1 f JÏ (Iverlentiën. <5oat 'eet bof -alhier ter zake van verwonding tot tepronkstelling Mfcïidttierk en 10 jaren 'tuchthuisstraf is veroordeeld is na de uit spraak van zijn vonnis onder het met meerdere misdadigers terug brengen naar de gevangenis aan zijne geleiders ontsnapt. Het is te "weïischendat deze misdadiger die zeer ongunstig bekend is spoedig weder in handen der justitie gerake. Hij was lislig genoeg otn in zijne vlugttoen hij door een aantal jongens achtervolgd werd, die uitriepen houdt den dief, denzelfden uitroep te doen even alsof fcij de misdadiger niet wasmaar denzelven even als de jongens achtervolgde." In het koffijhuïs der Duizend Kolommen te Brussel heeft laatstelijk Verscheiden dagen lang een wedstrijd op het schaakbord plaats ge- bad tusschen eenen franschen heer uit Valenciennes en eenen bel- gischen uit Brussel. Van twaalf gespeelde partijen zijn er door den Brusselaardie in de dagbladen een tweede Labourdotinais genoemd wordt slechts twee verloren eene derde is remise geworden. Verder Wordt aangemerkt dat het genoemde koffijhuis, gedurig meer de plaats van zamenkomst der bekwaamste schaakspelers bijna deft aard en roem van het Café de la Régence te Parijs begint te krijgen. Men schrijft uit Vienne in het fransche departement van tsère dat den 1 dezer aldaar in de nabuurschap een vreesselijk voorval beeft plaats gehad. Ëen persoon dio zijne bloedverwanten ging be zoeken werd eensklaps door drie grooie honden aangevallen. Nadat de aangevallene een kwartier uurs wanhopig gestreden had in welken tijd vele menschen op zijn geschreeuw toegeloopen waren die echter den moed niet hadden zich in het gevecht te mengen Werd hij door een gelukkig toeval gered. Een der honden wilde hem hevig aan tasten en op den grond werpen doch sprong mis stortte van den dijk en bleef daar door den val bedwelmd liggen. Van dit oogen- blik maakte de ongelukkige gebruik om te ontkomen en werd door de derwaarts gekomenen naar de slad gedragen. Het is bekend hoe in vele der voornaamste fransche steden menig maal aan de huizen eene hoogte gegeven wordt welke den buiten lander verbaasd doet staan. Te Lyon is thans een huis gebouwd dat twaalf verdiepingen heeft. Het staat echter niet op een en het zelfde fundament. Men heeft namelijk het gebouw tegen eenen heuvel opgerigt. Na de vierde verdieping volgt achterwaarts eene soort van terras en vervolgens stijgen achter die ruimte weder vier verdiepingen naar boven op welke weder een terras en dan de nog overige vier Verdiepingen volgen. Het huis vormt dus eigenlijk drie trappen. Uit Berlijn tneldt men het volgende: «Naar Uien Verneemt is het nu uitgemaakt, dat met het opbouwen van den nieuwen dom in het aanslaande voorjaar een begin Zal worden gemaakt. Het ontwerp tot deze prachtige en groóle kerk werd door Z. M. gemaakt én is door Slieler in teekening gebragt. Zij zal geboüwd worden in dei) Basilica stijl eti bekomt twëè torens, elk 400 Voet höög. Daar de rigting VaU het Schip Van hét oosten naar het Westen ais eëh oude en ge heiligde bouwtrant, Zal bewaard blijven, moet een gedeelte van den arm der Spree welke daar voorhij vloeitmet gfooie kosten tot het aanleggen Van fundamenten gedempt worden. Behalve het hoofdschip bekomt de kerk nog twee andere. Hel gewelf zal van de eene pilaar tot de andere gevormd worden door reusachtige blokken van silezisch marmer, hoewel het nog te bezien Zal Staan, of dit uitvoerbaar zal zijn. Tot de uitwendige versiering Van den