar te hebben voldaan. En zal wijders hel patent voor een volgend jaar mede niet worden af gegeven dan nadat hel verschuldigde over hel voorafgaande jaar ten volle zal zijn aangezuiverd De bedoelde patentpligligen worden mitsdien gewaarschuwd voor het gevaar waaraan zij zich blootstellen bij eene te doene opneming en onderzoek als wanneer zij zouden bevonden worden hun bedrijf uit te oefenen zonder van patent voorzien te zijn en mitsdien boet- schuldig ingevolge de wet. Zierikzeeden 19 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. OPROEPING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE roepen bij deze op de persoone van Adelgunda Smbets oud 50 jaren geboortig van Weert (Limburg) of de zoodanigen welke eenige inlich- lingen ten aanzien van haar overlijden of tegenwoordig verblijf welen te geven om zich ten spoedigste ter Secretarie dezer Stad to willen aanmelden ten einde eene voor haar belangrijke mededeeling te ontvangen. Zierikzee, den 19 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris KV. J. P. KROEF. FRANKRIJ K. PARIJS, den 16 Junij. De oorlog mot de Marokkanen zal welligt geen verderen voortgang hebben immers uit Algiers wordt onder dagteekening van den 10 geschreven, dal de marokkesche generaal, die zich heeft laten kloppen door zijnen chef verloochend is ge worden. B E L G I E. BRUSSEL, den 17 Junij. Volgens berigten uit de kolonie Guati- mala hebben aldaar eenige woelingen plaats gehad onder de bevolking ten platten lande en heeft de overheid zich genoodzaakt gezien om den generaal Carreraaan het hoofd van eenige manschap, af te zenden ter beteugeling der insurgenten. Men verneemt voortsdat dit zonder veel moeite heeft kunnen geschieden en dat de rust is hersteldzonder dat de genoemde generaal een aanmerkelijken tegen stand heeft ontmoet. Op enkele punten slechts heeft de oproerige bevolking zich gewelddadig verzet en de troepen van den generaal hebben daarbij eenige dooden en gekwetsten verloren. Aan welke oorzaken de plaats gehad hebbende onlusten moeten worden toegé schreven wordt niet opgegeven. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 18 Junij. Gisteren is de verjaardag van H. li. H. mevrouw de prinses van Oranje met de gebruikelijke pleg- tigheden in deze residentie gevierd. Te dier gelegenheid heeft Z. M. de koning zich tot Utrecht over Amsterdam per spoortrein in den vroegen morgen naar het Loo begeven om dit verjaarfeest op dat lustslot, alwaar IIIIKK. IIH. de prins en de prinses van Oranje zich thans bevinden te vieren. De koning is heden morgen ten 7 ure alhier teruggekeerd. Uit Luxemburg schrijft men dat Z. M. de koning-groothertog en de prins van Oranje tegen het einde dezer of het begin der volgende maand aldaar verwacht worden. In het in de zitting van de tweede kamer der staten-generaal van heden uitgebragte verslag nopens het ontwerp van wet tot af lossing of verwisseling van nationale schuld wordt onder anderen te kennen gegeven dat zich hij de overweging van de gepastheid en doelmatigheid van ieder conversieplan in het algemeen zich als van zelf de vraag aan de hand doet of het oogenbiik en de omstan digheden voor gunstig te houden zijn om zoodanigen gewigtigen financiëlen maatregel met hoop op goeden uitslag ten uitvoer to kunnen brengen. De bevestigende beantwoording dezer vraag met toepassing op de onderhavige wetsvoordragtschijnt, aldus luidt het verslag niet twijfelachtig te kunnen zijn. Indien toch reeds ten verleden jare bij de behandeling van het vorige conversieplan het toenmalig tijdstip als hijzonder geschikt is beschouwd om eene vrij willige verwisseling van schuld tot stand te brengen dan zal het wel geene tegenspraak kunnen ontmoeten dat zulks met het