lï.o 64. ZIER1KZEESCHE VRIJDAG A.° 1843. COURANT. 11 AUGUSTUS. Besturen en Administration. Nieuwstijdingen. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEMKZEE verwittigen bij deze de belanghebbenden dat de gewone KERMIS of JAARMARKT dit jaar binnen deze Stad zal gehouden worden, als van ouds aanvangende op den laatstcn Maandag in Augustus, ge durende twee weken en alzoo van den 28 Augustus tot en met den 9 September aanstaande. De Kramers worden verzocht tot het bekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven bij den heer A. van der Velde, Cz Stads-Architect en Marktmeester alhier, aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk Patent moeten zijn voorzien terwijl geene Rijfelaars, Horoskooptrekkers of Bedelaars op de Kermis zullen worden toegelaten. Zitrikzeeden 9 Augustus 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie Do Stads Secretaris W. J. P. KROEF. NATIONALE MILITIE. INSPECTIE over de VERLOFGANGERS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden: dat de gewone drie-maandelijksche Inspectie over de Verlofgangers der Nationale Militie zal plaats hebben op Dingsdag den 22 dezer maand des voormiddags 10 ure voor het Raadhuis alhier waarvan echter zijn uitgezonderd de manschappen die nog niet gekleed of gewapend zijn. Zierikzeeden 10 Augustus 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd NELEMANS L. P.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. De CENTRALE DIRECTIE van SCHOUWEN. BURGH en WESTLAND. In aanmerking nemende de hooge waterstand in den Polder van Schouwen, waardoor het gedurende eenigen tijd schier onmogelijk is geweestom aan de vroegere Publication nopens het leggen van BRUGGEN en ZIJLEN in de Dammen geheel te voldoen zoo is hetdat de Directie Daarom alléén voor dal werk als uitersten termijn een uitstel verleend lot den 15 September aanstaandezul lende de alsdan nalatig geblevenen ten strengsten voor den bevoeg den Regter worden vervolgd, wordende de Ingelanden tevens uildruk- kelijk herinnerd aan het voorgeschrevene bij de Publicatie van den 18 FeJymarij dezes jaars, waarbij wordt bepaald, dat de onderkant der buizen moet leggen op één palm beneden het Zomerwater of Zomerpeil, dat is: ongeveer 25 Nederlandsche duimen beneden den tegenwoordigen waterstand. Te Zierikzeeden 8 Augustus 1843. De Centrale Directie voornoemd TROMI», vt.. Ter ordonnantie van dezelve DE JONGE. FRANKRIJK. PARIJS den 6 Augustus. Gisteren avond is door den Messager de volgende telegrafische depêche bekend gemaakt «De regent is den 30 ten 4 ure des morgens te Kadix aan boord van het engelsche schip de Malabar scheep gegaan. »De generaal Concha heeft hem met 500 ruiters nagejaagd tot Santa Maria van waar hij met eene schuit vertrokken is. «Het spaansche fregat de Constitutie en verscheiden andere vaar tuigen hielden Kadix geblokkeerd. De Malabar, de Stad Marseille, en de Atlas, lagen te Kadix." De haven van Santa Maria, waar het Espartero gelukt is, de schuit te bereikendie hem aan het najagen van den generaal Concha onttrokken heeft, is een klein stadje tegen over Kadix en op twee mijlen van daar aan de zeekust gelegen. Om zijnen togt verder te land voort te zetten zou de regent de baai links af over Puerto-Rcal en San-Fernando hebben moeten langs gaan. Dan had hij zes mijlen moeten afleggen, en het schijnt dat de generaal Concha hem den tijd hiertoe niet gelaten heeft. De telegrafische depêche ons berigtende hoe het met Espartero is afgeloopenmeldt ons niet wat er geworden is van van Halen en van Carralalade beide eenige generaals, die hem getrouw gebleven zijn als een los gerucht verhaalt mon evenwel dat de eerstgenoemde door Concha gevangen genomen zou zijn en dat de ander die zich aan de Carreraeen schiereiland waarop het tuighuis van Kadix gelegen is verschanst had op het vernemendat het geïnsurgeerde korps van Ordnnncz zich te Jeraz-de-la-Fmntera bevond, en dat het beleg van Sevillie opgebroken waszich met eenige esparlerislische officieren scheep had begevenzonder op den hertog van de Over winning te wachten, die hem had laten weten, dat hij den aftogfc naar Kadix nam. