zirniKzrisciïE RAS T% VRIJDAG 31 MEL J&esturen en Adrainistratiën uitgem H.o 44. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTEB1KZEE Verwittigen de Ingezetenen, dat er op Maandag den 3 Junij aan slaande eene algemeene Inspectie op de Brandbluschmiddelen tq dezer Stede zal gehouden, worden en herinneren mitsdien aan.de bepalingen Van dé art 44 4.5 èn 46 Van het Bfarid-Règlement voor deze Stad opdat alles in goeden bruikbaren slaatworde tentoongesteld en niemand alzoö dooT onwetendheid vervalle in de boelen tegen de nalatigen verordend. Zierikiee, den 30 Mei 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ord'onnantiè De Stads Secretaris W. .1. P. KRÖEE. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad, BROUWERS- Ï1A VEIV brengen bij deze lei kennis der daarbij belanghebbenden dat dé gewone JAARMARKT öf RERMIS op den 7 en 8 Junij 'aanslaande alhier zal gefiodderi worden, en dat het Verboden is 'om op dezelve eénige Hazardspelen of Bedelarij uit te óeferien. Brouwershaven, den 28 Mei 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd 101'SE HOCKE vl Ter ordonnantie van dezelve 3. ISEBREE MÓENS. NEDERLARDEff. 's GRAVENHAGE den 29 Mei. Z. 51. de keizer vari Rusland Vvordt nóg heden in deze, residentie verwacht. De Staats-Couranï behelst een koninklijk besluit van den 20 Mei jl. omtrent het intrekken en buiten werking stellen van dat van den 5 October 1822 [Staatsblad n.° 44) aangaande dé conflicten Van attribution tusscheii dé administrative en regtertijbe autoriteiten. Uit eene nadere officiële kenrilsgévirig blijkt dal verzoekschriften of recjncstén behoorett tot de eehzijdlge óriderhéndSolie geschriften Vermeld bij hel 3de lid van art. 13 der wel vin den 3 October 1813 en dat mitsdien daartoe ook gezegeld papier van 15 cents mag worden gebezigd. Men verneemtdat dé stedelijke eh gëniëéhle-hesluron uitgé- noodigd zijn om iri de drie-rnaaiideli-jkscbé rapporten betrekkelijk do kocpok-inehiing als eene belangrijke bijzonderheid te dóen ver melden hoeveel der door kinderziekte besmette pérsöneti vroeger Waren gevaccineerd en hoeveel van deze overleden zijn. De Staats-Courant behelst bet vólgende: «Dé minister vari financiën, in aanmerking riemende dat tot hiertoe, ten gevolge van zijne bekendmaking van den 22 April jl. zeer weinig Schatkistbiljet ten ter aflossing tiissclienlijds zijd aangebodeneh Vërlnhgende de voor die aflossing afgezonderde gelden niet vöoridurerid buiten nuttig gebruik te laten roept elk en een iegelijk houder van schatkistbiljet tendnargesteld Volgens de wetten van den 27 December 1840 en 19 Junij 1843, bij deze nogmaals op, omzoo zij alsnog van de bij die aankondiging aart hen tot wedcrópzeggens toegekende bevoegd heid gebruik verlangen te makeri die biljetten daartoe aan te bieden aan dfefi agent Van. het ministerie van financiën te Amsterdam, vóór den 15 Junij eerstkomende tiii Welken dag geene aflossing tusséhen- tijds zal kunnen plaats hebben maaralleen op of ha den Vervaldag, Èn met het ophouden der renten van dien dag af." Van wegë den minister van financiën is hekend gemaakt, dat de middelprijzen der inlandsche granen voor het geheele rijk over het tijdvak van den 20 April 1844 tot eh mét .och 19 dezer, per mud zijn geweest als volgt: tarwe, f 7,29 rogge f 4,95 boekweit f 5,07 gerst f 4,1.8'/» haver f 2,58'/, en ongepelde Spelt f 2,60, en dat de regteii op den in- én. uitvoer voor de maand Junij eerst komende zijn gesteld per mud als vólgt: tarw-e en gepelde