!k"f ZIERIRZ EESCIÏE A> 1844 a G O ÏJ U A IV Té üingsdag Besturen en Administration. p Ig—*a— HERIJK tier MATEN en GEWIGTEN. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND. [Vervolg en slot. Zie ons vorig n.°) Art. 5. De Arrondissements-ijkers zullen Burgemeester en Wethou ders of Assessoren der Gemeente in welke zijin overeenstemming met het bepaalde in art. 3, tot den herijk zullen vaceren, van hunne op handen zijnde komst ten minste acht dagen te voren informeren en zullen dezen gehouden zijn de. Burgemeesters en Assessoren der andere Gemeenten voor welke gelijktijdig wordt gevaceerd daarvan kennis te geven, ten einde de ambtenaren publieke administraiiën kooplieden winkeliers en andere belanghebbenden door hen worden verwittigd van de plaats én van den tijd waarop tot den herijk zal worden gevaceerd én van hunne verpligting om de hij hen in gebruik zijnde maten en ge- ■wigten mitsgaders de slrijkels der halve en kwart muddente doen herijken; zullende de Plaatselijke Besturen, behalve de ten deze ver- éischte openbare bekendmaking tevens zooveel mogelijk de belangheb bende Ingezetenen hunner Gemeente, welke zij weten dat van maten en gewigten gebruik maken, te hur.ricn huize eene waarschuwing óf kennis geving laten doen. Art. 6. De Burgemeesters der Sleden en Gemeenten worden uitge- hoodigd om aati den Arrondissements-ijker vóór den aanvang van den herijk, of bij deszelfs komst in de Gemeente, eene naamlijst te doen gewórden van de inwoners huntier Gemeente, welke uit hoofde van hunne betrekking of hun bedrijf verpligt zijn* gebruik te niaken van hiaten en gewigten. Tol het ópmakch dcier lijsten zal het register der patentpligtigon worden geraadpleegd en voorts pp dezelve ook gebragt worden de ambtenaren en publieke administration welke in derzelver ambts-brTrek- kingcn van maten of gewigten, tol liet constateren van leveranciën of werken, gebruik moeten maken wordende met betrekking tot de zamen- stelling dér bedoelde opgaven eerie bijzondere haauwkeurigheid aanbe volen opdat in dezelve uitsluitend allé erkende ijkpligtigeb en geene andere dan de zoddanigeh, worden opgenomen. Art. 7. De Arrondissements-ijkers zullen betrekkelijk de door dezelve in iedere Gemeente, in welke zij bebberi gevaceerd, gedane verificatie ën herijk een relaas opmaken en daarbij opgeven de ambtenaren publieke administration en particulieren welke in de vorengenoemde lijsten begrepen zijnde, hun niet zijn gebleken aan derzelver verpligting betrekkelijk den herijk Ie hebben voldaari. Afschriften dezer relazen zullen door de Arrondissements-ijkersna den afloop van den termijn gedurende welken de herijk is opengesteld aan ons worden gëzonden. Art. 8. De ArrondiSsëméhts-ijkers zullen ten minste tweemaal in het jaar öp onbepaalde tijden en voorts zoo dikwijls zij /.niks noodig achten vergezeld Van deti Commissaris van Policie of bij ontstentenis van zoo danig Ambtenaar van een Lid Van het Plaatselijk Bestuurin al de Gë- meetilen Van derzelver District visitatiën doen in de pperie Werkplaatsen magazijnen én winkels, op rie markten vleeèchballeu publieke wagen ën op de molens, en zich daarbij verzekeren, dat in dezelve geene dart tie nieuwe maten en gewigten aanwezig zijn'en dat dezelve behoorlijk zijn herijkt. Zij zullen de óude afgeschafte maten en gewigten alsmede dié welke friet zijn herijkt in beslag hemen en niet het deswege op te maken proces-verbaal aan den Officier bij de Arrondissemenis Béglbank van hurl ressort inzenden van hun verrigte te dezen en van hel resul taat hunner bevinding in elke