N.° 39= ZIERIRZEESCHE A.* 1B44* fiOBRAN T. it m Mesturen en Administration. Nieuwstijdingen BINGSDA© De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND herinnert bij deze alle belanghebbende Adminislratiën en particulieren in de Urovincieaan de bepalingen der wet van den 8 November 1815, n.4 36, Staatsblad n.° 51,) volgens welke van alle Schuld vorderingen ten laste van hel Rijk. over denjare 1843, de rekeningen memoriën of declaration, vtjcir of op den laatsten Junij aanstaande, bij zoodanige administration collegiën autoriteiten of ambtenaren nis welke de orders tot hel doen van leverancien of anderzins gegeven hebben belmoren te zijn ingediend op poene Van te worden ge houden voor verjaard of vernietigd met ultnoodiging verder -, om dit uiterste tijdstip voor de indiening der gemelde pretention niet af te Wachten maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburg, den 7 Mei 1844. De Staatsraad Gouverneur Voornoemd, VAN VREDENBÜRCil. INSCHRIJVING voor DE SCHUTTERIJ, PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZUIRIK7.EE gezien de wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en speciaal gelet hebbende op die artikelen dorzclve wet die iii betrekking staan tot de jaarlljksche inschrijving zoo tol de bereids daatgeSteldü regis ters van vroegere jaren als tot de inschrijving die gedurende de hiotsié helft dezer loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kennisse van dc belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de gebo renen ih de jaren 1819 tol l8lO ingesloten zullen wörden geopend tot de inschrijving Van alle mannelijke ingezetenen welke tot het eerstgemelde jaar belmoren alsmede Van ben welke iii de vórige jaren geboren zijnde sedel t de laatstvorïge inschrijving ziclt alhier met er Woon hebben nedergezetwaaronder ook begfeperi zijn de militairen welke na dien lijd zijn gepasporte.erd en de vreemdelingen welke sedert dezen tijd vati buiten het rijk zijil gekomen; en zich alhier hebben gevestigd voor zooverre: deze laatsten hun voornemen Om zicli in dit rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring hetzij door de werkelijke over brenging van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun heslaan naar herwaarts, zonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte betrekking als zoodanig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden in geschreven in dat register waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uit gezonderd maar dat allen zonder onderscheid, daarin begrepen zijn, al ware het ook dat zij zonden mogen verineonen volgens de wet tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren en dien ten gevolge ook zij niet, die hun ontslag uit de schutterlijke dienst reeds hebben bekomen zullende derhalve alle de hovengemcldcn als daartoe bij deze wordende opgeroepen moeten verschijnen ten Raadhuize dezer Gemeente, op den 15 dezer maand en volgende dagen ten einde zich te laten inschrijven ieder in dat register waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers zullen óp den eersten Junij 1844 finaal worden gesloten. Dat de studenten geëmploijeerden in huizen van negotie klérken van notarissen arlvokaten enz. bedienden en werkboden moeten worden ingeschreven in de Gemeente alwaar zij hunne studiën houden Werkzaamheden uitoefehen of dienstbaar zijn de ambtenaren en ge ëmploijeerden aan het Provinciaal Gouvernement en alle andéren al Wonen zij ook elders li de plaals alwaar zij hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenen die huilen 's lands studeren of Werkzaam zijn in de Gemeenten hunner vorige woonplaats de buitenlandschë zeeva rendon in de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hébben en dé aan boord Wonende schippers in dc Gemeenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad of Wel pefSotieel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalende daar waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. Do, vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt zijn liij hunne in schrijving opgave te doen van hunne namen voor- en bijnamen van de plaats en deit lijd hunner geboorte hunne woonplaats met aanduiding van wijk en nommer het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd ongehuwd of Weduwenaars, van liet getal hunner kinderen van beider sekse (welke laatste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs, afge geven door den Burgemeester of Ambtenaar van den Burgerlijken Stand ,j Sedert wanneer' zij ingezetenen der Gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de redenen die zij zouden verrneencU dat hen van de schutterlijke dienst zouden vrijstellenof daartoe onbevoegd