ZIERIK.ZEESCHE VRIJDAG 14 JULI J. Besturen en Administratien. Nieuwstijdingen K.° 56. A.o 1843* COURANT. •iEJjj»? BEKENDMAKING. BURGEMEESTER én WETHOUDERS dor Stad ZIERIKZEE brengen bij deze ter kennis van de gegadingden dat op Donderdag den 20 dezer maanddes voormiddags 10 ure óp het Raadhuis alhier in het openbaar zullen worden verkocht: de STADS TIENDE VRUCHTEN over den jare en oogst van 1843, waartoe de ■conditiën van heden af ter Stedelijks Secretarie ter lezing- liggen. Zierikzeiden 10 Ju lij 184 3. Burgemeester 'en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie De Stails Secretaris W. J. P. KR OEF. P B L I C A T I E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tier Stad ZlEBlKZEE brengen bij deze ter k'e.nnis van alle daarbij belanghebbenden dat het Staatsblad no. x4 van dit jaar inhoudt de .navolgende tVÈT van den 9.4 April i843 (Staatsblad n.° i4 omtrent de verdee- ling der grondbelasting tusschen de 'gebouwde en ongebouwde eigendom men enz. Wij WILLEM II, bij de gratie Gods, Koning der Nederlanden, Prins van Oranje- Nassau Groot Hertog Van Luxemburg enz. enz eftz. Allen die deze zullen zien of hooren lezen, sal utdoen te weten: Alzoo wij in overweging genomen hébben, dat, volgens de bepalingen opzigtens het kadaster, vervat in den Xden titel dei- wet van i5 September 1807 Bulletin des lois nó. 161), het bedrag der grondbelasting voor de gebouwde en ongebouwde eigendommen afzonderlijk, en wel in evenredigheid van de zuivere belastbare op brengst, voor elke van deze beide soorten van eigendom bij het kadaster bepaald, geregeld en vastgesteld behoort te worden Gezien de wet van den Ï9 December i834 Staatsblad no. 3't), vaststellende dé verdeeling der grondbelasting voor i835 en vervolgens, tlisschen de daarbij genoemde provinciën Gezien de wet van den 28 Maart 1828 Staatsblad no. 8)houdende bepalingén omtrent den vrijdom v'dn grondbelasting in geval van aanbouw van huizen en andere getimmerten; \viilende, in betrekking daartoe eenige nadere bepalingen maken: Gezien de wet van 6 Junij i84o Staatsblad no. 17), omtrent den vrijdom van grondbelasting ter zake van landontginningen, enz Zoo is het dat Wij den Raad van State gehoord én met. {jéhieeh overleg dei' Staten-Generaalhébben goedgevonden en verstaan gelijk wij goedvinden en ver staan bij deze Art. 1. De hoofdsom der grondbelasting, bij de wet van 19 December i834 Staatsblad no. 34), vóór dé daarbij genoemde provinciën vastgesteld op een bedrag van zeven millioen negen honderd drie 'en tachtig duizend twee honderd zès en vijftig gulden, vier en tachtig centswordt, tusschen de gebouwde en ongebouwde eigen dommen volgens de uitkomsten van het kadaster verdeeld als volgt Voor de gebouwde eigendommen 'drie millioen vijftien duizend zes honderd zes en vijftig gulden, negen en eèn halve centen vooi' de ongebouwde eigendommen vier millioen negen honderd zeven en zestig duizend zes hónderd gulden, vier en zeventig en een halve centovereenkomstig den bij deze wet gevo'égden staat» Art. 2./ Ingeval een ongebouwd of gebouwd perceel, uit welke oorzaak bok (ver- veer.ing uitgezonderdI, geheel of gedeeltelijk verdwijnt of ophoudt te bestaan, of- wel tot een onbelastbaar gebruik overgaat, Zal de belastbare opbrengst van het niet Ineer bestaande of onbelastbaar geworden pcrëeel worden opgeheven en de aanslag der provincie met de betrekkelijke grondbelasting wórden verminderdzoo lang die vermindering niet heeft plaats gehad zal de grondbelasting in de bedoelde gevallen bit bet fonds voor kwade posten Worden vergoed. Indien het inkomen van een ongebóuvvd of gebouwd eigendom door onvoorziene rampen, zooals hagelslag, overstrooming, verzanding, windschadén brand of andere iiergelijké onheilen, tijdelijk geheel of gedeeltelijk mogt verloren gaan, zal de grond belasting, op de tót dusverre gevolgde wijze, geheel of gedeeltelijk worden goedge- daan uil het fonds voor kwade posten; doch zal de aanslag der provincie daarmede niet worden verminderd* Indien de rampen van zoodanigen aard zijn, dat de belastbare waarde van het eigendom daardoor blijvend is verminderd zal hetzelve worden hërschat en gébragt in zoodanigen aanslag, als in evenredigheid cn bij vergelijking met soortgelijke