ZIERIRZEESCHE COURANT* s7 VRIJDAG 3 NOVEMBER. Besturen en Administration. Nieuwslij d ingèn. N.o 88. A." 1843. RRANDSCHOUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE verwittigen het publiekdat door heeren Brandmeesleren le dezer Stcdo op Maandag den 6 November aanslaandeeen algemeene rond gang zal geschieden ten einde zich te overtuigen dat al de brand- bluschmiddelen bij de Ingezetenen overeenkomstig het Reglement aan te houden, in goede, orde aanwezig, zijn weshalve de Ingezete nen worden uitgenopdig.fi om al derzèiver bepaalde brandbluschmid- delen ten dage der inspectie schouwbaar voor handen te hebben en behoorlijk ten loon Ie stellen. Zierikzee, den 30 October 1843. Burgemeester 6n Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. P V BL IC A TIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE ontvangen hebbende eene circulaire van Zijne Excellentie eten' heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 26 October jl. Provinciaalblad n.° 106,) nopens het weren van in omloop zijnde vreemde koperen Muntspeciën. Waarschu'wcn bij deze de In- en Opgezetencn legen den verboden omloop van vreemde munten en in het bijzónder van zoogenaamde Belgische centen zijnde stukken van twee centimes die eene mindere waarde hebben dan de Nederlandsche centen en waardoor alzoo het Rijk de Gemeenten en Ingezetenen grootelijks worden benadeeld onder te kennen geving dat voorschreven munten geen wettigen koers héb ben'noch in hét Rijk gangbaar zijn en' mitsdien aan alle publieke kassen moeten worden uitgeschoten en afgewezen terwijl niemand kan verpligt worden dezelve in betaling aan te norhen en de heeren Ontvangers zijn üitgenoodi'gd om de bedoelde rnuntcn bij aanbieding te weigeren. Zierilczeeden 2 NoVember 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. .1. P. KROEF. i BEKENDMAKING. oié, of- Het BESTUUR dor Vissëherijen op de Schelde en ZeeuwscRè 'Stroo men. zitting houdende te Tholen, brengt ter konnis Van alle de Vis- schers, welke de Wosler-Scheltiohet Hé&egatde Brakman, het Zwin en het Sloe hevisschon datten gevolge van het gearresteerde Reglement betreffende de uitoefening van hot rogt der Visscherij en •van den Vischbandel op die wateren de Bel'gische en Nederlandsche V'iréchers gehouden zijn om bij hunne aanvrage orn Consent als er kend Visscherte doen blijken door middel van een Certificaat der Burgerlijke Overheid van hunne woonplaats, dat zij onderdanen zijii van een der beide landen. De plaatsen tot het aanvragen om Consenten blijven, zoo als vroe ger was bepaald, voor de Nederlandsche Yisschers ten kantore van den Secretaris Penningmeester ie Tholen of bij het lid dés feestuurs van het Ressort, waartoe de Yisscher behoort en voor de Belgische Yisschers ten kantore van den gedelegeerde of Agent te Bath. Alsmede, dat dezelve Yisschers gehouden zijn een nommer, duide lijk in olievcrw en met zwarte cijferletters van 15 Nederl. duimen grootto, in het midden van een wit rond, groot over kruis gemeten 25 ned. duimen te doen schilderen op den achterst even van hun vaartuig, ter weerszijde van het roer, in dier voege, dat hetzelve er ..niet van kan worden losgemaakt, noch afgenomen, en zóó. dat het op eenigen afstand kan worden onderkend. Indien hel vaartuig te gelijkertijd moet dienen voor de Visscherij op de wateren der-beide landenzal het nommer van de Nederlandsche acte van consent regts en het nommer van de' Belgische acte van consent links van het roer worden geschilderd. Dat dicnsYoIgcns de Yisschers, de i» het hoofd dezes genoemde wateren bevisschendegehouden zijn in allen gevallen aan heide zijden van het roer een nommer te voeren te weten de Nederlandsche en Belgische Yisschers, wanneer die niet op de Belgische wateren tevens visschen het nommer van do Nederlandsche acte van consent ter wcêrszijde van het roer en in het geval zij ook tevens op de Bolgb sche wateren hun bedrijf als Visscher uitoefenen dan het Nederland sche nommer regts en het Belgische- nommer links van het roer. Aldus gearresteerd te Tholen, den 2 October 1843. Het Bestuur voornoemd WAG'!'110 rt.. Ter ordonnantie van hetzelve, M. M. nu LANGE.. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 1 November. Bij besluit van den 25 Oc tober heeft Z. M. het volgende bepaald Art. 1. De gouverneurs der onderscheiden provinciën worden, le re kenen van den 1 Januarij 1844, ontslagen van het bestuur en loézigt over de invordering van 's lands middelen en ontvangsten, hun, bij koninklijk besluit van den 4 September 1823 n.