spelt f 'I en vrij, rogge 75 c. en vrij, boekweit 50 c. en Vrij, gerst eri mout 50 c. en vrij, haver 75 c. en vrij en ongepelde spelt 75 c. en vrij. In de zitting van de tweede kamer der statéri-gerieraa! Van deti 24 dezer is oritvarigen eéne koninklijke boodschap ten .geteidë van een ontwerp van wel tot aflossing van nationale schuld. Daarbij wordt voorgesteld om de 80 rniilioeneri 2pc.1 .belgiSche inschrij vingen té gelde te maken tegen een prijs van 59'/i pc.' van het nominaal kapitaal. Later zal er op gelijke wijze over de nog overige 80 inillioenen 21/, pc.1 bejgische inschrijvingen worden bëScbikt. Er zal éen nieuw 4 pc.ls grootboek worden aangelegd. De 5 pc.1 wer kelijke schuld alsmede de 5 pc.1 oost-indiSch'é losrenteri zullen legen pari worden afgelost of tegen schuldbrieven rentende 4 pc.1 worden verwisseld. Later zal gelijke aflossing der schuldbrieven van het amnrlrsatie-sfndicaat ad 4'/s pc.1 én andere effecten-plaats' hebben. De gelden, die uit de leenirtg vin de 127 mïilióën beschikbaar zullen komen zullen tol dé aflossing van de schuld worden besteed. De nieuwe schuldbrieven rentendè 4 pc.1zullen Voor geen lagereri prijs' dan 95 ton h'mulérd vari hét nominaal kapitaal Worden uitgegeven: In het grootboek zullen vyofdèh ópgciioffien dé 4 pc.1 öos't-indiséhe losrqnten óok die,, welke in dén laatster! tijd zijn uitgegeven, tenzij' de houders dier 'schuldbrieven verklaren moglen dit niet te ver langen. Er zal aan de rekenkamer behoorlijke rekening en Verant woording worden gedaan. Dezer dagen zijn van regeringswege aan de kamers medegedeeld de opgaven nopens de zeevaart van en naar Nederland in 1842. Daaruit blijkt' dat zijn ingeklaard in het geheel 6326 schepen, me tende 953.691 tonnen. De uitgeklaarde schepen hebben bedragen 63G7 -schepen 'met 981,409 tonnen. GEMENGDE BUITEN- EN B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. In den morgen vari den. 17 dezer is in e'èn stilsta and water tusschen Manchester en Stockton ijs, ter dikte vaneen' engelschen schelling, gevonden terwijl in onderscheidene oorden van Engeland dezer dageri 'ook eerie beduidende hoeveelheid sneeuw gevallen is. 51en zal zich een denkbeeld kunnen Vormen der uitgebreidheid van den eijerhandel in Engeland, wanneer mén verneemtdat het schip Princess Alice, vaii Dublin naar Fleetwood 11. zondag 38 ton of ruim zeVe.nmaa! honderd duizend eijeren heeft aangebragtdie terstond, langs den spoorweg, naar ManchesterBirmingham eh Lpnden verder gezonden zijn. Iri. 1842. zijn in gansch Rusland, ten gevolge Van verschillende toevallen, omgekómen 6485 menschen waarvan 939 door dronkenschap 3380 verdronken en 208 bevroren. Dezer dagen is aan het ministerie vari oorlog te Londen aangeboden en door hetzelve goedgekeurd een boef vari gnm-elastiek voor de paarden. Het voornemen is om die nieuwe uiU vinding terstond te beproeven teii einde zich van hare gemakkelijkheid 'en duurzaamheid te verzekeren. Dé kamer der pairs te Parijs heeft ha eerie, beraadslaging van 27 dagen eindelijk een ontwerp vari wet; nopens het lager onderwijs, aangenomen. De koning van Saksen is op reis naar Engeland te Brussel aangekomen. Uit de officiële opgave blijkt,, dat de bevolking van de steden in de provincie Zuid-Hol- land Op den 1 Januari) 1844 heeft bedragen als volgt Brielle 2642 zielen; Delft 17,514; Dordrecht 21,033; Górincherii 8420; Gouda 14,939 Gravënhage (Scjievehingeri daaronder begrepen) 60,517; Leiden 38,521 Maassluis 4Ó96Rotterdam 81,081 Schiedam 