i ZIIJIIIRZEESCRE COURANT, DINGSDA6 A.o 1844< 12 MAART. Besturen en Administration N.o 21.! Door Z. Ejtc. den MINISTER van FINANCIEN is openhaar ge maakt de volgende uilnoodiging tol deelneming in de geldleening en vrijwillige bijdrage, vastgesteld 'bij d'e wel van den C Maart jt., hou dende eene belasting op de bezittingen enz. Tot deelnoming in de geldleening tegeh eene rente van drie ten hon derd of in do vrijwillige bijdrage, zullen bij den nood van liet vader land velen gedreven worden door die vaderlandsliefde welke nog altijd een der karaktertrekken van onzen landaard uitmaakt. Allen zullen daartoe overgaan zoo zij hun •welbegrepen belang verslaan. Ten einde dit voor ieder duidelijk te doen worden volgt hieronder nene korte uiteenzetting der voornaamste bepalingen van de wet. Men moet eerst met de belasting hekend zijn om het groote liolnng te doorgronden, dal er beslaat tot deelneming in de kening of Vrijwillige bijdrage. 1. Belastingschuldig zijn alle ingezetenen wier bezitting hetzij alleen, hetzij met bijvoeging van het kapitaal, dat hunne, op den na te melden Voet, vermenigvuldigde inkomsten gerekend worden te verlngenwoordi- gen een en ander na aftrek der schulden f 3000 of meer bedraagt Ook van de waarde van onroerende goéderen hier te lande aan anderen dan ingezetenen toebehoorende is de belasting verschuldigd. II. De staat van den boedel zoodanig als die zich op het tijdstip der afkondiging van deze wet bevindt, Wordt opgemaakt op den navolgen den voet A. De waarde der bezittingen moet Worden berekend volgens art. 27 der wet. B. De inkomsten, welke niet uit bezittingen voorlvlopijen worden door middel vah de in artikels 112 113 31 en 35 bepaalde Vermcliig'vul- diging, lot kapilaal gebragl. C. Van de, naar aanleiding der heide Voorschrevene grondslagen, verkregene som trekt ieder af de schulden en lasten van zijnen boedel op den hij art. 28 bepaalden voet. Over het alzoo vastgestelde bedrag is de belasting verschuldigd. In het algemeen moet in het oog worden gehouden i 1l)at, Hair luid van art. 30 de tijdens de af kondiging der Wet bestaande, onverdeelde boedels, of gemeenschappen, op zich/elveli moeten worden beschouwd. 2." Dal, volgens art. 31, de boedels Vah echtgennolen op welke wijze die dan nok gehuwd zijn als één boedel beschouwd worden met uilz.ondering alleen Van zoodanige bezittingen én inkomsten eener ge huwde Vrouw waarvan het afzonderlijk beheer en genothij htiwelijksche voorwaarden, aan haar is voorbehouden; van deze goederen wordt af zonderlijk betaald. III. Voor zooverre de belastingschuldigen het behoef van hunne goe deren niet hebben wordt de belasting betaald door de personen opge noemd in het eerste en laatste lid van art. 37, IV. Volgens art. 39 bedraagt de belasting A. Voor -ben die over eene som van beneden de f 6000 moeien be talen l'/j ten honderd. B. Voor hen, die over f 6000 lot heneden do f 35,000 moeten be talen, ls/4 ten honderd. C. Voor ieder die over f 35,000 of meer moet betalen 2 ten honderd. I). Over de waarde van onroerende goederen in het rijk bezeten wordende door buitenlanders en zedelijke ligcharnen niet binnen het rijk gevestigd mitsgaders door Nederlanders in de bezittingen en volkplan tingen van hot rijk in andere Werelddcelen gevestigd 2 ten honderd. Deze belasting kan worden betaald in certificatedwelke men doof middel van inschrijving in de geldleening of in de vrijwillige bijdrage verkrijgt, en welke voor een derde moet dan derzei Ver bedrag, als beta ling in de belasting worden aangenomen zoodatvoor hen die vrijwil lig deel nemen, dö belasting met een vierde gedeelte verminderd Wordt. Een tweede voordeel, dat zij, die vrijwillig inschrijven, genieten, is dit, dal zij genot hebben van de bepaling van art. 49 der wet, en alzoo, indien zij niet klaarblijkelijk te weinig ingeschreven hebben, aati geen onderzoek van hun vermogen aan geene verpligliug tot het doeh van eenon eed onderworpen zijn. De voorwaarden van deze leening en vrijwillige bijdrage zijn de volgende i 1." De leuning heeft plaats tegen eene rente van drie ten honderd in het jaar en bestaat in inschrijvingen op een aan te leggen grootboek kunnende voor 50 en het veelvoud van die som worden ingeschreven. De stortingen in de leening geschieden in geld of schat kist—biljetten ln de volgende termijnen als Voor of op den 15 April 1844 voor een achtste. Julij vierde. October achtste. Januarij 1845 «April z> Jul ij October n t> Deze stortingen kunnen naar verkiezing worden vervroegd. Zij kunnen, voor 67 ten honderd, plaats vinden in schuldbrieven tegen den cours bij de wet omschreven. Voor dertig ten honderd van de stortingen in de leening Worden, be halve de recepissen lot het verkrijgen van inschrijvingen ifi het 3 per cents grootboek, ook afgegeven de certificaten, met Welke de belasting kan worden betaald. 