ZIERKZEESCHE COURANT. VRIJDAG A.° 1844. 19 JANUARIJ. Besturen en A dmin istratiën. Nieuwstijdingen. 6. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEKTEZEE bij circulaire van den 8 dezer maand, Provinciaal blad. n.° 4,) van Zijne Excellentie den beer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, mededeeling ontvangen hebbende van voorschriften nopens de tijdige aangifte van paarden welke met Kwaden Droes zijn behehten van runderen, welke door Longziekte zijn aangetast, ter bekoming van schadeloosstelling uit het Vee-Fonds, brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbende landlieden en veehouders Datte rekenen van den 1 Februarij aanstaandein den gewonen regel, zullen afgewezen worden alle aanvragen om vergoeding voor gedoode paarden ton gevolge van den Kwaden Droesindien er niet minstens drie weken tusschen de aangifte en het voorstel lot afmaking is verloopenin den loop van welke de genezing zal moeten zijn beproefd henevens alle aanvragen om vergoeding voor de bekleedse- len van rundvee, hetwelk aan de Longziekte is gestorven, indien er niet minstens veertien dagen tusschen de aangifte en het sterven van gemeld vee is verloopen gedurende welke de genezing zal moeten beproefd zijn behoudens echter zoodanige uitzonderingen als waartoe de ziektegevallen of bijzondere omstandigheden ter beoordeeling van den Vee-Arts, aanleiding kunnen geven. Wordende alle belanghebbenden op het vorenstaande opmerkzaam gemaakt, ten einde de schade, welke uit eene te late aangifte van paarden, welke met den Kwaden Droes zijn beheht, of van door de Longziekte aangetaste runderen, voor hen zoude voortvloeijenvoor le komen. Zierikzeeden 18 Januarij 1844. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. De DIRECTIE der KE WA A K SCHOOL voor KINDEREN van ARMEN en ONVERMOGENDEN alhier, maakt langs dezen weg bekenddat zij voornemens is aanstaanden Maandag den 22 dezer 's namiddags ten 4 ure, in eene der zalen van het Raadhuis, Reke ning en Verantwoording van haar over het afgeloopen jaar gehouden financieel beheer te doen en noodigt tevens degenen die haar door hunne Inschrijvingen legen mogelijk tekort hebben gelieven te verze keren, ujtom daarbij wel te willen adsisteren. Zierikzee, den 18 Januarij 1844. Namens de Directie voornoemd P. J. ANDRE/ESecretaris. B E L G I E. BRUSSEL den 15 Januarij. Op het onverwachtst heeft de hertog van Bordeaux dit land bezocht en hetzelve even spoedig verlaten. De hertog is met een klein gevolgin den nacht van zaturdag op zondag te Ostende ontscheepten den volgenden morgen met den eersten spoortrein naar Brugge vertrokken. Na die stad bezigtigd te hebben is de hertog met den volgenden trein naar Mechelen gereisd. Ook die stad heeft hij in oogenschouw genomen en zich vervolgens naar Leuven begeven om aldaar den nacht van gisteren door te brengen. Heden morgen ten 9 ure is de hertog uit die stad ver trokken om zijne reis naar Duitschland voort te zetten. Hij zou zich nog te Luik en Aken ophouden zoodat hij morgen eerst te Keulen zou aankomen. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGEden 17 Januarij. Men verneemt, dat de gedeputeerde staten van Limburg zoowel aan den koning als aan de kamers, een adres hebben gerigt om te verzoeken op het middel bedacht te zijn om Limburgingeval de wetbetrekkelijk de be lasting van 1 percent op de bezittingen mogt worden aangenomen van dien last te ontheffen. Volgens eene aanschrijving van z. exc. den minister van hin- nenlandsche zaken, zullen, te rekenen van 1 Februarij 1844, in den gewonen regel door z. exc. worden afgewezen 1." alle aan vragen om vergoeding van gedoode paarden ten gevolge van den kwaden droes indien er niet minstens drie weken tusschen de aan gifte en het voorstel tot afmaking zijn verloopen in welken tijd de genezing zal moeten zijn beproefd en 2.° alle aanvragen om vergoe ding voor de bekleedselen van rundvee hetwelk aan de longziekte is gestorven indien er niet minstens veertien dagen tusschen de aangifte cn het sterven van gemeld vee zijn verloopen gedurende welken tijd de genezing zal moeten beproefd zijn, (zie kennisgeving van hh. burge meester en wethouders hierboven.) Z. exc. de minister van marine heeft de ingezetenen dezer resi dentie die eenige goederen boeken of papieren onder hunne be rusting mogten hebben welke zij bij gelegenheid van het afbranden zijner; woning en van een gedeelte van het lokaal van het departement van marineop den 8 dezer onder hunne bewaring hebben gelieven te Inemen verzocht om die te doen terug bezorgen of daarvan opgave te willen doen ter'secretarie van het departement van marine, thans gevestigd in het gebouw van de geneeskundige dienstin het Voorhouttegenover het afgebrande gebouw. Men verneemt, dat alhier eerstdaags, bij de boekhandelaars gebr. van Lierdrie steendrukplaatjes zullen worden uitgegeven die het door den brand van den 8 dezer zoo deerlijk geteisterd gebouw van het departement van marine, vóór, gedurende en na die ramp, naauwkeurig voorstellen. