Jw ZIERIKZEESC1IE COURANT. H.« 13. DINGSDAG 13 FEBRUARI J. Besturen en Adininistratiën. Nieuwstijdingen. B E L G I E. A.o 1S44. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad 7AEBIK7.EE. Gezien de aanschrijving van Zlijne Excellentie den Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 31 Januarii jongstleden (Provinciaal blad n.' i 6). Hebben goedgevonden I." De Ingezetenen dezer Gemeente te herinneren aan de Xvet van den 26 ventose 4d' jaar luidende als volgt Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer wet zullen alle Eigenaars Pachters Gebruikers of anderen hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende eik voor zooveel hem aangaat verpligt zijn om de boomen op die gronden staande van rupsennesten Ie zuiveren of te doen zuiveren op poene van eene boete van ten minste drie en ten hoogslen tien dagen arbeids. Art. 2. Zij zullen, op dezelfde straffen gBhouden zijn de rup sennesten en netten van de boomen hagen of struiken afge nomen aanstonds te verbranden en zulks op zoodanige plaats alwaar zulks zonder gevaar van brand aan bosschen boomen of struiken noch ook aan huizen en gebouwen zal kunnen ge schieden. Art. 3. De bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullen binnen hetzelfde tijdstip de boomen welke zich op de onveb- pachte Nationale Domeinen bevinden van rupsen doen zuiveren. Art. 4. De Agenten der gemeenten en hunne Adjuncten. (Bur gemeesters en Wethouders of Assessoren Zullen ieder in den zijnen verpligt zijn op de uitvoering dezer Wel toe te zien zij zijn verantwoordelijk voor liet verzuim hetwelk ten dezen mogl worden ontdekt. Art. 5. De Commissarissen van bet uitvoerend Bewind bij de Plaatselijke Regeringen zijn Verpligt om binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging dezer wet eenë schouwing te doen op alle met boomen houtgewassen hagen of struikelt beplante gronden ten einde zich te overtuigen dat de wering der rupsennesten naar behooren is volbragt en out daarvan aart den minister wieri het aangaat rapport te doen. Art. 6. De Wering der rupsennesten zal in de volgende jaren vóór den 1 Ventose (20 Februarij) moeten geschieden op straffe ais hiérvoren is bepaald. Art. 7. Indien eeiiige Eigenaar of Pachter hier op het gezegde tijdstip nalatig irtogt zijn. zullen de Hoofden der Besturen en hunrte Adjuncten, zulks ten koste van den nalnligen drier ar beidslieden ter hunner keuze doen verrigten de kosten deswege zullen hij bevel van inbaarverklaring van den Yroderegter (Kan- tonregter) op de kwitantien der arbeidslieden Van de gezegde Eigenaars of Gebruikers worden verhaald zonder dat de be taling daarvan van de boete zal kunnen verschoorten. Art. 8. De tegenwoordige wet zal op den 1 pluviose (22 Ja- nuarij) op hevel van den Commissaris van het uitvoerend Bewind door de zorg van de Hoofden van de Plaatselijke Besturen worden afgekondigd. II." De Ingezetenen oplettend te makeh op de vefpligtirig welke daaruit voor hen tot eene tijdige zuivering hunner in eigendom of gebruik toebehoorCnde boomen struiken en hagen van de daarin aanwezige rupsennesten voortvloeit op de schouwingen die deswege door de Plaatselijke Besturen lusSchen den 21 Februarij en 10 Maart aanstaande en vervolgens zullen worden gedaan en op de kosten dn straffen welke het gevolg van nalatigheid of verzuim ten dezen zullen zijn. III." De Eigenaars en Gebruikers Van gronden met hoornen beplant, ernstig aan te manen om zich ten deZen in hun eigen belang en dat hunner naburen stiptelijk vatl hunne verpliglingen te kwijten, en daardoor mede te werken tol vernieling van een voor de vrucbtbooinen en houtgewassen zoo nadeelig insect. 1Y.° En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voor- Wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzeeden 7 Februarij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, et., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. LOTING VOOR DE NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze 'er kennis van de daarbij belanghebbenden dat de alphahetische naamlijst van al de personen welke aan de loting voor de Nationale Militie in dit jaar moeten deelnemen ter inzage van een ieder zal leggen op de Stedelijke Secretarie, van heden tot en met Zaturdag den 17 dezer maand des vooriniddags van 10 lot 12 ure, en dat de loting zal plaats hebben op Maandag den 19 Fe bruarij aanslaande, des voormiddags 10 ure, in eene der zalen van het Raadhuis dezer Stad, met uitnooillging aan de belanghebbenden, om aldaar in persoon te verschijnen ten einde de redenen van vrij stelling op te kunnen geven, die zij vermeenen mogten overeenkom stig de Wette moeten doen gelden waarvan de bewijzen voo' zooverre dezelve niet