eigen dommen behoort, en met inachtneming van de bestaande bepalingen volgens welke zelfs de niet opbrengende eigendommen op eenè belastbare opbrengst van q5 centen het bunder moeien wórden geschat. De vermindering van grondbelasting hieruit voortvloeiendezal op don aanslag der provincie worden afgetrokken, en, zoo Jang dit niet heeft plaats gehad, uit liet fonds van kwade posten worden gevonden. Art 3. Bij hét ontstaan van vermeerdering van de belastbare opbrengst eeneir provincie, ten gevolge van aanspoeling, of wel tèn gevolge van ontginningen, droog makingen, inpolderingen, stichting, vernieuwing, aan- of bijbouwing van gebouwen, fen het dientengevolge belastbaar worden van, volgens dé wetten van 28 Maart 1828 Staatsblad no. 8) en 7 Julij' i84o (.Staatsblad no. 17), of andere, bepalingen, vrijdom genietende pereéelén, miisgadërs ten gevolge van liet geheel of gedeeltelijk belastbaar worden van vroeger, wegens onbelastbaarheidniet in het kadaster ge- b rag té perceelen zal deze vermeerderde opbrengst mede in de grondbelasting wor den aangeslagen cn volgens den maatstaf van twaalf 'cents dertien honderdste per gulden, in hoofdsom, de aanslag der provincie daarmede worden verhoogd. Art. 4. De vermindering en vermeerdering van den aanslag'der provincie, om schreven in art. 2 en 3, zal ten gevolge hebben dat de hoofdsom der grondbelasting, zoo en in dier voege als dezelve bij ,de Wet van 19 December 1834 (Staatsblad no 3';) en bij art. t dezer wet is vastgesteld, met dezelfde sommee zal worden verminderd en vermeerderd. Art. 5. De bepalingen van de art. 2 en 3 hiervoor zullen niet het jaar i8'i4 óp alle na i834, volgens gemelde artikelen, ontstane verminderingen en verineerde- fingen, worden toegepast. Art. 6. De in art 1 bedoélde splitsing zal, voor het hertogdom Limburg, wor den daargesteldna afloop der werkzaamheden van liet kadaster, in hetzelve, en Zulks overeenkomstig deszelfs uitkomsten Zullende alsdan ook de art. 2 en 3 óp hetzelve toepasselijk worden. t' Art. 7. Ten einde het tijdstip van ingang en den duur dei' vrijdommen van grond belasting of van vërhóoging van grondbelasting vbij de wet van 28 Maart 1828 (Staats blad nö. 8), voor den aanbouw van huizen en andefe getimmerten toegestaan, te kunnen regelen j zullen de belanghebbenden verpligt zijn. binnen zes maanden na dé de afkondiging dezer wet, van alle nieuw gestichte, gedeeltelijk vernieuwde en ver grootte of uitgebreide gebouwen, waarvan-dé ingang des vrijdoms van grondbelasting nog niét vastgesteld is, aan de Zetters der gemochte waar de gebouwen gelegeri zijn aangifte te doenwelke daarvoor een schriftelijk bewijs aan den aangever zullen afgeven. Van alle stichtingen, vernieuwingen en aan- of bijbouwingén in de ter- inen der wet vallende, ni de afkondiging dezèr wét voltooid, zullen de belangheb benden verpligt zijn eene gelijke aangifte te doen binnen zes maanden na de inge bruikstelling dér perceelen^ of nadat dezelve voor liet eerst geheel often deéle wor den hel rok ken. Van alle voornoemde gebouwen, met betrekking tot welke binnen gezegde termij- hen geene aangifte gedaan is, 'zal de aanspraak op vrijdom vervallen. Lasten en bevelen, dat deze in het Staatsblad zal worden geplaatst, en dat alle Ministeriële Departementen, Autoriteiten, Kollegiën en Ambtenaren, wien zulks aan-s' gaat, aan de naauwkeurige uitvoering de hand zullen houden. Gegeven te 'sGravenhage, den 24 April 1843 (gel.) WILLEM. Van wege den Koning, De Directeur van het Kabinet des Konings (get.) A. G. A. van Rappard. Voor eensluitend afschrift De Secretaris'Generaal bij het Departement van Financiën osskwaakde. En maken de ingezetenen bijzonderlijk oplettend, zoo op het nadeel dat voor hen vit het niet of uit het niet tijdig vervullen der formaliteitenbij art. 7 derzelve wet in de daarbij ^aangegeven gevallen voorgeschreven, zoude voortvloeijen als op het belang dat voor hen. de bij art 2 voorziene gevallen in de tijdige aangifte der om - Standighedenwelke op geheele of gedeeltelijke afschrijving van grondbelasting regt geven, gelegen is. terwijl daartoe een genoegzaam aantal op ongezegeld papier ge drukte aangiften ten gerieve der belanghebbenden ter plaatselijke secretarie zullen voorhanden