ZIERIKZEESCHË ,-;7 ÖÏNGSDAG - A.° COtRANTó 20 JUNIJ. Mesturen en Administration. Nieuwstijdingen). N.o 49, ,'oue LOTING VOOR DE SCHUTTERIJ. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ER1KZEE. Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, (Staats blad n.° 17,} en art. 11 van Z.' M.s besluit van den 28 Maart 1828, Staatsblad n.° 6,) brengen bij deïe ter kennis van dé daarbij be langhebbenden Dat de alphabetische naamlijst van al de personen die ingeschreven zijn om aan de Loting voor de Schutterij in dit jaar deel te riemen op het Raadhuis dezer Stad voor een ieder ter inzage zal liggen van heden loten met den 23 dezer maand ten einde de belanghebbenden in de gelegenheid te stellen om vin dé daarop voorkomende aanmer kingen kennis te kunnen geven aart de Lotings-CorrimisSie. Dat de Loting zal plaats hebben op Zaturdag den 24 dezer maand des voormiddags 11 ure, in oene der zalen van het Raadhuis alhier en dat geene andere personen zullen worden toegelaten dan de inge schrevenen zelve of derzelver gentagligdert voorzien van het oproe pingsbiljet dat aan de woning van ieder hunner zal worden bezorgd. En opdat éen ieder hiervan kennis droge zal deze worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzeeden 17 .1 tin ij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd F, C R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris W. J. P. KKÖE F. FRANRRIJ R. PARIJS, den 14 Junij. Spanje blijft hier het hoofdonderwerp der gesprekken uitmaken. Dat het engelsch gouvernement werkelijk plan zou hebben tot eené gewapende interventie ter gunste van Esparterovindt weinig geloof; evenmin dat de voormalige regentes Maria Christina kans op gunstigen uitslag hebben zou, indien het al waar is dat. zij geheime pogingen aanwendt om de verdeelde Span jaarden vobr hare belangen te winnen. Dat dé zakeh van Espartero niet gunstig staan wordt meer algemeen erkend zelfs is gisteren eene aanzienlijke weddenschap aangegaan dat hij binnen drie maandetl opgehangen of gévlugt zal wezen. De gisting in Katalonie schijnt dien regent nog meer dan dié in. Andalusie hóe hevig ook te ver ontrusten zoodat men zegt dat de troepen eerst naar laatstgenoemde provincie gezonden contra-order hekomen hebben en zich nu naar Katalonie moeten hegeven. Drie balpillons op welke, Zurbano nog den meesteh staat maakte,; hébben hem dan ook verlaten en zich onder de bevelen van den kolonel Prim gesteld. Tc Barcelona heeft zich eene provisionele junta gevormd éii tol voorkoming van troe belen hareh zetel iti éen tlahij gelegen dorpje gevestigd. Lerida San Andres de Palamar Manresa en andere steden hebben zich voor de beweging verklaard. Hetzelfde wordt Van Onderscheiden plaatsen in het Lampourdansche verzekerd. Te Madrid is het gerucht verspreid geweest dat Espartero de jonge koningin naar Portugal vervoeren Wilde maar dit wordt dooi de ministeriële dagbladen als lasterlijk wedersproken. NEDERLANDEN. 's GKAYENHAGE den 18 Junij. Z. M. de koning, vergezeld van Z. K. H. prins Hendrik, is héden morgen uit deze residentie naar Rotterdam vertrokken, om HH. KK. HH. den hertog en de hertogin van Saksen- iVeiinar-Eisénachdie. aldaar heden uit Weimar verwacht werden af te halen. Z. M. en HH. KK. HH. zullen hedéii avond alhier aankomen: Z. M. heeft aan den fuselier bij de tweede divisie vim hét algemeen depót der landmagt n.