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 8 Augustus. HH. KK. HH. de erf-groot- hertog en erf-groothertogin van Suksen-Wcimar-Eisenachzijn den 5 dezer to Dusseldorp laatstelijk van het Loo aangekomen, en hebben dcnzclfden avond hunne reis voortgezet. Woensdag II. na den afloop dor wapenschouwing had een 6ja- rig meisje, Lulz genaamd de onvoorzigligheid van de eene zijde van den weg naar den anderen over te loopen en het ongeluk te strui kelenjuist toen Z. M. te paard gezeten, daar voorbij kwam rijden. Er was geene mogelijkheid meer om het paard in te houden en het kind werd aan het beentje en aan het hoofdje getroffen. Z. M.ten uiterste bewogen met dit ongevalschelde terstond zelf aan het hótel van de freules van Reede van Al hl one aan, deed het kind daar binnen brengen begaf zich een oogenblik naar zijn buitenverblijf, keerde zoo spoedig mogelijk terugcn woonde zelf het leggen van hot eerste verband bij. Hoogstdezelve sprak bet kind moed in en gaf van de liefdadigheid, die hoogstdezelve bezielt, bewijs, door den ouders van hetzelve eene aanzienlijke geldelijke ondersteuning te doen toekomen voor de verpleging van het meisje. Zoo veel belangstelling toonde Z. M. in het wicht, dat zoo onwillekeurig bezeerd was, dat hoogstd. na het leggen van het verband zich in persoon van den toestand des kinds heeft overtuigden sedert geregeld dagelijks naar hetzelva hoeft doen vernemen. Treffend is deze belangstelling des vorsten, die zich voorzeker innig zal hebben verheugd over de jongste berigten nopens het kind dat toch in vrij redelijken toestand moet verkeeren. Het gebeurde met hetzelve is overigens eene nieuwe les voor ouders of verzorgers van kinderen om, bij gedrang of bij het aankomen van ruiters of rijtuigen, een hoedend oog op ile aan hen toevertrouwde panden te houden. Dezer dagen is te Breda een allerbelangrijkst vonnis door den raad der dienstdoende schutterij gewezenen daarbij de kapitein F. P. S. dier schutterij veroordeeldop grond van art. 54 der wet op de schutterijen tot degradatie met den rang van schutter, ter zake van zich met woorden en daden tegen den majoor-kommandant, betrekkelijk dienstzaken, te hebben verzet; men ziet met de grootste belangstelling de beslissing van Z. M. in deze zaak te gemoet. Een aan de kamer aangeboden wetsontwerp betreffende do reg- terlijke organisatie, behelst, onder anderen, de volgende bepalingen «Art. 1. De provinciale geregtshoven in Noord-Braband Gelder land Zuid-Holland Noord-Holland Zeeland Utrecht Vriesland Overijssel, Groningen, Drenthe en Limburg worden opgeheven. »In derzelver plaats worden vijf provinciale hoven opgerigt waar van de zetels gevestigd zijn te 's Hertogenbosch Arnhem, 'sGraven- hage Amsterdam en Leeuwarden. «Art. 2. Het regtsgebied van het provinciaal geregtshof te's Herto genbosch strekt zich uit over de provinciën. Noord-Braband en Lim burg dat van het hof te Arnhem over de provinciën Gelderland en Overijssel dat van het hof te 's Gravenhage over de provinciën Zuid- Holland en Zeeland dat van het hof te Amsterdam over de provinciën Noord-Holland en Utrecht; en dat van het hof te Leeuwarden over de provinciën Vriesland Groningen en Drenthe. «Art. 3. De provinciale geregtshoven zijn te zamengesteld als volgt: die te 's Gravenhage en te Amsterdam ieder uit 1 président, 1 vice- president 9 raadshecren 1 procureur-generaal 2 advokaten-generaal 1 griffier en 2 subsituut-griffiers, en die te 's Hertogenbosch Arnhem en Leeuwarden ieder uit 1 president t vice-presidént 7 raadsheeren 1 procureur-generaal, 1 advokaat-generaal1 griffier en 1 substi tuut-griffier. «De bezoldiging dezer ambtenaren wordt geregeld volgens de tabelle bij deze wet gevoegd. «Art. 4. In het provinciaal geregtshof te 's Hertogenbosch hebbeu zes leden zitting door den koning te benoemen op de voordragt der stalen van Noord-Braband, en drie op die der staten van Limburg; in dat te Arnhem zes op de voordragt der staten van Gelderland en drie op die der stalen van Overijssel; in dat te 's Gravenhage acht op de voordragt der staten van Zuid-Hoilanden drie op dia der staten van Zeeland in dat te Amsterdam aebt op de voordragt der staten van Noord-Holland, en drie op die der staten van Utrecht en in dat te Leeuwarden vier op do voordragt der staten van Vries land drie op die der staten van Groningenen twee op die der staten van Drenthe. «Art. 5. Wanneer eene plaats van raadsheer openvalt geschiedt de kennisgeving van het hof en het toezenden der aanbevelingslijst aan de staten van die provincie, welke, overeenkomstig de bepaling van het voorgaande artikel tot de voordragt geroepen zijn. «Art. G. De arrondissements reglhanken gevestigd in het 6d° arron dissement der provincie Zuid-Holland in hel 3d° arrondissement der provincie Vriesland en in het 3d0 arrondissement der provincie Groningen, worden opgeheven. (Briclie Sneek en Appingadam.) Bij eene af ouderlijke wel zal worden bepaald welke veranderingen de omtrek der arrondissements regtbanken ondergaat in die provinciën, waar eene derzelve ophoudt te bestaan. «Art. 7. Bij de zamenstelling der nieuwe hoven heeft de koning de directe aanstelling van derzelver leden. Zij worden gekozen uit ieder der thans beslaande hoven volgens de verdeoling vastgesteld hij art. 4.

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1