i\T.° 54, ZIERMZEESCHE VRIJDAG? COURANT, t JULI J. Besturen en Administraliën. Nièuivstijdingeriö iir I J S C il i. a x d. A.« 184a, E R A N D IV E Z N. BURGEMEESTER on WETHOUDERS der Slad ZIERIKZEE. Overwegende dat. de voorzorgen legen brandgevaar krachtdadig behooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van het Reglement Op deh brand voor deze Stad. Op bet voorstel van bot Kollegie van Brand- en Brandspuilmeesleren: Hebben goedgevonden: 1." Tot Keurmeesters over het opgeslagen hooi voor deze Stad en bet Poortambacbl te benoemen Nicolaas van den BoulJohannes Bloating en Bas liaan van der Maas. Johannes G tradis Ingezetenen dezer Stad aan welke Keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om, naar aanleiding vart art. 26 van voormeld Brand-Reglement tegen bet broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereisebte rondgangen tot inspectie bij de In- en Opgezetenen té verstaan met eh zich tc gedragen naar de orders van Brand mebslereti. 2." De In- cn Opgezetenen van deze Stad en het Poorlambaclit te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 26, waarbij bepaald wordt «dat een iegelijk die hoói opslaat of gebruikt, gehouden zijn zal oin een of meer ijzers ter lengte van ten minsten twee' n'ederl. ellenof naar mate der locaiite.it, in dé hooi klampen, té laten stekendie ten allen tijde voor Brand- en Keurme'cst'erèri toegankelijk zülleh moeten zijn, terwijl niemand zich tegen derzeher orders zal m'ogén ver z'etleii op verbeurte eenór boete van drie gulden." Voorts dat bet aan niemand zal vrijstaan kruid öf vuurwerken ie verlioopen df vervaardigen dan na vooraf bekomend toestemming Van dit bestuur en öridér verpligting oiiizich in alles te gedragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven bij dé art. 34 en volgende van voornoemd Brand-Reglement. En zal deze tot een ieders informatie en iiarigt worden geplaatst in de Stads Courantterwijl afschriften zullen worden gezonden aan ieder der benoemde Keurmeesters mitsgaders aari hél Kollegie van Brand-en Brandspuitmeesters, réspeCti velijk tot aanstelling eh uitvoe ring, en aan den beer Commissaris van Polic.id dezer Stad, met last om de naleving dezer bepalingen te handhaven daartoe oitgenoodigd de Keurmeesters óp derzèlver rortdgdngeti té vergezellen en tegen do overtreders te verbaliseren. Gedaan ten Raadhuize der Stad Ziérikzcë, dén 28 Junij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DÉ CRANE, vh. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gelezen hebbende bet Koninklijk besluit van den 28 April 11. n.° 48, medegedeeld bij liet Provinciaalblad van Zeelanda." 61, betrekkelijk de Wedertoelating van den afkoop der aan 's Rijks Do meinen behoorende erfpachten renten uitgangen cijnzen tijnzën legschalten en andere prestatiën. Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat zij alsnu Wederom in de gelegenheid gesteld worden öm zich door den afkoop hunner schuld op eene eenvoudige wijze en tegen eenen matigen prijs té vrijwaren voor de kosten van de overbrenging der voor de bedoelde prestatiën bestaande hypothecaire inschrijvingen in de nieuwe registers der hypotheken welke ten gevolge der wet van den 4 Julij 1842, Staatsblad n.° 16,) moet geschieden welke af koop mitsdien aan de belanghebbenden bijzonder wordt aangeprezen als een geschikt middel .lot afdoening van schuld tegen eenen matigen prijs en tot voorkoming van kosten welke anders, uit krachté van art. 5 dér voormelde wet van den debiteür geheel zullen wórden gevorderd zullende die afkoop plaats hebben ten kantore van den Agent van bet Domein Hypotheekbewaarder of Ontvanger der Re gistratie bij hetwelk de prestatiën tegenwoordig betaalbaar zijn. En zal déze, nu herhaalde afkondiging én aanplakking,- worden geplaatst in dezer Stads Courant opdat een iegelijk daarvan ken nis drage. Gedaan ton Raadhuize det Stad Zierikzeeden 28 Junij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, it.; Ter ordonnantie De Slads Secretaris,.. W. J. P. KROEF. FRANKFORT den' 27 Junij. Ook hier is de Volksmenigte thans éenigerm'ate in onrust tor zake van de schaarscbheid van het brood. Gisteren' was nergens in de stad brood te bekomen en zijn! op on derscheidene plaatsen gendarmes geposteerd geworden om de orde fë helpen- handhaven.- Be' bakkers weigeren hier even als elders, te bakkenindien de prijs van het brood niet verhoogd wordt. do voorname reden der verbittering van de volksmenigte is deze dat de bakkers het graandat zij tot dusver uit de. stedelijke magazijnen tegën een bepaalden prijs konden bekomen elders hooger verkocht hebben, in de omstreken dezer stad heerscht nog grooter gebreken vaó bol platte land strooinon de lieden bij .gebeele troepen herwaarts om brood te koopen. De graanprijzen stijgen bij voortduring, het welk men, naar het schijnt niet geheel ten onregteaan woeker zucht toeschrijft. Er is nog een genoegzame voorraad van koren maar dezelve wordt grootendeels door speculanten opgekocht. Gisteren zijn hier op verscheidene plaatsen dreigende plakschriften gevonden