° 33, C. Kleiiihoutwelke veroor deeld was tot de straf des doods met den kogel genade geschonken en zijne straf in dié van 1() jaren kruiwagenstraf veranderd. Op een door den hakker A. Refenas én éefiige andere ingeze tenen uit Arnhem bij Z. M. ingediend adres het verzoek bevat tende, dat zij, hoezeer zich niet van dé Hervormde kerk afscheidende, nogtans ais een afzonderlijk godsdienstig gezelschap niogten worden beschouwd, is, dezer dagen, te kehnen gegeven, dat de hoóge re gering gëeiié termen gevonden heeftom hun verzoek in te willigen. HH. KK. HH. dé prins en de prinses van Oïanje zijn don derdag van hoogslderzelver reis naar Duitsehland in deze residentie aangekomen. In de' zitting van dë tweede kamer der ktatéri-genefaal van gisteren is het ontwerp van Wet lot tijdelijke voorziening in de behoeften der schatkistmét 52 tegen ééne stemaangenomen. Dé directeur-generaal van marine heeft ter kenniSse van dé zeevarenden gehragt dat ter secretarie van het depariemént van marine te 's Graverihagë hij de direction der marine té Amsterdam, te Rotterdam én te Ylissingen en bij de onder-directiën' der marine te Willemsoord en te Helvoetsluis verkrijgbaar is gesteld eene Hy- drograplitsche Kaart van de Zeegaten der monden van de Scheldeherzien in 1842, benevens de daarbij behoorende beschrijving, en zulks te zamen voor den prijs van een gulden vijftig cents kan worden verkregen. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De door de russische regering naar Egypte gezonden geneeskundige commissie heeft dezer dagen aan de regering de hoogst belangrijke lijding medegedeeld, dat hare proeven om verpeste voorwerpen door middel van warmte van alle smetstof te bevrijden volkomen gelukt zijn. De commissie vleit zich door uitgebreider proeven de werkzaamheid der warmtestof, als specifiek middel ter verdelging der pestbesmettingte bevestigen. Nog altijd leeft madame Montgolfier de weduwe van den beroemden uitvinder der door verdunde iiicht opstijgende ballons die dame is thans in haar 110do jaar getreden. De baron Anselme vort Rothschild is op het hadhuis te Sch'éveningeu aangekomen. Men heeft het plan om éen grindweg van Hal tem op Appeldoorn door Epeaan 'te leggen, waarvan de kosten op f 90,000 zijn beraamd. Z. M. de graaf van Nassau heeft hiertoe /'30,000 hijgedragen. In de omstre ken van Toulouse is eene niet onbelangrijke kwikzilvermijn ontdekt. Daar bet huis Rothschild zich thans door het doen van een hoogste pacht- hod ook in het bezit van de opbrengst der kwikzilvermijnen van Idria in Oostenrijkgesteld heeftgelijl', hét de ongelijk meer opbrengende van Almaden bezatverwacht men eene prijsvérhooging van dit elders schaars voorkomend en voor de kunstvlijt gedurig ineer noodig wordend metaal. De berigten uit Ierland luiden iéts gunstiger ten minste wat het behoud van de openbare orde aangaat. De geduchte demonstration van de zijde der regering (dus leest men in een berigt) hebben ten gevolge gehad dat het vreesachtige volk alomme verschrikt is geworden en er zal eenig'è tijd móeten verloopen alvorens dit alarm geheel zal geweken zijn." Den 12 dezer is het gedenkteek'eri hetwelk ter eere van de nagedachtenis van den heer Thomas Ainsiborth te Goor (Overijssel) opgerigt is gewor den niet plegligheid ontbloot. Bij de onweders van den 3 en 4 dezer vielen ook in Hermsdorf en Nassau (Saksen) de hagelsteenen ter grootto van kippen-ëijeren maar in zulk eene menigte, dat 6 jongens welke met koeijen graasden, in het veld zijn dood geslagen, en nog andere kinderen tijdens de afzending van het berigt, vermist werden. De ha gel lag bijna eene el hoogen de akkers zijn ten gevolge van het stroo men des waters, deerlijk omgewoeld en gehavend. Te Rotterdam is doorgereisd naar Muneheri de keizerin-weduwe van Brazilië met hoogsl derzelver dochter. Men heeft de tijding uit Rio-Janeiro ontvangen vaii de voltrekking des huwelijks van den prins van Jóinville (zoon van de ko rting van