N.° 41. ZIERIRZEESCHE BINGSDAG A.° 1844. COURANT. 21 MEI. Besturen en Administratïên *8* Op Donderdag den 30 Mei 1844, des voormiddags ten 10 ure zal onder nadere goedkeuring door den Staatsraad Gouverneur der Provincie Zeelandof bij deszelfs afwezigheid door een der Leden Van de Gedeputeerde Staten in bijzijn van den Hoofd-Inger.ieur van den Waterstaat in deze Provincie aan het lokaal van het Gouver nement te Middelburg worden aanbesteed de noodzakelijke vernieu wingen en herstellingen aan de Volgende Provinciale Waterstaats- Werken en Wegen als 1. Aan de Veerdamrnen van het Sloe. 2. Aan het Paalhoofd en den Steenen Dam buiten den Zeedijk van het Fort Bath. 3. Aan de Contr'escarpen der Stad Tholen* 4. Aan de werken behoorende tot bel Posthaventje te Gorishoeh. 5. Aan de Havenwerken der Stad Vere. 6. Aan de Havenwerken van llrcskens. 7. Aan de Havenwerken van Philippine. 8. Aan den Straatweg van Zierikzee naar Zijpeen den daarbij behoorenden Stijger of Aanlegplaats. 9. Aan den Straatweg wederzijds de Stad Sluis. Daaronder begrepen het onderhoud van al de vorenstaande werken eh Wegen totl.° Junij 1845; zullende het bestek Ier lezing liggen op de plaatsen in deze Provincie waar zulks gewoonlijk geschiedten gedurende drie dagen voor de besteding de noodige aanwijzingen worden gedaan; terwijl bij den Hoofd-ïngenieur te Middelburg voor de werken in het algemeen, en bij do Ingenieurs Ie Zierikzee, Goes, Tholen en lires- Jcens voor de werken onder clks ressort behoorende, nadere information te bekomen zijn. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, VAN VREDENBURCH. INSCHRIJVING vooit de SCHUTTERIJ, PUBLICATIE. BURGEMEESTER eii WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, gezien de wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 en speciaal gelet hebbende op die artikelen deczeLva wet die in betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving zoo tot de bereids daargesteide regis ters Van vroegere jaren als tot de inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet geschieden brengen hij deze ter kennisse van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de gebo renen in de jaren 1819 lot 1810 ingesloten', zullen worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke ingezetenen welke tot het eerstgemelde jaar belmoren alsmede van hen welke in de vorige jaren geboren zijnde sedert de l aa 1st vorige inschrijving zich alhier met er woon hebben nedergezet Waaronder ook begrepen zijn de militairen welke na dien tijd zijn gepasporteerd en de vreemdelingen welke sedert dezen tijd van buiten het rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd voor zooverre deze laalslen hun voornemen 0111 zich in dit rijk neder te zetten hebben, aan den dag gelegd hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring hetzij door de Werkelijke over brenging vari den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun beslaan naar herwaarts zonder dat dé tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte betrekking als zoodanig voornemen wordt aangemerkt. Allen zuilen worden in geschreven in dat register waartoe zij volgens hunnen ouderdom beboeren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uit gezonderd maar dat allen zonder onderscheid, daarin begrepen zijn, al ware het ook dat zij zouden mogen vermoeden volgens de wet tot de vrijgestelden of üitgeslotenen te béhooren en dien ICn gevolge ook zij niet, die hun ontslag uit de schutterlijke dienst reeds hebben bekomen zullende derhalve alle de hovengemelden als daartoe hij deze wordende opgeroepen moeten verschijnen ten Raadhuize dezer Gemeente op den 15 dezer nliaand en volgende dagen ten einde zich te laten inschrijven ieder in dat register waarloe hij volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den eersten Junij 1844 finaal worden gosiolon. Dat de studenten geemploijeerderi in huizen van negotie klerken van notarissen advokaten enz. bedienden en werkboden moeten worden ingeschreven in de Gemeente alwaar zij hunne studiën houden werkzaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de ambtenaren en ge- emploijeerden aan het Provinciaal Gouvernement en alle anderen al wonen zij ook elders, in de plaats alwaar zij hiinne ambtsbetrekking moeten uitoefenen; die buiten 's lands studeren of werkzaam zijn in de Gemeeriteh hunner vorige woonplaats de buitenlandsche zeeva renden in de