7 VRIJDAG A.° 1843, 22 SEPTEMBER. SSesluren cti Adnïinistralien* Nfeüwstijdingem |f.° T6. ZIERHLZEESCHE COURANT. AANBESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE zijn voornemens op. Woensdag den -1 October aanstaandedes mid dags ten Raadhuize in het openbaar aan Jen minsteiscbenden aan te besteden: het onderhoud van al.de Wandelplaatsen rondom de Stad, kadaster sectie A, ft." 903, de "boomhoeekerij en de zuivering van Stads lio.omen.god uren de 'een tijdvak van vijf jaren aanvangende den 1 Januarij 1844, wanneer de loopende aannemingstermijn eindi gen zal en zulks op dezelfde voorwaarden waarvan de gegadingden 'van heden af Ier Stedelijke Secretarie dagelijks inzage kunnen bekomen. Zierikzeedén 20 September 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE ,yt. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris W. J. P. KRCEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen bij deze ter kennis van al de patentpliglige In- en Opgeze tenen dat de. gezegelde Paterilbla'den voor bet loopende dienstjaar ingevuld gereed liggen en dat tot de uitgifte daarvan zal worden ge vaceerd van Maandag den 25 tot en met Zalurdag den 30 dezer maand dagelijks, gedurende de kantoor-uren ter Secretarie dezer Stad én worden de patentpliglige" uilgenoodig'd om in persoon hun Patent te kómen afhalen zullende aan diegenen, hunner welke daarin nalatig moglcn blijven liet Patent worden te huis bezorgd door de Deur waarders der Directe Belastingen tegen betaling van 10 cents voor ieder onafgehaald Patebtbla'd, ingevolge de wet. En'opdat niemand hiervan onwetend zij, zat deze worden afgekon digd en in de Stads Courant geplaatst.. Zierikzee, den 21 September 1843., Burgcmoeste'r eti Wethouders voórnbe'md 1>E CRANE, vl. Ter ordonnantie D'e. Sta'ds Secretaris AV. 3. P. KROEP'. FRANKRIJK. PARIJS den 17 Seplember. Mén wil thans eene andere 'oorzaak opgeven waarom H. M. de koriingiti van Engeland deze hoofdstad niet bezocht heeft. Sedert de laatste dagen is men namelijk wederom op het spoor gekomen eener zarhenzwering welke zich gevormd had met het doel om wanorde te plegen. Nog niet geheel bekend in hoeverre die .samenzwering, uitgebreid was, zou ineh.de koningin daaraan .riiet hebben willen blootstellen.. .Wit hiervan zij zooveel is zeker,, dat er eergisteren en gisteren talrijke arrestatiën geschied zijn en wel van de voornaamste deelnemers aan gemeld komplot. In hunne woningen zijn oproerige geschriften, wapenen, patronen en buskruid in beslag genomen. De gearresteerden b'ebooren allen tot de arbeidende klasse en zijn meerendeels zonder middelen van be staan. De eigenlijke bedoelingen dezer Onverlaten zijn nog niet met naauwkeurigbéid bekend.. Uit de berigt'en gislerert en heden door dm telegraaf medege deeld blijkt .dat de staat van zaken in Barcelona tot den 14 dezer dezelfde is gebleven. Op den 13 hebben de insurgenteii op eene. boot vah het fransche schip Ie Méléagre gescholen welke aan de fontein in de haven vap Bar celona water was komert halen; een matroos is gevaarlijk gekwetst geworden. De consul van Frankrijk verlangt voldoening. Na alle mogelijk uitstel beproefd en de grootste gematigdheid aan den dag gelegd té hebben schijnt liet spaansch gouvernement thans tot hel besluit gekomen te zijn de troebelen iii sommige provinciën krachtdadig, te dempen. Althans nieuwe troepen zijii van Madrid naar Barcelona, Sarragossa en Valencia