ZIERIRZEESCHE COURANT, H.o 36. VRIJDAG 3 MEI. Besturen en Administration. BEKENDMAKING. BURGEMEESTEB en WETHOUDERS <ler Stad ZIËRIKZEE. Ontvangen hebbende het besluit van Z. E. den heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 24 April jl. [Provinciaalblad n.° 59.) betrekkelijk de beschrijving van het Patentregt voor het dienst jaar 1844 aanvangende 'l.ff MeiT Brengen door deze ter kennis van alle daarbij belanghebbende Inge zetenen dezer Stad en territoir, dat bij welgcmeld besluit het volgende ïs. bepaald 1. Met uitzondering van de palentpligtigen vermeld onder n.° 37 tol 40, van label n.° XIV (betreffende de slijters lappers, kroeghou ders en kodijhuishouders die niet in de gewone beschrijving zullen worden begrepen maar aan welker huizen zoodra mogelijk na den in gang van het dienstjaar en zonder de gewone beschrijving af te wachten een declaratoir zal moeten worden bezorgd hetwelk na verloop van drie dagen weder zal worden afgehaald betrekkelijk alle overige palentplig tigen bedoeld in de 15 eerste tabellen der wet van den 21 Mei 1819 waaronder, krachtens art. 12 der wet van den 16 Junij 1832^ ook zijn begrepen de Paardenpostmeesters a. Dal de verklaringen ter verkrijging van Patent voor deze pa- tenlpligtigen binnen de provincie zullen worden uitgegeven van den 6 Mei 1844 tot en met den 13 dier maand. IDat die verklaringen behoorlijk ingevuld zullen moeien zijn ingezameld en ingediend in de steden Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee op den 24 Mei en in de overige sleden en gemeen ten op den 21 Mei aanslaande, c. Dat de registers Van gemelde palentpligtigen gesloten en daarna geene verklaringen meer zullen worden aangenomen, in de stad Middelburg op den 15 Junij in de sleden Vlissingen Goes en Zie rikzee op den 8 Junij en in de verdere steden en gemeenten op den 5 dier maand. 2. Ten aanzien der patenlpliglige schippers eigenaars en directie voerenden van binnenschepen schuiten en vaartuigen vermeld in de 16d* tabel der wet van don 6 April 1823 waaronder krachtens het reeds aangehaalde art. 12 der.wet van den 6 Junij 1-832-, ook zullen .begrepen worden diegenen welke bestendig in hunne vaartuigen wonen en geene buitenrivieren of wateren bevaren. o. Dat zij, te rekenen van den 6 Mei aanslaande lot den 18 derzelver maand, zich voor het Patentregt van het dienstjaar 1844 zullen beboeren aan le geven bij het bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden, onder overlegging van een biljet hetwelk daartoe hij die besturen verkrijgbaar gesteld is. terwijl, ingevolge de biervoren aangehaalde wet, door de aan het Patentregt onderworpene schip pers naauwkeurige opgave zal moeten' worden gedaan: of zij in het vorige jaar geen andere huisvesting hebben gehad dan aan boord hunner schepen en met die schepen geene buitenrivieren de Znider-Zee noch de zeeuwsche stroomen bevaren of in het voor gaande jaar bevaren hebben. 3. Ten aanzien van de kramers, dat zij zullen gehouden zijn om >ij hol doen hunner aanvrage om patent op le geven de onderscheidene goederen welke zij voornemens zijn te koop aan te bieden zoo mede dé ^ijze op welke zij hun beroep uitoefenen naar aanleiding der onder- cheidingen bij 1 der 7de tabel, gevoegd bij de wet van den 16 Junij 1832, [Staatsïxlad n.° 30 alsmede de gezamenlijke inkoopswaanie der loor hen te koop aangeboden wordende goederen zullende dien onver minderd door de palentpligtigen bij lilt. b en c van 1 der evenge- jnoemde tabel vermeld Ier gelegenheid en ten gelijken einde als boven opgave moeten geschieden van den tijd der during wat eerstgenoemden betreft, van hun verblijf in de gemeente, en wat laatstgenoemden aan gaat van dien der te houdene verkooping; terwijl zoo zij de wijze van verkoop veranderen de waarde hunner waren vermeerderen of den duur des verblijs of der le houdene verkooping verlengen zij daarvan op den voet van art. 19 der wet van den 21 Mei 1819 en op de boeten bij art. 37 bepaald aangifte zullen moeten doen in de gemeente alwaar zij zich bevinden, en zoodanig aanvullings-regt voldoen, als van hen, bij werkelijk loegenomene belastbaarheid, zoude kunnen worden gevorderd. Wijders zullen de bedoelde kramers, benevens de debilanten Van lo terij-briefjes mitsgaders de hier le lande gevestigde kooplieden com missionairsfabrijkanlen en trafijkanten die in bet belang va it hun beroep reizen, krachtens Zijner Majesteit's besluit van den 17 October 1820 [Staatsblad n.b 22) en van den 24 April 1843 [Staatsblad n 16)op de boete bij 1 en 2 van art. 32 der wet van den 21 Mei 1819 bepaald verpligt zijn steeds hun gezegeld patent met zich le voeren. 4. Eindelijk dat art. 25 der wet Van den 21 Mei 1819 Staats blad n.° 34) is aangevuld met de volgende bepaling «Zoo ook zal aan de palentpligtigen onder n.09 37 38, 39 en 40 ;Van tabel n.