ZIEflIRZEESCIIE COURANT, VRIJDAG A.® 1844, 15 MAART. Besturen en Administratie it. Nieuwstijdingen Nederlanden. 1».°22. De öndergeteekendeAGENT van s Rijks Schatkist te Zieriküee verwittigt; dat van den 18 tot en met den 26 dezer maand Maart, dagelijks (except Zondag)van 's morgens 9 lot 1 ure en op den laatsten dag daarenboven des namiddags van drie tol zes ureten zijnen Kantore zal kunnen worden ingeschreven in de VRIJWILLIGE GELDLEENING of tot VRIJWILLIGE BIJDRAGE, vastgesteld bij de Wet van den 6 Maart 1844. J. S. BOEIJE. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE ontvangen hebbende eene aanschrijving van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 11 dezer maand betreffende de te geven uilvoering aan de wet van den 6 dezer Staatsblad ri.° 14,) waarbij eene BELASTING OP DE BEZIT TINGEN enz. is vastgesteld welke noodzakelijk voortgang zal moeten hebben bijaldien eene bij liet eerste gedeelte dier wet opengestelde INSCHRIJVING IN EENE GELDLEENING tegen drié ten hon derd of in eene VRIJWILLIGE BIJ DRAGE niet volgeteekend mogt worden. Brengen bij deze ter kennis van derzelver In- en Opgezetenen Dat het hoog belang des Vaderlands dringend vordert eene alge- tneene en ruime deelneming in de bedoelde Geldleening en Bijdrage ten einde voor te komen dat de buitengewone belasting worde uit geschreven weshalve het Bestuur vermeent derzelver In- en Opge zetenen met ernst en nadruk op hunne verpligtingen en levens op hunne belangen te wijzen opdat een iederdie in de termen van belastingschuldigheid valt, aan de inschrijving en aan de vrijwillige bijdrage behoorlijk deel neme ten einde zich voor de schade te be hoeden welke hem bij de heffing der belasting te wachten slaat daar het zeer gewaagd zoude zijn om zich op de inschrijving oT bijdrage van andere meer aanzienlijken of vermogenden te verlaten alzoo het steeds als 2eer onzeker moet beschouwd worden hoe de uilslag der inschrijving en bijdrage zal zijn en niemand uit het oog behoort te verliezen dat bij de wet uitdrukkelijk is bepaald dat wanneer de volteekening onverhoopt, niet mogt plaats hebben tol de heffing der buitengewone belasting op de bezittingen en inkomsten zal worden overgegaan. Ten einde alzoo een ieder in de gelegenheid te stellen om aan de bedoelde geldleening of vrijwillige bijdrage, haar vermogen deel te nemen zal onverwijld aan een ieder daartoe een uitnoodigings-biljet van wege de Begering, worden te huis bezorgd, met dringende aan maning om na kennisneming van den inhoud daaraan op eene be hoorlijke wijze te willen voldoen. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 14 Maart 1844. Burgemeester en Wethouders Voornoemd DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. NATIONALE MILITIE. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIER1KZEE brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de Militie-Raad in deze Provincie deszelfs zittingen houden zal in de Abdij te Middelburgvoor het 4d"5" en 6d° Kanton, op de .vol-, gende dagen te weten De tweede zitting op Vrijdag den 22 dezer maand, des morgens ten half 10 ure ter beoordeeling der ingediende reclames van alle in dit jaar geloot hebbende personen welke vermeenen inoglen regt op vrijstelling te hebben. De derde zitting op Maandag den 15 April daaraanvolgende mede des morgens ten half 10 ure tot het beoordeelen en goedkeuren der Plaatsvervangersalsmede tot regeling van hetgeen betrekking heeft tot de Nummerverwisseling en eindelijk dat de belanghebbenden zhh niet moeten verlaten op het ontvangen van een oproepingsbiljet tot verschijning voor den Militie-Raad op den bepaalden lijd aan gezien bet voorgeven van geene oproeping te hebben ontvangen nim mer als verschooning voor de ontijdige of niet verschijning kan wordeu aangevoerd. Zierikzeeden 2 Maart 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Verbetering. - In de uitnoodiging tot deelneming in de geldleening enz. geplaatst in onze courant van II. dingsdag staat in de 2"' kolom, 38*" regel, 33/t0moet zijn 3a/loa, en 43s" regel, minder, moet zijn ander. 'S GRaVENHAGE den 13 Maart. Bij besluit van den dezer heeft Z. M. de koning vastgesteld een reglement op de uitvoering van de vrijwillige leening en bijdrage vermeld in het eerste gedeelte der wet van den 6 Maart ji, In dit reglement wordt, onder anderen, bepaald dat dagelijks door do ontvangers der directe belastingen aan de agenten Van de schatkist waaronder zij bebooren en door deze agenten aan het ministerie van financiën opgavetl gedaan zullen wordeu van het aantal eri het. bedrag der posten. Waarvoor is ingeschreven. Zoodra bij bet departement van financiën het berigt is ingekomen wegens de posten Welke op den laatsten voor de inschrijving be paalden dag genomen zijn wordt onmiddellijk overgegaan tot het opmaken