u ZÏERIRZEESCHE A." 1848. COURANT. 21 JUUJ. gemengde buiten- en binnenlandsche berigten. N.o 58. yj VRIJDAG Besturen en Administratief. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIFRJKZFE. In aanmerking nemende dat de bij den Stedelijkeh Raad vastge stelde plaatselijke verordening omtrent de Zetting: van het Brood als gevolg van Zijner Majesteit's besluit van den 15 April dezes jaars, (Staatsblad n.° 13,) dus ver niet met de daarop ter invoering ver- éischte hóogerè goedkeuring is terug ontvangen. Hebben goedgevonden te bepalen': Dat, in afwachting der aanstaande vaststelling en invoering van een 'plaatselijk reglement óp de zetting van liet brood de bestaande voorschriften nopens de grondslagen der broodzettingde wijze van regeling van laatstgenoemde en de verpligtingen der Broodbakkers en Broodvcrkoopers provisioneel zullen worden toegepast en in working zullen blijven zóodat het Provinciaal Reglement van den 9 Julij 1818, met de daarin gemaakte wijzigingen tijdelijk als plaatselijke verorde ning wordt aangenomen e'n Vastgesteld waarnaar de. Broodbakkers en Verkoopérs onverminderd de opvolging der bepalingen van het Koninklijk Besluit van den 15 April jl'. Staatsblad n.° 13,) zich zullen hebben te gedragen op de straffen voor het overtreden van 'plaatselijke verordeningen bij art. 4 dor wet van den 6 Maart 1818 Staatsblad 'n.0 12,) bedreigd. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzée, den 19 Julij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. RBOEF. WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏEIUKZEE waarschuwen bij deze tegen hot verkeerde denkbeeld waarin sommige Landlieden 'schijnen te verkeeren dat; wanneer zij.geene schadever goeding, uit. het Fonds vin den Lahdbouw Vorderen, vocf 'de uiter lijke bekleedseten van aan de Longziekte gestorVcii Runderen zij als dan 'ook niet verpligt zouden zijn de gestorven beesten met huid eb baar te begraven., rriaar de huid mogen afslroopen én verkoopen doch dat alleen dan wanneer mén schadevergoeding voor de huid uit het Fonds Yoor den Landbouw vordert de huid onbruikbaar moet gemaakt én hét gestorven vee met huid ert haar moet hegraven worT den welke maatregel bij de wet van deh 30 Mei '1840. (Staatsblad n.° 16,) verordend lot voorkoming van dé verspreiding dér ziekte, in elk geval zél moe teil plaats hebben terwijl de nalaligen zich aan de toepassing van de büet'en én straffen daartegen bedreigd zouden blootstellen. En opdat riiemahd hiervan onwetendheid zoude hunnen voorwen den zal deze waarschuwing na gedane afkondiging worden geplaatst in de Stads Courant. Gedaan t'etl Raadhuize der Stad Zierihzde, dep 19 iulij 1843. Burgemeester én WetKoiiders vborn'ó'émd D E C R AN E, vt., 'fer ordonnantie, De Stads Secretaris,., W. 3. I>. RRÖEF. Niéuwstijdingéit. FRANKRIJK. PARIJS, den 16 Julij. De bérigten uit Spanje luiden weder hoogst ongunstig voor de zaak Van deli regent. Hij heeft in den nacht van den 7 op den 8 Julij Albacete en Chinchilla ontruimd en zich naar Balazote begeven.- Drie legers rukken op dit oogenblik op Madrid aan en de regent hoezeer kennis dragende dat de. bezetting aldaar tegen die uitgqjvreide magt niet bestand is verwijdert zich van de hoofdstad. Madrid wordt alzoo ernstig bedreigd door de in- surgenten en dé stellige tijding dat hetzelve in staat van beleg is verklaard doet vermoeden dat men zich op belangrijke voorvallen in of nabij die plaats kan Verwachten. Espartero's val, aart welken thans bijna niemand meer twijfeltzal het geschil wegens het Huwelijk van koningin Isabella II slechts té driftiger dóen ontbranden. Engeland, Frankrijk don CarlósMaria Christina, donna Carlolla woelen dm het zeerst ten einde hunne belangen en bedoelingen te doen zegevieren. De Gazette de France merkt aati dat zóó men beweren wil dat dé kroon van Spanje niet hit het Ituis van Bourbon mag geraken de hertog van Bordeaux nog den voorrang hééft boven den hertog vak Aumale. Hetzelfde blad herinnert hoe lord Cowley die op dit göwiglig öogeiiblik zich als' brilsch ambassadeur te Parijs bevindt, slcclits ëen eh dezelfde is met sir Henry Wellesleydie den 5 Julij 1814 te. Madrid een geheim artikél deed teekenén bij hetwelk Ferdinand VII zich verbond in geen traktaat of verbindtenis met Frankrijk té treden véri dén aard als hét bekende pacte de familie. Den 17. - Den 11 is Madrid in staat van oorlog verklaard. De stormmarsch was geslagen en de militie stond onder de wapens. NEDERLANDEN. "s GRAVENHAGE den 19 Julij. Z. BI. de koning is gisteren avond van hoogsldészelfs reize naar Vlissingen en Tilburg in deze residentie teruggekeerd.. Z. K. H. prins Frederilc der Nederlanden is naar de provincie Noord-Braband vertrokken ten éindè hóogstdeszelfs domeinen aldaar 'te bezoeken Men meldt uit Scheveningen dat de baron A. vön Rothschildbij zijn vertrek van daar, aan den heer P. Vdrkevisser eene som van f\00 heeft ter hand gesteld om onder eenige verarmde visschers