tegenwoordig oogenbiik in dubbele mate het geval is nu ten gevolge van het volteekencn der vrijwillige geldleening in de bestaande tekorten is kunnen voorzien worden en zoowel hierdoor als ten gevolge van den gunstigen invloed welken die maatregel tot bevestiging van het staatskrediet heeft uitgeoefend de stand der nederlandsche staatspa pieren zich aanmerkelijk heeft verbeterd en in verhand met den lagen koers van het geld en de hoogte welke de fondsen van andera stalen hebben bereikt de mogelijkheid niet alleen maar zelfs de waarschijnlijkheid van het welslagen der voorgenomene financiële operatie heeft doen geboren worden. Belangrijk daar te hoven mede uit .dit oogpunt, is de mededeeling geweest welke vervat was in de memorie van toelichting tot het onderwerpelijk wetsontwerp behoo- rende met opzigt tot de hesparing, verkregen op de uilgaven over den dienst van 1842 en het hooger cijfer van het beschikbaar over schot der oost-indische bezittingen over 1843, mitsgaders omtrent do vooruitziglon welke de loopende dienst aanbiedt, en met regt schijnt men derhalve te kunnen aannemen dat hij den zamen.löop van zoo vele gunstige omstandigheden het vertrouwen der regering op den goeden uilslag eener conversie geenszins op losse gronden of eene berekening naar onzekere kansen berust. To meer schijnt men tot deze gevolgtrekking geregtigd te zijn naardien de middelen om zulk eenen maatregel met kracht door te zulten aan de regering thans geenszins ontbreken. Door de opbrengst van de vrijwillige geldleening in het bezit gesteld van aanzienlijke geldswaarden cn niet de beschikking over de Belgische kapitalen zal de regering aan de schuldeischors van den staat met vertrouwen de teruggave van het voorgeschoten kapitaal kunnen aanbieden of wel vorderen kunnen dat zij zich met eene mindere rente tevreden houden zonder dat zij behoeft te vreezen dat van eerstgemeld aan bod door de groote meerderheid dor rentheffers gebruik zal worden gemaakt. Daar hot bovendien het voornemen der regering schijnt la zijn om de renlevermindering op eene voorzigtige en geleidelijke wijs uit te voeren en mitsdien geene uitoefening van kracht aan te kon digen welke zij niet werkelijk bezit zoo mag men het voor zeker houden dat eene proeve tot het voorzeide oogmerk op den heraam- den voet aangewend in de tegenwoordige omstandigheden de gun stigste vooruitzigten kan aanbieden van aau de verwachting te zullen beantwoorden De beraadslagingen over deze wet zijn bepaald op aanstaanden donderdag. GEMENGDE BUITEN- EN B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. In dit jaar zijn ter haringvisscherij uitgerust. 126 schepen alsvan Vlaardingen 74; Maassluis 15; Delfshaven 2; Middelhnrnis 5 Zwarle- wnol 7 Enkhuizen 7 de Rijp 7 Amsterdam 7 Scheveningen 1 en Schiedam I. In de silozische fnbrijk-distric ten is de rast hersteld. Uit de omliggende garnizoeus-plaatsen is eene aanzienlijke menigte troe pen derwaarts gezonden om de noodlijdende bevolking in bedwang tn houden. "Vóór de aankomst dier troepen zijn ettelijke fabrijken geplun derd. Gelijktijdig met dit oproer hebben ook in de stad Breslau woelin gen plaats gehad die mede de tusschenkomst der gewapende magt hebben gevorderd, doch spoedig bedwongen zijn. Bij Ehrenhreftsteinin den omtrek van Keulen is men in het horen van een' artesischen put ge slaagd. Op eene diepte van 615 voeten heeft men water bekomen. Het water heeft veel overeenkomst met het Emsefwater. Te Havre zijn brieven uit Havannah van den 12 Mei aangekomen, waaruit blijkt dat de rust op hel eiland Cuba is hersteld en dat men nieuwe ontdekkingen had gedaan aangaande de afschuwelijke zamenzwering def Negets, Meu

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1