Besturen en Administfalien. Nieuwstijdingen N.® &3. ZIERKZEESGHE SD DINGSDAG W A A.° Ï84& COURANT, 4 JULIJ. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIEZEE brengen bij deze ter kennis van een ieder wien zulks zoude mogen aangaan dat de Raad uit aanmerking der noodzakelijkheid om het Reglement voor de Vieeschha] te dezer Stede, gearressteerd dén 16 Maart 1818, te beter te handhaven de navolgende ampliatie op dat reglement heeft vastgesteld. Art. 1. Geen versch geslagt vleesch van runderen kalveren of scbapenzal binnen deze Stad in het openhaar verkocht, gevent of uitgestald mogen worden dan in de Stads Yleeschhal en in zoodanige gehouwen of woonhuizen welke met toestemming van hoeren Bur gemeester en Wethouders, daartoe zullen worden ingerigt, voorbe houdens aan dezelve om aan de te verleenen goedkeuring zoodanige bepalingen te hechten als in het belang dér policie zullen worden nóodig geacht. Art. 2. De Overtreding vair het vorige artikel zal gestraft worden met eerte boete van licit tot vijftig gulden of drie dagen gevangenis zullende bet daarbij betrokken vleesch kunnen worden aangeboüdeh tol de boete zal zijn betaald of geconsigneerd. Dat de bepalingen in deze publicatie Vervatin Werking zullen wordert gcbragt mot den eer'sten Julij aanstaande. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze w'ordeU afge- kóiidigd en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadkuize der Stad Zierikzee, den 12 junij 1813. Burgemeester en Wethouders voornoerhd DË CRANE, vt.. Teé oTdönnantie De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. HERIJK DER MATEN EN GEWlGTËN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIEZEE. Gezien de kennisgeving van den heer Arrqndissemcnts-IJker voor dit District, van den 8 dezer ttiaaud n.° 117. Brengen bij deze l'er kennis vah alle IJkpligtige In- oil O'pgezetehen van deze Stad cn het Poortambacht: dat in hel locaal vah het voor malige Kazernegeboüwin de Manliuisstraai alhiermet den herijk van Maten eh Gewigten zal wofden aangevangen op Maartdag den 19 dezer maand tot en met Vrijdag den 7 Julij aahstaaridedes vo'ormid- dags vah 9 tot 12 en des namiddags vah 3 tot 5 ureuitgezonderd zon- en feestdagenwaarbij de volgende ordé zal wórden in acht genomen ie weten Des Maandags: zullen alle lebgtë- én inhoudsmaten voor drooge w'aten benevens de strijkels worden geverifieerd en geijkt. Des Dingsdagsde vochtmaten welke behoorlijk schoongemaakt moeten worden aangeboden. Des Woensdagsde koperen gewigten Des Donderdags: alle maten en gewigten zonder onderscheid welke door de bewoners der landelijke gemeenten worden aangeboden. Des Vrijdagsde ijzeren gewigten en Des Zalurdagsbet medicinaal goud- ert zilvergewigt. Wordende mitsdien alle nering- en winkeldoende In- cn Opgezetenen mitsga ders allen die tot uitoefening van hun bedrijfzoowel als Ambtenaren en openbare Administration die in derzelVer ambtsbetrekkingen ver- pligt zijn gebruik te maken van malen én gewigten, bij deze op het nadrukkelijkst aangemaand om den opengestelden termijn voor den lrerijk niet te verzuimen zullende de rialaligen zichzelven de gevolgen daarvan te wijlen hebben. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze W-ordeh afge- kOndigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Ziérikzee den 14- Junij 1843. Burgemeester en Wethouders voornbemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KRO E F. SCHUTTER IJ. BEKENDMAKING; BURGEMEESTER en WETHOUDERS dei- Stad ZIERIEZEE Provincie Zeeland. Gezien de wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 Staats blad n.° 17 en M.' besluit van den 28 junij 1828 (Staatsblad n.° 42 brengen bij deze Ier kennis van de daarbij belanghebbenden Dat de Commissie van Onderzoek voor de dienstdoende Schutterij binnen deze Stad hare tweede gewone jaarlijkselie zitting Zal houden op Zaturdag den 15 dezer, maand, des middags 12 ure, in eene der zalen van het Raadhuis alhier tot het onderzdekert en beoordeelen van al de reclames, welke tot vrijstelling of uitsluiting van de dienst der Schutterij door geloot hebbende personen van dit jaar en door de reeds ingelijfden van vorige jaren zijn ingebragten dat diegenen welke voor de Commissie niet verschijnen om hunne redenen vah vrijstelling te staven bij de Schutterij zullen worden ingelijfd voor zooverre zij dienstpligtige nummers getrokken hebbendehiel vallen in de termen van art. 3 en 4 der wet blijvende hpt hun evenwel vrij, om hunne redenen tot vrijstelling daarna in een volgend jaar te doen gelden Dat aan personen die voorgeven mot ziekten of gébreken behebt té zijn, geene vrijstelling zal worden verleend op vertoon van attesten, aangezien de zoodanigen moetert onderzocht worden door den Ge nees- of Heelkundigen bij de Commissie en dat zij die huiten staat zijn om voor dezelve te vèrschijnen in hunne woningen het