ZIERIRZEESCHE COURANT, 0INGSDAG 2 APRIL. Besturen en Administration Nieuwst ij dingen 27. A.° 1844, BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZlEBIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gbu- Verneur dezer Provincie van den 23 Maart jl. (Provinciaalblad n.° 38), met de lijst der bevoegd erkende Hengsthouders in deze Provincie Voor den jare 1844. Brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbende Land lieden en Veehouders den inhoud van dezelve lijstvoor zooveel dit District betreft te weten G. de Ra'Ter te Burgh. Cokn.' Hollander Nieuwerherlc. W." van Hoeven Sirjansland(deze heeft twee hengsten.) ■toosT der Weduwen üreisc.hor. Jan de Vlieger Noordgouwe. Benjamin van Dijk Tliolen, Ueendert de Jager idem. Anthonij S'oetens Slnveniise. Padlus ElenDaas Scherpenissc. En zal deze bekendmaking in de Stads Gourant worden geplaatst. Zierikzeeden 1 April 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. p. KroeE. Landbouw. De MAATSCHAPPIJ tot BEVORDERING van LANDBOUW en VEETEELT, welke bij besluit van Zijne Majesteit van den 31 Au gustus 18i-3 onder hoogsldoszelfs protectoraatis opgerigl geworden is naar aanleiding der goedgekeurde Statuten in elk der Districten Van de Provincie door de daarstelling der Afdeelings-Besturen ge vestigd en lelt thans reeds een getal van zes honderd 'en twintig contribuerende Leden. Het Hoofdbestuur dezer Maatschappij heeft zich verheugd dat de door hetzelve aangewende pogingen bij Zeelands Ingezetenen reeds ■eene zoo wenschelijke medewerking hebben mogen ondervinden en verwacht, dat deze Weldadige en nuttige instelling, welke in andere Landen zoo veel heeft toegebragt tot uitbreiding van Landhuishoudelijke kennis en tol bevordering van de welvaart des Landbouws ook in dit Gewest dezelfde gunstige gevolgen zal erlangen. Naar aanleiding Van lT der Statuten zal op Woensdag den 19 Junij dezes jaars de eerste Algemeene Vergadering in de Hoofdplaats der Provincie gehouden worden als wanneer, na liet geven van een algemeen verslag dio dag verder zal bestemd zijn tot het houden eener Tentoonstelling van Vee, Bouwgereedschappen en andere voor den Landbouw nuttige werktuigen van verbeterd Zaaikoren en verder alle zoodanige voorwerpen als in de Statuten bij 33 zijn vermeld en ten nutte van den Landbouw kunnen strekken. Het Hoofdbestuur noodigt milsdeze alle de Leden der Maatschappij uit tot het aanbrengen van zoodanige voorwerpen voorzien ten aanzien van het Vee van de bewijzen dat men van een Paard een Vol jaar en van een Rund en ander Vee een half jaar Eigenaar is geweest als welke bij vermeld art. 33 zijn omschreven. En ofschoon volgens 8 alléén de Leden bevoegd zijn om mede te dingen naar de door de Maatschappij toe te kennen premiën zijn hiervan nogtans uitgezonderd de zoodanigen die ofschoon geene Leden zijnde echter door hét inzenden van werktuigen ten dienste Van den Landbouwvan deze tentoonstelling wenschen gebruik te maken zullende de zoodanigen gelijke aanspraak op de uit te reikehe premiën kunnen maken. En wordt hij deze elke Inzender uitgenoodigd om ten gevolge der bepaling bij 30, hij het Hoofdbestuur te Middelburg, vier weken te voren daarvan kennis te geven met opgave van hetgeen zij voornemens zijn aan te brengen en met bijvoeging eener verkla ring inhoudende aanduiding en juisten ouderdom van het Vee J alsmede eene bepaalde vermelding van alle andere voorwerpen. Het hoofdbestuur hot hierboven vermelde ter algemeehe kennisne ming mededeelende verwacht dat deze eerste openbare Tentoon stelling de meest mogelijke belangstelling en medewerking zal mogen ondervinden en aizoo den grondslag leggen tot verderen vooruitgang. Middelburg, den 28 Maart 1844. Het Hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in de Provincie Zeeland C. VIS. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 31 Maart. H. K, H. mevrouw de prinses Albert van Pruissen is beden morgen vroeg uit Berlijn in deze resi dentie aangekomen. Uit Utrecht wordt gemeld «Naar men met zekerheid ver neemt zal niet alleen Z. M. de koning maar ook II. M. de koningin, tegen Pascken deze stad met een bezoek vereeren," AVij meenen de aandacht van het algemeen thans meer bijzon der te moeten vestigen op 's konings besluit van den 13 Maart 1844 (Staatsblad n.° 18), houdende bepaling, dat de wet op het regt Van Zegel van den 3 October 1843 Staatsblad n.° 47), met den eersten April 1844 in werking zal worden gebragtzoodat op dat tijdstip dan ook al liet alsdan volgens vroegere wetten ongebruikt gezegeld papier, met uitzondering van de formaat-zegels van 15 cents, buiten gebruik wordt gesteld, terwijl de ongebruikte formaat-, handel- en huurcontract-zegels, hij de ingezetenen voorhanden, mits nog gaaf zijnde, vóór den eersten Mei 1844, aan de zegelkantoren, tegen nieuwe zegels kunnen ingewisseld worden tegen bijbetaling van het- gene meerder mogt verschuldigd zijn doch dat niet kan worden in gewisseld 1het formaat-zegeldat nog onbeschreven in de registers van den burgerlijken standde repertoria en alle verdere registers voor handen is, als kunnende hetzelve bij voortduring worden gebruikt, mits binnen denzelfden termijn aan de bevoegde kantoren tegen be taling van het meerdere regt, wordende verhoogd; 2.