m ZIEKIKZEESCHE A.° B4& COURANT; BINGSDAG 24 OCTOBER. IScsturen on Administration Nieuwslij dingen. 85» jjii BEKEN DMA KING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gou- .'vcrncur dezer Provincie, van den 25 September jl. Próvinciaalblad n.° 100houdende aanschrijving tot openbare afkondiging der bepa lingen van ontketen 2ï 'on 43 tier wei op de personele belasting van den 29 Maart 1833, (Staatsblad n.° 4,) betrekkelijk de belasting naar tijdsgelang en de suppletoi're aangifte. Hebben goedgevonden': De In- en Opgezetenen te berinneren aan de bedoelde wetsbepa lingen luidende als volgt Artikel 27. 1. Zoo wanneer een perceel hetwelk op den 15 3ïei niet in ge bruik wasof Ook een woonhuis op hetzelfde tijdstip enkel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 26 2 bepaald door eenrn buisbewaarder bewoond zijnde gedurende den loop dos dienstjaars betrokken in gebruik genomen of van mobilair voorzien wordt zal de belasting volgens de vier eerste grond slagen naar de hierboven bepaalde regten, deswege moeten Worden voldaan doch slechts naar gelang van dat gedeelte des 'dienstjaars hetwelk op bet tijdstip der in gebruikneming be trekking of meubelering overig blijft. 2. Ingeval de belastingschuldige, welke zoodanig perceel als bij 1 bedoeld aanvaardt in het dienstjaar bereids Wegens een ander perceel was aangeslagen en hij dit tót dien tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat mei wegvoering van alle roerondo goederen hoe ook genaamd en zonder achterlating van huisbe waarder of van andere personen in zijne dienst zal het bedrag van den te zijnen name op het kohier gebragten aanslag voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk en in evenredigheid Van het nog te verloopeh tijdvak worden afgetrokken 'van dat des, op dén Voet als boven te doenen aanslag, zonder dat, indien deze aanslag minder bedraagt dan de vroegere er eenige ontheffing zal kunnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding vermeerdering verwisseling of aanschaffing van belastings-voorwerpen der vier, eerste grondslagen na 15 Mei-, zal behalve in de gevallen bij 1 en, 2 hierboven ver meld geen grond géven tot eenon niéuwen of verhoogden aan slag in den loop des dienstjaars. 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grond slagen als na 15 Mei in dienst of gebruik genomen of aange schaft worden zal de belasting naar gelang van den nog overigeri tijd des dienstjaars, zijn verschuldigd, met dien verstande dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met andere waar voor geene hoogere regten verschuldigd zijn op zicbzelve tot bet nogmaals aanslaan van denzelfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. 5. Het aanwenden lot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren zal met aan schaffing worden gelijk gesteld zoomede wat aangaat de paar den derzelver geheel verlies van hét tweede viertal hunner melktanden in .den loop des jaars. éj 6. Naar gelang de omstandigheden eens belastingschuldige in den loop des dienstjaars, met betrekking tot deszelfs.voorwerpen van de vijfde eri 'zesde grondslagen veranderen zulksdat volgens de tarieven van art. 17 en 21 de opklimming der belasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude Worden zal wegens de dienstboden en paarden aanvankelijk gehouden die verhooging voor den nog overigen lijd des dienstjaars zijii verschuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing met betrekking tot de paarden, bij hel opkomen van de omstandigheden, aan het einde van 7 van art. 20 vermeld. j§ 7. Paarden bij verschillende personen of gezinneii in gébruik zullen ingeval die gelijktijdig voor een en hetzelfde rijtuig wor den geêpannen hem die zulks doetof wel den eigenaar of gebruiker des rijtuigs ter zake van het grooler aantal paarden hetwelk door hem alzoo mogt zijn gebezigd dan waren aangegeven mede aan de Opklimming der belasting naar §6 doen onderwerpen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werkboden of paar den aanvankelijk minder belastbaar zal de verpligting tot eene evenredigè verhooging der belasting voor den nog overigen tijd des dienstjaars ten gevolge hebben. 9. De tijd waarover de belasting loopt zal in betrekking tot al de grondslagen worden berekend bij vierendeelen-jaars op het dienstjaar overschietende, zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst en zullen als vieréndeelen jaars worden beschouwd de tijdvakkenaanvangende met primo Meiprimo Augustus primo November en primo February. Art. 42. De zoodanigen welke door eenige der omstandigheden voor zien bij art. 27 in den loop des jaars komen te vallen onder de toepassing van het aldaar bepaalde zullen alvorens en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteld verpligt zijn tot bet indienen van behoorlijke aangiften deswege in voege als bij art. .30 voorge schrevenzullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den Ontvanger kunnen bekomen. En zullen de vorenstaande wetsbepalingen door openbaro afkondi ging en bekendmaking in de Stads Courant worden gebragt ter kennis Van het publiek