Gemeente, zullen zij bij derzelver aan ons in te dienen rapporten omstandige opgaven doen. Art. 9. Dien onverminderd zullen de Burgemeesters der Gemeenten ten Platten Lande, naar aanleiding van art. 69 en 87 van het reglement óp het Bestuur ten Platten Lande ten minste viermalen in het jaar gelijke visitatie doen en zorgen dat afschriften van. dé daarvan opgemaakte processen-verbaalovereenkomstig laatstgemeld artikel aan den Staats raad Gouverneur worden ingezonden. En worden Burgemeesters en "Wethouders der Steden uitgenoodigd óm de vereischte orders te stellen dat gelijke opneming door den Commissaris van Policie of het Lid van' het Bestuur hetwelk met de Policie is belastworde gedaan; Art. 10. Hel wordt aan alle op publiek gezag aangestelde of'beëcdigdé landmeters, wegers en meters verboden epnige certificaten weeg-of meetbrieven af te geven waarin de maat of het gewigt anders dan in de fiieuWe alleen wettige benamingen is uitgedrukt en zullen door dezelve' geene andere dan de wettig erkende maten en gewigten mogen worden gebezigd. Art. 11. Insgelijks wordt aah de Plaatselijke Besturen godsbuizen of armbesturen en aan alle ambtenaren en publieke administraiiën verboden eenige akten plans bestekken of beramingen te doen opmaken aan te nemen of daarop regard te slaan in welke de hoeveelheden en afmetingen niet in de nieuwe maten of gewigten zijn opgegeven. Art, 12. Aan alle ambténaren publieke administration én ingezetenen binnen deze Provincie Wordt hij déze derzelver verpligting herinnerd óm dé door hen gebezigd wordende maten en gewigten biiinch den in art. 1 bepaalden termijn Ie doen herijken hij gemis van welke formali teit de door hen gebezigd wordende of in derzelver np'ene werkplaatsen magazijnen of winkels bevonden" wordende maten en gewigten in beslag kunnen worden genomert en degenen die bevonden worden dezelve te hebben gebruikt,- of in hunne ópenë werkplaatsen, magazijnen of win kels voorhanden te hebben volgens ,de bepalingen van hét Koninklijk besluit van den 30 Maart 1827 [Staatsblad n.° 13) zullen worden ver- Wezen in eene Lo'etc van' f TO1 Vol' f l'OO. 23 APBIL. Aan dezelve worden tevens herinnerd de bepalingen van art. 14. van het Koninklijk besluit van den 18 December 1819 [Staatsblad n.°57) r volgens welke alles, wat met de niaten voor drooge waren in dat besluit opgegeven wordt gemeten met den strijkcl behoorlijk moet worden afgestreken en dus allen die van zoodanige malen gebruik maken ook van slrijkels voor dezelve behooren te zijn voorzien van welke die voor de halve en voor.de kwart rmidde ook moeten worden geijkt en geverifi eerd wordende de Plaatselijke Besturen alsmede de Arrondissements ijkers aangemaand om vóór de nakoming dezer verordeningen te waken en daarop bij hunne visitatiën voor zooveel een ieder aangaat te letten terwijl van de bevinding te dezen in de hij art. 7 en 9 bedoelde processen- verbaal óf relazen speciale melding zal moeien worden gemaakt. Art. 13. Alle ambtenaren en publieke administraiiën worden uiIge— noodigd aan de nakoming van het tegenwoordig besluit de hand te hou den on worden de Plaatselijke Besturen aangeschreven om de Arron dissements-ijkers in de uitoefening hunner furictiën zooveel mogelijk behulpzaam te gijn en speciaal op derzelver aanvrage dadelijk den Commissaris van Policie of daar waar zoodanig ambtenaar niet aanwezig is, of verhinderd wórdt dé vefeischte assistentie te verleènen een Lid van het Plaatselijk Bestuur te delegeren om dezelve bij de door hen voorgenomene visitatiën van winkels en werkplaatsen te vergezellen. Art. 