uit tedeelen. De hertogin weduwe tian Orleans heeft op den eersten tréurigen verjaar dag van het afsterven van haren gemaal eene som van 10,000 franks aan den prefect der Seine ter hand doen stellenom die onder de nood druft jgsl'e vrouwen te verdoelen welke sedert 13 Julij 1842 weduwen geworden en niet kinderen bezwaard zijn. Uit Rome schrijft men, 'dat de geestelijke, Abbo genaamd die een jaar geleden zijnen neef op de schrikkelijkste wijs vermoord heeft, ter dood is veroordeeld. Dat vonnis werd algemeen goedgekeurd omdat het een nieuw bewijs ople verdedat thans in de pauselijke staten geen stand te'geh de straffen der Wet beveiligt. In den amcrikUanschen slaat van Illinois is onlangs als valsche munter gearresteerd geworden iemand genaamd Róbinson,; bij het doorzoeken van zijne papieren zijn brieven gevonden van zesalle nog in leven zijnde vrouwen die hij allen plegtig in kerken van onder scheiden graafschappen der Vereenigde-Slatén getrouwd heeftallen be klagen zich van door hem verlaten te zijn. Tijdens zijne arrestatie hield hij het met een meisjehetwelk hij denkelijk van voornemen was tot zevende vrouwtje te nemen. Volgens tijdingen uit de Oost-lndiën zal het jaar 1843 een brillant kolïijjaar zijn. Te Schiedam zijn er van de 172 branderijen welke nog in naam of in de daad beslonden weder 2 afgebroken en 8 tot stilstand verwezen. Van de 30 gencver-stokerijen nog niet lang geleden in Deifshaven geteld zijn er thans maar 10 aan wezig. De aardappelen-stokerijen zijn hiérvanonder andéren oor zaak. Aan het 'onderstaande ons. medegedeelde berigt(zegt het Dagblbi van s Gravehhafjc ,j ruimen wij gaar.no, plaats in: «Edele; daden vooral Wanneer zij do schitterendste der menschen- deugdeii b;elrefferi.verdiénen niet .alleen vermelding, maar dankbare verwondering \/oor hem; die d ezel ven verrigt. De. volgende gebeur tenis,. welke dé treurigste gevolgen .had kunnen hebben 'en welke alleen is afgeweerd 'door bereidvaardigheid óm het leven van zijn évert- mensch te, reddengeeft hiertoe op nieuw, de meeste aanleiding. i)Den 11 dpzer de.s namiddags ten 5 ure, begaven zich twee broeders naar. het einde Van het Scheveningsche Kanaal, ten einde zich met hel baden te verlustigen. De oudste had zich het eerste uitgekleed, eti begaf zich te water, de jongste volgde hem weldra. Naauwelijks. Had de eerste het midden van het water bereikt, of hij gevoelt, da.t zijné krachten hem begeven;, hij zinkt naar deti bodem; de tweede dit ziende tracht zijn'broeder te helpen rlo'cb vruchteloos, ook |iij geraakte in gevbar.. Een onbekende, op eehigen afstand ook met bqde'n bezig zijndedit treurig schouwspel bemerkende zwemt naar de plaats, van het ongeluk redt eerst dén jongsten en zoekt vervolgens op den bodem, van het water naar den anderen doch l'a vergeefs. Hij spant op nieuw zijne krachten in en daalt andermaal naar den grond met, dat gelukkig gevolg 'dat hij deti géz'onkene hoven waier én vervolgens naar den wal brengt. De geredde gaf echter geene teekenen vati leveh .meer; de redder dit ontwarende, verdubbelt zijné pogingen. Van alle middelen die zijn geest op deze afgelegene plaats San, té Wenden vond werd eeri voorzigtig én doel matig gebruik gemaakt. Doch vruchteloos! Ilij volhardt niettemin in zijne pogingen tot dat éindelijk eene snikkende ademhaling het feeken geeft, dat het leven nog niet was uitgehluschl. Langzamer hand ontstonden er meerdere teekenen van leven en dé schijndoods was in het leven teruggeroepen. Nu is de vreugdte vat) dei; redder onbeschrijfelijk. .Hij, dankt God voor de kracht hém tot het verrigtet» dezer daad geschonken en heiden én redder en geredde verlaten èenigen lijd daarna elkandél, de eëh thet het zalige bewustzijn van wel gedaan te hebben, dé andere met hot hart vol dankbaarheid aan God en aan zijn weldoenel- voor het redden van zijn lev.bn. »En wie is nu die .onbekende inetischeflredderdie zijn leven zoö dadelijk en Zoo geheel veil heeft gehad tot het redden van dat van zijn evenmensch? Het is Lamenswiens braaf hart en edele ziel slechts door het eenvoudig solilalbhklccd bedekt wordt." Den 8 Julij is met het schip Manhattankapitein Wetherilluit Texel naar Amerika vertrokken, om zich aldaar te Vestigen eene re spectable bemiddelde holJandscbc familie waaronder vier zotten zijn. Hel verlaten vhn dén vaderlaridschén grond dóór dezéli huisvader is alleen toe te schrijven aan de ongunstige vonruitziglen ter verkrij ging van een onafhankelijk middel van bestaan voor zijhe zonen. Voorwaar een treurig verschijnsel in Nederland. Het is te hopen dat dé Omstandigheden spoedig mogen veranderen opdat dit voor beeld niet door meerderen gevólgd worde én men dë toekomst voor zijne kinderen blijder moge te gemöet zien. Weekbl. v. d. Helder en N. D.) Jl. zaturdag morgen is te Londen een Vreesselijke brand uitgebro ken in de uitgestrekte Olie- en tcrpetüijnpakhuizen der hoeren

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1