ZIERIRZ EESCHE DINGSDAG A." 1843. 12 SEPTEMBER. Besturen en Administration Nieuwstijdingen* N.o 73. COURANT. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van do Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den Opperhoutvester met overleg van Gun Ed. Gr. Acht bare de Gedeputeerde Staten is bepaald dat in deze Provincie, voor dit jaar de groole Jagl zal geopend zijn op Vrijdag don 15 dezer in het l"c District, en op Maandag den 11 dezer in de 4 overige Di stricten mitsgaders dat met betrekking tot de lange Jagl op het publieke jagtveld in het l"6, 3ae 4ae en 5a" District, is vastgesteld o. Dat dezelve slechts tweemaal 's weeks als: in het lslc District des Woensdags en Zalurdggsin het 3dc District des Maandags en Vrijdagsen in het 4a" en 5a° District des Dingsdags en Vrij dags zal mogen uitgeoefend worden. b. Dat niet meer dan vier hazen telken reize zullen mogen worden gevangen. c. Dal geene vereenigde jagl mét lange honden zal mogen gehouden worden en dat degenen welke die jagt uitoefenen steeds 1000 ellen of ongeveer ééne nederlandsche mijl van elkander verwijderd zullen moeten zijn. Dat voorts niet zal mogen worden gejaagd op gronden waarop de óogst nog niet zal zijn afgeloopen wordende de eigenaren van priva- tiove jagten grenzende aan de zee of rivieren aandachtig gemaakt dat dezelve mede aan do zijde van die wateren behooren afgepaald te worden en wijders de belanghebbenden onderrigt dat degenen die wild zullen wenschen te vervoeren naar provinciën alwaar do jagt nog niet geopend is, zich tot het bekomen Van consent-biljetten tot dat einde hij de Houtvesters zuilen kunnen vervoegen. Deze Notificatie zal in het I'róvinciaalblad geplaatst en in den gebruikelijken vorm aan de Plaatselijke besturen ter aflixic toege zonden worden. Middelburg, den 7 September 1843. De Staatsraad Gouverneur voornoemd Bij deszelfs afwezigheid SPRENGER Lid der Gedeputeerde Staten. LOTERIJ. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteil's besluit van den 6 Ja- nuarij 1831 n.° 08 Staatsblad n.° 2.) heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën bij resolutie van don 7 dezer maand be paald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de col lecteurs splitters en debilanten der Koninklijke Nederlandsche Loterij de loten en gedeelten van dien voor do tweede week der trekking van de laatste klasse der 190"'° Loterij, zullen mogen uitgeven tc welen: Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste Bij verkoop loten f 76,00 - 38,00 - 15,20 - 7,60 - 3,80 Geheele loten. Halve Vijfde Tiende Twintigste Bij verhuring f 30,00 - 15,00 - 6,00 - 3 00 - 1,50 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat hij voor noemd artikel van Zijner Majcstcit's besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig lor inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 11 September 1843. Voor den Staatsraad Gouvetneur van de Provincie. Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE CRANE. De COMMISSIE voor de ONDERLINGE WAARBÖBG- VEREENIGING van ARBEIDERS en WERKLIEDEN te Zierikzee. Zich gedragende aan hare bekendmaking van den 24 Maart j 1[geT plaatst in de Zierikzeesche Couranten van den 28 en den 31 Maart jl. ten aanzien van het door haar opgerigte Lijfrente- en Wedüwkn- Fonds brengt ten dien aanzien nader ter kennis der belanghebbenden 1." Dat zij, tot bevordering der deelneming in dat Fonds, de vroe gere gemaakte bepaling dat voör administratiekosten f 2,50 tijdens de deelneming moest worden betaald heeft ingetrokken zoodat iemand ih voorschreven Fonds deelnemende behalve zijne ge wone ja a rlijksche bijdraag ook het eerste jaar geene andere kosten dan die van zijne geboorte-acte te dragen heeft. 2." Dat, aangezien reeds een toereikend aantal personen heeft deel genomen om deze onderneming te kunnen aanvangen degene die daarin alsnog voor dit jaar zouden wenschen deel le nemen verzocht worden zich vóór den 1 October aanstaande bij den Voorzitter der Commissie aan te meidon terwijl de Commissie een iegelijk moet indachtig maken op het belang dat er in gelegen is om zóo Spoedig mogelijk die deelneming te beginnen aangezien dé toelaag aan de Weduwen te verstrekken volgens de bepalingen van het Reglement eerst kan aanvangen, wanneer iemand vijf volle jaren Deelhebber geweest is, en het dus van zelve Spreekt dat één jaar uitslel in dezen zijne Weduwe zeer ligtelijk van zoodanige ondersteuning zou kunnen doen versto ken zijn. Zierikzee, den 1 September 1843. De Commissie voornoemd A. MOENS van BLOOIS Ter ordonnantie van dezelve, R, C. CAU. FRANKRIJK, PARIJSden 4 September. Men verneemt thans vele nadere bij zonderheden nopens de aankomst der koningin van Engeland te Tréport. Toen het koninklijke jagt in het gezigt was heeft de koning met zijne zonen in eene fraaije sloep door 