plaalsen waar zij hun wettig domicilie hebben kg do aan boord wonende schippers in de Gemeenten alwaar zij het laalst hunne vaste woonplaats hebben gehad of wel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalende daar waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen vcrpligt zijn bij hunne in schrijving opgave te doen van hunne namen voor- en bijnamen Van de plaats en den lijd hunner geboorte hunne Woonplaats, met aanduiding van wijk en nomnier het beroep hunner ouders' en dat Van herr zelf, of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaar^ van het getal hunner kinderen van heider sekse, (welke laatste opgaven' zullen moetent worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs afge geven door den Burgemeester of Ambtenaar vati den Burgerlijken Stand sedert wanneer zij ingezetenen der Gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenen dat hen van de schutterlijke dienst zouden vrijstellenof daartoe onbevoegd maken, naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet met opgave van het art. en het onderdeel van het zelve waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk buiten deze Gemeente geboren aange maand om zich tijdig van eene geboorte-akte te voorzien, en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom, vervalle in de straf hij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszelfs ver- pligting in deze te kwijten vermits uit krachte van art. 9 der wet en art. 6 van Z.' M.s besluit van 21 Maart 1828, al degenen dia zich voor het sluiten der registers op den eersten Junij eerstkomende niet hebben laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen worden inge schreven en dat dezelven dien ten gevolge zullen worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrij ving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voor- Wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, daar waar zulks te doen gebruikelijk is. Zierikzee, den 2 Mei 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Achlervolgens art. 3 van Zijner Majesteit's besluit van den 6 Ja- nuarij 1831 n.° G8 [Staatsblad n.° 2.) heeft Zijne Excellentie de heer Minister van Financiën bij resolutie van den 17 dezer maand bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de col lecteurs, splitters en debitanlen der Koninklijke Nederlandsche Loterij de loten en gedeelten van dien voor de vierde week der trekking van de laatste klasse der 192!le Loterij; zullen mogen uitgeven, te weten i Bij verkoop Geheele loten f 82,00 Halve - 41,00 Vijfde - 16,40 Tiende - 8,20 Twintigste - 4,10 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor* hoemd artikel van Zijner Majesteit's besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de collecteurs, splitters en debitanlen gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 20 Mei 1844. Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE C11ANE. BEKENDMAKING. De CENTRALE DIRECTIE van SCHOUWEN. BURGH eii WESTLAND maakt door deze bekend dat eene buitengewone Pol dervergadering zal gehouden worden op Honderdag den 23 Mei 1844, des voormiddags om II ure, in 'sLandskamer te Zierikzee, ten einde nader over de Afwateringsmiddelen van Schouwen Ie delibereren erf worden tot het bijwonen dier vergadering opgeroepen alle de stenige* regligde Ingelanden van de Polders van Schouwen en Zuider-Nieuwland. De slemgeregtigde Ingelanden van den Polder van Schouwen zijri alle manspersonen voor wien één jaar voor do stemming 4 bunders 16 roeden en 80 ellen oude 10 geniéten het voile dijkgeschot be talende, op deszelfs naam of die zijner huisvrouw bekend stonden. Te Zierikzee, den 7 Mei 1844. De Centrale Directie voornoemd TROMP, vt. Ter ordonnanlie van dezelve,' DE JONGE. COMMISSARISSEN der ZEEUW SC HE BliANDWAAR- BORG—MAATSCHAPPIJ gevestigd te Zierikzee, brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat op Donderdag den 23 dezer maand Mei des middags ten één ure,.ten huize van den Koflijhuishouder B. H. Harisck door hen REKENING en VERANTWOORDING zal worden gedaan hunner Administratie over den jare 1843 mitsgaders VERSLAG van den gunsligen staat dezer Maatschappij on noodigen alzoo hij deze de Deelhebbers uit out deze vergadering met hunne tegenwoordigheid te willen vcreeren. Commissarissen voornoemd W. J. P. KROEF. Op last dcrzelve. Dé Secretaris, J V.E'JBÏYÈ'E'N1,'

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1