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Op den afstand van een uur van Hanover, in het district Velber, heeft men onlangs een zeer rijke asphaltgroef ontdekt, welks hoedanig heid gezegd wordt, uitmuntend te zijn. Het baart opmerkingdat de studerende jeugd te Parijs zich weder meer dan te voren begint bezig te houden met de staatkundige aangelegenheden van den dag. De Commerce Beige klaagtdat het stedelijk bestuur van Brusselhetwelk de dieren-gevechten uit hoofde van het wreede daarvan verboden heeft toelaat dat dezelve thans vervangen worden door worstelpartijen tusschen mannen het blad meentdat het bestuur zich voor het minst zoo mensch- als dierlievend behoorde te betoonen en hoopt dat de worstelingen hij welke niet zelden eene der partijen zoo al niet beide verminkt geraakt, almede eerlang verboden zullen worden. Door onachtzaamheid der bedienden is te Athene den 19 December des nachts, brand aan het mi nisterie van buitenlandsche zaken ontstaan en is het gebouw tot den grond toe afgebrand. De papieren zijn slechts ten deele gered. De beste orde heerschte, maar gebluschk werd er niet, omdat het aan aanstaltenen oefening daartoe ontbreekt. Het was her eerste groot huis, dat daar af gebrand is. Een blad uit Brugge meldt, dat de lyphus-koortsen die reeds geruimen tijd, doch met mindere kracht, in West-Vlaanderen heerschten er thans met eene schrikbarende hevigheid woeden. Te Berlijn is den 7 dezer in den koninklijken schouwburg een stuk opgevoerd getiteld: de Vliegende Hollander. De generaal Hudson Lowewelke in der tijd belast is geweest met het bewaken van keizer Napoleon op S.'-Helena is dezer dagen in 60jarigen ouderdom overleden aan eene beroerte. De laatste tijdingen uit de nieuwe belgische kolonie Guati- mala luiden wederom zeer gunstig, en kondigen de afzending van onder scheidene voortbrengselen des lands naar Belgie aan. De spaansche heriglen brengen thans do overgave van Figueras mede; de kapitulatie is den 11 geteekend geworden en de gouvernementstroepen zijn den vol genden dag het fort binnengetrokken. Spanje geniet alzoo, wat hetzelve zeldzaam te beurt valt, een oogenblik van vrede. Te Havre heeft men lijdingen uit Martinique tot den 25 November II. de gele koorts heerschte er sterk en sleepte vele slagtoffers ten grave, wel verre van spoedig eene afneming der ziekte te doen hoopen scheen alles nog veeleer eene verer gering te voorspellen. De dominé te Hoogkerk is met den preókstoel naar heneden gestort de voorzanger is geblesseerd en de gemeente zwaar geschokt. De bekende fransche schrijver Alexander Dumas heeft met een' boekverkooper te Parijs eene verbindlenis aangegaan om eene reis naar de Indische-Zee don Stillen Oceaan China Amerika cn de geheele kust van Afrika te doen. De heer Dumas zou in September vertrekken en 3 jaren op reis blijven. Bij zijne terugkomst zou hij 50,000 franken ontvangen voor elk boekdeel druks; er zullen echter niet meer dan 20 boekdeelen mogen geleverd worden. Het engelsch oorlogschip Spy beeft op de afrikaansche kust 3 slavenhalers genomen een waarvan 500 slaven aan boord had na wier bevrijding het schip prijs verklaard en verkocht is. In het afgeloopen jaar zijn de Sond gepasseerJ 14,947 schepen (990 meerder dan in 1842) als 7402 van de Noord-Zee en 7545 van de Oost-Zee, waaronder 1224 nederlamlsche312 meerder dan het jaar te voren. Het dorp Zandvoort telt reeds tusschen de 90 en 100 personen die geen sterken drank meer drinken. Het museum van Versailles, door Louis Philips daargesteld bevat thans meer dan 5000 schilderijen en werken van beeldhouwkunde, tentoongesteld in 147 za len galerijen enz. Het is de grootste kunstverzameling van Europa. Het bewind van Moldavië verbiedt het vermeerderen der Israëliten in dat vorstendom. Men meldt uit Amsterdam van jl. dingsdag: «Wij hebben we derom een treurig ongeluk het gevolg van alleen laten van jonge kinderen te vermelden. Een vierjarig meisje, met name Maria Rouwelaarwoonachtig in de Egelantierstraat, gisteren door hare moeder alleen gelaten zijnde, schijnt te kort hij het vuur gekomen le zijn immers zij is gevonden dat hare kleederen in vlam stonden ofschoon onmiddellijk naar het gasthuis vervoerd en aldaar met al die zorg dit gesticht zoo eigen verpleegd is zij evenwel reeds dezen morgen aan de gevolgen barer bekomene brandwonden overleden. Ziedaar dan wederom eene verschrikkelijke waarschuwing voor oudersom hunne kinderen toch nimmer alleen te latenen te trachten voor dezelve de verzorging op eene der bewaarscholen te bekomen." Uit Arnhem meldt men van den 14 dezer: «De persoon van Frans van Eekwonende te Wijk bij Duurstededie eergisteren

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 1