afgezonden. Met hoeveel verbittering de nieuwe burgerkrijg in Barcelona ge voerd wordt, kan men uit het volgende gedrag van den generaal Print afnemen Eenigé soldaten liit een der vrijkorpsen gevangen geno men en voor. hem gebragt zijnde,, beeft li ij hen terstond doen dood schieten op één' na, dien hij afgezonden heeft, om berigt viin het gebeurde aan zijne makkers te brengen. Uit Madrid wordt van den 10 gemeld dat aldaar een geheim' ge nootschap ontdekt is, 'twelk eene staatkundigo strekking scheen te hebben. Toen de leden van dit genootschap overvallen werden hadden zij voorschoten aan en was de zaal versierd met allerlei hieroglypben en geheime teekens. De lijst der (eden en de papieren van het genootschap zijn in beslag genomen. Ónder de gearresteerde personen was een luitenant-kolonel. Op het oogenblik dot ,de po- licie in de zaal drong werd er gehandeld over het huwelijk dés koningin. B E L G I E. BRUSSEL den 18 September. Vrijdag heeft H. M. koningin Victoria van Ostende naar de stad Brugge een uitstap gedaan met den spoorweg; eu zaturda'g naar Gcnd. In laatstgenoemde stad is H. M. ontvangen, met al dien luister en zonderlingen praal welke van ouds her de vlaamsche feesten kenmerkt. HH. MM. hebben dep zondag in stilte te Ostende doorgebragt. Heden worden zij in deze hoofdstad verwacht. Daarvoor zijn de meest luisterrijke toebereidselen gemaakt. IItl. MM. hebben beden morgen ten 9 ure, Ostende verlaten. Ten 11 ure waren de verschillende legioenen der stedelijke wacht tol boogstderzelver ontvangst vereenigd. De burgemeester en schepenen hebben zich naar het station van den ijzeren spoorweg hegeven, om HH. MM. te ontvangen. Dezen avoml zal er eene algemeene illuminatie plaats hebben. Bij het vertrek van den post kondigt het gebulder van het geschut de aankomst van H..M. aan het station aan. Tot deelneming aan de werkzaamheden van het groot concert hetwelk door die vorstin zal worden bijgewoond, is, onder anderen, de beroemde nederlandsche zanger Vrugt alhier aangekomen. ANTWERPEN, den 19 September. Heden namiddag, ten 31/» ure kondigt eene op de wallen der poort Van Burgerhout geplaatste batterij met 21 schoten dé nadering van den koninklijken stoet aan. Op dit leekeri laten al de carillons zich booren. Ten 3'/s ure stapten HH. MM. aan het station uit het rijtuig. Een kwartier uur daarna trok de vorstelijke stoet, door een eskadron lansiers voorafgegaan de stad binnen. Het eerst aangekomen .konvooi van den spoorweg was heden mor gen uit 00 rijtuigen zamengesteld. De haven levert een belangwek kend schouwspel op; niet minder dan 17 stoomschepen, waaronder 9 engelsche, liggen alhier ter r'éede. NEDERLANDEN. *s GRAVENHAGE den 20 September. De voldoende 'staat van welzijn, waarin Hare Koninklijke Hoogheid mevrouw de prinses van Oranje zich op gisteren bevond, blijft hij toeneming voortgaan. Dö jonggeboren prins is ook welvarende. Bij koninklijk besluit van 'den 19 dezeris aan den heer 7. IF. baron Huyssèn van Kattendijlceop zijn daartoe gedaan herhaald ver zoek met den 21 der thans loopende maand', een eervol ontslag ver leend als minister 'van buitenlands'che zaken zijnde dezelve tevens te rekenen van den evengemeldé'n dag, benoemd tot minister van staat. Wijders is, bij het voornoemde besluit, de minister van binnen- labdscho zaken, de heer IV. A. baron Schimmelpenntnch van der Oije vah de Pollvah datzelfde tijdstip af, ad interim méde