ZlERIKZËËSCHË VRIJDAG A.° 1843, COURANT, 1 SEPTEMBER. Besturen en Administration. Nieuws t ij dimj e n gemengde buiten- En binnenlandsche berigtèn. N.o 70. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat op den 25 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie zijn executoir verklaard de kohieren voor de belasting op het Personeel eii het Patentregt voor deze Stad over het loopend dienstjaar èn dat dezelve op heden worden gesteld in handen van den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten line Van invordering wordende de belastingschuldigen bij deze aangezocht om hunne aanslagen, ingevolge de wet, getrouwelijk te Voldoen. Zicrikxccden 31 Augustus 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd NELEMANS L. P. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. GROO T-B RITTANNIEN. LONDEN, den 26 Augustus. De gewezen regent van Spanje en zijne echtgenoot zijn alhier aangekomen eïi hebben in Mivarts Uóleï hunnen intrek genomen. Een adjudant Van pritis Albertónze mi nisters en andere voorname personen hebben zich gehaast 'dén regent- te bezóeken. De hertog vail Wellington en sir R. Peel bevonden zich onder de eersten die 'een lièzo'ek hij hem afgelegd hebbed. Ook 'eeuè bezending van den raad dezer hoofdstad heeft zich tot heni begeven. Het geruchtdat een dóór 'de engelscbe 'marine prijs gemaakte schip, hetwelk met wapenen en krijgsbehoeften voor Ierland bestemd was, een fransch schip zoude zijn, bevestigt zich; bet is het engelscbe vaartuig de Cycloop, hetwelk bet lè Sheern'ess beeft opgebragt. Tvieri gelooft dat het fransche radicalen zijn die deze toezending deden. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 30 Augustus. Do hoogé raad; kamér van vacantieheeft gisteren uitspraak gedaan op het beroep in cas satie van J. C. Kail Stem's, die dóór-bet provinciaal geregtshof van Zuid-Holland ter zake van vergiftigingtot de doodstraf is veroor deeld. De liooge raad heeft op grond dat er g'éene middelen tot cassatie van de zijde des requirants zijn aangevoerd en dal er geene middelen aanwezig gevonden zijn, om de'cassatie'ambtshalve uit te spreken het gedane beroep verworpen. Men verneemt met veel genoegen de bevestiging van hél reeds sedert eenigen lijd loopend gerucht, dat zijne éxc. de minister van financiën jh.r m.' J. A. ridder van der Heim 'van Huivend ij l;e ten behoeve van 's rijks schatkist, heeft afstand gedaan van zijn trakte ment en zijne hoogst moeijeüjke betrekking gratis vervullen zal. Een onlangs in da zitting van de tweede kamer dór stalëti- gerieraal ingekomen koninklijke boodschap ten geleide van een ón|t- werp van wet tot helling eener belasting op de inkomsten vaii alle bezittingen enz. bevat onder anderen de volgende artikelen Art. 1. Te rekenen van den 1 .Januarij 1844, zal jaarlijks etnë belasting worden geheven van de inkomsten: a. van alle vaste goederen binnen het rijk gelegenten bedrage van 5 ten honderd van derzelver zuivere kadastrale huurwaarde na aftrek van de grondlasten b. van alle na den 1 Januarij 1844 verschenen eri uitbetaald wor dende renten van binuenlaudsche fondsen én effecten tot een bedrag van 5 ten honderd c. van alle uit 's rijks of andere publieke kassen genoten wordende belooriingen voor de waarneming van openbare betrekkingenamb ten of bedieningenzoo geestelijke en burgerlijke als militaire en van alle wachtgelden en pensioenenallen voor zoover die meer dan ƒ300 'sjaars bedragenen zulks naar den maatstaf van 5 tot 10 ten honderd volgeiis de hierna vermelde classificatie, en behoudens de bieronder vermelde uitzonderingen. Art. 2. De belasting op de inkomsten van vaste goederen zal bij tvijze vhn opcenten op de grondlasten met inbegrip Van de 16 tot nog toe ingevorderde ten bedrage van 35 opfcenten worden geheven. Art. 3. Voor de vaste goederen thans toebehöorende aan en ten name staande van armbesturen openbare godshuizen en instellingen van liefdadigheidbestemd om aan behoeftige huisvesting onderstand of werk te verschaffen zal remissie der in voege voorschreven te heffen opcenten worden verleendmits de daartoe door de armbe sturen of administration der gestichten te docne reclames binnen drie maanden na het executoir verklaren der kohieren bij den gouverneur der provincie waarin de goederen gedegen zijn worden ingediend. Art. 4. De belasting op de renten van binnenlandsche fondsen en effecten zal met uitzondering van de schatkist-biljetten geheven worden van alle binnen bet rijk betaald wordende renten van in schrijvingen en obligatiën ten laste van den staat of deszelft over- zeesche bezittingen en van zoodanige geldleeningenwelke door den staat zij ii gewaarborgd, de in 's rijks kas gestorte borgtogten van eomptalile ambtennten daaronder begrepen, mitsgaders van (lie ten laste van provinciën steden en gemeenten des rijks of van binnen hetzelve gevestigde heemraadschappen dijk- of polderbesturen kerk en armbesturen openbare gestichten en instellingen van liefdadigheid in art. 3 omschreven en zulks door middel van inhouding of kor tingbij de uitbetaling der verschenen interessen. Art. 5. Van deze belasting worden vrijgesteld de inschrijvingen op de grootboeken der nationale schuld thans bestaande ten name van armbesturen, openbare gestichten en instellingen van liefdadigheid, hierboven vermeld. Art. 6. Bo belasting op de inkomsten 5an ambten wachtgelden en pensioenen meer dan 300 'sjaars bedragende, wordt bepaald naar de volgende classificatie Op 5 ten honderdwanneer dezelve minder dan 1000 bedragen. 