2% eet ij d in gen. ji dvertentië n De op 1 Januarij 1844 verschenen renten op coupons in nederlaridsch gold betaalbaar zijnde voor derzelver nominaal bedrag in vreemd geld betaalbaar zijnde voor de in nederlandsch geld aangekondigde som of, zoo deze som nog niet is aangekondigd voor het in het jaar 1843 ont vangen bedrag. IV. Voor granen derzelver middelbare prijs, zooals die in de eerste prijs-courant van 1844 zal zijn vastgesteld voor andere waren of koop manschappen de in gemoede geschatte waarde en voor zooverre zij voorkomen op de prijs-couranten van 's rijks wege voor de berekening der in- en uitgaande regten uitgegeven naar de laatste prijs-courant te dien einde, in den loop des jaars 1843 opgemaakt. V. Voor schepen schuiten en vaartuigen met derzelver inventaris de in gemoede geschatte waarde. VI. Voor meubelen of huisraad den gezamonlijken inboedel des belastingschuldigen uitmakende de waarde naar welke de personele belasting over het jaar 1843-1844 van dezelve berekend is. Voor meu belen welke niet aan die belasting onderworpen zijn of in 1843-1844 geweest zijn mitsgaders voor kleederen lijflinnen parelen juweelen iijfcieraden goud zilver en andere kostbaarheden boeken schilderijen, prenten medailles antiquiteiten instrumenten zeldzaamheden en dergelijken de in gemoede geschatte waarde derzelve. VII. Voor inschulden wissels, verhandelbaar papier, derzelver nominale waarde, of, eene mindere waarde hebbendewelke men in gemoede vermeent daaraan te kunnen toeschrijven. VIII. Voor paarden runderen en ander vee, voor hooi, stroo en voor alle andere voorwerpen voor welke bij deze wet geen bijzondere maatstaf is, aangewezen de waarde, waarop zij door den belastingschul dige in gemoede worden geschat. In al de gevallen waarin het aan den belastingschuldige is overge laten de waarde der goederen in gemoede Ie bepalen zal het hem vrijstaan, dezelve door schatters te doen waarderen op de wijs ten slotte van art. 10 der wet van den 27 December 1817 voor de regeling van hel rrgt van successie vastgesteld. Van de in voege voormeld opgemaakte waarde der bezittingen en van hel kapitaal op den na te melden voel uit de inkomsten te zamen ge steld zoodanig als die op den 1 Januarij 1844 aanwezig zijn worden de schulden des boedels, met berekening der lijfrenten en jaarlijksche prestatiën, op hetzelfde tijdstip bestaande afgetrokken voor zooverre de grondbelasting en de op onroerende goederen gevestigde renten mits gaders wat de huren van op beklemming uitgegeven eigendommen be treft tegen den penning twee en twintig en een half tot kapitaal gebragt Ter tegemoetkoming aan de eigenaren van tiendpiiglige landen wordt aan dezen het regt toegekendom in het eerste jaarwaarin voor den jare 1850op dezelve tiendbaar gewas groeittwee vijfden van den tiend in stede van een vijfde in te houden. De inkomsten welke ten opzigte van deze wetin aanmerking komen en alzoo tot belastbaar kapitaal gebragt worden zijn die welke voort spruiten uit onroerende goederen in vreemde staten en in de volkplan tingen en bezittingen van het rijk in andere werelddeelen voorts uit ambten bedieningen wachtgelden lijfrenten pensioenen tontines periodieke uitkeeringen neringen beroepen bedrijven van welken aard ook niet gedreven wordende met kapitalen welke, op zichzelve reeds als bezittingen, aan de belasting onderworpen zijn. De voormelde in komsten zoodanig als die berekend worden werkelijk te zullen genoten worden uit ambten, bedieningen, wachtgelden, pensioenen, over het jaar 1844, en ten