° XIV aangeduid het palent niet worden afgegeven én zullen zij het daarbij uitgedrukte bedrijf niet mogen uitoefenen, dan na de hdft van hunnen aanslag uvor elk dienstjaar le hebben voldaan. En zal wijders liet patent voor een volgend jaar mede niet worden afgegeven dan nadat bet. verschuldigde over het voorafgaande jaar ten volle zal zijn Aangezuiverd." Aan de bedoelde patenlpligtigen wordt eindelijk kennis gegeven dat Ie patenten op vertoon hunner kwitantie, Ier hunner beschikking, ter ■tedelijke Secretarie gereed zullen liggen van af den 13 dezer maand. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden aangeplakt ter plaatse waar zulks zal deze worden afgekondigd gewoon is te geschieden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 1 Mei 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. j. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excell. den beer Staatsraad Gouver neur dezcf Provincie van den 17 April jl. [Provinciaalblad n.° 54.) Brengen bij deze Ier kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente, dat met liet primitief beschrijvingswerk voor de Personele Belasting, over liet dienstjaar 1844 een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den 6 Mei aanstaande en de heschrijvings—biljetten met den achtsten dag daarna van wege den Ontvanger der Directe Be lastingen zullen worden opgehaald met aanmaning om dé voorzegde biljetten naauukeurig in te vullen ten einde zich voor schaden en onaangenaamheden te hoeden alsmede aan de zoodanigen welke bij de beschrijving geen biljet mogl.cn ontvangen om zich ten spoedigste om zoodanig biljet bij den Ontvanger Voornoemd aan te melden ten einde hetzelve vóór den 31 Mei ten kantore van den zei ven vol gens art. 30, 4, der wet van den 29 Maart 1833, [Staatsblad n.° 4) ingevuld le kunnen bezorgen. Met Verdere informatie, dat lot Tegen- schatters voor deze Gemeente om aan de zijde dor belastingschul digen le dienen zijn benoemd de heeren A. van der Velde Cz. P. van der Linden en L. Koole j A. Piiaff. Gedaan te Zierikzee, den 1 Mei 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. Nêderlande n. 's GRaVENHAGE den 30 April. Wij kunnen met zekerheid eii met een gevoel vati innige erkentelijkheid aan de nagedachtenis vait Z. M. koning Willem F reder ikgraaf van Nassau, melden, dot ook dó annen dézer residentie bij hoogstdeszelfs uitersten wil rijkelijk be dacht zijn geworden, en dól de heef burgemeester bij aanschrijving van Z. K. h. prins Fredcrik der Nederlanden, als executeur-testa mentair van hoogstdeszéifs nalatenschap kennis heeft hokörilen dat door wijlen 2. m. een aanzienlijk legaat aan de algemeene armert dezer stad eii buitendien eené som aan de Hervormde diaconie-armén besproken is. Men verneemtdat Z. M. de koning morgen uit deze residentie vértrekken zalom zich Voor eenige dagen naar Tilburg te begeven. Uit eéne officiële opgaaf van de opbrengst Van 's rijks middelen in de eerste 3 maanden Van 1844, Vergélekéri bij die Van gelijk tijdperk des vorigen jaars blijkt dat de directe belastingen in 1844 hebben opgebragt f 4,414,926,41 l/s dat is '7,501,33 meer dan in hét vorige jaar; de in- ëii uitgaande region scheepvaartreglen Vuur-, tón- én bakeri-gelden f 894,739,65'/2dat is f 60,439,16 vlinder dart in 1843; dé accijnsen f 4,566.126,447, dat is f 320,366,807, meer dati in 1843; registratie-, zegel-, successie-regten enz. f 2,390,958.95, dal is f 268,939,561/, minder dan in 1843 regt van Waarborg op gouden en zilveren werken f 24,487,77, dat is f 4,654,50 minder dan in 1843 posterijen f 339,300,04l/§ dat is f 2,624,701 minderen loterijen f 164,135, dat is f 60 minder dan in 1843. De geheele ontvangst is geweest f 12*695,674,28 ëri was. in 1843 f 12^03,630,077*. GEMENGDE BUITEN- EN BlNNENLANDSCHE BERIGTÉN. Dezer dagen liep te Harlitlgeh onder eeuen toevloed van vreemde-' lingen en ingezetenen, een bijna geheel opgetuigd kofschip [Barend kapitein J. O. Stunt) van stapel. Het was voor elk een nimmer gezien schouwspel zoodanig gevaarte met masten stengen en al voorzien te zien afioopen. Ongeacht die topzwaarle viel hel waarlijk majestueus en geheel regtstandig le water, lot lof der bekwame bouwmeesters, de gebroeders Alfa. Te Middelburg is met den 1 Mei eene verhoogde belasting ingevoerd op het binnen- en builenlandsch gedistilleerd en de likeuren, dén wijn en het zoogenaamde vruchtennat (eigenlijk rozijnen-* wijn) de boter en de steenkolen. Bij de eerste uilnoodiging door den korkeraad der Hervormde gemeente te Rotterdam aan dé leden van.' dat kerkgenootschap gedaan om bij te dragon tot liet slichten eener nieuwe kerk, is voor meer dan100,000 als dón gratuit gegeven. Onder dagteokenlng van den 21 Maart is in Zweden een nieuw streng verbod: tegen loleiij-inrigtingen en1 den verkoop van loten voor inland^ sche en vreemde loterijen, uitgevaardigd. Op de Seine beeft men eene proef genomen met eene groote metalen klok welke voorzien was van een chemisch toestelwaardoor de voor de ademhaling noodige lucht bereid was. Onlangs is van Stettin eene commissie naar Venezuela (in 2uid-Amcrika) Vertrokken om daar té handeléh over het aardfööjHr

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1