van hel algemeen bedrag waarvoor over het geheele rijk is ingeschreven ten einde overeenkomstig art. 19 en 22 der wet te bepalen ol de vrijwillige leening volteekend is dan of aan de bui tengewone belasting voortgang moet worden gegeven. De uitslag van dit onderzoek wordt met den meeslen spoed in de Staats-Courant bekend maakt. Ten aanzien van de fournissementen is onder anderen bepaald dat boven en behalve de schatkistbiljetten als gereed geld kunnen worden aangenomen de bewijzen van storting voor de uit voering^ dezer Wet door de ncderlandsche bank uit te geven en dat men hij de agenten buiten de hoofdplaatsen der provinciën gevestigd ook in betaling kan geven de Verschenen doch niet verjaarde coupons van alle door het rijk uitgegevene schuldbekentenissen, obligation en losrenten. Men schrijft uit Amsterdam van jl. maandag: Met genoegen vernemen wijdat Z. M. ohze geëerbiedigde koning op vrijdag eerstkomende deze stad zat bezoeken terwijl na Paschen de koninklijke familie dezelve, als naar gewoonte, met hare hooge tegenwoordigheid zal vereeren." Men meldt uit Brussel: «Koning Willem 1 had in 1815 wel den titel willen aannemen van honorair lid des genootschap» S.'-Joris te Gend. De souverein schreef alsloen op het allium, hetwelk men hem aanbood, eene som in van f 1400 nederl.welke na zijn over lijden aan de broederschap zoude Worden uitbetaald. Het overlijden van den graaf vnn Nassau noopte het genootschap om prins Freilerik kennis te geven van die toezegging Z. K. H. heeft daarop doen ant woorden, dat aan den wil zijns doorluchligen vaders onverwijld zal worden voldaan en dat er last is gegeven om de bovengenoemde som ter beschikking des genootschnps te stellen." Het Jburnal des Dibats deelt eenenden 15 December ll, ge- dagteekenden brief uit Macao mede, waarin van de aankomst des nederlandschen gezants op eene korvet zijner natie wordt melding gemaakt. Hij was door het dagblad dier plaats aangekondigd gewor den als ambassadeur van den koning der Nederlanden aan het hof van Pek in maar hij zelf heeft vervolgens in dal blad een berigt doen plaatsen waarin bij zich slechts als een agent voordoet bijzonder belast met bet bestuderen van den koophandel des Hemelscken Rijks. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De russische regering is met twee der grootste belgischo fabrijkanten in onderhandeling geweest tot het leveren van 150 locomotieven maar een amerikaansch huis, hetgeen mei hen in mededinging was, heeft da leverantie verkregen. Het huwelijk tusschen den prins Guslaaf Wasa en de prinses Maria tan Baden is ontbonden verklaard met bepaling dat de eenige dochter uit dit huwelijk verwektde moeder zal volgen. Alle berigten uit hel Noorden stemmen daarin overeen, dat de winter zich in liet laatst der vorige en het begin van deze maand met vernieuwde strengheid heeft doen gevoelen-. Te S.'-Petersburg teekende de thermo meter van Reaumur dagelijks tusschen 25 en 30 graden terwijl de menigvuldige sneeuw de onderlinge gemeensltap zeer belemmerde. Op den 8 Februarij des avondsis te Napels de generaal graaf Lucchesi- l'alii met alle militaire eer door het gansche garnizoen ter aarde besteld bij deze plegligheid bad het onaangename ongeval plaats, dat de dragers uitgleden en de zware opent' kist niet het lijk van den graaf, de dikste man van Napels, op de straat en in den modder viel; de gahsche trein kwam daardoor tot stilstaan en zelfs in verwarring, doordien een uit eene andere straal te voorschijn komende lijkstoet onder het militaire geleide geraakte en een eind wegs door hetzelve werd medegesleept. - Men heeft in Frankrijk alweder een voorbeeld van zeer hoogen ouderdom. Zeker heer Ducercle is den 12 Februarij te Charolles in het departement van Saóne en Loire, aan eene beroerte overleden, 114 jaren oud zijnde. - In het hrilsch lagerhuis heeft men hel voorstel gedaan dat men na mid dernacht over geene motie van eenig belang zou beraadslagen; omdat er soms leden in zekeren slaat in de vergadering kwamen die in slaap vie len. Te Konstantinopel is met de uitgifte eetier nieuwe munt een begin gemaakt. In Frankrijk schijnt eene fabrijk van valsche munt op groole schaal te bestaan. Men verneemt, dal de werkzaamheden tot weder-indijking van Lillo voor 518,000 frs. aan eene boliandsche maatschappij zullen worden aanbesteed. Die aanbesteding moet eerst nog door de belgisrhe kamers, goedgekeurd wordeu docli len aanzien dezer goedkeuring schijnt weinig twijfel te bestaan. Eene goudmijn welke eene ruime opbrengst belooftis bij de stad Lindsberg in de pro vincie van Nericka ohtdekt. De koningin-weduwe van Spanje is be noemd tot kolonel van een spaansch regement jagers. In het belangrijke etablissement der ncderlandsche stoomboot-maat«

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1