uit iigchaamsgebreken bestaan uiterlijk binnen den lijd van vijf dagen na de loting ter Stedelijke Secretarie behooren te Worden overgebragt. Zierikzee, den 12 Januarij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BRUSSEL den 7 Februarij. De kamer der afgevaardigden heeft een ontwerp van wet aangenomen, waarbij bepaald wordt, dat de in Belgie in oiidoop zijnde nederlandsche munten van 25, 10 en :5 centen bihnen een' bepaalden tijd buiten koers gesteld zullen worden. Met de bclgische bank is eehe overeenkomst gesloten om die munt stukken tegen Belgisch geld te verwisselen en de minister heeft ver klaard dat deze verwisseling geen verlies voor 's lands schatkist zal opleveren. Onlangs is des nachts de beruchte vrijheidsboom, welke alhier ter slede nog steeds voor de hoofdkerk stond bij den grond afgezaagd geworden. Men schrijft zulks toe aan kwaadwilligheid en hel geregt houdt zich ijverig bezig met het opsporen van de daders. NEDERLANDEN. 's GRaVENHAGE den 11 Februarij. "Voor het monument, ter "nagedachtenis van Zoutman, heeft Z. K. H. prins Frederik der Ne derlanden ingeleekend voor eene som van 200. In de zitting van de tweede kamer der staten-generaal van jl, donderdag is het oritwerp van Wet lot aanvulling der middelen vatl 1841-1843 met 29 tegen 25 stemmen aangenomen. In deze zitting is, onder anderen een verzoekschrift ingekomen, var. G. ntn der Laan te Gouda die een ontwerp aanbiedt lol voor- 'iienihg in deii financiëlen nood van het rijk en eene belasting voord stel! Ie beffen van Vreemdelingen en reizigers en op het gebruik Van zopt Water. Eehe gewijzigde red'actié van het ontwerp van wet nopens da 'geldleénihg en der belasting op de bezittingen is thans aan de tweeda kaltler der staten-generaal ingediend. De vrijwillige leening wórdt thans voorgesteld tot een kapitaal van 'honderd zeven en twintig millioen legert drie ten honderd 'sjaars, in plaats van lol honderd veertig millioen. De inschrijving wordt in plaats van in Februarij in den loop van Maart 1844 geopend. Er worden geehe inschrijvingen dan van f 50 of het veelvoud van die Som aangenomen. Iédere storting moet geschieden vöór 33 percent in geld of in schatkistbiljetten en voor de overige 67 percent naar keuze in geld KclialkistkiljMteh of schuldbrieven ten laste dés rijks of deszeis over- zeesche bezittingen en wel de inschrijvingen der 2' percent nationale schuld a 56 ten hönderd inschrijvingen der 5 percent nationale schuld, tegen 100 percent; schuldbekentenissen amortisatie-syndicaat a 4", percent, tegen 96 percent; idem 3'/» percent, tegen 82 percent; dorhein-losrenten a 5 percent tegen 100 percent: losrenten ten laste der overzeesche bezittingen a 5 percent, tegen 100 percent; oldigatiën dito a 4 percent tegen 93 ten honderd. De 'hiervoor af te geven recepissen zullen zijn in blanco of op naam ten koste van de deelhebbers en de eerste inschrijvingen in het 3 percent groothoek zullen kosteloós geschieden. Voor 30 percent van iedere inschrijving zullen worden afgegeven cerlificalen aan loonerdie bij de betaling der belasting worden aan genomen en over welker bedfag zoo de belasting niet doorgaat, aan de houders 9 percent zal Worden terugbetaald. Bewijzen ap tlaam zullen worden afgegeven aan hen die niet in de leening deel npir.eh maar het volle beloop hunner inschrijving als vrijwillige bijdrage wenschen te geveh. Deze bewijzen zullen bij de belasting ais geld kunnen wórden gebezigd, zonder dat daarvoor, zoo de belasting geene plaats lieeflecnige reslilUlie v.m pereenten gedaan worde. Zoo de belasting doorgaat zullen de inschrijvers 'in de leening bevoegd zijn, hunne inschrijving lot op 10 percent te verminderen. Art. 9 houdende dal hij die voor 300,000 gulden te zijnen namen inschrijft in de leening vrij is van de belasting, valt weg. Het is onraadzaam voorgekomen te bepalen (lat de houders van certificaten lot een meerder bedrag dan hun verschuldigde in de belasting, dit meerdere zouden kunnen terug bekomen, zoo de belasting doorging. De belastingschuldigen zijn even als Ie voren in 21 klassen verdeeld die in de vijf eersle klassen (van beneden de 3000 tot beneden de 35,000 gulden) vallen, zullen 1*/, ten honderd, en de overige 2 ten honderd betalen. Nopens de eventuele belasting is de kracht derzelve nu gerekend van af do uitvaardiging der wet. Onder de vrijstellingen is nog opgenomen de naamlooze maatschap pijen hij aandeden uilgegeven wordende. De vrijstelling is len aanzien van de bezitlingen gehragt op f 2000. De vrijstellingen ten aanzien van der bezittingen inkomsten zijn nu geheel afgescheiden zoodat bijv. een ambtenaar die minder dan/"'600

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1