L ZIERIKZEESCIIE dmgsdao COURANT. 18 JUNIJ. 'de. 00 75 00 00 00 00 Lv. ks. !1 fde en rvg JA le es iet Je e- 10 N.« 4». Besturen en A A.« 1844. - BRA NO W EZ EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ER1KZEE. Overwegende dal de voorzorgen legen brandgevaar krachtdadig behooren Ie worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van het Reglement op den brand voor deze Stad. Op het voorstel van het Collegie van Brand-en Brandspuitmeesteren. H e li li e n goedgevonden 1.* Tot Keurmeesters over het opgeslagen hooi voor deze Stad en het Poortambacht te benoemen: Nicolaas van den Bout. Johannes Planting en Bastiaan van der MaasJohannes Geradis Ingezetenen dezer Stadaan welke Keurmeesters bij deze de zorg Wordt opgedragen om, naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand-Reglement tegen hel broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen lot inspectie bij de In- en Opgezetetien te verstaan met en zich te gedragen naar de orders van Bratidmeesteren. 2.° De In- en Opgezetenen van deze Stad en het Poortambacht te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 26 waarbij bepaald wordt adat een iegelijk die hooi opslaat of gebruiktgehouden zijn zal om een of meer ijzers ter lengte van ten minsten twee neder/, ellen of naar male der loralileitin de hnoiklampen te laten stekendie ten allen tijde voor Brand- en Keurmeesteren toegankelijk zullen moeten zijn, terwijl niemand zich tegen derzelver orders zal mogen verzetten, op verbeurte eener boete van drie gulden." Voorts, dal hel aan niemand zal vrijstaan kruid of vuurwerken te verkoopen of vervaardigen dan na vooraf bekometie toeslemming van dit bestuur en ouder verpligting om zich in alles te gedragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven bij de art. 34 en volgende van 'vdcmioemd' Brawd-Reglement. En zal deze tot een ieders informatie en narigl worden geplaatst in de Stads Courantterwijl afschriften zullen worden gezonden aan ieder der benoemde Keurmeesters, mitsgaders aan het Collegie van Brand- en Brandspuitmeesters respectively tol aanstelling en uitvoe ring en aan den heer Commissaris van l'idicie dezer Stad met last om de naleving dezer bepalingen te handhaven daartoe uilgenoodigd de Keurmeesters op derzelver rondgangen te vergezellen en tegen de overtreders te verbaliseren. Gedaan ten Baadbuize der Stad Zierikzeeden 5 Jnnij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J P. KROEF. LOTING voor de SCHUTTERIJ. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de Wel op de Schutterijen validen 11 April 1827, Staats- Had n.' 17.) en art. II van Z.' M.' besluit van den '28 Maart 1828, Staatsblad n.' 6,) brengen bij deze ter kennis van de daarbij belang hebbenden Dal de alphabetische naamlijst van al de persnnen die ingeschreven zijn om aan de Loting voor de Schutterij in dit jaar deel te nemen, op het Raadhuis dezer Stad voor een ieder ter inzage zal liggen van beden tol en met den '22 dezer maand ten einde de belanghebbenden in de gelegenheid te stellen om-van de daarop voorkomende aanmer kingen kennis te kunnen geven aan de Lntings-Commissie. Dat de Loting zal plaats hebben op Maandag den 24 dezer maand, des voormiddags II ure, in eene der zalen van liet Raadhuis alhier en dat geene andere personen zullen worden toegelaten dan de in geschrevenen zelve of derzelver gemagligden voorzien van het op roepingsbiljet, dat aan de woning van ieder hunner zal worden bezorgd. En opdat een ieder hiervan kennis dragezal deze worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den 15 Jnnij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE vl. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. INSPECTIE op de STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE maken bekend dat op Zaturdag den 29 tlezer maand een omgang dpor de Stad en langs de Dijken geschieden zal, om zich te overtuigen of al de bepalingen van hel Policie-Reglement voor deze Stad alom worden nageleefd wordende een iegelijk bij deze gewaarschuwd om te zorgen dat de stralen, elk vonr en achter zijne woning of erf, behoorlijk schoongemaakt en gezuiverd zijn terwijl de beambten der policie bepaaldelijk zijn gelast om op de voortdurende reinlleid van straten sloepen en goten te lellen, en zonder oogluiking wegens alle overtreding ca nalatigheid proces-vetbaa! op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal dez# worden afgekondigd omgeroepen en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den 17 Junij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt., Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. AANMANING tot betaling van DUKGKSCHOT bij de Polders van Schouwen. Burgh en II 'estlandover 1844, ten einde vervolging te voorkomen. N ie u ws tijdingen. FRANKRIJK. PAKIJS dun 11 Junij. Dn Ufoniteur hnvat nnne koninklijïcö bf* donnar»tiebehelzende dal de prins de JoinviHe zijne vlas; van schout- bïj-narhl zal overbrengen op een der schepen van bet evolutie-eskader en zich met zijn schip vergezeld van een stoomfregat twee stoom- schepen van minder chafler en van onderscheidene ligle vaartuigen naar de marokkaansche kusten zal hegeven om aldaar le kruisen. 