ten einde een ieder zich dien overeenkomstig gedrage. Zierihzée, den 18 October 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris W. J. P. R.ROKF. G R O O T-B R I T T A N N I E N. LONDEN den 16 October. Men heeft alhier de uiterst göwigtigè lijding ontvangen dat O'Connell in hechtenis is genomen. Uit Dublin wordt deswege gemeld dat toen de volksleider eergis teren morgen (zaturdag) de mis verliet, de heer Kemmisprocureur der kroon, zich bij hem vervoegde met het bevelschrift, om hem, Daniël O'Connell en zijn zoon John O'Connell, in hechtenis te nemen als beschuldigd van zamenzwcri-ng en andere misdrijven. De procureur verzocht hun echter, zelve het uur op te geven, waarop zij zich ge vangen wilden stellen, of eene cautie van 1500 pond elk te geven, lot waarborg, dat zij voor het aanstaande hof van assises zouden ver schijnen. Tot dit laatste besloot O'Connell, en denzelfden middag heeft bij deze som gedeponeerd. Behalve legen den volksleider zijn nog andere mandaten van inhechtenisneming uitgevaardigdals: tegen den secretaris der associatie tot intrekking van de unie, tegen 3 Katholijke priesters en tegen 3 uitgevers van dagbladen. Dadelijk beeft O'Connell eene proclamatie aan het ierschc volk uit gevaardigd waarin hij hetzelve in de eerste plaats van het gebeurde kennis geeft en vervolgens smeekt de meest mogelijke rust in acht te nemen daar elke poging tot storing der openbare orde voorzeker misdadig en rampzalig zou wezen. Zoodanige aanslag zou bovendien wordt in de proclamatie gezegd de ierscbe zaak vernietigen welke zonder dit zeker zal zegevieren. Alle pogingen der vijanden van Ier land om de intrekking der unie te beletten zal niet dan een tegen overgesteld uitwerksel hebben indien het volk zich slechts tot geene misdadige pogingen late verleiden. De krijgsmaglin Ierland verzameld beloopt reeds óver de 30,000 man, en wordt nog dagelijks vermeerderd. Eenige regementen, op welke men geen genoegzamen staat meende te kunnen maken r zijn haar elders verlegd. NEDERLANDEN. 's GRAVENIIAGE den 22 October. Het heeft Z. M. den koning behaagd bij gelegenheid van den plegtigen dooj) van den jongen prins dor Nederlandeneen treilend bewijs van hoogstdeszelfs bezorgdheid voor de behoeftige bevolking dezer residentie te geven door aan deri burgemeester te doen toekomen de aanzienlijke som van drie duizend gulden, om ten behoeve der armen, te worden uitgereikt. Naar men verneemt, heeft Z. M. het verzoek om gratie, door den ter dood veroordeelden van Stenis ingediend gewezen van de hand en zal. op aanstaanden woensdag de straf volvoerd worden. Heden zijn bij de,godsdienstoefeningen gebeden voor den ongelukkige gedaan. Bij besluit van den 18 dezer beeft Zijne Majesteit bepaald, dat de minister van staat belast met de generale directie voor de zaken der Hervormde en andere eerediensten behalve de Roomsch-Katbolijke en de minister van staat, directeur-generaal voor de faken der Roomsch- Katbolijke eeredienst, als hoofden van gezegde departementen van algemeen bestuur, respectively!', den titel zuilen voeren van minister voor de zaken der Hervormde en andere eerediensten behalve do Roomsch-Katbolijke, en van 'minister voor de zaken der Roomsch- Katbolijke eeredicnét. Men verneemt dat het aan de rijks veeartsen is toegestaan om als onderscheidiiigsteeken te dragen bene jas zooals aan do kweekelingen van 's rijks vee-brtsenijschool is voorgeschreven zijnde met dubbele borst tot boven tóe digt van donker grijs laken (marengo), met opstaanden zwarten zijden fluweelen kraag waaroji niet zilver draad (zoogenaamd petit fineen lauriertakjo geborduurd is en voor zien van uit wit metaal geplette khoopen dragende de Ieders R. V. A- Naar men verneemt zullen ten gevolg» der niéuwe organisatie van het leger, de 9d° en 10d0 regementen infanterie bij de 8 overige worden ingelijfd en zal bet wapen der infanterie alsdan verdeeld zijn In 2 division Waarvan de hoofdkwartieren zullen gevestigd zijn te Maastricht en te Amsterdam. De division zijn weder verdeeld 'in 2 brigaden bet hoofdkwartier van de l"1" brigade der 1"° divisie zal zijn te Maastricht, eh daartoe beboeren de 5de en 7de regementen dat van de 2de brigade te 's Hertogenbosch en tot deze brigade bebooren de 2d° en 8"a regementen. Hel hoofdkwartier van de Is"3 brigade der 2" divisie, waartoe zullen bebooren de 4dc en 1,,e regementen, zal zijn te Groningen, en dat van de 2d,! brigade te Utrechtbeboorenda de 3dc en 6dt' regementen tot deze brigade. Voorts zou er nog eene reserve-brigade worden geformeerd beslaande uit de regementen jagers en grenadiers met toevoeging eener batterij rijdende artillerie en van een regement kavulerie; bet hoofdkwartier dezer brigade zal te's Gra- venhage zijn. De 8 regementen infanterie zullen alsnu ieder bestaan uit 4 ba taljons en een depót-bataljon van 3 kómpagniën het flankbataljon zal worden gekommandeerd door eenen luitenant-kolonel. Uit Utrecht meldt men van dén 19 de'zér«De proeven, welke op den Rijnspoorweg alhier van tijd tot lijd genomen worden val-

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1