opzigte van alle andere inkomsten, zoodanig als het gemiddeld bedrag van de jaren 1841 1842 en 1843 zal bevonden wor den het een en ander naar den ouderdom der personen van welker leven de verschuldigdheid het genot of het aanwezen derzelve af hangt naar den navolgenden regel tot kapitaal gebragtvoor personen beneden de 10 jaren, tegen den penning 10; 10 volle jaren tot 20 9; 20 tot 30 8 van 30 tot 407 var, 40 tot 50 6 van 50 tot 60 5van 60 tot 70, 4 van 70 lot 75 3 en van 75 en hoogere jaren 1. De in komsten voortspruitende uit ambten en bedieningen welke niet voor het leven zijn opgedragen en uit beroepen neringen en bedrijven zullen tegen geen hoogeren penning dan den penning vijf tot kapitaal gebragt worden. Het bedrag van eens ieders belasting moet betaald worden in zeven termijnen waarvan de eerstegroot een vierde gedeelte verschijnen zal Vóór 1." April 1844, en wel op het nader bekend te maken tijdstip, en de zes overige, ieder groot een achtste, vóór 1 Julij 1844, 1 October 1844, 1 Januarij1 April1 Julij en vóór 1 October 1845. Behalve dit wets-ontwerp is nog ingekomen een ander tol aflossing van een .deel der schuld aan de Nederlandsc.be Handel-Maat- schappij en wel voor een bedrag van 22,000,000. Bij dat ontwerp wordt voorgesteld te bepalen dat het gouvernement tot de aflossing dier schuld wordt gemagtigd dal de middelen om daartoe te geraken uit de buitengewone belasting zullen worden gevonden en dat bijal dien die hulpmiddelen niet toereikende mogten zijn er later bij de wet aanvulling van dezelve zal plaats vinden. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De heer de Cock, te Gend is tot lid benoemd van don algemeenen raad der belgische compagnie van kolonisatie. Waarschijnlijk zal hij lid van het bestuur worden. De hertog van Bordeaux heeft in de laatste dagen de engelscho steden BristolClifton en Exeter bezocht. Ver scheiden zware branden hebben in de afgeloopen week te Liverpool ge woed de hevigste waarvan de uitgestrekte suikerraffinaderij der heeren Brancher Comp. in de asch heeft gelegd. Twee werklieden die den voortgang der vlammen poogden te sluiten zijn daarbij omgekomenen eenige anderen werden nog vermist. De jongste tijdingen uit de Middellandsche-Zee melden dat de zeeschuimers van alle kanten hard vervolgd worden. Men vreest, dat zij naar den Oceaan zullen hebben weten te ontsnappen. Is dit niet zoo dan bestaat er alle reden te hopen dat men hen zal weten te bereiken. Men verneemtdat te Waalwijk op oudejaars avond, tusschen 11 en 12 ure, plotseling een brand is ontslaan waardoor binnen weinige oogenblikken 4 huizen werden in de asch gelegd. Den 22 December heeft men op het eiland Guernsey twee schokken van aardbeving gevoeld, die zoo geweldig waren, dat personen op derzelver stoelen werden op en neder geworpen terwijl zich een ontzettend onderaardsch gedruisch liet hooren vele deuren vensters, kisten enz. waren open of stukgeslagen. Men dacht alge meendat er eene aardbeving in het naburig Frankrijk was gevoeld waarvan men de tegenwerking ondervond. In Madrid hebben een 20lal officiers de drukpers van eeri dagblad vernield waarin een belee- digend artikel tegen de koningin voorkwam. Zulk een steun kan de jeugdige Majesteit wel missen. De heer Olozagabang voor zijn hoofd heeft zijne beenon gebruikthij is op een muilezelals een reb- bccaït vermomd zijn vaderland uit- en Portugal binnengerukt. De koude was den 22 December 11. te S.'