2. I{. 11. zal onverwijld naar Toulon vertrekken om het bevel ovef dit smaldeel le aanvaarden. Den 14. Gisteren morgen is de prins de Joinvilk naar Toulon vertrokken om zijne vlag van de Soitverain te hijschen. Do beriglen uit Algerie brengen mede dat er bereids den 30 M'eï een eerst gevecht lusschen onze troepen en do Marokkanen heeft plaats gehad. Het voordeel is aan onze zijde verbleven maar dö Afrikanen hebben met buitengewone dapperheid gestreden. De hertog van Angaulèmë is den 3 dezer te GÖrtz overleden. Hij was de zoon van wijlen koning Iiarel X werd geboren den 6 Augustus 1775, en heeft dus den ouderdom van ruim 69 ja. n bereikt. Zijne Weduwe is de ongelukkige dochter van den onthoofden Lodewijk XVI. Hij deed op den 2 Augustus 1830 afstand van den fransehen troon, ten behoeve van zijnen neef, den hertog van Bordeaux:en verliet zes dagen later het fransche grondgebied hetwelk hij sedert dien tijd niet meer heeft betreden. NEDERLAND EN. 'sGRAVKNIIAGE, den 16 Junij. t.' M.' smaldeel onder heve len van 2. K. II. prins Hendrik der Nederlandenop een' kruistogt naar de Middellandsclie-Zeeis den 11 dezer in Plymouth binnen gekomen waar hetzelve eenige dagen vertoeven zou. Genoemd eskader zal in de Middellandsche-Zee en wel vooral op de marokkaansche kust, fransche, engeische spaansche en waarschijn lijk ook amerikaansclie oorlogschepen aantreffen terwijl ook een fre gat en eene korvet uil Noorwegen en een zweedsch fregatschip volgens beriglen uit Christiana van den 28 Mei de reis derwaarts zouden aanvaarden. Z. M. do keizer van Rusland heeft aan den burgemeester dezer residentie doen ter hand stellen eene som van 4tl() dukalenom uil te deelen aan de liehoeftigen van hier en elders, die zich bij request lot Z, M. den keizer hadden gewend en voorts aan de armen dezer stad, Verder verneemt men, dat Z. M. de keizer, bij zijn verblijf alhier, een aantal ridder-orden heeft verleend. De werklieden aan 's rijks werf le Rotterdam hebben van wege den keizer, eene gratificatie van 300 dukaten bekomen, zijnde aan den eersten opzigter van gemelde-;werf een gouden horplogie vereerd. Zoo lang de keizer in Engeland vertoefde heeft hij nooit van de voor hein gereed staande prachtige ledekanton gebruik gemaaktmaar rustte des nachts op een. met stroo gevuld lederen tijk dat op den grond ge legd was, uit hoofde Z. M. zulks voor de gezondheid dienstiger achtte. Bij boogstdoszelfs vertrek uit Engeland heeft de keizerbehalvb vele geldelijke giften, ook eene groote menigte kostbare voorwerpen', zoo als gouden snuifdobzen uurwerken en ringen met edelgesteenten aan de voorname hofbeambten en andere inriglingen geschonken, Het heeft Z. M. behaagd, kwijtschelding te verleeiien van de straffe des doods met den kogel, aan Joseph t'ellhuisen, rnstroo# der derde klasSe gedetineerd aan boord, van het wachtschip de Muas liggende te Vlissingen die daartoe was veroordeeld wegens insubor dinatie zijnde die straf verder veranderd in tien jaren tuchthilil, De tweede kamer der slat.en-generaal heeft, op voorstel vaa. hare commissie tot de verzoekschriften, onder anderen, besloten, daj de aan haar toegezonden wordende verzoekschriften niet meer ter tafel zullen Worden gebragtwanneet' dezelve niet op behoorlijk gezegeld pa pier geschreven of van een certilicaat van onvermogen vergezeld zijn. Bij de kamer is ingediend een gewijzigd ontwerp van de conversie- wel. Bij dit gewijzigde ontwerp wordt in all 3 even als van Je 5 pc.ls fondsen, zoo ook van de schuldbekentenissen van het voö'f- innlig amortisatie-syndicaal, rentende 4'/> pc.', de aflossing of ver wisseling bepaald. In art. 6, thans art 5, Worden tot de aflossing mede aangewezen de gelden die beschikbaar zijn krachtens .irt. 1§ der wet van den 6 Maart ji. De afgeloste en ingelrokkone schuldbrie ven zullen maandelijks ter algemeene rekenkamer worden overgebfagt; De minister van marine heeft ter kennis der belanghebbenden gebragt, dal op den 21) Mei jl. eene nieuwe zwarte ton i» geplaatsj op de plaat van Valkenisse, lusschen de vroegere eerste en tweede zwarte tonnen, gelegen opbel gedeelte der Wester—Scheldebeneden Ëalbliggende dis ton in 6 el 70 (luim diepteop de merken! dn

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1