waarin leden van dén senaat werden beschuldigd van het opkoopen van koorn of het begunstigen van den woekerhandel. Indien de re gering geene gepaste maatregelen neemt, om in het gebrek aan brood té voorzien zijn gewis bedenkelijke woelingen te vreezen. FRANKfi IJ K. PARIJS, den 1 Julij. Dé berigten uit Spanje luiden steeds on gunstiger voor dé zaak van den regent en doen vermoeden dat het hém zwaar zal vallen zich in deze zijne waardigheid te hand haven. Hij vervolgt ihtusscheri zijnen tógt naar de zijde van Valencia met dén meestën spoed en de troepen, die hem Verzeilen doen dagmarschen van 10 uren. Den 27 had hij. die stad tót op een af stand van 12 uren genaderd. Naar mate de regent zich van Madrid verwijdert breidt de opstand tegen zijn gezag zich uit. Geene der staats-inkomsten komen te Madrid aan daar de junta's zicli aller wegen van de openbare geiden hebben meester gemaakt én op ge noegzaam alle plaatsen de belastingen ten behoeve van den opstand worden verbeurd. Zoo ver de tijdingen thans loopen, hebben van de 48 spaansche provinciën zich 31 aan den opstand aangesloten. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Uit Rotterdam meent meri met zekerheid te kunnen mededeelen dat óp 's rijks werf aldaar eerlang weder vier schepen zuilen worden op stapel gezet en wel eene ooriogskorvet een groot stoomschip en twee óorlogschponers. Den 22 Junij is. met veel plegtigheid liet tweede schuttersfeest ie Eindhoven, gevierd. Óp hetzelve waren negen schutte rijen verdédigd en heeft die van Oirschot de overwinning behaald aan welke door Leer.en commissarissen der sociëteit de Harmoniede eerste medaille uitgereikt is geworden. Te Alkmaar zijn 2 personen naar rlë gevangenis verwezen ter zake van overspel. Deze week vërkoo- ping van 30 ditigencerpaardón te Delft zijnde een gevolg van den aanleg der spoorwegen. Het prov. Hof van Limburg heeft Pclronella Habels, wegens kindermoord ter dood veroordeeld door middel der guillotine. - Men heeft te Brussel proeven genomen met ladders op wielen vervaar digd door den heer Couvert, van Molenhëke-Sint-Jari. Deze moeten, dienen om ingeval van brand water te kunnen storten op muren welke men op geene andere wijs, uit hoofde van oen gloed des vuurs, zou kunnen naderen, alsmede om menschen ie redden uit bovenverdie pingen wannéér de onderste verdieping aan het branden is. Een toe stel van denzelfden aard is reeds iii Engeland in gebruik. In russisclr Polen wordt de grieksche eerdienst meer cn meer uitgebreid en georga niseerd en worden daar belangrijke sommen gelds aan te koste gelegd. Aan den anderen kant neemt hot gezag der Roómsch-Katholijke geeste lijkheid in dat oord iri gelijke mate af, als het zich elders uitbreidt. - Den 24 Junij is te Stettin met het besté gevolg te water gelaten de oor iogskorvet Amazone, van 14 stukken zijnde bet eerste oorlogschip van Pruissen én van het düitSche tolverhond. Te Koppenhagen is eene gebeele stadswijk die van Christianahaven eene prooi der vlammen gewórden. De brand is dén 20 Junij des avonds begonnen 32 men schen zijn daarbij omgekomen en de schade zoo aan roerende.als on roerende goederen wordt op 5 a 6 millioen guldens begroot. Twee in de haven liggende schepen zijn geheel verbrand. Het vuur is aan de- zelven medegedeeld geworden door eenige vaten rum diein eenen der kelders van dc .bavën in brand, geraakt zijnde in het water waren ge worpen én welker ontvlamde vloeistof in golven over het kanaal voort- stoomdó. Voor de regtbank te 's Hertogenbosch is een geding aan hangig tegen dén pastoor van Li tb die de hoornen staande op de alge-, meene begraafplaats en de Hervormde kerk omringende des nachts hij den grond heeft doen afzagen. In den nacht van den 5 óp den 6 Fe bruari] heeft té Goenong-Si-Tolieop het eiland Nias., aan tie westkust van Sumatra., eene hevige aardbeving plaats gehad. ,Z.* M.' brik Siewa is van Java derwaarts gezonden ten einde, uil hoofde van de verwoes tingen dé bezetting legen, mogelijke .aanranding van de Atjinezen van Glóes te beschermen. Den 30 Junij is door een der bewoners van dé gracht Conté, te Parijs, in deszelfs huis een zwaluw gevangen, die aan een zéér ligt halsketlingjé een zilver plaatje had hangende, waarop te fezen staal A.° 1724. Zou nu dit diertje -werkelijk 119 jaren oud zijn Men veronderstelt hst, omdat men weet dal raven papagaaijen en zwa- luwen zeer oud kunn'en Worden. In de Utrechtscke Avondbode leest men onder dagteekening van 'dén 3 dezèr «Wij haasten ons mede Ié deelen ter waarschuwing voor andere steden Waar nieh wclligt hetzelfde zoude mogen beproeven dat in de vorige' week hij verschillende kantoren alhier wissels zijn gedisconteerd welke bij later onderzoek zijn gebleken valsch te zijn. Het kantoor Vlaer en Kol is voor f 1900 op'geligtde hoer Oorlman voor f 900( en de beer Smits voor f 700. De bedrijvers van dit feit, welke hier ter slede onbekende personen waren zijn zoover uien hen heeft kunnen nasporen, met'het geld onmiddellijk van hier Ver trokken."

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1