2." De vrijwillige bijdrage, die f 20 of meerder kunnen beloopen worden mede voldaan in geld of schatkist-biljetten op de termijnen vool1 de lee'ning bepaald. Voor dezelve worden geehe fecepisseti uitgegeven doch certificaten op naam (ot het geheele bedrag der bijdrage met W'elko insgelijks de belasting kan worden Voldaah. Het gevolg dezer bepalingen iS dat zij die met liet oog Dp hetgeen zij in de belasting in tieten betalen in de lertting Willen inschrijven, be lmoren deel te nemen in de leeiiing lot 250 voor elke verschuldigde ƒ100 belasting. De volgende voorbeelden mogen strekken Om dit een ön ander tft verduidelijken Voorbeelden.- Over 4000 is men 60 ih geld en slechts f 45 in certificaten ver solt uldigii. Men behoeft düs slechts voor dit bedrag in d'e vrijwillige bijdrage in te schrijven. Verkiest theh de leening, zoo schrijft men in voor ƒ150, ivaarvoof men f 45 aan certificaten eh bovendien cch'e inschrijving ten laste Van het rijk groot 150rentende drie ten honderd bekomt. Over f 10,000 is men 175 in geld ön slechts 131,25 In certificaten Verschuldigd. In de vrijwillige bijdrage heeft men dus slechts voor 131,25 in te schrijven. Verkiest men de leening zoo zou men slechts voor 437,50 behoeven in te schrijven. Men is echter, ter volmaking van het veelvoud van 50 verpligt in Ie schrijven voor 450; waarvoor inen des verkiezende, bekomt twee Certificaten een ii 131,25 eh een a 3,75 Welk laatste men aan 'een ander kan overdoen terwijl men eene schuld leh laste van het rijk groot 450 it 3 per cent, behoudt. Over 100,000 is men ƒ2000 in geld en 1500 in certificaten ver schuldigd. ]n do vrijwillige bijdrage schrijft men derhalve voor 1500 in. In de leening schrijft men in voor 5000 waarvoor men f 1500 aan certificaten en eene inschrijving ten laslo van het rijk, groot 5000 a 3 percent, bekomt. Eindelijk valt op le merken dat, hij het niet doorgaan der belasting, de vdor de geldleening in blanco uitgegevene certilicateh ingetrokken worden tegen tieti ton honderd „en de deelnemers alzoo dan eene geld belegging hehhell gedaan tegen 33/J0 per cent. Indien de belasting doorgaatkunnende inschrijvers huntie deelne ming nog binnen acht dageh na de bekendmaking verminderen mils dia Vermindering niet meer dah 9/10 gedeelleh der inschrijving bedrage. Zij kunnen dan ook die deelneming overbrengen in vrijwillige bijdrage, niits tot geen minder bedrag dah v.ln dertig ten honderd der inschrij ving. De certificaten Voor de vrijwillige bijdrage uit te geven, Wor den niet tegen vergoeding ingetrokken Elk eh een iegelijk dien het. kait «tahgaah Bn hijzonder obk dë ouders, voogden, curators, bewindvoerders en andere personen thet hel beheer of loezigt over del! persoon of de goederen vah derden belast, fideï-r.Dmiuissaire of usufructüaire bezitters, benevens de bestuurdersi Van gestichten en instellingen van allen aard worden uitgenoodigd Om voor zich en voor de personen welke zij vertegenwoordigen, of vöor de instellingen of boedels onder huh lil'heerdeel te nemen, hetzij aan da geldleening, hetzij aan de Vrijwillige bijdrage, op den vöet M de voorwaar den bij de int omsclireVerl; zullende tot liet aannemen def inschrijvingen de gelegenheid zijn geopend hij den agent vah het ministerie van financiën tc Amsterdam hij de agenten der schatkist en hij de ontvangers der directe belastingen in de gemeenten Waar geene Zondanige agenten aan wezig zijnen zulks van maandag den 18 Maart tot en met dihgsdag den 26 Maart daaraanvolgendeóp de uren en plaatsen door ieder der ge noemde ambtenaren nader hekend te maken. natiomaLè militie BEK EN DM A KING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIÈtllËZEË brengen door deze ier kennis van de daarbij belanghebbenden dat de Militie-Raai! in dezb I'rovihcié deszells zittingen houden zal in de Abdij le Middelburg, voor liet 4°", 5"° en 6"* Kanton, op de Vol gende dagen le welen De tweede zitting op Vrijdag den 22 rffcser maand, des morgens ten half 10 ure, ter beoord.eeling der ingediende reclames van alle in dit jaar geloot hebbende personen welke vermeenen mogten regt op Vrijstelling (e hebben. De derde zitting op Mtiandag den 15 April daaraanvolgende mede des morgens ten half 10 ure, tot het beoordeclen en goedkeuren der Plaatsvervangers alsmede 'lol regeling van hetgeen betrekking heeft lot de Nummervorwisseling en eindelijk dal de belanghebbenden zhli niet moeien verlaten op liet ontvangen valt een nproepingsbiljet tot verschijning voor den Militie-Raad op den bepaalden lijd aan gezien het voorgeven van geene .oproeping te hebben ontvangen nim mer als verschooning Voor de ontijdige of niet verschijning kan worden aangevoerd. Zierikzee i den 2 Maart 1844, Burgemeester en Wethouders voornoemd DÉ CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris, W. i. P. KR OEF,

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1