14. Dit besluit zal door insertie in bet Provinciaalbladgebragt worden ter kennis van de Dislricts-Commissarissen Burgemeesters en Wethouders, der Steden en Burgemeesters en Wethouders of Assessoren der Sleden en Gemeenten ten Platten Lande in het '2d°3d0 en 4dd District in deze Provincie; mitsgaders van de Arrondissements-ijkers, tol infor matie en narigt, en wijders, door de zorg der Plaatselijke Besturen worden afgekondigd en aangeplakt in al de Sleden en Gemeenten van bovengemelde Districten te welken einde een genoegzaam aantal in plano gedrukte exemplaren van hetzelve aan voornoemde Besturen zal worden toegezonden zullende wijders exemplaren van. dit besluit worden ge zonden aaii het Provinciaal Gereglslinfden Procureur-Generaal bij hetzelve en door diens tusschenkomst aan de ambtenaren van het Openbaar Ministerie bij het Provinciaal Geregtshof en bij de Arrondis- sements Regtbanken in deze Provincie, gelijk mede aan de Kanlon- Regters in de voormelde Districten. Middelburgden 5 April 1841. Gedeputeerde Stater) voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. VERKOOPING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIEZEE zijn voornemens óp Woensdag den 24 dezer maand, des namiddags een ure, ten Raadhuize in het openbaar aan den meestbiedende bij toeslag te verkóopen Een HUIS, zijnde de voormalige Sluiswachterswoningaan hel nu ingedamde Verste Sas, laatst bewoond door J. Paretmet ERF, SCH UUR TUIN en Gevolgenstaande en gelegen in de gemeente Niiuwerherkkadastraal bekend sectie B, n.os 1, 2,3 eri 4 op eene gezamenlijke inhoudsgrootte van' 86 roeden, '22 ellen, en zulks eerst de opstal voor afbraak vervolgens de grond en eindelijk de gebouwen met den grond in massa om aan den hoogsten bieder te worden toegewezen en om daarvan op het gebruik te komen met den eersten Mei aanslaande verder op de voorwaarden welke daar van ter Secretarie der Stad Zieriltzee voor de gegadingden ter lezing zullen voorliggen kunnende de gebouwen cii grónden' inmiddels door èeh ieder worden bezigligd Zieriltzee, den 17 April 1844. Burgciheester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vi. Ter ordonnantie De. Stads Secretaris W. J. P. KRO EE. De COMMISSIE voor de ONDERLINGE WAARBORG-VÉR. ENIG ING van ARBEIDERS en WERKLIEDEN te Zieriltzee, zich in de gelegenheid gesteld .ziende de bijdrage, welke uit het Fonds" bij de inlagen der Deelnemers gevoegd Wordt eenigzins te verbeteren, brengt bij deze tuf kennis der belanghebbenden, dat hetgeen door ,hen gedurende de zomermaanden in het Fonds der Waarhorg-Vereeniging wordt, rngebra'gt voortaan in plaats van met 10 met 15 percent zal worden verhoogd met bijvoeging eeuor premie voor de zóodanigén die eene vaste wekclijksche som gedurende 36 weken zullen hebben ingebra'gt in diervoëge. dat alsnu voor.dé inlagen; van 15 cents 's weeks gedurende 8 winterweken f 0,80 30 -1,60 45 - 2,40 60 3,20 Zal Worden uitgedeeld. Wordende alle Arbeiders, Daglooners en Werklieden binnen dezi Stad, welke des winters" weinige of geene verdiensten hebben en to; dusverre van deze Inrigting geen gebruik gemaakt hebben ten ern stigste aangemaand de gelegenheid tot deelneming niet te verzuimen maar zich tot bekoming van inlichtingen en' ter inbreng hunner inlagen te vervoegen hij den Heer S. G. NauTa van der Grijp Thesaurier der Commissie, terwijl diegene, welke de bedoelde per sonen in het werk hebben verzocht worden hunne Arbeiders en Werklieden met deze nicer gunstige beschikking der Commissie bekent!

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1