-Petersburg zeer streng en werd de Newa met sleden bereden. GOES den 1 Januarij. Volgens den staat van geboorte en sterfte opgemaakt bij den burgerlijken stand dezer stad zijn aldaar in het afgeloopen jaar 1843 geboren 89 kinderen van het mannelijk en 84 van het vrouwelijk geslacht, te zamen 173. Overleden 93 personen van hel mannelijk en 88 van het vrouwelijk geslacht,, te zamen 181 onder welk getal niet zijn begrepen 7 personen van het mannelijk en 2 van het vrouwelijk geslacht welke elders overleden zijn be nevens 11 levenloos aangegevene kinderen. Terwijl er 28 huwelijks voltrekkingen hebben plaats gehad. ZIERIKZEE den 3 Januarij. Gisteren avond, omstreeks 6 ure, barstte boven deze stad een vreesselijk onweder loshetgeen bij het ongewone in dit jaargetijde, vele menschen in angst deed verkeeren. Het weder heeft echter hier geene schade aangerigt, maar in de naburige gemeente Nieuwerkerk (Duiveland) is de koorn-windmolen door den bliksem getroffen die daardoor in een ooger.blik in brand geraakte en eene prooi der vlammen is geworden. Dezelve is bij de Zeeuwsche Brandwaarborg-Maatschappij verzekerd. ZIERIKZEE, den 4 Januarij. Gedurende het jaar 1843 zijn alhier ingeklaard 11 en uitgeklaard 9 zeeschepen. In het vorige jaar bedroeg het getal ingeklaarde 8 en uitgeklaarde 6 schepen. Gedurende het jaar 1843 zijn te Amsterdam uit zee gearriveerd 2034 schepen, waaronder 100 van Java en 64 van Suriname. In het vorige jaar waren aangekomen 2154 schepen. BROUWERSHAVEN den 4 Januarij. Binnengekomen de schepen Maasstroom,, kapt. J. H. Schutt, van Batavia, Norit Durham, kapt. J. Meane, van Sunderland, beide naar Rotterdam, en Emerald, kapt. R. Bauson, van Swansea naar Dordrecht. Gedurende het jaar 1843 zijn alhier binnengekomen 171 schepen, waaronder 56 van Oost-Indie voor Botterdam en Dordrecht bestemd en uitgezeild 58 schepenwaaronder 3 naar Oost-Indie(onder de binnengekomen cn uitgezeilde schepen zijn de bijleggers begrepen.) In het vorige jaar waren binnengekomen 151 waaronder 42 van Oost-Indie, en uitgezeild 45 schepen. PRIJZEN der EFFECTEN te AMSTERDAM, Woensdag den 3 Januarij 1844. Nederlanden, 2'/s pC. Werk. Schuld 5 Amort. Syndikaat 4'/s pC. Handel-Maalschappij 4'/, Oost-Indiën 5 Rusland, Hope en Comp. 5 Spanje, Negot. 1834 bij Ardoin 5 Oostenrijk, Bij Goll. en Comp. 5 Negot. Metaliek 5 gebleven. 557, pC. 99'Vu 943/t 134 993/1# lOS'/s 22>/t 109'/, Die iets te vorderen hebben van den Boedel van wijlen LEENDERT BOOGERD, gewoond hebbende en overleden te Zierikzeegelieve daarvan opgaaf te doen ten Kantore van J. N. van der Halen, te Zierikzee, vóór of op den 15 Januarij 1844. Een geschikt BURGER-JONGELING niet beneden de twaalf jaren oud en kunnende vooral goed lezen en schrijven genegen zijnde het Boekdrukken te leeren adressere zich bij de Uitgevers dezes. MUTSAARDBAND en DEKTEENENalsmede WINTER- APPELEN bij N. MOLEGRAAF in het Goessche Veerhuis. VERKOOPING van 94 stuks IJpen en Esschen BOOMEN, aan den Blooischen Dijkop Woensdag den' 10 Januarij aanstaande des morgens ten tien ure. PUBLIEKE VERKOOPING van zware IJpen BOOMEN, zeer geschikt voor Werkhout op Maandag den 15 Januarij aanstaande des morgens ten 10 ure aan een' Dijk achter Schud- debeursonder Noordgouwe gelegen. OPENBARE VERKOOPING, op Dingsdag den 23 Januarij 1844, des voormiddags ten 10 ure, van 140 stuks IJpen, Linden en FRUITBOOMEN waaronder vele geschikt tot Werk houten MUTSAARD, op de Hofstede bewoond geweest door den Heer R. Gaanderse in den Noordhoek onder Noordgouiee. te zierikzee bij de wed. a. de vos en zoon, stads drukkers.

Zierikzeesche Courant | 1844 | | pagina 2