dom hehooren ook zuilen gangen aan welker einde zich eene begrafenis-kapel vóór de konink lijke familie bevinden zal. Die leden derzelve welke thans in de gewelven des doms rosten zullen daar hunne grafplaats bekomen. Mén berekent de kosten voor het gelftele geböuW op 10 millioen th.'' Tn den avond van den 4 dezer is de Van Sarragossa komende diligence tusschen Lerida en Alcaras door 15 roovers aangehouden die -een soldaat gedood en twee anderen van het escorte gewond hebben. Eerst deden de roovers alle passagiers afklimmen die zich daarop terwijl hunne goederen geplunderd werden op den grond moesten nederleggen eene postkar die daar voorhij kwam onder ging hetzelfde lot. De reizigers hebben te Lefida hulp gekregen en hunnen, weg naar Barcelona vervolgd. Uit Sicilië Wordt gemeld dat de Etna uit den grooten krater nog aanhoudend van tijd tot tijd geweldige rookzuilen uitstootwelke de lucht mijlen ver met zwaveldampen vervullen. Ook het rollen van den onderaardschen donder heeft men nog eenige maleri ver nomen. De uitgestroomde lava was reeds weder zoozeer bekoeld dat men van Bronte den berg op nieuw kon naderen. Verscheiden bekende natuurvorschers zijn van Palermo en van Catania op weg gegaan om zoo mogelijk den krater van den vuurberg van meer nabij te onderzoeken. Drie Engelschen zijn hun echter in dit waag stuk voorgekomen daar zij reeds den 22 den berg beklommen„hebben. Zij zijn behouden te Palermo teruggekeerd maar moeten weinig gezien hebbéU daar de zwaveldampen het voortdurend opwerpen van gloeijende ascli en steenen alsook de diepe sneeuw alle nadering tot de hoofd-opening verhinderden. Volgens een olïïciëel berigt van den gouverneur van Palermo is bet getal der in de gloeijende lava des Etna's verortgelukto perso nen 143. Onder deze bevonden zich vele vreemden meest Engelschen'. Het verlies aan vee en wijnbergenaan zaden ett vruchtboomen wordt op l'/> millioenen dukati geschat. Uit New-York wordt, onder dagteekening van den 9 December 1843, geschreven, dat men aldaar het vreemde schouwspel heelt ge- bad van een schip, hetwelk in vollen vrede, in zee veroverd, aldaar als goeden prijs is opgebragt geworden. De toedragt der zaak is geweest als volgt: In de haven van New-York was ter zake van schuld, beslag gelegd pp eene brik genaamd Joseph Gorham, maar gedurende eene kortston dige afwezendheid van den waker, had de brik het anker geligt en was zij naar eenen anderen staat gestevend. Het duurde cenigeti tijdccr men ontdekken kon waar de brik zich begeven had eindelijk werd men gewaardat zij zich voor de haven, van Dariën in den staat van Connecticut bevond er Werden ge'regtsdionaren afgezonden, om haar terug te eisoben maar zij, die er meester van waren Weigerden de uitlevering. De zaak werd gebragt voor den indischen regterdie na gehouden onderzoek de uitlevering aan den districts-commissaris den heer Eldridge gelastte. De heer Eldridge begaf zich met 2 zijner officieren naar de haven van Dariën; maar nabij het schip gekomen, ontvingen zij de waar schuwing, van op hunne hoede te zijn, want dat zij, die erop waren, het niet zonder hevigen tegenstand zouden overgeven. De heer Eldridge en zijne officieren klampten hot evenwel moedig aan om het aan bakboord te enteren ondervonden werkelijk eenen feilen tegenstand, maar geraakten eindelijk op het dek en Werden spoedig daarna meester van het schip waarmede zij voorts te New-York zijn terug gekomen. Tijdens het hernemen Van deze Ontvoerde brik, bevonden