° 9 opgedragen. Art. 2. De opmaking der kohieren van de grondbelasting over het jaar 1844 zal echter, op de thans gebruikelijke wijze, door hunuo zorg «n medewerking blijven plaats hebben. Art. 3. De werkzaamheden der directe belastingen in- en uit gaande régten en accijnsen alsmede de indirecte belastingen en daar aan toegevoegde ontvangsten betreffende te voren aan directeurs en laatstelijk aan de gouverneurs van de provinciën opgedragen zullen voor zooverre npodig zal bevonden worden verrigt worden door arrondissemenls directeurs. Art. 4. Alle ambtenaren welke ten gevolge dor vorenstaando be palingen buiten betrekking geraken zullen door onzen minister van justitie ad interim belast met de portefeuille van het departement van financiën, zooveel mogelijk ter plaatsing worden voorgedragen, of, zoo daartoe termen bestaan, worden gepensioneerd. Ten gevolge van de bevolen opheffing der afzonderlijke provin ciale kommandementen heeft Zijne Majesteit onder anderen het pensioen, verleend aan don genoraal-majoor P. F. Knollprovinciaal kommandant van Zeeland en is tevens door hoogstdenzclven benoemd en aangesteld tot majoor en adjudant in het provinciaal kommande ment van Zeeland, de majoor L. Franltampvan het l818 regement artillerie. Het beeft Z. M. den koning behaagd aan Jacoha Verrips, die bij arrest van het prov. hof van Zuid-Holland van den 26 Mei jl. volgens kindermoord, veroordeeld is tot de straffe des doods, gratie van die straffe to verleenen en dezelve te veranderen in tepronkstel- ling van een uur, met de strop om den -bals aan de galg vastgemaakt, en tuchthuisstraf van 15 jaren. Moge hot gebeurde met dit meisje tot een waarschuwend voorbeeld, vóór velen strekken! Slechts 19 jaren oud, werd zij het slagtoffer van eenen onverlaatdie het op hare onschuld had toegelegd. Schaamto en schande hragten haar tot den noodlottigen moord. Steeds was zij eene gehoorzame en deugdzame dochterdo vreugde van eenen grijzen vader.. Een enkele misstap leidde haar tot de misdaad, welke zij haar leven lang moet betreuren. Zaturdag heeft eene commissie zamengesteld uit leden van do heide kamers der staten-goiiera'al, zich naar den koning begeven ten einde hoogstdenzclven aan te bieden het adres der staten-gbne'raa! aan Z. M. in antwoord op de aanspraak waarmede de gewone verga dering', nu omstreeks 1,4 dagen geleden geopend ;is. Dit. adres luidt ten slotte als volgt «Sire! ,1* «Met de vaststelling van de nog niet aangenomene hboTdét'nkkén der tweejarige slaatsbegrooling waaromtrent wij de ontworpen'wéldra te gemoel zien zal weder voor het aanstaande tw'eejarig tijdvak do geregelde gang van zaken verzekerd en daardoor het krediet van deft staat bevestigd worden. Dit doel zal echter liiet kuriirén bereikt worden, zonder dat tevens de middelen wórden aan'gè'Wtóen om bét verbroken financieel céënwigt te herstellen én orn met' stipte haauw- g'éifetlieid ónzé verbind tënissen en verpligtingen na le komen. Wij zijn daarom bereid, om mét Uwe Majésleit nt'èdé te Werken om de buitengewone offers, die gevorderd mo'gtën worden ,nhar doeltreffende beginselen té verdééleii. Wij zulféii daartoe tneV' te meer gerustheid, kunnen besluiten ómdat wij moeten1 vertrouwen dat óp dén zoo gewénschlen weg van vereenvoudiging ori'bezuiniging aanhoudend zal worden voortgegaan, en alzoo geónë pogingen zullen worden nagelaten om die lasten (e Verminderen. «Uwer Majësteils bereid'willigheidom inct den prins van Oranja le doelen in alle buitengewone lasten welke op hoogstdcszelfs onder danen mog'en gelegd wórden zal voorzeker tót eeii benioedigend voorbeeld strekken en als.een treffend blijk 'vari liefdevoor hel lièder- landsclie volk door hetzelve op h'oóghn' prijs 'worden 'gesteld. «Overtuigd dat ordè 'eenvoudigheid) 011 opeiibharheid noódzakelijkè Ycreisehtè'rt .'zijn' om tot meer gunstige financiële omstandigheden lp kunnen geraken, hebben .wij met bijzónder genoegen van Uwe Ma jesteit de verzekering bekomen dal hoogsUlezölve zijnd ernstige 'zorgen, blijft toewijden aan dej gehecfe regeling van 's rijks geldmiddelen. In. verband met die verzekering mógen Wij dan ook eerlang van Uwo Majesteit le gemoét zien de toegezegde voorstellen tot verevening en opruiming, zooveel mógelijk, van de"bijzondere riiks-londséii en tot regeling van den achterstand en daarmede in betrekking staande on derwerpen. »Hel zal der regering bij do opvolging van vaste en milde begin selen bij overeenstemming van bedoelingen en inzigten in allo takkelï van bestuur nimmer' ontbreken aan krachtdadige ondersteuning van do zijde der vertegenwoordigers om hare welberaden pogingen tot: bevordering van hel welzijn des vaderlands tót stand te zien komen. Onder slipte naleving onzer bestaande grondwettelijke instellingen verwachten wij met vertrouwen, dal de regering bet geschikte tijd stip lot dërzelver herziening en verbetering niet zal laten voorbij gaan. Steunende op Uwer, M-ajestcits ernstige begeerte om het geluk van een getrouw volk met alle krachten le bevorderen mogen wij, onder eerbiedig opzien tot den Allerhoogste en met bedachtzame aan wending van de nog altijd belangrijke hulpbronnen., welke Nederland bezit, eene meer gunstige toekomst met vertrouwen verbeiden." Op dit adres, heeft Z. M. de koning het volgende gezegd: «Edei. Mogende Heeren «Met genoegen verneem ik hetgeen in dit adres tot antwoord strekt

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1