ZIERIKZEESCME COURANT, VRIJDAG 15 SEPTEMBER. Nieuwstijdingen. N.o 74. A.o 1843. BE1GIE. BRUSSEL den 11 September. Men verneemt thans de volgende bijzonderheden nopens de aanstaande komst en het verblijf van H. M. 'de koningin van Engeland alhier te lande. H..M. zal den 14 of 15 te Ostende aankomen en de volgende dagen Brugge en Gend be zoeken doch telkens des avonds te Ostendè terugkeeren. Den 18 zal do koningin zich naar Antwerpen begeven en nog denzelfden avond op Laeken aankomen. Den volgenden dag zal H. M. Brus sel bezoeken en des namiddags naar Ostendè terugkeeren. Den 20 zal zij zich wederom naar Engeland inschepen. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 13 September. De beer J. F. Rorghmans is erkend als consulaire agent'van Rusland voor de Zeeuvvsche havens. Bij eene gewijzigde voordrag! aan de tweede kamer der staten- generaal medegedeeld, betrekkelijk de organist)lie van de rcgterlnkè magt. 'wordt geene melding gemaakt'zóo als bij bet oorspronkelijke ontwerp voorgesteld 'was, van het afschaffen van èeiie of meer arron- dissemenls régtbanken en wordt, met opheffing van de thans beslaande provinciale geregtshovenop nieuw de vestiging van 5 provinciale hoven voorgesteld, waarvan de zetels zullen zijn in 's Hertogenbosch, Arnhem, 's Grave'nhage Amsterdam en Leeuwarden. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANBSCHE BERIGTEN. spar Ier o blijft te Londen in groote afzondering leven brengt deh moesten tijd in de fraaije tuinen door, die hij zijné tegenwoordige ver blijfplaats Abbey-Lodge, in Reeentspark hehooren of doet, door niemand Van zijn- gevolg vergezeld uitgestrekte wandelingen. Alle herigten uit Manchester slemnien daarin overeen', dat het-fah rijk wezen aldaar zich van zijne kwijning herstelt waardoor het werkvolk góed daggeld verdient en de falfrijkanten op toenemende winsten mogen reke nen. De agent van Lloyds te Algiers heeft den 30 II. haar Londen geschreven dat de autoriteiten aldaar verwittigd waren hoe in Engeland verscheiden schepen met wapenen en ammunitie voor Abd-el-Kader werdeh bevracht, waaróm hij vermeent te moeten waarschuwen, datzich een góed aantal kruisers langs de kust bevindt dieniet alleen het lossen dezer schepen verhinderen maar ze ook ongetwijfeld ophrettgen en prijs verklaren zouden. Kapitein John Ross is vaii zijne ontdekkingsreis naar de Zuid-Zee in Engelahd teruggekomen zeer voldaan over zijneh togt. Uit Italië iheldt men dat in de nabijheid van Bazzano de hoofd bende dor oproerlingen door dó vereeriigde pauselijke en zwitsersche troe pen ingehaald en geheel verstrooid is, waarbij vele gevangenen werden gemaakt. Onder de bedriegerijen dezer dagen t'e Amsterdam opge merkt, is ook die van een' man, welke lucifers te koop aanbiedten onder den schijn van doof-sloui te zijn het medelijden van het publiek zoekt op té wekken en alduszonder regtstreeks te bedelen liefdegiften in te zamelen. Zoo men verzekertzoude deze man die niet anders is dan een bedrieger, welke zeer goed 'spreken c'h höoren kan met de pó- licie in aanraking zijn geweest, waarhij beVonden isdat hij eene som van niet minder dan 5 gulden aan centen en halve centen ongetwijfeld in éénen dag op gezegde wijze bijeengehragthij zich Jiad. De. konin gin van Engeland heeft, bij liaar vertrek uit Frankrijk 25.000 fr. ach tergelaten om onder de lieden van 'skonings huis veirdeeld te worden én 1000 fr. voor ieder der bedienden welke meer bijzonder aan haar persoon verbonden zijn geweest. Prins Albert heeft 100 pond sterling voor de armen van Eu gegeven. Dc personen died,eel hebben geno men aan de buitensporigheden Welke den dood van den jongen napel- Schen prins Paterno ten gevolge hébben gehad, eli dien.ten