6 1000 tot bened. - 2000 7 - 2000 - 3000 8 i> - 3000 - 4000 9 i> - 4000 - 5000 10 -5000 en daarboven Art. 7. De opgémelde belasting zal verschuldigd zijn van alle uit 's rijks kai uit provinciale en plaatselijke kassen, door heemraad- Schappen dijk- en polderbesturen kerk- en armbesturen openbare gestichten en instellingen van liefdadigheid in art. 3 omschreven eh door alle verdere onder het openhaar gezag ressorterende administra tion óf besturen uitbetaald 'wordende jaarwedden toelagen percents gewijze belooningen, vaste toelagen voor reis- en Verblijf kosten toegestane inhoudingen op onlvangerte regten of looben maand- dag- of uurgelden en in het algemeen van al hetgeen ter zake van openbare betrekkingen of voor belooni'ng aan ambtenaren en bedienden zoo geestelijke en burgerlijke als militaire mitsgaders voor pensioenen wachtgelden 'ctl hon-actlvitelts-traktementen uit 'S rijks kas of uit de fondsen dér ópgemelde besturen eh administration wordt uitbetaald daaronder medé begrepen de ten laste der overzeeschc bezittingen hopende jaarwedden wa'chtgelden verlofs-traktémcritert eri pensi- oetmn welke hier te lande worden voldaan cn zulks bij inhouding óf korting op de betaling óf verrekehing dier belóoningen zullende dé personele toelagen welke door ambtenaren bij derzelver trakte menten wórden genoten 'tot berekening der belasting volgens den in art. 6 bepaalden maatstafbij bet bedrag der traktementen wordeii êevóégd. Art. 8. Van déze belasting worden vrijgesteld 'dé jaarwedden én toelagen van geestelijken Van alle godsdienstige gezindheden welke 1000 'sjaars of minder bedragen de traktementen der l'u' en 2a° luitenants bij de landmagt en de non-activiteits-traktementen van dé hlilehanls van de l'u en 2d° kiassè der marine. De slaatsbegrooting voor de jaren 1844 en 1845 bedraagt thans voor het jaar 1844 70,013,483,11 en Vöor 1845 ƒ69,642,623,91. Buitendien wordt er voor elk der beide jaren 500,000 voor on voorziene uitgaven aangevraagd. Deze begroótitig levertnaar dia fin 1843 berekend een minder cijfer op van 1,103,358,36 voor 1814, en vaii 1,474,218,47 Voor 1845. Naar de voorsteilen irt 1842 gedaan bedraagt het minder cijfer v'oör 1844 237,903, eii v'oor 1845 514,827. Het valt echter op te merken dat er voor renten van de nationale 'schuld in 1843 was toegestaan ƒ33,870,308; dat er voor 1844 aangevraagd was 34,032,163, eh voor 1845 33;954;083'en dat lliahs voorgesteld wordt vóór 1844 ƒ35,125,828 'en voor 1845 35,064,853, hetgeen naar de begrooting voor 1843 gerekend ëene verhooging daarslelt van 1,255,520 voor 1844 eri van f 1;194,545 voor 1845, zoódal eigenlijk de bezuiniging bed bést f 2,358,878 Vodr 1844 eh 2,668,763 voor 1845. Volgens eerie officiële opgave is gebleken dat zich thans 135 afgeschei dene gemeenten iri ons vaderland bevinden. Er zal tusschen Bremen en Amsterdam eone geregelde Stooinboot-diertst wórden tot stand gebragt. Twee breemschc.. reeders hebben tot dat, doeleen nieuw ijzeren stoom- vaarluig vaii 165 last laten bouwen, hetwelk den naam van Koning Willem II draagt. Den 16 Augustus hébben bij Nijmegen exercitiën plaats gehad waarbij een oud gediende de laadstok in den loop heeft ge lalen en een recruut in de borst heeft geschoten; De eerste is in arrest en de gewonde in hot hospitaal gebragt. In de afgeloopene week is de welirigeriglc .zwemschool voor burgers en militairen; aan het Scheve- ningsche Kanaalonder directie vaii den eersten luitenant J. C. Smits van het eerste halt. van bet régentent jagersaldaar .geopend. Xe Texel is uit zee, teruggékoriien M.' korvet Castor; dezelve heeft we gens lekkage Z.r M.'eskader moeien verlaten. Te Barcelona zijn wed.eroiii onlusten uitgebroken welke eerst een zeer ernstig aanzien hadden, dóch naderhand gestild zijn. De luchtreis, op den 10 Augustus door den heer Green ondernomen met oogmerk om liet Kanaal over te steken is door het omloopen Vaii den wind gestuit geworden. Een heerdie hem op den logt verzeldeheeft berigt gezonden dat hij des achtermiddags te Cuckfield oen dorp in het graafschap Sussex neer gekomen is. Een blad geeft het volgende ovérzigt van den financiëleh staat in Spanje. De schuld be.dréagt 3,540,241,000 franks, zonderde kapitalisatie der achterstallige interessen te rekenen die evenmin als de loopendo halfjaren betaald worden. Hierbij moet men eene menigte ef fecten. voegendie steelsgewijs op de onderscheiden beurzen van Europa in omloop gebragt ziju en die van de oorspronkelijke inschrijvingen niet onderscheiden kunnen worden. Die ontzettende staatsschuld groeit inct elk jaar nog gedurig aan want jaarlijks bedraagt het tekort meer dan 165 milliocn franks. Prins Alexander der Nederlanden doorreist thans

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1