zich aan deszelfs boord vier personen die zich eerlang voor hel geregt wegens hun zonderling gedrag te verantwoorden zullen hebben. ZIERIKZEË den 19 Januarij. De 49"" verjaardag van Hare Majesteit onze geliefde en geëerbiedigde koningin wordt heden alhieï op de gebruikelijke wijze gevierd. Wij kunnen niet nalaten bij deze opentlijk en met lof melding te maken van het kunstgenoegen ons er. velen met ons verschaft hij gelegenheid van het instrumentaal Concert gisteren avond door den verdienstelijken muzijk-directeur dezer slad den heer c. f. l. dieterici! alhier gegeven. Al de werkende leden der muzijk- vereeniging te dezer stede gevestigd en niet het minst de begaafde beoefenaars Van clarinet en accordion wedijverden om dat genoegen te verhoogen maar boVenal werd dit ten top gevoerd door de zuiVcré en heerlijke toonert welke genoemde heer muzijk-directeur aan zijn hoofd-instrument de viool met evenveel vlugheid als smaak' wist te ontlokken. Hartelijk wenschen wij onze slad met het bezit van zulk eCnen toonkunstenaar geluk, in de hoop, dat deze in de goed keuring en ondersteuning van het geëerd publiek steeds aanrtioed'iging genóeg moge vinden om zijne talenten meer en ineer te volmaken en ter bevordering van het nut en genoegen zijner stadgénoolen aan te wenden waarvan ook de toenemende deelilemihg in de onlangs dobf hem opgerigle zangschool ten bewijze moge strekken. Zierikzee, 17 Januarij 1844. Eenige Voorstanders der edele toonkunst. prijzen der Effecten te Amsterdam, Woensdag den 17 Januarij 1844. Nederlanden, SP/. pC, Werk. Schuld Rcsland, Spanje Oostenrijk, b 5 Amort. Syndikaat 4'/, Handei-Maolschappij 4'/i Ööst-Indiën 5 Hope en Comp. 5 Negot. 1834 hij Ardoin 5 Bij Goll. én Comp. 5 Negöt. Mètaliek 5 gebleven. So'/s pC. 100 a pc. 95s/. 1367, 997. 1087. 217. MlDDENPRIJZEN van de volgende ARTIKELEN Te ZIERIKZEE van den 18 Januarij 1844. t)e Ned. Mudde. 0. Tarwo 18''/ü 8,00 a 8,50 N. dito 1843. 6,50 a 7,00 Zomer-dito - 0,00 a 0,00 Ordinaire dito - 5,00 a 6,00 Rogge 1843 Winter-Gerst - 5,00 a 5,25 - 4,00 a 4,10 Zomer- dito - 3,50 a 3,80 Haver - 2,00 a 2,20 Paardeboonen 3,50 a 3,75 Witte dito - 5,00 i 7,00 Bruine dito - 5,00 a 7,50 Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Ned. Muddei f 5,00 a 4,50 a 4,50 a 0,00 a 7,00 k 3,00 0,00 5,00 5,00 0,00 8,00 7,00 Raap-Olië te Zierikzee, f 38,00p.v. Patent-Olie -41,00 Lijn-OIie -38,00 Raapkoeken [00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 Is TE PACHTEN eene WEIDE ondef Kerkwerve, in de 7de male, de Rolerpotkadaster sectie D n.°' 187 89 90 en 91 groot 1 Bunder 95 Roeden 90 Ellen. Te bevragen hij Jonkh.' M.' JOIIAN SCHUURBEQUE BOË1JE. De Notaris J. de KATER, Nz. zal, ten verzoeke van dehi Heer W.™ HOOGENBOQM op Dingsdag den 23 Januarij 1844, 's morgens 9 ure, veilen en verkoopen 60 stuks extra zware IJpen en Esscheö BOOMEN, bijzonder geschikt tot Werkhout; mitsgaders Een groote partij zwaar 7jarig Elzen HAKHOUT bij de Haag, onder Noordwêlle, aan den Hoogen Zoom, voor het Hoefje van pleter Knaape. VERKOOP ING op den Haan, onder Nöordgouiee, óp Vrijdag den 26 Januarij 1844, 's morgens teh 10 ure, van één Bunder zevenjarig Esschen eh Elzen HAKHOUT en eene partij DR OOGHOUT. OPENBARE VERKOOPING van 30 stuks BOOMEN zeer geschikt voor Werkhoutstaande aan den Dijk van! Bómmenedeop den 27 Januarij 1844 's voormiddags 10 ure. TE ZlEKJÈZBÈ BIJ DK WED, A. DB VOS EN ZOON, STADS DRUKKERS,

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 2