zijn. En zal deze op de gewone wijze worden afgekondigd en aangeplakt tot een ieders narigt en informatie. Zierikzeedén 1 Julij i843. Burgemeester en Wethouders voornoemd D E CR A N E vt., Tek1 ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. CURATOREN der LATIJNSCHE SCHOLEN té ZIERIKZEE maken bij deze aan de belanghebbenden bekend dat de nieuwe Leer-Cursus op die Scholen den 14, der vol gende maand een aanvang zal nemen en noodigen derhalve medé bij deze alle Ouders of Voogden die hunne Zonen of Pupillen in het onderwijs op de genoemde Scholen zouden willen doen deelen uit om zich daartoe vóóf den 1 Augustus aanstaande bij den eerst öndergeteekende aan te melden. Zierikzee, den 12 Julij 1843. Curatoren der Lalijnsche Scholen voornoemd W. J. P. KROEF, President. P. J. ANDREjE, Secretaris. FRANKRIJK, PARIJS, den 9 Julij. Men heeft beden geene nadere beriglen uit Spanje van cehig bijzonder aanbelang. De laatste tijdingen uit Va lencia houden in dat twee leger-afdeelingen onder bevelen der ge neraals Narvaéz en Concha, uit die stad zijn getrokken, waarschijnlijk met oogmerk, om de militaire operatiën tegen Espdriero aan të vangen. Het Ontbreekt ten eenenmale aai) stellige berigtën nopens den wezenlijken toestand en de ontwerpen van den regent die sedert den 25 Junij, mot 5000 man voetvolk, 800 ruiters en 12 veldstuk ken onveranderlijk te Albacete blijft. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 12 Julij. Alen verneemt, dat Z. AI. de koning morgen uit deze residentie vertrekken zal om zich naar VIis— singen te begeven, ten einde er bet eskader in oogenschouw te ne men, dat, onder bevel van Z. K. 11. prins Hendrik, naar de Mid- dellandsche-Zee gaat. Reeds is Z. It. H. eergisteren tiaar Vlissingeti vertrokken. Ook z. eXc. de minister voor de marine beeft zich der waarts begeven. Alen verzekert, dat de inspectie der schepen op vrijdag den 14 dezer en bet uitzeilen op zaturdag den 15 dezer plaats hebben. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BER1GTEN. Jl. zondag namiddag is op de Bergschenpias niet ver van Rotterdam een treurig ongeluk gebeurd. Door het omslaan van een schuitje, waarin zich zeven personen en een kind bevonden zijn drie daarvan allen in die stad Woonachtig Waaronder een man én zijne huisvrouw in het water omgekomen. Gedurende het laatslverloopen half jaar hebben honderd vijf én veertig personen voor de arrondisseménts reglbank te Goes teregt gestaan wegens bet in hunne winkels of werkplaatsen voorbanden hebben van afgeschafte of onherijkte maten en gewigten. Honderd negen en twintig daarvan zijn tol geldboeten veroordeeld met verbeurdverklaring der in beslag genomen maten en gewigten en zestien ontslagen vaa alle regtsvervolging of vrijgesproken. Het voetstuk, waarop hel standbeeld van Rubens te Antwerpen rusten moet, zal den kelijk den 1 Augustus voltooid zijn, en liet beeld den 17 dier maand daarop geplaatst worden. Te Alexandria in Egypte, hebben zieti binnen den tijd van 20 dagen 30 pestgevallen opgedaan. Eëne ont zettende menigte sprinkhanen was bezig de veldgewassen in Egypte te vernielen met name de plantsoenen van katoen en van Sesam. Om do boeren tot vernieling van dit ongedierte aan te sporen, heeft de rege ring premiën op hot verdelgen daarvan uitgeloofd. Volgens de jongste beriglen uit Guadeloupe heerschte aldaar de zoogenaamde gele koorts. In Noord-Brahand zijn 47 schapen gestolen doch gelukkig nabij de gren zen achterhaald Te Texel zal er eene haven voor de oêstérvisschers worden aangelegd. De schouwburg te Leeuwarden is te koop De stad Valparaiso, in Chili, is den 15 Maart door een verschrikkelijker) brand geteisterd. Geheele straten, in sommige waarvan zich verschei den met allerlei koopwaren opgevulde pakhuizen bevonden, zijn daar door vernield. De beroemde doctor Hahnemannuitvinder der homo- epatische geneeswijze, is in den ouderdom van 88 jaren te Parijs overle den. Hij laat eene weduwe na van ruim 20 jaren met veel geld. Uit Noord-Amerika wordt geschreven, dat de neger-bediende van deu generaal Washington, de getrouwe Caryaan wien het jongst congres een pensioen had toegekend, te Grennals-Pointin den ouderdom van

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1