belast met do function van minister van buitenlandsche zaken. In de zitting van de tweede kamer der staieh-geheraal va tl lieden, is liét ontwerp 'van wet betrekkelijk de reglerlijke organisatie, oridér anderen inhoudende de vermindering der provinciale géreglsho- venmet 32 tegen 24 sleriimeri Verworpen zoódat M. eerbiedig zal worden verzocht dit. ontwerp in nadere overweging te nemén. Naar men verzekert is z. exc. de minister van staat baroii vah der Cap'éllcn vah Berlcenwoudenaar Antwerpen vertrokken, om namens 7,. M. den koningH; M. de koningin van Engeland té gaad beeroeleh". GEMENGDE BUITEN- EN B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. Den 12 October zal te Groningen eerie luisterrijke maskerade gegëvert worden, voorstellende den inlogt van Karei den Stouten, hei-tog van Ilourgondie graaf 'van holland enz. in -Trier annö 1473. De op passer in de diergaarde te Amsterdam welke door de ratelslang gebeleii werd is geheel hersteld; er hebben zich gëene leekenen van vergiftiging vertoond hetgeen men aan de doelmatige heelkundige behandeling moet toeschrijven. Dé hoogste ouderdom, welke men in óns Vaderland heeft waargenomen, is die van 115 jaren zoo worden bij Frank Berhkeij in zijne Natuurlijke Historie v.iri Holland de mensclien opgeleekend die van het jaar 1755 lot 1773 iri den Haag overleden zijn eri honderd eti meer jaren baddert bereikt, namelijk dertien werden 100; vijf 101 zeVen 102 één 103 vijf 104; vijf 105 drie 10(atwee 1Ö7 één 110 eri één 115 jarèri orid. In 'tCaffi Belle Vue te Zwolle hangt een naamlijst Van slechle betalersWordt maandelijks Vetvrilgd. Tijdens het verblijf Vati koningin Victoria te Génil was hot 500 jaren geledetl •(a." 1300) dat Pfiilippoha de Haióaut', koningin van Engeland, er zicli ook bevbüd. Te Londen is céne fa brij k van valüche tliee ontdekt. De groote kerk te Dordrecht wordt thans niet Voor de dienst gebruikt. Ei hebben zich eenige scheuren in liet gewelf ontdektveroorzaakt zoo mén meerit; door eene verzakking van den toren. Men hoopt toren'ort kerk te zullen behouder:. - Eehige fransche dagbladen hebben gezegd, dat koningin Victoria voornemens was den koning der Erariseh'en met dö ridder-orde van den Kousenband te begiftigen iriiiar volgens de statuteri dier o'fdé nlag daarin riiertianil opgenomen worden, dan die de Protpstant- sche godsdienst belijdt, De generaal Esfiai'tero en gevolg bezoeken bij vooridu'rihg de merkwaardigheden van Londen. Men heeft aanzien lijke verliezen van engelsche schepen te betreuren als2 oost-indievaar- ders, the Regular van 550 toil eri the Qüceh Victoria, van 715 ton, 2 koopvaarders op Amerika en het oorlogschip the Fantome, van 16 stukken alle ten gevolge van stormen yaii Maart tot Julij. Vrij wat menschen hebben bij deze onheilen ter zee hel leven verloren. Een brief uit Algiers zegt, dat A bd-et-Kaderondanks al zijne nederlagen, zich, nog steeds aan het hoofd eciier magt van ruim 10,000 man be vindt. Van alle zijden komen nok uit de pruissische provinciën be- ri'glen in over de gelukkige voleindiging van eenen zeer gezegenden voortrelfelijken oogst. Er hebben te 's Hage nu en dan kanibaalscbo vechtpartijen plaatseènigen tijd geleden werd de waard van een publiek huis door eenen grenadier de onderlip afgebeten en in de voorleden Week \Verd een jóngen onder het vechten bét grootste gedeelte van zijji

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1