12,360; Schoonhoven 2583; Vlaarditigeri 7611; Woelden eri onderlioorige ge meenten 4233. Het personeri-Vervóer over den spoorweg van Am- .slerdam naar 's Gravënhage is gedurende de beide pinksterdagen be langrijk geweest zijnde vertrokken van Amsterdam 4182,, vari Haarleni 3190, van Leiden 2115, van 's Hagë 2666 eri van de Verschillende halten óf tussehen-stations 1008, te zamen 13,161 reizigers. De laatste wa gentrein is Ie middernacht te Amsterdam aangekomen. Het getal afge geven plaatsbriefjes tusschen Utrechten Amsterdam heeft zaturdag, zon dag en maandag laatstleden bedragen ongeveer 800Ö. Den 8 dezer heeft de paus eene circulaire aan alle patriarchen, priirialeti aartsbis schoppen en bisschoppen afgezonden, iri welke de betrekking der kerk lot dé bijbelgenootschappen ontwikkeld, en inzonderheid gewag gemaakt Wordl vari de Christelijke vereeniging te New-York om bare Werkzaam heden, tot Italië uit te strekken. Nadere bijzonderheden wegens den inhoud dezer circulaire zijn nog niet hekerid. De hoogleeraar Flent- mingeen der geleerdste vee-artsen vari Duitschlarid is na vóór 3 jaren door een hond gebëteh te zijn aan de watervrees overleden. Iri Zn id-Hoi 1 a rid zal er eerie algemeene kollekle plaals hebben voor de slagt- oifers van den óp den 13 April II. Ie Aalsmeer plaats gehad hebbenden brand, De laatste berigtén uit Walliserlarid (Zwitserland) looperi tot den 22. De strijd is voor het oógenblck geëindigd door de geheele nederlaag en verslrooijing der troepen Vari Nedër-VYalliserland of der libéralen. Men meidt uit Londen, dal in eene groote ferigelsche ijzergieterij een lichttoren geheel uil gegoten ijzer vervaardigd wordt die voor een der.Bcnmida's-Eilaridcri bestemd is feribij een gewïgt vari 600,000 137 vóel hoogte hebben en 9 kamérs bevatten zal. Tot hiertoe schijnen de pógirigeh dbr regering van Napels om de beerschende ellende in de provinciën te verminderen nog va» geen zeer iiidoenderi Sard ie wezen. Omtrent 409, werklieden arbeiden dagelijks aan de groote gevangenis in de straal Traversière-Saint-Anloine tè Pafijs, Welke vólgens bet cellulaire stelsel wordt iugerigt. Deze gevangenis beeft den vorm van een' balven' cirkel van omstreeks 200 ellen in mid dellijn eit is reeds geheel omgeven door een hardsteerien muurwiefis hoogte niet minder dan 10 éllen is. DE LONDENSCHE LLOYÖ. Vele pe.tsoöen die de couratiten lezen zonder dé handelstaal té kennen zijn zeker verwonderd over de belangrijkheid welke een een voudig koffijbuis beeft kunnen verkrijgen zoo als dat bet-welk óveral ónder den naam van Lïoyds-koflijhuiS bekend is. Iri alle zeelijdin genbij hét binnenkomen of uitzeilen der schepen, de schipbreuken, en averijen zien wij altijd de agenten óf correspondenten Van Lloyd lie belangrijkste inlichtingen erf beschrijvingen geven. Nog méér: dik wijls maken de dagbladen brieven, békend door de lords der admi raliteit aan den secretaris van Lloyd geschreven óm tijdingen betreffende de baken en andere zeezaken té geven. Wie is dié Lloyd dan? zal mén vragen, en welke soort van koffij buis houdt hij? Wat kan een Io.ndei.isch. koffijbuis gemeens hebben met de zeezaken der drié rijken? Waarom onderhoudt die Lloyd zooveel agenten èn cÓrfespohderiteri èri Welk voordeel trekt hij ei van? Dit Zullen Wij uitleggen.:' j Er bestaat sedert zeèr lang te Londen cerié' maatschappijóf lievef èerie commissie vïfi jiersohen iti b'otrekKing fót dén ieêna'ridel stéande I

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1