° het buiten gewoon gezegeld papier voor dagbladencatalogussen en andere druk werken naardien hetzelve alleen gedurende eene maand na de invoe ring der nieuwe wet mag worden gebruikt. Nog oordeelen wij het nuttig te doen opmerken dat de nieuwe Wetmet opzigt tot den aard van akten en geschriften meer dan naar de tegenwoordige wetten verschillende soorten en prijzen van zegels heeft aangewezen, Waardoor het van belang wordt, om steeds aan de zegelkantoren, bij hei koopen Van zegels, de ontvangers bekend te makentot welk soort van akte of geschrift men het benoodigda Zegel gebruiken wil. Te Amsterdam hebben gedurende de laatste dagen op nieuw onderscheiden dienstboden eh andere personen die daartoe niet ver- pligt waren vrijwillige bijdragen voor.de schatkist bij den agent van bet ministerie van financiën gestort of doen storten en zulks ten bedrage van >3152,85*/,. Onder het bij den agent zeiven be zorgde behoort '/so kooplot voor alle klassen der thans trekkende loterij n.6 18978. Uit onderscheidene plaatsen Wordt gemeld dat de inschrijvingen op den laatsten dag zeef menigvuldig zijn geweest. Te Rotterdam zou op den laatsten dag voor ruim 2 en in het geheel voor ongeveer 10 millioenen ingeschreven zijn. Te Dordrecht heeft volgens het dagblad dier stad de inschrijving de zeer aanzienlijke som van bijna 3 millioenen bedragen. In het arrondissement Nijmegen zou gelijk het dagblad dier stad meldtde ingeschrevene som 1 miliioen t0 boVeh gaan. De gemeenteraad te Gend Leeft eenstemmig het bestuur der bur gerlijke godshuizen gemagtigd om voor de in Nederland gelegens goederen deel te nemen in de vrijwillige leening daar te lande. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Op de tentoonstelling van schilderijen die thans te Parijs geopend is, bevinden zich ook eenigé voortbrengselen van nederlandsche kunste naren, als van de liceren Kruseman, Schelfhout, van Schendel en Eeckhoul. De storm van den 16 Maart heeft in de wateren van Ier land groote Zeeschade veroorzaakt. Onder anderen zijn nabij Kish 3 brikken op eene bank geworpen en Verbrijzeld. Men schrijft uit 's Hertogenboschdat den 24. in het vallen van den avond, twee land lieden in bet gehucht Gemonde, ónCcnigheid met elkander gehad heb bende, de een detl ander door een messteek zoodanig beeft gewond dat deze terstond den geest gaf. De dader is gearresteerd. Van den Hel der wordt, als bewijs van de grooie Scheepvaart naar onze overzeeschs bezittingen medegedeeld dat alleen aldaar 21 schepen zeilreè lagen om met de eerste gunstige gelegenheid naar hunne bestemming te ver trekken. Het vertier der londensche nieuwsbladen is thans tot zulk eene hoogte gestegen, dat aan het postkantoor, vooral des zaturdag avonds vatl kwartier voor vijf Ure tot kwartier voor achten niet minder dan 300 beambten met de Verzending bezig zijn, tewijl bieronder die haar geheel Ierland en Schotland nog niet begrepen is. Het getal der Op dien avond verzonden Wordende nieuwsbladen bedraagt niet minder dan 100,000 eh het geheel bedrag der verzending in het jaar ruim 31 miliioen. Als eert Voorbeeld van een lang huwelijk wordt uit Leeu warden gemeld dat aldaar den 18 Maart is overleden de persoon van Pieler Lubachgeboren den 10 Mei 1756 en gehuwd den 18 September 1779 met Wytsvhe Melhusén, geboren den 2 Maart 1754, hetwelk dus eeh reeks van 64'/s jaar uitmaakt; de vrouw genoot nog eenen goeden Welstand. Prins Albertechtgenoot van de kohingin van Engeland is den 28 te Ostende aangekomen dm verder naar Diiitschland te reizen. De koningin-weduwe van Spanje heeft den 23 Maartonder het gejuich dener overgroote menigte haren inlogt irt Madrid gedaan. Men acht de jbngste tijdingen uit Spanje meer gunstig wegens den financiëlen stand Van zaken aldaar. Cartbagehd verdedigt zich met meerderen ernst, dan mdn had Vefmocd. Dd betoonde gestrengheid jegens Bonet schijnt de opstandelingen tot het besluit (e hebben gebragt om daar zij toch geene genade te wachten hadden liet uiterste te wagen. Uit de Vereehlgde-Staten zijn tijdingen tot den 7 dézer ontvangen. De be grafenis Van de slagtoffere der ramp op de Princeton, welke plegtigheid den 2 Maart heeft plaats gehad maakte te Washington het onderwerp der algemeene gesprekken Uit. Bij die treurige gelegenheid zijn alle winkels gesloten en de meeste buizdn met zwart behangen geweest. Het zware stuk kanon is in meer dan dertig stukken gesprongen. Op dit oogenblilt bevinden zich in Frankrijk 27 verantwoordelijke uit gevers van nieuwspapieren achter de grendels. Sedert 1830 is van de dagbladen aan boeten gevorderd ruim 71/, millioenen franken en zijn

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1