gevolge, als schuldigzouden worden gearresteerd hebben genade van deh koning bekomen. Dé graaf Circinna ert de kunstrijder Tdiirniere, dié buiten Palermo verscholen waren hebben zich weder doen zién zoodra het koninklijk hevel van genade uit Napelis was aangekomen. Er zullen dit jaar van Schevëningen vijftig bommen of pinken ter steurharing- visscherij naar de erigelsche kust vertrekken. De keizer van Rusland is den 6 dezer op het kasteel van Sanssoucihij Berlijn aangekomen Inden avoiid van den 2 dezer is een gedeelte van den voormuur van het in opbouw zijhde totmeelgeboilw te Haüibbrg Weder ingestort aan te groote overhaasting in het bouwen wordt ,dft ongeluk toegeschreven. Voor zoover men weetkwam daarbij gelukkig niemand om. Men is in Belgie wederom bezig met de uitrusting van feen schip '1 welk Bel gische kolonisten naar Guatiiriala moet overbrengen. Op hetzelve Zullen twee spaansche priesters worden ingescheeptaisóoR cehige zehdélingefi van de orde der Jèsuilen. Te Barcelona bleef den 7 dezéh de."ver warring nog voortduren vijf dagen was eè in de straten dier ongelukkige stad gevochten. Het vuur van het fort Moiitjuicli tegen het fort Atara- zanas, waar dè opstatidelingcn zich verschanst hebben, was dien dag ge opend. De koning en koningin der Belgen zijn naar Ostende veh- trokken. Den 6 dezer heeft ef ofider Voorburg, bij 's Hage weder een noodlottig voorval plaats gehad. Er is twist ontslaan, tusschen twee werkgasten die in dronkenschap verkeerden: Die twist is zoo hoog gestegen dat een derzelve een mes genomen heeft en daarniede een ander eene Wonde in het hart heeft tocgebragt die den dood van den verwonde dadelijk ten gevolge heeft gehad. De pólicie en ju stitie Weldra van het gebeurde onderrigt hebben zich beijverd den misdadiger in hechtenis te doen hemen. Hij is den volgenden mor gen liaar het huis yan burgerlijke en militaire Verzekering te 's Hage overgebragt. De verslagene was echtgenoot en vader. De dader is vroeger reeds in handen der justitie geweest. Uit Vlaar'dingén wordt van goederhand berigt, dat er door gebrek aan aanvoersedert eenjgen tijd thans geen goedgekeurde hollandsche haring meer in ons land beslaatdat er in de vorige week drie zoogenaamde kerfbommen van de Maas zijn binnengeloo- pen waarvan de medegebragte én voor hunne kabeljaauwvisscherij óvergehdiiden haring, meerendeels kuit ziekwrak enz. is gekeurd, ers zelfs van de eérstaangeko'mene geheel in beslag is genomenals erkend te zijn niet zelve gevangen maar van erigelsche kustvisschers opge kocht dat van de heide anderen die 'erkentenis niet meer verkregen is kunnen worden en aizoo van deze de haring in den kleinhandel is geraakt, ais zijnde door de solide kooplieden aan de Maas niet gekocht maar geweigerd. De liefhebbers van lekkeren hollandschen haring zullen zich alzoo door de aanbiedingen in de nieuwspapieren van besten groenen llaag- schen haring, vet, blank en niet zout. versch aangebragt 1 enz. enz., hij ondervinding bedrogen vinden en hun geld beklagen. De eerste arriveinenleü hetzij in Zuid- of Noord-Holland van hollandschen haring die op de gewone plaatsenop eene geoorloofde wijs gevan gen en naar de landswetten behandeld zijnde goedgekeurd is gewor den zullen in de nieuwspapieren worden hekend gemaakl. Men schrijft uit Wieldrecht (Zuid-Holland), van den 10 dezer: «Heden 'namiddag, omstreeks 5 ure, had men hier een hevig on- weder waardoor weldra brand ontstond op het buitenverblijf en dè daarbij behoorende bouwhoeve genaamd Krap- en Landzigl. Binnen Weinige minuten stond alles in lichte laaije vlammen en was het onmogelijk iels uit het brandende gebouw te redden. Een gedeelte van het buitenverblijf, de bouwmanswoning en de