21 matrozen voortgeroeid zich naar het vaartuig begeven en het boord dgarvan heklommen. Koningin Victoria wachtte met haren gemaal hem op het dek af. Z. M. heeft de koningin omhelsd en aan prins Albert hartelijk de hand gedrukt. Op hetzelfde oögenhlik werden van al de ter reede 'van Tréport Ijggeude oorlogschepen en van de batterijen der stad eere- schoten gelost. Tréport en deszelfs omtrek moet toen een indrukwek kend schouwspel hebben opgeleverd. De avond was buitengemeen schoon. Het koninklijke jagt vertoonde zich in al zijn luister en heesch de fransche vlag. Boven aan den trap der ontschepingsplaats vertoonde zich de koningin der Franschen met hare kinderen en een kring van aanzienlijken. Een weinig verder was oene prachtige tent opgeslagen geschikt om de doorluchtige gasten te ontvangen en die mede met de engelsche en fransche vlaggen prijkte. Een eskadron ruiters en een bataljon voetvolk waren voor die tent geschaard. Op het strand op de kaaijen en in den gebeden omlrek wemelde het van aanschouwers die niet enkel uit do bevolking van Tréport maar ook uil velé andere nieuwsgierigen uit Rouaan Dieppe en zelfs uit deze hoofdstad toegestroomd hestonden. Koningin Victoria heeft zich in de sloep waarmede de koning zich aan boord van het jagt begeven haden die tlians den koninklijken standaard van Groot- Brittanniën voerde naar den wal laten roeijen. Op het oogenblik dat zij aan de hand des Innings aan wal stapte werd het oor ver doofd dóór het gebulder vari het geschut het geluid der muzijk dis het engelsch volkslied God save the Queen liet hooren en hel gejuich der menigle. Ook nu weder had eene hartelijke ontmoeting tusschen koningin Victoria en onze koningin plaats. Na een oogenblik zich in de tent to hebben opgehouden hebben de vorsten en vorstinnen zich met een prarhtigen stoet naar hel kasteel van Eu begeven welk ge denkstuk van de magt en den rijkdom der Guises zich bij de dalendo avondzon tusschen het geboomte ih al zijnen luister vertoonde. Des avonds is er op liet kasteel een gastmaal van 60 couverts gegeven. Dien avond kwam ook het smaldeel dat de koningin geleidt ter reede van Tréport aan. Den volgenden dag., zondag heeft om zich baar de engelsche zeden te schikken stilte op het kasteel Van Eu. geheerscht. Koningin Victoria heeft dien dag in eene daarvoor inge- rigle zaal do godsdienstoefening bijgewoond. Den 5. Gelijk gemeld is heeft er eergisteren mot den zondag niet veel bijzonders te Eü plaats gehad, In den morgen heeft de .koningin van Engeland bezoeken afgelegd hij do koningin der Belgen en du prinsessen van het koninklijk huis. Later, na. afloop der gods dienstoefening is het hof uitgereden waaraan ook de ministers deel genomen hebben. Des avonds was er diner op het kasteel waarop al de in de haven zijnde engelsche en fransche officieren tegenwoordig waren. Donderdag zal H. Al. do koningin naar Engeland vertrekken zoodat liet thans stellig is, dat H. M. zich niet naar deze hoofdstad zal begeven. Alen verzekert dot er zondag eet) kabinetsraad gehouden is, waarbij lord Aberdeen en lord Liverpool, de koning, de prins de Joinville en de hertog van Aumale tegenwoordig waren. Lord Aber deen moet daarbij geweigerd hebben mede Ie werken tot de komst van H. AI. te Parijs. Ook het engelsche kabinet moet zich vroeger daartegen stellig verklaard hebben. A'olgens telegrafische depêche uit Madrid heeft de nederlandsche zaakgelastigde den 31 Augustus aan den spoanschcn minister van buiteniandscbe zaken medegedeeld dat zijn hof het provisioneel gou vernement erkende. De fransche en ebgelsche regeringen hadden zulks bereids gedaan en liet kan niet anders of dezo opeenvolgende, erkenningen moeten aan het tegenwoordig'bestuur in Spanje groola vastheid geven ert aan allo plannen der aanhangers van Esparlero den bodem inslaan. Te Aladrid schijnt een kompiot gesmeed te zijn geweest om den generaal Narvaez en andere voorstanders van de nieuwe orde van zaken om het leven le brengen, en dan den generaal Esparlero op nieuw als den wettigen regent uit le roepen. Het bataljon del Principe was in den nacht van den 29 op den 30 Augustus aan het muiten geslagen, de aan hetzelve beloofde afscheids-vei loven eischende. Het is onmiddellijk ontwapend en er zijn 5 serjanten 2 korporaals en 1 soldaat gefusilleerd geworden. Aladrid was overigens volkomen rustig. Don 8. II. Sï. de koningin van Engeland heeft gisteren Frankrijk verlaten. Des morgens ten 8 lire is II. AI. te Tréport aangekomen vergezeld van de geheele koninklijke familie en een sterk geleide van troepen. Bij het uitstappen van het rijtuig werd het geschut gelost en deed do muzijk bet engelsche volkslied hooren. Op het koninklijk jagl gekomen is door de hooge personen een collation gébruikt. Ten

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1