Frankrijk) met prinses Francisca Carolina Vaii Bragénza (zuster van de keizer van Brazilië en vari de koningin vaii Portugal). De prinsei Januariawier hand men veronderstelde dat het doel vari des prinsen reis waswas ongelukkig door de geelzucht aangetast vóór de komst van denzelveh eh het schijntVolgens een fengelsch dagblad dat de prins hierop het heter heeft geoordeeld de hand- van hare zuster te vragen. ïn de Idntslé dagen vari Maart werden er nog hevige schokken van aard beving te Griadeloujie gevoeld. Op den 24 ondervond men aldaar zoo danig een' lievigen schok dat dé bouwvallen vari eenige gebouwen in storteden Waarhij eenige menscheri het levért verloren en anderen ge kwetst werdén. Met de aankomst van een vaartuig te S.'-Thomas, hetwelk van S.'-Domingo, was vertrokken vernam trien dal men op zee digi oridcr de kust van S.'-Dómingo een' zéér hevigén schrik ondervonden had waaruit irien besluit, dat S.'-Domingo wederom door de aardbe ving is bezocht geworden. De russische regering schijnt het plan, om de .loden even als de overige russische onderdanen aan persoon lijke krijgsdienst te onderwerpen hij de. geweldige opschudding welke hét onder hert verwekt heeftweder opgegeven te hebbenen men is loè het oude stelsel van afkoop teruggekeerd. Evenmin schijnt het ontwerp .te slagen, om de Israëlieten in het koningrijk tot landbouw en dergelijk bedrijf te dóen Overgaan zij blij Ven zich bij voörkéur riief klein-handel en mét het houden van herbergen en kroegen gertereri. Volgens be rigt uit Alexandrie van den 24 Mei waren ook daar te lande de velden, bedekt door tallooze zwermen sprinkhanen die den oogst vernielden. In de nóordelijkè districten van Portugal vooral in die vaii de Dóurö he.erscbt tegenwoordig groote Onveiligheid en daarbij zoo geringe be scherming .van .den kant der overheden; dat de béwotiers van sommige plaatsen zicbzelven tot regters over de door hen gegrepen roovers en riioorderiaars riieenden te moeten opwerpen en hen zonder vorm vaii proces Ier dood lieten brengen. Zoo als thans van de Elbe, van den 3, gemeld wordt, zal de duitsche bondsvlag geel, zwarten rpod van kleur zijn. In het midden zal het ijzeren kruis staan en boven botzelva de rijks adelaar, in de eene klaauw het zwaard en in de andere eeri bundel pijlen houdende. De dubbele,adelaarhet ijzeren kruis en da bundel pijlen stellen, het oude keizerrijk, den bevrijdingsoorlog en da vaste eenheid der duitsche stammen voor. Opmerkelijk is het, dat da voor dé bondsvlag bestemde kleuren dezelfde zijn, die in 1832 door de regeringen als revolutionair verboden zijn geworden. Zoo veranderen, d.e tijden. Te Bristol heeft het failliet, der groothandelaars in ijzer Harford en Da vis, algemeene verslagenheid teweeg gebragtook dewijl minstens 2000 werklieden daardoor van arbeid en hrood zijn verstoken geworden'. Men zegtdat er onderhandelingen geopend zijn om den paus eenige weken in Parijs te doen doorbrengen. Door de UlrechiscHe Courant wordt liet vólgende medegedeeld «Nog leeft in óns vaderland, opeen afgelegen dorpje, een wezen,' hetwelk als een voortdurend bewijs van Gods Almagt kan beschouwd wérden. Vindt men' hij sommige geneeskundige schrijvers voorbeel den van menscheri, die dagènweken, maanden zonder voedsel in liet leven zijn behouden die buitengewone toestand was meestal het gevolg vari verwondingen, slaapziekte of gevoelloosheid. Maar dat een inenschelijk schepsel 23 jaren zonder eten en 21 jaren lang zon der eten noch drinken naar zich te nemen geleefd heeft, eri daarbij in hot volkomen genot vari gevóel gelvoor en spraak is géb'leVeri is

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1