schuur, met eenen meer dan rijken oogst van ongeveer 60 bunders lands henevens eene aanzienlijke hoeveelheid bouwgereedschappen meubelen huisraad enz. zijn eene prooi der vlammen geworden. Het is alleen mogen gelukken eene nabijstaande keet of zomerwoning van den bouwman die bereids vuur gevat had te behouden. De bouwman is verzekerd, rnaarzal desniettegenstaande een aanmerkelijk Verlies lijden." Den 10 dezer heeft op den ijzeren spoorweg van Am'sle'rdam naar Utrecht bepaaldelijk op het gedeelte tusschen Utrecht en Breukelen met den besten uilslag een proefrid plaats gehad. De ónder handen zijnde werken langs de geheele lijn tusschen Amsterdam en Utrecht naderen hunne voltooijiüg zoodat men de opening van dat gedeelte Wegs tegen het einde des jaars als zeker inag slelleri. De werken tusschen Utrecht en Arnhem worden mede niet kracht Voortgezet en het is te voorzien dat tegen den aanstaanden zoiner een aanzienlijk gedeelte vati dien weg voor het publiek zal kunnen Wórden opengesteld, Eene der gélderêche couranten behelst het volgende «Men meent uit onderscheiden plaats gehad hebbende verschijnselen met eénigeti grond te kunneti vaststellen 'dat ónder den straatweg van den pro vincialen weg loopeiide vais Arnhem naar Apeldoorn, en. wel tus- ischen de. Woeste. Hoeve en Beekbergen eeiie beéte Zwavelbron be staat. Men hoopt dat van gouverriementswegé opzettelijke naspo- rittgèn naar deze gewigtige zaak zullen worden gedaan." fii de laatst verloopen week in welke men biet het opdelven en onderzoeken van de oude Stad Htinsow in Drenthe, ijverig voort ging, zijn nog geel li rig nieuwe gedeelten van stralen ontdekt en ont bloot van Welke de eene minder de andere meerder geregeld en vlak ligt. Door verscheiden personen is weder èeh niéuw gedeeltö van de zoogenaamde Bomeihsc.be brug voor weinige jaren in het Valtherveen gevonden aangewezen en wel op slechts 400 ellen van de vai) oiids zoogenaatride haven der meergenoemde oude slad. Dezer dagen heeft te Baden een tweegevecht jilaatl gehad hetwelk een trenrigen uitslag heeft gehad en zoowel daar als elders de ge moederen in eerie ongemeen groote mate bezig houdt. Volgens het geen in de dagbladen daaromtrent gemeld wordt heeft de badensché luitenant van Gölerter zake van eene héleediging door den be kenden bankier Moritz von Haber tot een tweegevecht uitgedaagd zijnde deze uitdaging afgeslagen op grond dat zijne eer hem niet toeliet aan den laatstgenoemden de gevorderde voldoening te geven. Een riantal officieren welke zich tot eon zoogenaamd eergeregt hadden Vcfeenigd lielilieri deze weigering van den heer erin Göler voor ge grond verklaard en daarop hééft een russiscli officier de zaak voot deh heer bon Haber opgehoriien en den heer vati Göler uitgedaagd. Aan deze uitdaging is gevolg gegeven. De Bus heeft den lieer vati Göler met eert pisloolkogei in de .borst getroffen, rnaar de laatstge noemde heeft zich daarna n.pg een öógenblik staande gehouden én zijne tegenpartij dóór een doodelijk schot ter neder dóen storten. Eenigo uren later is ook Van Göler gestorven. Het is iri Engeland gelukt eenigo voornamd Rebcecaïtcn in handen te krijgen, echter niet dan na een bloedig gevecht laatstleden vrijdag, hij het dorp Llanon hij Swansea Tusschen hen en de gewapende policieónder aanvoering van den kapt. Napier, gehouden. Men zegt, dat een der. gevangenen dié èen gevaarlijk schot in den arm bekomen heeft David Hughes hééten de zoon is van een bemid deld pachter, die hoofdaanvoerder, of zoogenaamde Rebecca, zelf zou wezen. Hij was, even als de overigen, welke gedurende de vernie ling van eeii tolhuis overvallen zijnin vrouwenkleedereü vermomd.

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1