onder zoek zullen ondergaan terwijl bereids ingelijfde Schutters die voor geven tot de dienst onbekwaam te zijn op afgegeven certificaten tusschentijds niet zullen ontslagen worden maar in de maand Julij van elk jaar gedurende de tweede zitting der Commissie van Onder zoek moeten beoordeeld worden en eindelijk Dat dé belanghebbenden welke eénige inlichtingen mogten ver langen in zake der Schutterij of voor dé bewijzen tot Staving der redenen van vrijstelling zich tot dat einde dagelijks kunnen ver voegen ter Stedelijke Secretarie alwaar de vereischte tereglwijzing zal worden gegeven. En opdat niemand biervan onwetend zoude zijnzal deze afge kondigd en in de Stads Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 1 Julij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt.. Tér Ordonnantie van dézelve W. J. P. K B O E F. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 2 Julij. De minister van marine heeft ter kennis van alle scheepvarenden en daarbij belanghebbenden ge- bragt 1." Dat de ton volgens advertentie van den 2 Ëebruarij jl. gcr plaatst op het wrak van het aan den dijk aan den Zuidhoek of Galgenpolder, op de Ooster-Schelde gezonken tjalkschip van hetzelve is weggedreven en geen andere ton op hetzelve meer geplaatst zal worden als liggende dat wrak kort onder den dijk in 14 nederl. ellen diepte en alwaar geene veilige reede noch ankerplaats is en. alzoo geheel onschadelijk voor de scheepvaart. 2." Dat aangezien het laatstelijk betonde vaarwater genaanid het Diepgat, loopende langs Ooltgensplaatover de vlakte van de Wil lemstad naar het lloilandsche Diep merkelijk in diepte en breedte is afgenomen en daarentegen het daar beoosten loopende Hellegat diepér en breeder is geworden de betonniug uit eerstgemeld vaar water opgenomen en het laalslvermelde vaarwater betond zal worden. Zullende het getal der daarin te plaatsen tonnen benevens derzelver merken nader opgegeven worden. Men wil dat de reorganisatie van het leger dezer dagen zou zijn. vöstgesteld men zegt dat, een regemenl infanterie, een gedeelte van een regement kavalerie en eertige batterijen rijdende artillerie zouden zijn gesupprimeerd. Voorts dat het 3a" of flank-bataljon van elk rege ment zou worden ontbonden én ingedeeld bij de overige,veld-batal- jonswelke daardoor op 6 kompagniën zouden gebragt worden; hier door zouden de kosten van 10 bataljons-staven wordert bezuinigd. Verder spreekt men van hét supprimeren van een der bataljons van het regement jagers én van liet pensioneren van verscheiden officieren welke door hunne vergevorderde jaren geene billijke aan spraak meer op avaneement kunnen maken. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BER1GTEN. Den 26 Junij heeft onder de werklieden aan den rijnspoorwegop den Iminkhuizerbérgprovincie Utrechteen oproer plaats gehad, ten gevolge van eene twist Over de betaling tusschen zekeren putbaas en den aannemer. Door een uit Ede te hulp geroepen detachement lan siers onder bevel van den luitenant Bofeel de M'aurignaultwelks kloek moedig gedrag zeer geroemd wordtis de orde nadat 9 der belhamels gearresteerd waren hersteld. Do werkzaamheden zijn daarna hervat. M.11" Lenórmandde vermaarde kaartlegsteris den 26, Junij inden ouderdom van 72 jaren, te Parijs overleden zij laat ongeveer 500,000 fr. na en heeft geen anderen erfgenaam dan eenen neef, die op dit oogen- blik in de krijgsdienst is. Naar men meldt, bedroeg de geheelo nationale schuld van Rusland hij den aanvang van dit jaar 290,434,155 zilveren roebels; cn het in omloop zijnde'papieren-geld 595,776.310 roebels. Hot aantal personen in Rusland die kunnen lezen en schrij ven is, volgens de jongste bij de regering ingekomene opgavenruim 4 millioenen dat is Omstreeks een 12de deel der bevolking. De rus- sische regering heeft eene uka'se uitgevaardigd waarbij bevolen wordt, dat al de Joden welke binnen 50 wersten van de pruissiscbe en oosten- rijksche' grenzen woonachtig zijn naar de meer binnenlands gelegene gouvernementen moeten verhuizen en de vastigheden die zij op het bedoelde grondgebied bezitten binnen 2 jaren moéten vervreemden. - Den 23 Junij beeft te Hanau een volksoploop plaats gehad, ter zake vaa het gebrek aan brood. Ook te Frankfort begint sehaarschheid te heer- schen doordien de bakkers veel brood zenden naar de omliggende plaat sen alwaar men gebrek aati brood heeft. Het is meer dan ooit van be langdat de vooruitzigten op den oogstzoo bijzonder gunstig zijn. Men meldt uit Mentz datbij de klimmende graanprijzen de gemeente raad heeft besloten dat het brood tot zekeren bepaalden prijs aan de be hoeftige klasse zal worden verkocht, en dat hetgeen bij nog hoogèro prijzen, daaraan mogt ontbreken uit de stads kas daar zal worden bij gelegd. Uit Nederland werd veel graan aangevöerd De thans in

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1