maken, naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet niet opgave van het art. en het onderdeel van het zelve waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk, buiten deze Gemeente geborenaange maand om zich tijdig van eene geboorte-akte te voorzien en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom, vervalle in de straf bij de ivet bepaald. Terwijl Burgemeester cn Wethouders een ieder hierin heirokken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszelfs ver- pligling in deze te kwijlen vermits uit krachle van art. 9 der wek en art. C van Z.r Al.3 besluit van 21 Maart 1828, al degcriën dia zich voor het sluiten der registers op den eersten Junij eerstkomende niet hebben laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen worden inge schreven en dat dezelven dien ten gevolge zullen worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrij ving geene redenon tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent ortvvetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplaktdaar waar zulks te doen gebruikelijk is. Zicrikzeeden 2 Mei 1844. Burgemeestér en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris W. J, P. KRÖEF. BEKENDMAKING, Adhtervolgens art. 3 van Zijner Majesleit'S besluit Van den 6 Ja nuari] 1831 n." 68, [Staatsblad n.° 2,) hééft Zijne Excellentie dè heer Minister van Financiën bij resolutie van den 9 dezer maand bepaald de prijzen hét opgëld daaronder begrepen Waarvoor de col lecteurs, splitters en (Mutanten der Koninklijke Nedeflandscbe Loterij de loten en gedeelten van dien voor de derde week der trekking Van de laatste klasse der 192"3 Loterij zullen mogen uitgeven to weten Geheele Halve Vijfde w Tiende Twintigste o Wordende Bij verkoop loten f 81,00 - 40,50 - 16,20 - 8,10 - 4,05 Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste Bij verhuring loten f 43,00 - 21,50 - 8,60 4,30 - 2,15 de belanghebbenden bij deze herinnerd dat hij voor noemd artikel van Zijner Majesteit's besluit uitdrukkelijk is vastgesteld, dat de collecteurs, splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage vooï het publiek beschikbaar te hébben. Zierikzeeden 11 Mei 1844, Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE CRANE. COMMISSARISSEN der ZEEUWSCIIE BRANDWAAR- BORG-Al A A TSCHAI'I'IJgevestigd te Zierikzee, brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat op Donderdag den 23 dezer maand Mei des middags ten één ure, ten huize vart den Koffijhuishouder B. II. Harinck door ben BEKENING ert VERANTWOORDING zal worden gedaan hunner Administratie over den jare 1843 mitsgaders VERSLAG van den gunsligen staat dezer Maatschappij en noodigen alzoo hij deze de Deelhebbers uit onl deze vergadering met hunne tegenwoordigheid te willen vereeren. Commissarissen voornoemd W. J. P. KROEF. Op last dérzelve, üe Secretaris, J. VERVEEN. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 11 Mei. De tweede kamér der staten- generaal is. ter hervatting van hare Werkzaamheden, bijeengeroepen tegen dingsdag den 21 dezer. Onlangs is medegedeeld dat Z. 51. dé koning bij besluit van den 15 Maart II. magtiging verleend had tot erkenning en toelating van het binnen dit rijk tot stand gebragt rtederlandsch Onderwijzers genootschap behoudens de daarbij vermelde bepalingen. Thans ver neemt men dat de eerste algemeene vergadering van voornoemd ge nootschap gehouden zal worden op vrijdag den 31 dezer in het coiicerthuis te Groningen en met eene redevoering geopend wordeu door den schoolopziener professor P. Hofstede de Grootdie deze vergadering besturen en bijgestaan worden zal door den schoolop ziener Th. van Sicinderen als secretaris. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANBSCHE BERIGTEN, ïn Frankrijk heeft meri próèvën' genomen tot bevordering van den groef Van hoornen en planten, door middel van kóolzuur-a'mmóniak. Eenige' droppels daarvan in het water gemengd waarmede de hoornen en plan ten worden begoten, bevorderen den groei aanmerkelijk. Dc heer Lesson heeft een werk over de vogels in het licht gegeven volgens hetivelk men 6266 soorten van vogels kerrt, welke tot 1075 klassen behooren. ld de kamer der gedeputeerden te Parijs heeft men artikel G van het wetsontwerp op de gevangenissen aangenomen, waarbij wordt besloten, dat de gevangenen dag en nacht van elkander zullen gescheiden zijn j dat elk eene ruime gezonde en heldere cel zal hebben en dagelijks een uur in dé open lucht zal mogen doorbrengen, De majoor Tscheglowskyj die thans den ouderdom van 107 jaren bereikt beeft, heeft 52 jaren int Siberia doorgebragt, werwaafts hij was Verbannen zofïdef verooidéfia

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1